Jste zde

Alkohol a sexuální problémy

Alkohol a sexuální problémy

Hlavní téma: "Vztahy mezi lidmi".
Volné pokračování článku "Sexuální problémy souvisí s problémy zdravotními".

Malé množství alkoholu odbourává především stres, obavy, ale také snižuje zábrany. Rozhodně se však alkohol nedá považovat ze nějaké afrodiziakum. V malém množství může působit pozitivně spíš jen na nalezení větší odvahy a sebevědomí. Rozhodně však nepůsobí ani na zlepšení erekce u muže nebo zvýšení sexuální touhy u ženy.

Alkohol působí na muže a ženy odlišně. Především ve větším množství se začne projevovat jeho spíše negativní působení na sexuální schopnosti mužů a žen a jejich schopnost dosahovat vzrušení a někdy i orgasmu.

Alkohol je velmi zrádný. Okamžité pocity a sexuální touhy odpovídají většinou v daném okamžiku množství alkoholu vypitému asi tak před půl hodinou. Tolik zhruba trvá, než se alkohol vstřebá a začne působit na lidskou psychiku. Postupem času se množství alkoholu v krvi zvedá, asi za půl hodiny kulminuje a potom pozvolna klesá. Muži odbourávají alkohol rychleji jak ženy. Pokud tedy muž nebo žena pokračují v pití alkoholu kontinuálně, pak jejich okamžité pocity "alkoholového opojení" budou za půl hodiny zcela jiné.

Pokud větší množství alkoholu vypije muž, pak se mu může velmi snadno přihodit, že jeho současná touha po sexu bude za půl hodiny vystřídána zklamáním z neschopnosti dosáhnout nebo udržet erekci. Problém s erekcí může také souviset i se ztrátou koncentrace na vzrušení a se sníženou vnímavostí na podněty sexuálního vzrušení.

Znáte tenhle:?

Nesmělý obrýlený pár. Mají svou první schůzku.
Chlapec se silně ostýchá, ale nakonec dívku přece jen políbí.
V ten okamžik o sebe cinknou skla jejich brýlí a on zmateně prohlásí: „Na zdraví!“

U žen má konzumace alkoholu dopad především na sexuální vzrušení a později na sexuální touhu. Ten dopad je samozřejmě negativní. S množstvím alkoholu se snižuje prokrvení vaginální tkáně, které se projevuje při normálním průběhu vzrušení. Prokrvení vaginální tkáně způsobuje její zduření a zvyšuje vnímavost na sexuální podněty v této oblasti a podporuje přirozenou lubrikaci pochvy. Působením alkoholu na ženské tělo se tato přirozená reakce na vzrušení snižuje a to včetně schopnosti přirozené lubrikace. Působením alkoholu se dále snižuje i sexuální touha a to způsobuje ještě větší problémy se vzrušením a jeho nárůstem. V kombinaci s nedostatečnou lubrikací se sex pro ženu stává nepříjemným až bolestivým. To vše pak vede k problémům s dosažením orgasmu a případně s hloubkou jeho prožitku.

Je potřeba mít na paměti i tu skutečnost, že opilý muž nemá potřebu věnovat potřebnou pozornost vzrušení své ženy. Myslí především na uspokojení své sexuální touhy a potřeby. Proto milostné předehře a vzrušení ženy věnuje mnohem menší pozornost, než by jí věnoval bez alkoholového opojení. Podstatně se zkracuje milostná předehra a většinou i formy orálního sexu se zaměřením na dosažení ženina vzrušení. S nižším vzrušením pak přímo souvisí přirozená vlhkost vagíny. Muž se snaží co nejdříve přejít do fáze soulože, která, pokud udrží erekci bývá relativně krátká. Alkohol však může zapříčinit i to, že muž naopak nebude orgasmu vůbec schopen dosáhnout. Pokud muž orgasmu dosáhne, pak většinou jako první. S množstvím alkoholu v krvi, po orgasmu a ejakulaci výrazně klesá mužova touha pokračovat v uspokojení ženy. Pokud se k tomu přinutí, neznamená to, že se mu to musí podařit. Schopnost ženy prožívat vzrušení a dosáhnout orgasmu totiž s množstvím alkoholu v krvi výrazně klesá. A jak víme, největší hladina alkoholu v krvi je zhruba za půl hodiny po požití poslední skleničky alkoholu. Žena tak nakonec, i přes maximální snahu muže, orgasmu ani nemusí dosáhnout.

Alkohol ovlivňuje celé tělo, mysl i pud sebezáchovy

Alkohol působí na člověka v několika rovinách. Jeho dopad na motoriku zná snad každý (kromě abstinentů). Ale současný abstinent mohl být klidně léčený alkoholik. Myslím si, že většina lidí ví (včetně abstinentů), jak se po několika skleničkách obtížněji drží směr chůze. Alkohol, zvláště ve větším množství, silně ovlivňuje pozornost, soustředění, úsudek a zábrany. Právě tyto schopnosti jsou nesmírně důležité pro správné zhodnocení situace. V souvislosti se sexem může mít zásadní vliv na rozhodování kdy, kde, jak a hlavně s kým sex bude.

Snížená pozornost, obezřetnost, opatrnost, soudnost, přirozené reakce a potlačený pud sebezáchovy může vést k tomu, že sex proběhne bez ochrany proti početí a pohlavním chorobám. Prostě pod vlivem alkoholu zapomenete nebo vůbec nebudete řešit otázky bezpečného sexu, ať už ve formě použití antikoncepce nebo bariérové ochrany. Alkohol může natolik otupit vaši opatrnost, že vám půjde jen o sex a to ostatní prostě nebudete vůbec řešit. Vždyť to určitě dobře dopadne, doufáte nebo možná ani to ne.

Ti, kteří si i po větším požití alkoholu uvědomují rizika, jsou "zodpovědnější" a není jim úplně jedno co může následovat si sex až tak moc neužívají. Vědomí, že sex probíhá bez ochrany u nich vede k pocitům úzkosti, napětí a strachu v průběhu pohlavního styku. Takovýto sex provází psychické trauma, které je schopné zabránit dosažení orgasmu jak u muže, tak především u ženy. U těch nezodpovědných lidí nebo těch, kterým je to prostě za všech okolností jedno, se stavy úzkosti většinou dostaví až v okamžiku, kdy zjistí, že jejich sex nebude bez následků...

Po sexu bez ochrany je už celkem jedno, zda ho litujete nebo ne. Můžete nejen zplodit dítě, ale také získat nepříjemnou pohlavní nemoc nebo se dokonce nakazit smrtelným virem HIV a onemocnět AIDS.

Lidé, kteří sex nekombinují s alkoholem, dosahují větší sexuální uspokojení, snadněji a hlouběji prožívají orgasmy, než ti, kteří k sexu alkohol potřebují.

 

Pro zamyšlení

"Odpornější pohled než na opilého chlapa je už jen pohled na opilou ženu".
Lidová moudrost

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)