Jste zde

Září 2020

Po Út St Čt So Ne
31
1
2
3
4
5
6
 
 
 
 
 
 
 
7
8
9
10
11
12
13
 
 
Cunnilingus - "chvění motýlích křídel"

Cunnilingus - "chvění motýlích křídel"

Cunnilingus - "chvění motýlích křídel"

Hlavní téma: "Cunnilingus - uspokojování ženy ústy".
Volné pokračování článku "Cunnilingus -základní techniky orální stimulace ženy".

Tuto techniku můžete při přímé stimulaci klitorisu jazykem zařadit jako jednu z prvních. Pod poetickým názvem techniky "chvění motýlích křídel" si představte lehounké kmitání jazyka ze strany na stranu pod klitorisem. Klitoris představuje tělo motýla a jazyk jeho křídla. Když jazyk kmitá ze strany na stranu těsné pod klitorisem a dotýká se ho jen zespodu a zároveň lehounce, jen tak mimochodem, stimuluje i okolí močové trubice. Jazykem se rytmicky stimuluje ta část klitorisu, která některým ženám přináší velmi silné pocity vzrušení. každá žena je jiná a jinak také vnímá i stimulaci klitorisu. Spodní část klitorisu velká část žen vnímá jako nejcitlivější.

Nesnažte se jazykem příliš tlačit, vždyť motýlí křídla jsou lehounká a motýl jimi vzduch jen lehounce "hladí"... Když vnímáte, že tato technika ženu vzrušuje a přináší jí "vlnky" krásných pocitů, rychlost kmitání jazykem ze strany na stranu těsné pod klitorisem zpomalte a následně zase postupně zrychlujte. Nesnažte se spěchat, klidně tak klitoris stimulujte minutu i déle. Pak přejděte na další techniku. Ke "chvění motýlích křídel" se můžete vrátit později, kdy už bude žena hodně vzrušená a bude tuto techniku vnímat jako odpočinkovou před dalším intenzivní stimulací.

Pokud je žena již hodně vzrušená, pocity od stimulace klitorisu se jí slévají v jeden krásný, intenzivní pocit. Tehdy je vhodné jazykem nestimulovat pouze klitoris, ale občas dráždění přenést i do jeho okolí. Zabráníte tím monotonní stimulaci klitorisu, která se může projevit snížením jeho vnímavosti na podněty. Někdy se tomuto stavu říká "únava klitorisu". Technika "chvění motýlích křídel" patří mezi ty "odpočinkové" techniky, které snižují intenzitu dráždění klitorisu, ale dokáží vzrušení ženy nejen udržet, ale i posunout vzhůru.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

St, 09/09/2020 - 01:49
 
Tantrická masáž prostaty

Tantrická masáž prostaty

Tantrická masáž prostaty

Hlavní téma: "Umění tantrické masáže".
Téma pokračuje článkem "Způsoby masáže prostaty".

Tantrická masáž prostaty je masáž prostaty, která může být součástí tantrické masáže nebo tantrické masáže lingamu. U masáží prováděných v tantrických salonech však nebývá automaticky její součástí, většinou se její součástí stává až po domluvě (a "navýšení odměny za služby"). Muž si může vybrat z nabídky masáží a to, co si vybere, to také dostane...

Ale dále bez sarkazmu... Jedná se o masáž s léčivými účinky, která dokáže udržovat prostatu prokrvenou a v dobré kondici, ale z pohledu tantry je schopna odblokovat i psychické problémy. Psychické problémy mohou souviset také se sexuálními traumaty nebo sexuálními problémy, případně i se zneužitím nebo dalšími psychickými traumaty každodenního života. Někdy se uvádí, že takovéto trauma může být zaviněno i nešetrným vyšetřením u lékaře, ale to je spíš "marketingový trik", než realita. Lékař vyšetření prostaty neprovádí proto, aby muži způsobil újmu a takovéto vyšetření sice může být nepříjemné, ale pacient je na ně připraven a lékař neprovádí masáž, ale vyšetření a to pouze po nezbytnou dobu...

Tantrická masáž prostaty má význam především proto, že muži dává příležitost si vůbec uvědomit, že prostatu má i on. Většina mužů si totiž její existenci vůbec neuvědomuje a tak je ani nezajímá její význam pro sexuální vzrušení. Zatímco lékařské vyšetření prostaty je výhradně vnitřní, tantrická masáž prostaty se může provádět jako vnější nebo vnitřní. Vnější je prováděna přes perineum tlakem ruky a prstů na oblast, pod kterou se prostata nachází. Vnitřní masáž je prováděna přes anální otvor prstem.

Anální masáž by měla být spojena s pocity vzrušení, očekávání, radosti i relaxace... a možná i sexuálního vyvrcholení... Technika obou způsobů masáže prostaty se provádí podle postupů, které mají navodit důvěru, fyzické uvolnění napětí, navodit vzrušení a to pak prožívat až do sexuálního uvolnění. To ale nemusí být pokaždé součástí masáže... Pravidelné tantrické masáže prostaty udržují prostatu pružnou, prokrvenou a aktivní. Masážní techniky mají i ten význam, že mohou postupně uvolnit případné zatvrdliny, které se na prostatě nachází. Na to je však potřeba i zkušenost a nesmí se rozmasírovávat to, co není zatvrdlina, ale zdravotní problém!!! Tantrická masáž prostaty vlastně může být i jistou prevencí proti zanedbání zdravotního stavu prostaty. Zkušená masérka nebo masér rozpoznají změnu prostaty stejně jako lékař. Jen musí (stejně jako lékař) vědět, jak vypadá zdravá prostata a na zjištěné anomálie musí reagovat a informovat o nich muže. Ani tantrická masáž však není dokonalou prevencí rakoviny!!! Proto muži, kteří chodí na tantrické masáže by měli chodit i na preventivní vyšetření prostaty k lékaři.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)

Čt, 10/09/2020 - 15:23
 
Sexuální minulost - jak se zeptat a neurazit...

Sexuální minulost - jak se zeptat a neurazit...

Sexuální minulost - jak se zeptat a neurazit...

Hlavní téma: "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)".
Volné pokračování článku "Sexuální minulost neboli sexuální historie".

Pokud se rozhodnete udělat si v sexuální minulosti partnera nebo partnerky jasno, je dobré se si dopředu ujasnit, co od tohoto kroku očekáváte. Vhodné je také si ujasnit, jak na informaci, kterou obdržíte budete asi reagovat. Musíte se však připravit i nato, že partner nebo partnerka mohou odpověď odmítnout. Ať už mají důvod jakýkoli, nelze to nikomu zazlívat nebo si odpověď vynucovat. Možná vás upřímná odpověď zarazí, rozladí případně pohorší. I na to je potřeba se připravit a dobře zvážit, co odpovědí získáte a o co vás tato informace připraví. Tento článek možná bude pro někoho zbytečný, jinému však může vést k zamyšlení...

Problémem může být i to, že se dá očekávat, že po otázce týkající se sexuální minulosti partnera nebo partnerky bude následovat dotaz na tu vaši...

Jak již jsem výše uvedl, tak stará lidová moudrost "Kdo moc ví, špatně spí" v tomto případě může platit velmi palčivě. 

Důvodů proč se zeptat je hned několik:

 • Zvědavost.
 • Pocit, že o partnerovi potřebujete vědět vše.
 • Donutit ho k tomu, aby se rozmluvil i o věcech "temné minulosti".

Pozor však na jedno. Jednou vyřčená otázka se může vrátit jako bumerang a najednou můžete místo odpovědi slyšet "Jo, řeknu ti to, ale nejdříve se vyzpovídej ty". Pak je každá rada drahá a nezbývá, než nejdříve přiznat barvu nebo se k tomuto tématu už příště nevracet.

Jak a kdy se zeptat?

Vždy, když se v partnerství nebo manželství má začít řešit něco choulostivého nebo ne zrovna příjemného, by se na takovouto konverzaci měla najít vhodná příležitost. Určitě by to nemělo být v okamžiku hádky nebo v stresové situaci. A už vůbec by takováto otázka neměla být podána formou výčitky. Pokud se chcete dopátrat rozumné odpovědi, je vhodné zvolit spíše důvěrnou chvilku, kdy řešíte i jiné otázky a navzájem se poznáváte. Potom i takováto intimní otázka může být přijata naprosto přirozeně a bez obav zodpovězena. Pokud dospějete k rozhodnutí zeptat se, pak je vhodné mít i promyšleno na co se ptát. V každém případě se ptejte slušně, citlivě a nechtějte vědět detaily. Partner nebo partnerka většinou budou ochotni odpovědět, ale probírání detailů jejich předcházejícího intimního života by mohlo být nejen nepříjemné, ale mohlo by i rozvířit city, které byly cíleně potlačeny. Je lépe se zeptat jen na to, co považuje za podstatné.

Příliš velké množství otázek a zacházení do dalších a dalších podrobností může nakonec v partnerovi vzbudit pocit, že vás vyprávění vzrušuje a tedy možná podvědomě chcete vyzkoušet i skupinový sex. Pokud se tedy najde příhodná situace a vzájemná zpověď je za vámi, pak bude lepší se k této intimní otázce raději v budoucnosti nevracet.

Je dobré vědět že

 • Ať žena spala, s jedním mužem nebo deseti, vždy to bude příliš mnoho...
 • Ať muž spal s libovolným množstvím žen, nikdy to nebylo dost ...

Nejde totiž jen o to kolik měl kdo sexuálních partnerů, ale v jaké situaci a za jakých životních okolností. Počet sexuálních partnerů totiž není dostatečně vypovídající údaj. Zdaleka ne. Pokud je žena svobodná a single, pak se může stát, že prostě vystřídá více sexuálních a "životních partnerů, než nalezne toho pravého, se kterým chce mít rodinu a společně žít. Naproti tomu žena se závazky a rodinou by již neměla prožívat svůj sexuální život s více partnery, ale měla by být věrná tomu, s kým založila rodinu. Pokud má další sexuální partnery, pak se již jedná o nevěru.

Co se dá ze sexuální minulosti zjistit?

Domnívám se, že nejspíš nic moc. Hlavním problémem totiž je, že partner nebo partnerka vám zdaleka nemusí sdělit pravdu. Pokud se o jejich sexuální historii nemluví veřejně například - to je ale k...a nebo ten k------k, pak může přiznat přesně to, co chcete slyšet. Většinou jsou to ženy, které se stydí za příliš velký počet sexuálních partnerů, neboť ví, že s množstvím se kvalitu nenaučily rozpoznat. Proto raději počet sníží, aby mohly vypadat jako méně zkušené. Pokud však u partnera zaznamenají například poznámky typů "nemysli si, že tě budu zaškolovat" nebo "už jsi po záruce tak bys už mohla něco umět", pak raději počet partnerů navýší, aby vypadaly zkušenější. Oba příklady mohou vypadat hrozně, je to však převzato ze života a není to tak výjimečné při navazování nového vztahu. Realita seznamování je někdy hodně odlišná, než literární vykreslení romantické lásky. 

 • Odpověď na tuto záludnou otázku, je potřeba si velmi pečlivě rozmyslet.
 • Pokud bude upřímnost na obou stranách dodržena, pak se může stát, že počet partnerů nebude ani podobný. Klidně se může setkat panna s mužem s opravdu velkými zkušenostmi a naopak.
 • Mezi sexuálními partnery nebo partnerkami mohou být známí, dokonce i příbuzní. Při obzvláště komplikovaných vztazích dokonce sestra nebo matka a dcera, otec a syn a další příbuzenské kombinace. Nemusel to být zlý úmysl. Jak se pak s takovouto informací vyrovnat? Někdy se totiž lidí jmenují jinak a o příbuzenském vztahu opravdu nemuselo nikdy padnout ani slovo.
 • Dalším problémem může být dřívější sexuální vztah s ženatým mužem nebo vdanou ženou. Nejspíš se pak nevyhnete otázce: "Nebude se to opakovat i v manželství?"
 • A co teprve zkušenosti se skupinovým sexem...?
 • Co pak s Vámi udělá informace o podnikání v oboru "nejstaršího řemesla"?
 • ...

Jak se ptát, aby se to jednou neotočilo proti Vám?

Největší chybou může být, když někdo v budoucnu zneužijete informace, které mu partner v důvěrném rozpoložení o své sexuální minulosti sdělil. Většinou se to přihodí při hádkách nebo v okamžiku, kdy něco v manželství začne skřípat. Klasická situace nastává, když něco skřípe v sexu nebo když se vztah rozpadá.

Tehdy se může náramně hodit například: "Na to, že jsi měla 6 chlapů, jsi pořád stejné dřevo. Vůbec se nedivím, že tě nechali. Jen se divím sobě, že jsem to nepoznal dřív".
Nebo: "Ty že jsi měl 6 ženských? Upřímně ti říkám, že mi je jich líto!!!" 

V případě provalené nevěry to mohou být formulace mnohem vulgárnější a ještě více zranitelnější. Ne, že by si je nevěrník nezasloužil, ale výčitky tohoto typu jsou spíš zneužitím informace poskytnuté v okamžicích vzájemné důvěry. Mělo by se s nimi proto nakládat velmi citlivě.

Velký pozor si také dejte na informace o tom, že mezi Vaše sexuální partnery patřil někdo z vašeho společného okolí. Není nic horšího, když se pak váš kamarád doví, že jste měl poměr s jeho manželkou. Nebo podobně když vaše kamarádka zjistí, že jste měla poměr s jejím manželem. Někdy se takováto informace hodí v okamžiku msty, jindy se prořeknete naprosto mimochodem a nejde to už vzít zpět.

Možná rozhovory o počtu sexuálních partnerů považujete za nevinné tlachání, ale takovéto informace o sexuálních problémech či partnerech už nadělalo mnoho problémů a rozbilo nejedno manželství.

Opravdu důrazně doporučuji nebavit se o počtu sexuálních partnerů s kamarády a přáteli. Nezapomínejte nato, že i oni mají své přátele! Vaše důvěřivost se může obrátit proti vám. Pro lidi je to samozřejmě velmi pikantní informace! Jenže je zajímá vždy jen počet partnerů nebo partnerek a už se to neporovnávají například s tím, kolik je vám let nebo jakými životními situacemi jste prošli. Také se může stát, že vámi udávaný počet "přátelé" postupně upraví a až se jednou konečná informace dostane zpět k vám, budete možná žasnout, jaké sexuální tornádo jste v očích lidí, kterým věříte.

Ujasněte si, co je pro vás nejdůležitější.

 • Znát jeho(její) sexuální minulost detailně?
 • Vědět jen počet partnerů nebo partnerek, délku vztahu a proč se rozešli?
 • Vědět vše pouze o posledním vztahu a proč se rozešli?
 • Vědět i o tom zda to nebyli lidé s dětmi nebo ve vztahu...?

Jaké komplikace může poznání přinést?

Nejčastěji zpověď o dřívějších sexuálních partnerech přinese hodně otázek. Z tohoto pohledu by mohlo být nejvýhodnější, když se potká panic a panna, protože v ostatních případech budou v hlavách obou jakékoli počty partnerů spíše plodit otázky. Že by se přímo ulevilo je totiž jen velmi málo pravděpodobné. Někdo může mít obavu, že ten druhý má více zkušeností a že se mu nedá v sexu vyrovnat. Ztráta sebevědomí pak může stát za mnohými sexuálními problémy v jinak dobrém vztahu. Obavy mohou začít i kolem otázky, zda se mu to líbí právě s vámi, když ty předcházející ženy byly tak úžasné. Ale i opačně, když muž ženu neuspokojí, pak začne pochybovat co dělá špatně a že všichni předcházející byli určitě lepší.

Problém může nastat i v okamžiku, kdy najednou víte, kdo všechno byl sexuálním partnerem nebo partnerkou vaší lásky. Neprobudí to pocity žárlivosti v situaci, kdy ty dva někde potkáte spolu? Vždyť "Stará láska nerezaví" a když se spolu milovali tehdy, tak proč ne znovu?

Proto je asi nejlepší chtít vědět co nejméně a to jen to, co vás opravdu trápí. Většinou bude úplně stačit když se dovíte kolik jich bylo ...

Doporučuji například následující odpověď

"Nějaké zkušenosti se sexem už mám, ale nikdy jsem neměl pocit že je to ta pravá žena na celý život. Zato s Tebou Anežko jsem si naprosto jistý... (prostě lichotkou neurazíš...)

nebo

Toníčku, panna už nejsem, ale nikdy jsem nepociťovala takové vzrušení jako nyní s Tebou. A to Tě teprve hladím...!

Muži, pamatujte si lidovou moudrost:

Kolik pohybů vykonala ryba ve vodě a penis v pochvě se nedá nikdy spočítat". Tak se smiřte s tím, že už není panna a ukažte, že dalšího už hledat nemusí, protože vy jste přece nejlepší!

Jak se se sexuální minulostí vyrovnat?

Asi nejdůležitější bude uvědomit si, že minulost je něco, co bylo a co se nedá změnit. Sexuální minulost na rozdíl od povahy, a chování v přítomnosti, nemusí dostatečně a jednoznačně vypovídat o tom, jak váš společný a to i sexuální život bude probíhat v budoucnu. Spíše by se každý měl poučit ze svých chyb, které v životě udělal. Hodnocení podle počtu partnerů nebo partnerek nemusí opravdu vypovídat nic o budoucí věrnosti, péči o rodinu nebo o vzájemném vztahu. Není to ani záruka kvality sexu, ani hrozba v dalším vašem vztahu. Spíše si všímejte toho, jak jste k sobě vzájemně pozorní, ohleduplní, jak hledáte společnou řeč a jak řešíte společné i osobní problémy. Vyvarujte se chyb, které jste oba v minulosti udělali a které by mohly ohrozit i váš současný vztah. Vše je jen na vás dvou a to nejen v sexu.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)

Pá, 11/09/2020 - 15:53
 
 
 
14
15
16
17
18
19
20
DOTAZ: "Tantrická masáž - jak snížit rizika"

DOTAZ: "Tantrická masáž - jak snížit rizika"

DOTAZ: "Tantrická masáž - jak snížit rizika"

Dobrý den,
četl jsem Váš článek o tantrických masážích a musím se přiznat, že mě hodně obohatil a je opravdu poučný.
Jedná se o článek "Představuje tantrická masáž nějaká rizika?".
K vašemu článku jsem se dostal tak, že zvažuji jít na tantrickou masáž a chtěl jsem si o ní nejprve něco zjistit.
V salonu se kterým komunikuji je možné, aby měla masérka při celé masáži rukavice a dokonce si s sebou mohu vzít vlastní masážní olej a mýdlo do sprchy. Masírují pouze rukami, nikoli tělo na tělo. Rád bych se Vás zeptal, zda by se k takovéto masáži dalo přistoupit jako k nerizikové?
Děkuji

POZNÁMKA
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.kamasutra.cz/contact. Text zprávy byl upraven.
Poradna sexuologa 2020


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Tantrická masáž - jak snížit rizika"

Dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Je dobře, že jste napsal a že Vám Vaše zdraví není lhostejné. V dnešní době, kdy řádí "viry" je rizikové i cestování hromadnou dopravou...

