Jste zde

DOTAZ: "Štítná žláza"

DOTAZ: "Štítná žláza"

Zpráva odeslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact. Text zprávy byl upraven.
Poradna sexuologa 2022.

Dobrý den prosím vás chtěl bych se zeptat: přítelkyně má nemocnou štítnou žlázu, vlastně snížení funkce té štítné žlázy. Pokoušeli jsme se o miminko, tak bych se chtěl zeptat, jak se to řeší kdyby nám to miminko nevyšlo. Máme strach protože je málo funkční štítná žláza. Co jsme tak četli, je to celkem velký problém.

Děkuji za odpověď.


 

ODPOVĚĎ na dotaz: "Štítná žláza"

Dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz a za Vaši důvěru.

Moje rada je tentokrát velmi jednoduchá a nemá alternativu. Problém se štítnou žlázou je zdravotní komplikace a může mít mnoho podob. Proto není možné odpovědět na to, jak se nefunkční nebo málo funkční štítná žláza může projevit při početí dítěte, v průběhu těhotenství nebo po porodu. Je naprosto nezbytné vyšetření zdravotního stavu ženy a zjištění o jak velký problém se jedná. Předpokládám, že se žena léčí a tedy je pod lékařskou kontrolou. Jediné, co Vám mohu doporučit, je obrátit se na Vašeho ošetřujícího lékaře a společně s ním zvážit jaké jsou pro úspěšné početí, těhotenství i další život miminka rizika. Jedině lékař, který podrobně zná zdravotní stav ženy, může stanovit i prognózu a navrhnout postup léčení. On by Vám také měl vysvětlit jaká rizika mohou nastat a jak se zdravotní problém může dotknout dítěte i matky. 

Navštivte Vašeho lékaře a domluvte se s ním. Jsem přesvědčen, že vše zdárně překonáte a také nepochybuji o tom, že lékař bude zdravotnímu stavu ženy věnovat zvýšenou pozornost.

Méně funkční štítná žláza je zdravotní komplikace, ale při správné léčbě a pravidelných kontrolách se vše dá zvládnout. Nepropadejte obavám a obraťte se na lékaře. On Vám pomůže, ale pouze tehdy, když bude mít přesná vyšetření a přehled o průběhu onemocnění.

Držím Vám palce.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz.

Štítky: