Jste zde

Antikoncepce, mladí chlapci a muži

Antikoncepce, mladí chlapci a muži

Volné pokračování článku "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)" a článku "Kdy mají dívky a ženy začít s antikoncepcí?".

Trochu se v úvodu budu opakovat, ale tato otázka je pokládána častěji, než otázka, která by měla být kladena jako první. Tato otázka zní "Kdy začít se sexem". Pokud by mladí lidé na tuto otázku hledali odpověď, pak by se jim snadněji hledala i odpověď na otázku "Kdy začít s antikoncepcí".

Z pohledu mladých mužů je tou nejlepší a nejúčinnější antikoncepcí "kondom" neboli prezervativ. Ochrání nejen muže, ale i ženu před nechtěným těhotenstvím, ale také před sexuálně přenosnými pohlavními chorobami. Důležité však je, aby si jej mladý muž správně a včas nasadil. Kondom v kapse má opravdu zanedbatelný význam. Nemělo by smysl se nyní zabývat jeho použitím nebo účinností. O tom všem se dočtete v hlavním článku a ve článcích, které ho doplňují. Podrobnější informace o této barierové ochraně naleznete v článku "Kondom".

Důležitější je podívat se na mužskou sexuální ochranu z jiného pohledu, z pohledu odpovědnosti muže za neplánované otěhotnění ženy. Jak víme jsou muži tím nejdůležitějším stvořením na planetě Zemi. Tedy tak si to někteří, alespoň podle toho, jak se chovají, asi myslí. O nutnosti použití kondomu většina chlapců ví. Ví ovšem také o tom, že se dívky mohou chránit například hormonální antikoncepcí. Logické pro některé muže tedy je, že když je dívka chráněná, pak není nutné, aby nějakou ochranu používal i muž. Navíc bez ochrany to je prý "lepší", jak říkají ti zkušenější... Někteří muži jdou ve svých zcestných úvahách ještě dál, protože se domnívají, že žena se musí chránit, protože je to ona, kdo může otěhotnět.

Možná se usmíváte, ale bohužel takto uvažuje nejeden muž. Jak jinak by ho totiž nemohla napadnout klasická stresující otázka "Copak ty jsi nepoužívala antikoncepci? Většinou ho však tato palčivá otázka napadne těsně poté, co mu dívka nebo žena svěřila sladké tajemství, že bude šťastným otcem.

Z pohledu práva i normálního logického myšlení, jsou si muž i žena v povinnostech matky a otce rovni. Proto jsou si rovni i v následcích, které neplánované těhotenství přináší. Muž by měl být stejně opatrný jako žena. Použití prezervativu při sexu výrazně zvyšuje, v kombinaci s použitím antikoncepční ochrany na straně ženy, bezpečnost sexuVícenásobná ochrana proti nežádoucímu otěhotnění poskytuje větší šanci na to, že milování zůstane bez následků a žena neotěhotní. Prezervativ je navíc také barierovou ochranou, která je schopna zajistit i zvýšenou ochranu proti sexuálně přenosným chorobám. Není stoprocentní, ale nejúčinnější. Bezpečnější je už jen sexuální zdrženlivost nebo masturbace (ovšem každý sám).

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)(O)