V tom masážním salonu jsou opravdu vstřícní, když Vám navrhují abyste si s sebou mohl vzít vlastní masážní olej a mýdlo do sprchy. Pozitivní je, že masírují pouze rukama, nikoli tělo na tělo. Chválím i to, že masáž provedou v rukavicích...

Jen se obávám, že si z Vás dělají legraci.

Jakákoli masáž v rukavicích se dělat prostě nedá. Olej rozpouští latex a tak je málo pravděpodobné, že rukavice vydrží až do konce masáže. Masírovat v rukavicích - to snad patří do SM praktik a ocení to lidé, kteří uctívají latex... Ručník a mýdlo si nenoste - ve sprchách je sprchový gel a ručníky a prostěradla jsou vždy nově měněné pro každou masáž. To by ani hygiena nedovolila a takový masážní salon by zavřela...

Stejně tak se pro každou masáž používá nový čerstvý olej. Ten "starý" totiž bude s velkou pravděpodobností obsahovat sperma po kolegovi, který byl masírovaný před vámi. To by si ani ty "nejtvrdší" a nejšetrnější masérky prostě (snad) nedovolily...

Při té vstřícnosti už zapomněli jen na respirátory a prezervativ, jinak Vám vyšli vstříc ve všem, co jste navrhl... Je období bídy a nedostatku klientů a proto se obávám, že Vám dovolí i vlastní masérku...

Co Vám poradit?

Riziko přináší každý kontakt člověka s člověkem nebo jeho okolím. Tantrické masérky pracují s lidmi, které možná nikdy dříve neviděly. Dotýkají se jich a navíc je přivedou dokonce až k vyvrcholení. Musíte se rozhodnout sám. Doporučil bych Vám masážní salon který není příliš známý a tedy je menší pravděpodobnost, že si ho oblíbili cizinci a lidé pro které peníze nehrají roli. Masérky jsou obecně opatrné a nechtějí si způsobit zdravotní problémy. Ty "luxusní" salony však občas mají i "luxusní klientelu", která chce vše a někdy taky vše dostane... Normální tantrická masérka Vám sdělí mantinely a o těch nediskutuje... Udělá svoji práci a to je vše... Pokud nabízí víc za příplatek, můžete víc dostat i Vy a to i bez příplatku...

Když se rozhodnete a na tantrickou masáž půjdete, dá se Vám zaručit jen "krása masérky, zdraví však nikoli..." To ale platí obecně pro každého, kdo není absolutně věrný jediné partnerce nebo partnerovi. Tantrické masérky pracují s klienty a klienti se se svým sexuálním zdravím moc nesvěřují...

Když se rozhodnete, prostě jděte hrdě se vztyčenou hlavou. Nic jiného Vám asi nikdo (kdo nejede na provize salonu) neporadí.

Já bych si Vám dovolil navrhnout následující - najděte si dívku nebo ženu, která by se chtěla učit masáže s Vámi a chtěla by Vám dát to nejlepší, čeho je schopna. Stejně se jí můžete odvděčit i Vy. Společně se vše naučíte a stanete se tantrickými maséry i bez salonů... Tehdy si můžete být jistý, že Vám tantrická masáž bude přinášet jen radost a nebudete se muset ničeho bát.

Nevím, zda jsem Vám poradil to, co jste chtěl slyšet. Ale zato je moje rada naprosto jistá a bezpečná...

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz

Štítky: 
Po, 14/09/2020 - 18:25
 
Felace - svírání penisu rty a prsty ruky

Felace - svírání penisu rty a prsty ruky

Felace - svírání penisu rty a prsty ruky

Hlavní téma: "Felace - uspokojování muže ústy".
Volné pokračování článku "Felace - techniky orálního sexu pro muže".

Tato technika patří mezi ty obtížnější. Žalud penisu vložte do úst a rty ho sevřete v oblasti "Phrenulární zóny" tak, aby byl celý v ústech. Rukou na tělo penisu naneste olej a sevřete ho prsty ruky do dlaně. Jazyk se v ústech "opírá" o špičku žaludu nebo je vůči žaludu "nastaven" tak, aby žalud stimuloval v oblasti uzdičky. Svíráním rtů pod žaludem docílíte stimulaci "Phrenulární zóny" tlakem a třením. Tato oblastí penisu je mimořádně citlivá na tření a další stimulace a navozuje vysoké podněty vzrušení. Rukou souběžně svírejte a tiskněte tělo penisu po celé jeho délce.

Svírání rty a rukou můžete provádět synchronně, to znamená současně stisknete rty a penis sevřete rukou. Aby tato technika nebyla monotonní, můžete stimulaci střídat, to znamená, že střídavě stisknete žalud rty a poté penis rukou.

Při vložení žaludu do úst se může dostavit pocit slinění, proto je vhodné techniku doplnit i o sání, kdy přebytečné sliny odsajete a polknete. Sání žaludu muž vnímá jako velmi vzrušující pocit a proto je tato kombinace podnětů vzájemně doplňuje přitom pomáhá řešit problém se slinami.

Další pokračování orální stimulace penisu může spočívat v tom, že penis budete stimulovat sevřenou rukou nahoru-dolů a stejně budete pohybovat hlavou nahoru-dolů a rty tak stimulovat penis v části pod žaludem. Jazyk přitom bude dráždit špičku žaludu a oblast uzdičky. Velmi intenzivní pocity vzrušení navozuje také kývání jazyka ze strany na stranu a vzájemná kombinace pohybů jazykem. Nejedná se o techniku "hluboké felace", ale o stimulaci penisu svíráním ústy (rty) a rukou. Pohyb rtů po penisu je podstatně kratší než při zasouvání penisu do úst při hluboké felaci.

Žena by si tuto techniku měla nejdříve zlehka vyzkoušet, aby zjistila jak je jí příjemná. Muž ji vnímá jako svírání penisu ústy a rukou a má pocit, že se musí jednat o velmi hluboké zasouvání penisu do úst. Přitom to rozhodně není pravda! Technice kombinující svírání penisu rty a prsty ruky se může žena naučit poměrně snadno a rychle. Úspěšně ji pak může využívat jako "náhradu" hluboké felace v případech , kdy po ní muž hlubokou felaci žádá, ale jí tato technika nevyhovuje... Když žena techniku naučí a plynule zvládne, muž nemusí poznat rozdíl!!!

 

Další články s podobnou tematikou

Út, 15/09/2020 - 19:40
 
Felace penisu bez erekce

Felace penisu bez erekce

Felace penisu bez erekce

Hlavní téma: "Felace - uspokojování muže ústy".
Volné pokračování článku "Felace - techniky orálního sexu pro muže".

Pokud žena chce muže překvapit nebo chce iniciovat milování netradičním způsobem, může začít tím, že bez jakékoli jiné milostné předehry vloží jeho penis do svých úst.

Felace totiž můžete klidně začínat ve stavu, kdy je mužův penis bez jakýchkoli známek erekce. Pro ženu i pro muže může být takovýto začátek milostné předehry nebo orálního milování mimořádně vzrušující. Žena vezme mužův penis do úst a vnímá, že muž je v tomto okamžiku bez jakýchkoli známek vzrušení. Pokud muž není obřezaný nebo předkožka žaludu není stažena přes žalud, vnímá nejen měkkost penisu, ale i kůži předkožky. Od této chvíle penis ponechává  ústech a nedovolí, aby ústa opustil. Je to jak pro ženu, tak samozřejmě i pro muže nový pocit. Pokud muž nemá problémy s erekcí, velmi brzy ho takovéto situace vzruší. Žena vnímá, jak penis v jejích ústech zpevňuje, jak se zvětšuje a případně jak se žalud začíná vynořovat zpod předkožky. Obnažení žaludu může napomoci špičkou jazyka. Vzrušení muže podpoří techniky sání a kroužení jazykem.

zajímavou a neméně vzrušující variantou je technika, kdy žena nevzrušený penis muže vezme do úst a ponechá ho v ústech v naprostém klidu. Oba pak vnímají jak vzrušení muže podporuje už samotný fakt, že žena penis vložila do úst. Tato varianta patří mezi erotické představy mužů a někdy i žen. Jemně naznačuje co bude dál... Penis v ústech ženy je pro muže nesmírně silný podnět a vzrušení a nástup erekce pak oba vnímají naprosto jinak než při "běžné" milostné předehře.

 

Další články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

St, 16/09/2020 - 20:52
 
 
Masáž prostaty a hygiena

Masáž prostaty a hygiena

Masáž prostaty a hygiena

Hlavní téma: "Anální sex".
Volné pokračování článku "Masáž prostaty, stimulace prostaty".

Anální sex je bez důkladné hygieny nemyslitelný. Masáž prostaty patří mezi sexuální praktiky análního sexu. Obecně jsou otázky hygieny při análním sexu rozvedeny v článku "Anální sex a hygiena". Občas však dostáváme dotazy, zda to, co platí pro anální stimulaci a hlavně pro anální soulož, musí být dodrženo i při stimulaci prostaty. Někteří lidé totiž považují stimulaci prostaty za něco méně "análního" možná proto, že do konečníku zasouvají jen prst nebo sexuální pomůcku...

Hygiena při masáži prostaty musí být stejně důsledná jako při jakékoli jiné formě stimulace análu při které se do něho něco zasouvá. Při běžných dotecích nebo hlazení konečníku a jeho okolí je předpokládaná běžná hygiena, pokud se však rozhodnete pro jeho penetraci, musíte se hygienou zabývat podstatně více.

Masáž prostaty se provádí jako vnější a vnitřní

Prostatu je v podstatě možné masírovat dvojím možným způsobem:

 • nepřímo (tantrická technika)
 • přímo (tantrická technika i zdravotní masáž)

Technik masáže prostaty a způsobů masáže prostaty je více:

 • Rukou nebo vibrátorem z vnější strany těla v oblasti šourku a hráze.
 • Prstem nebo prsty, jako vnitřní masáž, přes konečník.
 • Vibrátorem, didlem nebo připínatelným didlem ve tvaru penisu, jako vnitřní masáž, přes konečník.

Další informace najdete v článku "Způsoby masáže prostaty".

Nepřímá masáž prostaty se provádí z vnější strany těla v oblasti šourku a hráze. na tento způsob masáže prostaty nejsou kladeny větší nároky na hygienu, než na jakoukoli jinou běžnou formu sexu. Pohybujete se na vnější straně těla a občas se dotýkáte i konečníku. Hygiena se samozřejmě nutná, nemusí však být tak extrémně vysoká. "Anální klystýr" není nutný.

Většinou se však masáž prostaty provádí přímo, tedy vnitřně přes konečník. takováto stimulace už plně spadá do technik análního sexu a jako taková vyžaduje i důsledné dodržování zvýšené hygieny.

Několik hygienických zásad pro přímou masáž prostaty

Na anální sex nebo na stimulaci této oblasti je vždy vhodné se nejdříve připravit. Hygiena je neodmyslitelnou součástí této přípravy, ale to by měla být i při jakékoli jiné sexuální aktivitě. Některá opatření se dají vyřešit jednorázově nebo stačí, když se k nim občas vrátíte. Masáži prostaty by vždy měla předcházet hygienická a v neposlední řadě i určitá psychická příprava. Otázky hygieny při análním sexu a masáži prostaty jsou podrobněji rozvedeny v článku "Anální sex a hygiena" a určitě stjí zato se s nimi seznámit.

Pokud byla hygiena založena na koupeli, důkladném omytí teplou vodou s mýdlem nebo tělovým šamponem, sprchování nebo použití bidetu či dětských ubrousků, pak je zajištěna dostatečná čistota především povrchu konečníku a jeho okolí. Vnitřní prostor konečníku, případně oblast střeva se takto ošetřit nedá. Pokud budete provozovat masáž prostaty spojenou s penetrace konečníku, pak se může stát, že se můžete setkat s drobnými kousky stolice nebo že použitý lubrikant může být zbarven lehce do hněda. Předejít tomu můžete použitím výplachu střev pomocí klystýru.

Použití lubrikantů

Použití lubrikantů možná už s hygienou souvisí jen okrajově. Je však potřeba mít na paměti, že anální oblast těla se nijak přirozeně nelubrikuje. Proto je více jak nutné při análním sexu na lubrikaci nezapomínat! Je celkem jedno, zda použijete lubrikanty na olejové bázi nebo na vodní bázi. Pozor však dávejte na oleje - ty narušují latex a proto hrozí zvýšené nebezpečí poškození latexových rukavic, prstových latexových návleků nebo kondomu.

Silikonové lubrikanty nejsou rozpustné ve vodě. Z tohoto důvodu je možné je používat i při sexu ve vodě. Představují však vyšší riziko vzniku infekce protože je mnohem obtížnější je odstranit z těla a umýt. Bakterie, které v nich mohou přetrvávat po delší dobu, mohou způsobit problémy. Silikonové lubrikanty jsou vhodné především v případech, kdy by například lubrikanty na bázi vody byly vodou odplavené.

Pokud používáte lubrikant na vodním nebo silonovém základě, musíte ho použít mnohem více, než při klasické vaginální penetraci.

Nezapomínejte na pravidlo, že "Základem úspěšného análního sexu je lubrikace!"

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Pá, 18/09/2020 - 21:43
 
Cunnilingus - "Francouzský polibek"

Cunnilingus - "Francouzský polibek"

Cunnilingus - "Francouzský polibek"

Hlavní téma: "Cunnilingus - uspokojování ženy ústy".
Volné pokračování článku "Cunnilingus - základní techniky orální stimulace ženy".

Pokud se o nějaké technice líbání řekne že "je z Francie", každý si asi představí, že se bude jednat o něco hodně náruživého. V případě orálního sexu nikdo nebude na pochybách, že to bude také nesmírně vzrušující...

Vysvětlíme si to postupně, ale nejdříve si připomeneme o čem je "klasický " francouzský polibek" ústy. 

Francouzský polibek se považuje za polibek milostný, polibek milenců nebo lidí, kteří spolu prožívají intimnější vztah. Obvykle je považovaný za zdroj radosti a vzrušení. Francouzský polibek rozhodně nepatří mezi běžné zdvořilostní nebo přátelské polibky.

Při "francouzském polibku" oba partneři při líbání pootevřou ústa a vzájemně se dotýkají svými jazyky na rtech, jazyku a uvnitř úst. Polibek jednoho partnera se tak neomezuje jen na dotyky rtů, ale je rozšířen o dotyk a laskání jazykem na rtech nebo jazyku druhého partnera.

Z popisu "klasického" francouzského polibku ústy je zřejmé, že se jedná o polibek hluboký, při kterém se naplno využívá plný kontakt rtů a ohebnost, pružnost a jemnost jazyka. Podobné je to při laskání pohlaví ženy, jen je takováto forma polibku o poznání intimnější.

Při cunnilingu se ústa přiloží na pootevřenou vulvu tak, aby bylo možné jazyk snadno zasunout do co největší hloubky mezi stydké pysky. Přitom se rty pevně přitlačí na pootevřené stydké pysky a "líbají se s nimi". Rty partnerky tak nahrazují její stydké pysky... Přitom se jazykem snadno dostanete od klitorisu až po poševní vchod. Základem této techniky a její obrovskou předností je právě to, že rty vášnivě líbají stydké pysky a jazyk vyhledává ta nejcitlivější místa na vulvě.

Nejdříve se soustřeďte na líbání stydkých pysků. Vášnivě se k nim přisajte a líbejte je a sajte. Pootevřené stydké pysky rtům dovolují, aby se dostaly i mezi ně. Líbání se tak neomezuje pouze na jejich okraje nebo vnější stranu stydkých pysků, ale rty a jazykem se dostáváte mezi ně až k poševnímu vchodu. Čím bude líbání náruživější, tím víc bude také ženu vzrušovat. Velmi intenzivní vzrušení žena prožívá tehdy, když se mezi rty nasaje jeden a později druhý stydký pysk a je rty a jazykem masírovaný, jemně tisknutý a nasávaný. Při tom dochází i k vedlejší stimulaci klitoridální kapuce a klitorisu.

Když se nabažíte polibků, přidejte jazyk. Polibek se tak už neomezuje jen na dotyky rtů na stydkých pyscích, ale je rozšířen o dotyk a laskání jazykem na velmi citlivé sliznici velkých i malých stydkých pysků a občas i klitorisu. Při tak intimním polibku se jazykem dostáváte od poševního vchodu až ke klitorisu. Jazykem a rty jste stále v nejtěsnějším kontaktu s pohlavím ženy a ona to nejen ví, ale také to velmi silně vnímá. Rty mohou líbat a sát a jazyk může kroužit od klitorisu až hluboko do poševního vchodu nebo ho plošně olizovat. Nic nebrání tomu jazyk zasunout do poševního vchodu a stimulovat ženu i uvnitř pochvy. Uvnitř budete vnímat poševní stěnu, která má jiný povrch než je sliznice stydkých pysků nebo poševního vchodu. Zasouvání jazyka žena vnímá podobně jako zasouvání penisu do pochvy. Kombinace pohyb jazyka z pochvy až na klitoris je pro ni nesmírně vzrušující...

Francouzský polibek je velmi podobný tomu "klasickému" při kterém se partneři líbají ústy. Základní rozdíl je vlastně v tom, že při polibku na vulvu je přijímající žena pasivní a poskytující muž (nebo žena) aktivní. Přijímající žena prožívá spoustu pocitů, které z jiných forem stimulace pohlaví nezná a ani znát nemůže. Kombinace doteku úst, líbání, sání a nápadité stimulace vulvy jazykem od klitorisu až hluboko do pochvy se prostě jinak zažít nedá. Na straně poskytujícího muže (ženy) také dochází k mnoha krásným prožitkům, které se při jiné formě milování také nedají prožít. Především se jedná o nesmírnou intimitu okamžiku umocněnou vůní vzrušené ženy a chutí jejího vzrušení. Nezanedbatelnou roli také hrají zrakové podněty... To vše za nejtěsnějšího kontaktu úst a pohlaví...

Francouzské líbání při cunnilingu později může přejít v orální soulož nebo v techniky přímé a nepřímé stimulace klitorisu, které ženu dovedou až k vyvrcholení.

 

Články s podobnou tematikou

So, 19/09/2020 - 00:42
 
Líbání a laskání erotogenních zón

Líbání a laskání erotogenních zón

Líbání a laskání erotogenních zón

Hlavní téma: "Líbání a doteky ústy".
Volné pokračování článků "Erotogenní zóny muže", Erotogenní zóny ženy".
Téma navazuje na článek "Líbání by mělo odpovídat míře intimity vztahu".

Nejspolehlivější cesta jak začít vztah vždy vedla a v budoucnu i povede přes polibek a laskání ústy. Vzájemný kontakt úst je totiž nesmírně vzrušující, smyslný, zábavný a intimní…

Tak, jak se vztah mezi lidmi rozvíjí, narůstá touha po vzájemném, stále bližším a intimnějším doteku. Líbání na místech jako jsou tvář, uši a ušní lalůčky, ramena, šíje, krk, ruce, prsty, dlaně a vnitřní strana paží, oční víčka nebo dekolt, patří mezi ty úvodní místa, kde si partneři mohou vyzkoušet, jakou rozkoš jim líbání erotogenních míst nabízí. Líbání má tu výhodu, že partneři si mohou nenásilnou formou vyzkoušet roli líbajícího i líbaného.

Je to velký rozdíl a je dobré znát i své vlastní reakce na dotek a laskání. Lépe pak budete chápat, co prožívá ten druhý. S dalším rozvíjením vztahu se postupně "uvolňují" pro líbání a doteky i další, už více intimní místa na těle, jako je hrudník, prsa, bradavky, bříško stehna a nakonec i joni (ženské přirození) a lingam (penis). Tady již klasické jemné, "cudné" polibky bývají spíše jen jako úvodní a postupně jsou doplněny sáním, olizováním, lehkým kousáním, žužláním, kroužením jazyka v kombinací s doteky a hlazením. Mnohem více pocitů však prožijete tehdy, když polibky a laskání budou zpočátku jemné a něžné a teprve později získají na intenzitě.

Nejoblíbenější místa pro pro muže na ženském těle samozřejmě představují prsa a hlavně jejich bradavky, joni a u muže penis. Jsou to velmi citlivá místa také nejintenzivnější a nejintimnější erotogenní zóny. Nemá však smysl nikam spěchat. Nedočkavost je jen na škodu. To už jsme se ale od polibků dostali k orálnímu sexu ...

Bližší informace naleznete v článcích

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Ne, 20/09/2020 - 21:39
 
21
22
23
24
25
26
27
Komunikace o "bezpečnému sexu"

Komunikace o "bezpečnému sexu"

Komunikace o "bezpečnému sexu"

Hlavní téma: "Vztah - na co je vhodné se zeptat a hlavně kdy".
Pokračování článku "O čem by si partneři měli včas promluvit".

Otázka bezpečného sexu by měla být v každém vztahu otázkou zásadní. Mnoho lidí se stydí zeptat partnera nebo partnerky na to, kolik měli sexuálních partnerů, kdy měli naposledy sex a jaký byl jejich vztah k antikoncepci nebo ochraně před sexuálními chorobami. Jenže taková "stydlivost" Vás může přiít hodně draho.

To, že jste zamilovaní a že po sobě emočně i fyzicky toužíte není žádnou zárukou, že Vy nebo partner či partnerka nejste nakaženi sexuálně přenosnou nemoci - pohlavní chorobou s delší dobou projevů jejich příznaků. Mezi takové nemoci patří například nemoc AIDS za kterou stojí virus HIV, který napadá bílé krvinky. Doba, kdy se příznaky nemocí nemusí projevovat je přitom až tři měsíce!!! Pokud si vzájemně pravdivě nedokážete promluvit o sexuální historii, riskujete, že aniž to víte, můžete být zdrojem zdravotních problémů i Vy. O sexuální historii se nikomu nechce moc mluvit a řada lidí raději mlží, nebo dokonce lže. I to je jeden z důvodů, proč se sexem v novém vztahu nespěchat!!!

Podobně je tomu se vztahem k antikoncepci. Představte si, že o těchto otázkách spolu nebudete VČAS mluvit a necháte všemu volný průběh. Mnoho mužů považuje ochranu proti nežádoucímu těhotenství za problém ženy a nemají zájem omezovat se ani použitím kondomu. Mnohé ženy pak spoléhají na to, že muž "ví jak na to" a že jí proto nic nehrozí. Takováto kombinace naivity a nezodpovědnosti už stála za nejedním nežádoucím těhotenstvím. Pokud se rozhodnete spolu mít sex, musí jít jakákoli stydlivost v otázkách rozhovoru o bezpečném sexu stranou!!!

Sex není jen zábava, povyražení, vzrušení a sexuální uvolnění. Hlavním účelem sexu je udržení lidského druhu!!! Tak to je, a žádná stydlivost, naivita a bláhové očekávání s tím nic neudělají!!! Pokud muž odmítá používat kondom, musí žena klesnout tak hluboko, že si bude pro muže muset nosit svůj a bude ho muset přesvědčit, aby ho použil. To už je ovšem na pováženou, zda si spíš nezaslouží trest za svoji naivitu, že s takovým mužem ji čeká v životě štěstí...

 

Články s podobnou tematikou

Po, 21/09/2020 - 20:01
 
Komunikace - jde o vztah nebo o sex?

Komunikace - jde o vztah nebo o sex?

Komunikace - jde o vztah nebo o sex?

Hlavní téma: "Vztah - na co je vhodné se zeptat a hlavně kdy".
Pokračování článku "O čem by si partneři měli včas promluvit".

Mnoho lidí to se vztahem nemyslí až tak vážně. Především mužům jde často více o sex než o vztah. Problém je v tom, že málokdo narovinu řekne, že nechce vztah, ale sex... Mohlo by se totiž stát, že by pak žádný sex nemusel být. Ženy samozřejmě potřebují sexuální uvolnění, ale naprostá většina žen potřebuje a hledá víc - něhu, lásku, cit, zázemí, pocit bezpečí a mnoho dalších citů a pocitů, které přímo se sexuálním uvolněním nesouvisí.

Pokud tedy muž ženě narovinu sdělí, že nehledá vztah, ale jen sex, může to být velmi čestná odpověď na její otázku "co očekává", ale nemusí to být ta nejrychlejší cesta k sexuálnímu uvolnění... Proto je rozumné s velkou vstřícností k sexu nespěchat. To je zároveň nejsnadnější orpověď na otázku "Za jak dlouho mít s partnerem první sex?" a zda "je vhodné mít sex už na prvním rande". Pokud vztah uspěcháte brzkým sexem, už možná nikdy nepoznáte to, co jste mohli zažít při vzájemném poznávání před ním.

 

Články s podobnou tematikou

 

Út, 22/09/2020 - 19:40
 
Komunikace o sexuální orientaci

Komunikace o sexuální orientaci

Komunikace o sexuální orientaci

Hlavní téma: "Vztah - na co je vhodné se zeptat a hlavně kdy".
Pokračování článku "Sexuální orientace".

Mnohdy se lidé nevyznají sami v sobě. Vztah je o vzájemném soužití dvou lidí a to v praxi znamená, že se mohou potkat dva jedinci, kteří se nevyznají ani sami v sobě, natož pak v tom druhém... Pokud se podíváme na sexuální orientaci muže nebo ženy, pak je potřeba mít na paměti, že jedinec si svoji skutečnou sexuální orientaci nemusí nutně uvědomovat, zejména jde-li o menšinovou orientaci, anebo se nemusí chovat podle stereotypních očekávání společensky spjatých s jeho orientací. Sexuální chování, nebo sexuální abstinence souvisí se sexuální orientací jakožto vlastností či dispozicí spíše nepřímo, avšak některé teorie a diskursy definují sexuální orientaci právě sexuálním chováním.

Aby toho nebylo dost, mnozí "vědci" hovoří o mnoha dalších pohlavích, než dříve bývalo dělení na muže a ženy... Světové celebrity pak své děti považují za bezpohlavní a dávají jim čas na to, aby se jednou samy rozhodly zda chtějí být ženou, mužem nebo někým dalším... Pak se nemůžeme divit tomu, že se vám může zdát, že chodíte s mužem nebo ženou, ale ve skutečnosti to nemusí být tak úplně pravda.

Ve vztazích se dnes rozlišují čtyři pohlavní orientace

Možná se časem najdou další pohlavní orientace, na které ještě dnes nenazrál čas...

Ale vážně - ať už to je jakkoli, není nerozumné se v příhodnou dobu toho druhého zeptat na to, jakou sexuální orientaci vůči sobě vnímá. Takováto otázka, položená ve vhodnou domu a vhodnou formou, není to nic proti tomu druhému. Rozhodně takovouto otázku nevnímejte jako urážku nebo zpochybnění Vás nebo Vašeho vztahu. Většina lidí se tomu možná jen zasměje a řekne že je "normální". Možná si ale někdo uvědomí, že je férové sdělit, že si sám sebou není úplně jistý a že hledá odpovědi na své otázky se kterými si neví rady. Některé lidské příběhy jsou právě o tom, že když si někdo není jistý sám sebou a spojí svůj život s někým jiným, kdo ho považuje za partnera nebo partnerku, může se časem stát, že taková nerozhodnost a přetvářka způsobí lidské tragedie, kterým se dalo zabránit tím, že si spolu lidé o své nejistotě včas promluvili.

 

Články s podobnou tematikou

St, 23/09/2020 - 20:18
 
Felace - vzrušení "Na hraně vyvrcholení"

Felace - vzrušení "Na hraně vyvrcholení"

Felace - vzrušení "Na hraně vyvrcholení"

Hlavní téma: "Felace - uspokojování muže ústy".
Volné pokračování článku "Felace - techniky orálního sexu pro muže".
Alternativa techniky "Cunnilingus - "Na hraně vyvrcholení""

Techniky felace mohou muže jen příjemně vzrušit, ale mohou se použít i dosažení jeho vyvrcholení. Využívají se v rámci milostné předehry, ale také mohou být spojeny v jeden souvislý proud vzrušujíích podnětů při orálním milování. Muži mají orální sex rádi a jsou za něj ženě vděčni. Pokud se žena rozhodne pro orálním milování, které svému muži věnuje s cílem dovést ho až k orgasmu, bude to nejen projev její snahy mu dopřát nevšední zážitek, ale také to zcela jistě utuží jejich vzájemný vztah. Technika "Na hraně vyvrcholení" je při felaci podobná technice, kterou poskytuje muž ženě. Tato technika je popsána v článku "Cunnilingus - "Na hraně vyvrcholení"" a jejím cílem je ženu orálně vydráždit až na samý poslední vrcholek vzrušení před tím největším, ze kterého už se nedá vrátit. Cunnilingus - "Na hraně vyvrcholení" je pro ženu určitě výjimečná zkušenost s prožíváním okamžiků, kdy se to už, už, už blíží, ale muž ženě nedovolí sladkou extázi a vrátí její vzrušení zase zpět těsně pod vrcholek blaha. Takto to opakuje několikrát, než muž ženě "dovolí" prožít vyvrcholení.

Podobnou techniku, ale při felaci může žena použít i při orální stimulaci muže. Je však dobré vědět, že přesto, že pro mnoho mužů se jedná o mimořádný zážitek, někteří muži takovéto odkládání vyvrcholení přímo nesnáší - považují takovou techniku sice za krásnou, ale za trápení... Proto je potřeba zjistit, co Vašemu muži bude vyhovovat...

Technika "Na hraně vyvrcholení" tedy spočívá v tom, že žena muže orálně různými technikami felace stimuluje tak dlouho, až je muž velmi silně vzrušený. Využívá k tomu jak stimulaci penisu, hráze a šourku rukou, tak také orální stimulaci penisu ústy. Stimuluje ho nápaditě, intenzivně a dlouho, ale vyvrcholení mu nedopřeje...

Určitě se nejedná o techniku "pro začátečníky" - žena by podle reakcí muže měla umět rozpoznat jeho vzrušení a měla by dokázat odhadnout kdy bude ejakulovat. Pro dosažení nejvyššího vzrušení je za jednu z nejúčinnějších technik považována technika stimulace žaludu a frenulární zóny ústy a jazykem za současné masáže perinea (hráze) a šourku a varlat rukou. Při hlazení hráze a šourku žena nejlépe vnímá napětí a vzrušení muže. V okamžiku když vnímá, že se jeho sexuální vzrušení blíží okamžiku vyvrcholení, přestane s jakoukoli stimulací a silně stiskne žalud penisu a tak ejakulaci zabrání. Jedná se o jednu z metod a technik oddalování ejakulace, které jsou známé z Tantry. Důležité je, aby stisk byl proveden těsně před ejakulací, ale VČAS, ještě dříve, než se rozběhne ejakulační reflex, který již není možné zastavit. Metodě se říká technika "Velkého stisku" a při felaci ji zepředu žena provede hmatem, kdy palec ruky přiloží na uzdičku pod hlavou žaludu a prsty obkrouží corona glandis (pod žaludem penisu). Penis svírá mezi palcem a ukazováčkem nebo palcem, ukazováčkem a prostředníčkem a prudce stlačí část penisu těsně pod žaludem. Silný stisk penisu rukou pak zabrání nástupu ejakulace. Tlak vyvolá akupresurní reakci na nervová zakončení pod hlavou žaludu a reflexně se tak proces ejakulace oddálí. Sevření penisu obkroužením zase odvede krev z penisu a sníží tak jeho erekci. Sevření musí být dostatečně silné a to po dobu deset až dvacet sekund.

Po odeznění vysokého vzrušení žena pokračuje v orální a manuální stimulaci penisu a muže znovu silně vzruší. Techniku opakuje tak dlouho, dokud muž i přes techniku "Velkého stisku" neejakuluje nebo dokud jeho vzrušení neopadne...

Rizika techniky:

 • Technika "Velkého stisku" vyžaduje zkušenosti, odhad zručnost a cvik. Jedná se však o poměrně velký zásah do průběhu felace a proto může dojít i k opadnutí vzrušení, které pak následně i bez ejakulace orální sex ukončí.
 • Technika felace - "Na hraně vyvrcholení" není ani snadná, ale ani moc pohodová... Při takovéto kontrole ejakulace se muž musí neustále plně soustředit na své pocity. Podobně i žena musí být připravena na okamžitou blokaci vzrušení muže před nástupem jeho ejakulace.

Podobná technika se používá i při orálním sexu pro ženu - Cunnilingus - uspokojování ženy ústy. Tato technika je popsána v článku "Felace - "Na hraně vyvrcholení"" a je pro oba partnery podstatně pohodovější.

 

Články s podobnou tematikou

Čt, 24/09/2020 - 11:48
 
Poruchy sexuální orientace a partnerské vztahy

Poruchy sexuální orientace a partnerské vztahy

Poruchy sexuální orientace a partnerské vztahy

Hlavní téma: "Sexuální orientace".
Volné pokračování článku "Sexuální chování a vztahy".

Logické by bylo, kdyby ke vztahu dvou lidí s jinou sexuální orientací vůbec nedošlo. V praxi se tak ale skutečně stává a důvodů proč se tak stane je více. Jedním z nich může být samozřejmě dojít z vypočítavost, ale také to může bát obav o veřejné mínění v případě, že muž nebo žena přiznají sexuální orientaci na stejné pohlaví. Často je to otázka výchovy, tvrdých rodinných vztahů, ale také obava ze ztráty zaměstnání, přátel, rodiny nebo případně i majetku a materiálních výhod. Nesmíme však dopředu počítat s tím, že lidé o své homosexualitě ví a přesto bezohledně vstoupí do manželství nebo partnerství. Ten problém je mnohem složitější. Řada lidí se totiž ve své menšinové erotické preferenci neorientuje dostatečně rychle a hlavně přesně. Výsledkem je pak partnerský vztah lidí, kteří sexuálně nejsou kompatibilní...

Teoreticky by se vzrušením a následným vyvrcholením neměli mít problémy dva partneři heterosexuálníhomosexuální (gayové nebo lesbičky) a dokonce ani bisexuální (lidově "podobojí"). Problém může nastat v případech, kdy do partnerského nebo manželského vztahu vstoupí dva jedinci z nichž jeden je heterosexuální a druhý homosexuální. Nezáleží až tak na tom, zda homosexuálně založený je muž nebo žena.

Někteří muži skrývají své menšinové sklony celý život a dokážou je úspěšně spojit s fungujícím partnerským sexem.

Většina českých žen i mužů se dokáže nějak vyrovnat s nevěrou partnera. Často také s jejich odlišnými sexuálními preferencemi, například fetišismem, zájmem o SM praktiky nebo zálibu v klinik sexu či latexu. Není snadní takové zjištění přijmout, ale mnohdy se s tím dokážou smířit. 

Za jinou sexuální preferencí mohou stát i tlaky na partnera nebo partnerku na zapojení se do skupinového sexu. Motiv bude samozřejmě uváděný jiný, než ve skutečnosti je. Nakonec se však z "trojky" nebo "swingers" zábavy může stát jen záminka pro sexuální aktivity se stejným, skutečně preferovaným pohlavím... Platí to jak pro skryté gaye tak pro lesby v partnerských vztazích. Gayové se do manželských erotických hrátek pokoušejí zapojit jiné muže, lesby jiné ženy. Zdánlivě to vypadá nadějně... nakonec se z toho velmi brzy pozná, co bylo hlavní příčinou manželova nebo manželčina zájmu o skupinový sex... Po takto pojatém skupinovém sexu nakonec zůstane jen hořkost a otázky, které většinou vyústí ve velmi vážný partnerský konflikt a jistotu prozrazení homosexuální orientace partnera nebo partnerky...

Problematikou sexuální orientace a partnerských vztahů se zabývá článek "Anorgasmie jako důsledek jiné sexuální orientace"

Poznámka:
Kinseyho test - jedná se o sérii psychologických otázek, které v roce 1948 sestavil doktor Alfred Kinsey za účelem umístění jednotlivců na spektru sexuálních preferencí. Takováto stupnice, podle "Kiseyho testu", pak může ukazovat, jakou sexuální orientaci člověk preferuje. 0 znamená, že je výhradně heterosexuální až stupeň 6, kdy je výhradně homosexuální. Mezi těmito stupni je identifikována většina lidí. Přitom jejich zařazení nemusí být zcela jednoznačné a na Kinseyho stupnici se mohou identifikovat mezi více stupni.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Pá, 25/09/2020 - 09:14
 
 
Nový vztah

Nový vztah

Nový vztah

Hlavní téma: "Vztahy mezi lidmi".
Volné pokračování článku "Jak se vztah rozvíjí".

Je  velmi obtížné a nevděčné psát o něčem, co skoro každý považuje za jednoduché, pochopitelné a srozumitelné... Nový vztah patří k tématům, o kterých většina lidí nechce nic moc vědět, protože má jasno a ví, co chce... Nový vztah není první vztah a tak si do svého rozhodnutí chce nechat mluvit málokdo. Vždyť přece víte proč skončil vztah předcházející a je vám naprosto jasné, že ten další v pořadí už bude ten dokonalý... Protože to chápu, dovolím si jen uvést několik zajímavých a poučných citátů které by Vám při otevírání nového vztahu mohly bát užitečné...

„Člověk nezískává obdiv a úctu jiného člověka svým vzhledem či vzděláním, ale bezprostředně kladným vztahem k němu.“
(William Henry Bragg britský vědec 1862 - 1942)

„Jméno a tvář nejsou důležité, důležité je jak se chováme a jak život bereme. Nemůžeme soudit podle vzhledu, můžeme potkat člověka který nám změní život k lepšímu, ale nepotkáme ho nikdy když budeme soudit podle vzhledu. Jméno a tvář nejsou důležité. Důležitá je myšlenka a názor.“
(Mandlin)

„Mlčení vždy vzbuzuje úctu. I hlupákům by propůjčilo důstojný vzhled.“
(Eugéne Delacroix francouzský romantický malíř 1798 - 1863)

„Nikdy neodsuzuj člověka podle vzhledu, nikdy nevíš co zažil.“
(X-R)

„Toužit po kráse je pošetilé a moudří lidé ji nechtějí pro sebe a ani je nehledají u druhých. Nikdo se neohlíží na vnější vzhled toho, kdo má šlechetnou duši, široké srdce a je vzdělaný.“
(Anne Brontë britská spisovatelka a básnířka 1820 - 1849)

„Ta dáma vděčí za svůj dobrý vzhled svému otci. Je plastickým chirurgem.“
(Thomas Mann německý spisovatel a laureát Nobelovy ceny 1875 - 1955)

Pokud by Vás na Vašem novém vztahu něco trápilo, napište svůj dotaz nebo příběh do "Poradny sexuologa", do formuláře komentářů na https://www.milovani.cz/comment/reply/87#comment-form. Těším se na Vaše příběhy.

Ne, 27/09/2020 - 23:48
 
28
29
30
1
2
3
4
Gay Pride

Gay Pride

Gay Pride

Hlavní téma: "Sexuální orientace".

Gay Pride (známé též jako LGBT Pride, Queer Pride, Pride Parade, Christopher Street Day, česky přehlídky či průvody gay hrdosti) jsou průvody oslavující gay, lesbickou, bisexuální a transgender kulturu. Tyto akce též slouží jako demonstrace za práva neheterosexuálních menšin, jako např. registrované partnerství, stejnopohlavní manželství či ochranu před homofobním násilím. Řada takových událostí se ve světě koná každoročně a mnoho z nich probíhá v měsíci červnu jako připomínka Stonewallských nepokojů, prvotního impulsu k novodobému hnutí za práva LGBT lidí. V České republice se od roku 2008 konají tyto akce taktéž, a to pod názvem Queer Parade, Queer Pride Parade nebo Prague Pride.

„Jediný den v roce, kdy se stydím za to, že jsem homosexuál, je den gay hrdosti.“
(Bruce Bawer americký literární kritik, spisovatel a básník 1956 o průvodech homosexuálů, anglicky „gay pride“)

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

Po, 28/09/2020 - 17:36
 
Erotické hry v partnerském životě

Erotické hry v partnerském životě

Erotické hry v partnerském životě

Hlavní téma: "Hry s erotickým podtextem - erotické hry".

V partnerském životě přináší změnu, osvěžení, nové dimenze společného života nebo erotické "milostné předehry". Naruší se klasický stereotyp. Obnoví se erotické představy a touhy, které partneři znali na počátku svého vztahu. I přes zub času, který na jejich tělech dlouhodobé partnerské soužití, nadváha nebo pozůstatky po těhotenstvích logicky zanechalo, jim dopřeje nové pohledy na partnera nebo partnerku. Ony ty pohledy i po letech mohou být stejně erotické, jako byly dříve. Vůbec nemusí být na závadu něco podobného prožívat znovu.

Jedná o hry, které umí navodit příjemnou náladu, jsou zábavné a také i trochu "lechtivé". Umožní přidat i trochu napětí, vzrušení i skoro zapomenuté erotiky, kterou si partneři často nedopřávají.

Erotické hry mohou v partnerském životě dokonale rozbít stereotyp běžného každodenního života a udržet mezi partnery jiskru, jaká přeskakovala v době, když se poznávali a toužili po sobě každý den. Nemusí se přitom jednat jenom o hry přímo erotické. Klidně to mohou být aktivity které jen probudí představivost a navodí situace, po kterých se touha po erotice dostaví sama...

Pod článkem se postupně budou objevovat nápady, kterými si partneři takové situace mohou i po letech společného života snadno navodit. Pro začátek uvedu tu, ke které není potřeba opravdu nic, by zatížilo rodinný rozpočet. Právě naopak - taková hra může připomenout, že dříve toho nebylo potřeba mnoho a čím méně toho bylo, tím To bylo zábavnější a více vzrušující.

Partnerský striptýz

S léty se na tuto vzrušující partnerskou zábavu zapomíná stále více a více... Je to také proto, že partneři mají pocit, že se to něco takového už moc nehodí a že vlastně už není co ukazovat protože se už "dokonale" znají. Rozhodně to není pravda a tato jednoduchá erotická hra na svádění vám to potvrdí. Striptýz vyhledávají především muži, ale jako diváci. Smutné je, že s léty je pro ně atraktivní spíše pohled na cizí ženu než na vlastní. Je však chybou žen, že svého muže po čase přestanou svádět a že svým tělem a odkládáním oděvu přestanou lákat k erotickým hrám a sexu. Některé sklouznou až k tomu, že si myslí, že "když TO chce, tak ať si mne alespoň svlékne"...

Přitom striptýz ženám dovolí naprosto přirozeně předvést nejen své vnady, ale také nejnovější kolekci erotického prádla, pro kterou by jinak žena musela hledat pozornost partnera jinou formou. Takový povedený striptýz s erotickým prádlem se může pro muže stát i inspirací pro dárek k narozeninám nebo na Vánoce pod stromeček.

Muži to se striptýzem většinou nepřehánějí ani na počátku vztahu. Rádi se podívají, to ano, ale že by se měli eroticky svlékat i oni? Obávám se, že se domnívají, že pánský striptýz se ženám nelíbí. Ale to je velký omyl a mnohý muž by byl možná velmi překvapen, jak se ženy dokáží rozparádit na "párty pro ženy", kde pánský striptýz často bývá jedním z překvapení večera. Proto i mužům doporučuji vyzkoušet, co s jeho ženou udělá, když se před ní svlékne "jinak", než "jako vždy"...

Erotické hry v partnerském životě prostě nejsou ničím, co by s léty muselo vymizet z partnerské erotiky. Právě naopak je lze jen doporučit.

 

Články s podobou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Út, 29/09/2020 - 21:04
 
Erotické hry pro více lidí

Erotické hry pro více lidí

Erotické hry pro více lidí

Hlavní téma: "Hry s erotickým podtextem - erotické hry".

Větší problém, než vymyslet nějakou erotickou hru, je najít lidi, kteří si ji s vámi zahrají...

I sebekrásnější tělo se po letech běžného partnerského života "okouká". Je to přirozené a dá se to normálně lidsky pochopit. Není to o tom, že by žena muže nebo muž ženu už nevzrušoval. Je to o tom, že ve většině případů už je pohled na toho druhého tak trochu "normální". Tato část článku rozhodně není o tom někoho nabádat, aby dal dohromady partu lidí a začali hrát erotické hry. Na základě několika dotazů, zda touha něco takové zažít jsem se rozhodl k takové úvaze na téma, za jakých okolností taková kolektivní erotická hra nemusí být problémem a za jakých se jím může stát. 

Možná bych to neměl psát, ale některé "kolektivní" hry mohou nakonec přispět k tomu, že lidé, kteří mají problémy se svou nahotou nebo nahotou jiných lidí, se naučí překonat své rozpaky nebo komplexy. Mohou se jich dokonce i zbavit. To jim pak pomůže v jejich vlastním partnerském životě. Mnohdy je totiž představa, že mé tělo není krásné, zajímavé, že je naopak nedokonalé, nehezké.... tak silná, že i v partnerském životě se pak stydí i před svým intimním partnerem. Lidé , kteří nic takového nepoznali se mohou divit. Nedokáží však ani představit psychická muka, která lidé s komplexy ze svého těla prožívají. Překonání těchto komplexů pak může přinést neskonalou psychickou úlevu. Nesmí se to však nikdy přehnat a vždy to musí proběhnout výhradně na základě nevynucené dobrovolnosti.

Ani účast partnerů na erotické hře nemusí být pro jejich vztah problémem, naopak může to být ventil po touze jednoho z nich vidět jiného svlečeného muže nebo jinou svlečenou ženu. Takový ventil, který upustí z napětí sexuálních představ a může napomoci i oživení vlastního partnerského života. Znovu však apeluji na to, že je potřeba dodržet zásady slušného chování a nepřekračovat pravidla....

Když si uvědomíme, že řada lidí patří mezi vyznavače nudismu, pak můžeme takovou nenásilnou erotickou hru považovat za cestu, jak se připravit na to jak se stát nudistou. To je samozřejmě myšleno jako nadsázka. Nudismus s erotickými hrami má společné jen to, že v konečném výsledku jsou lidé bez oblečení a všichni navzájem rovni...

V dalších, navazujících článcích se budu zabývat nejen jednotlivými hrami, jejich "společenskými pravidly" a jemnostmi, ale riziky, která mohou představovat. Také se ovšem v jednom článku zaměříme na nepřekročitelná pravidla erotických her v "kolektivním" provedení. Než s podobnou zábavou začnete, zamyslete se na tím, zda Vám přinese to, co od ní očekáváte a nesnažte se jít dál, než jsou Vaše mantinely a morální zásady... Ušetříte si tak velké zklamání nebo dokonce "průšvih" větší, než si nyní možná dokážete představit...

Her s erotickou tematikou je více a proto bude jejich zpracování chvílí trvat...

 

Články s podobou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Út, 29/09/2020 - 21:09
 
Komunikace o vztahu k pornografii

Komunikace o vztahu k pornografii

Komunikace o vztahu k pornografii

Hlavní téma: "Vztah - na co je vhodné se zeptat a hlavně kdy".
Pokračování článku "Sex, pornografie a internet".

Téma pornografie by nejspíš většina lidí v období před prvním sexuálním zážitkem v životě nebo s novám partnerem neotvírala. Jsem stejného názoru a nemyslím si, že by zrovna toto téma patřilo k těm nejžhavějším. Rozhodně bych dal přednost komunikaci o "bezpečnému sexu"...

Jiná situace může nastat později, v době, kdy už je sex součástí vztahu. Období "líbánek" nikdy netrvá věčně a po nějaké době se skutečný zájem o partnera nebo partnerku projeví takový, jaký skutečně je. Platí to i pro sex a obecně pro vztah muže k ženě a naopak.

Nejčastěji se po čase začnou ukazovat skutečné zájmy o sexuální vyžití a začnou se objevovat i různé představy a touhy, které na začátku vztahu nebyly patrné nebo je překrylo to, že sex je přímočarý a touha spalující... Tehdy se mohou začít objevovat i náznaky touhy vyzkoušet něco nového netradičního, nezvyklého... Na snaze sex ozvláštnit určitě není nic špatného a takováto snaha sex udržet atraktivní je naprosto správná a chválihodná!!!

Může se však stát, že se ta touha po inovacích začne spíše přibližovat pohledu na milování které už nebude mít daleko k pornografii. Z pohledu mužů je to nejčastěji snaha ženu přesvědčit, že orální sex - felace bez výstřiku sperma do otevřených úst nebo na tvář není dostatečně vzrušující. Podobně může vyznívat snaha o soulož bez prezervativu s vysvětlením, že "pravý muž se umí kontrolovat" a že v pornu pořádní milenci prezervativy také nepoužívají... Tyto příklady jsem nevybral náhodně - píší o nich čtenářky webu www.milovani.cz a jsou z toho smutné.

Lidé mají tendenci napodobovat to, co vidí ve filmech, v běžném životě. Mládež je vděčný konzument erotiky jak v pornofilmech tak i na internetu. Například častá praktika ejakulace na obličej se stává stále větším problémem problémem pro mladé ženy a dívky, které začínají se sexuálním životem a nechtěly by partnera zklamat. Mladé dívky jsou vystavené tlaku, aby tuto praktiku také provozovaly. Je jim to odporné, nechtějí to, ale z porna ví, že to všichni muži to mají rádi. Když je to skoro v každém pornu, tak to přece musí líbit i ženám! Proto si to nechají líbit i ve svém sexuálním životě a podle filmů předstírají, jak jsou na vrcholu blaha, když jim sperma teče do očí a po obličeji. V podstatě sexuální úchylku zavedly do svého sexuálního života - jako akt vyjádření úcty a lásky muže k ženě ....!!!! Jenže podobně je to s mladými chlapci. Ti zase nechtějí vypadat jako nezkušení a tak tyto praktiky chtějí zapojit do sexu. A už se točíme v kruhu, ze kterého se můžeme dostat jedině tehdy, když se zamyslíme, co opravdu chceme a co toužíme dát svému partnerovi.

V reálném normálním životě lidé sex prožívají trochu jinak!

Internet lidem umožňuje seznámit se s lidskou sexualitou z pohledů, ke kterým by se v běžném životě nikdy nedostali. Dokonce jim umožňuje vytvářet zájmové skupiny a komunity ve kterých své erotické představy, sny, touhy i očekávání mohou vzájemně sdílet, vyjadřovat se k nim a dokonce si "pomáhat" s jejich realizací... Z tohoto pohledu má internet opravdu velmi hluboký vliv na sexuální zájmy a chování lidí obou pohlaví.

Každý člověk má trochu jiné sexuální preference a potřeby a z toho vyplývá i trochu jiný pohled na sex. Pokud se nejedná o problémové sexuální odchylky a nestanou se základem partnerského sexu, mohou vztah ozvláštnit a zabránit i určitému stereotypu, který může v dlouhodobém vztahu nastat. Jen se nic nesmí přehánět a nic by nemělo probíhat na úkor jen partnera nebo partnerky. I v sexu se lidé musí umět "domluvit". Pokud to zvládnete, pak se dá sexuální život prožívat k oboustranné spokojenosti.

Proti chápání sexu jako formě pornografie je potřeba se postavit. Musíme zdůraznit názor, že sex v běžném životě není porno. Mnoho lidí však získává své první sexuální představy a zkušenosti tím, že sledují pornografické scény. Není to však nejlepší způsob, jak získat reálnou představu o prožívání sexu. U těchto lidí dochází ke značnému zkreslení představy, jak realizovat, nebo zlepšit svůj sexuální život. I když se vztah lidí nezakládá jen na sexu, je i o něm potřeba mluvit. V partnerském vztahu nebo manželství by to pak mělo být samozřejmostí.

Dalším problémem je, že se muži nebo ženy natolik ponoří do sledování pornografie, že jim "živý sex" už nebude stačit nebo lépe řečeno, že se bez něho obejdou. Stává se stále častěji, že touha po pornu převládne nad touhou po skutečném partnerském sexu. Na trhu jsou stále kvalitnější a sofistikovanější sexuální pomůcky a prostředky. Ve spojení s virtuální realitou je pro mnoho lidí snadnější uspokojit se pomocí těchto prostředků bez větší námahy a snahy věnovat se i tomu druhému. Odborníci předpokládají, že sexuální vyžití lidí se stále více bude ubírat právě tímto směrem. Pokud nechcete aby se partner ponořil do reality "virtuálního sexu" a Vás nechal osudu, musíte s tím něco dělat. Výčitky a hádky rozhodně nepomohou. Je potřeba VČAS začít o pornu a jeho rizicích spolu mluvit. Rozhodně dříve, než porno převálcuje Váš společný sexuální život.

Opět musím uvést, že se nejedná o nějakou "virtuální úvahu", ale že vycházím ze zkušeností lidí, kteří si píší o radu do naší "Poradny sexuologa". Je rozumnější problémům včas předcházet než je sebelépe řešit...

Pokud zjistíte, že partner nebo partnerka do vašeho společného života pomalu, ale jistě zapojují erotické představy ke kterým je dovedla pornografie a Vy se s těmito představami neztotožňujete, musíte si o tom spolu otevřeně promluvit. Dá se najít kompromis, ale ustupovat ve všem se z dlouhodobého pohledu opravdu nedá. Jednou už nebude kam ustupovat a rozdílný pohled na sex bude stát za narušením vztahu nebo bude důvodem pro jeho ukončení. Bohužel se to stává... a ne zřídkakdy...

 

Na zamyšlení

I kdyby Vám tisíckrát říkali, že to co se kolem Vás děje ve společnosti nebo životě je normální,
nevěřte jim.
Udělejte si vlastní názor a nenechte se manipulovat davem.

Články s podobnou tematikou

St, 30/09/2020 - 18:49