Jste zde

DOTAZ: Můj přítel prožívá mnohonásobné orgasmy. Není to nemoc?

DOTAZ: Můj přítel prožívá mnohonásobné orgasmy. Není to nemoc?

Dobrý den.
Chtěla jsem se zeptat ohledně mého partnera. Mám nového přítele a můj přítel je schopen mít při milování i deset patnát orgasmů. Já jsem se s tímto ještě nikdy nesetkala , vždy jsem měla partnery, kteří měli jeden orgasmus a po jeho prožití již nebyli schopni dalšího aktu. Můj nový přítel je úplně v tomto jiný a nevím co si o tom mám myslet. On říká , že má velkou výdrž... chtěla bych se zeptat, jak je možné, že má tolik orgasmů?? Není to nemoc?? 
Děkuji za odpověď.
 

POZNÁMKA:

Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact. Zpráva byla upravena tak, aby nebylo možné zjistit, kdo dotaz zaslal.

Poradna sexuologa 2016.


 

Dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz a za vaši důvěru.

Píšete "můj přítel je schopen mít při milování i deset, patnáct orgasmů" a dále "On říká , že má velkou výdrž...". To vše uvádíte v rámci milování, tedy předpokládám, jednoho milování.

Je velmi obtížné takto na dálku posoudit, co je to "orgasmus" a co je to "velká výdrž" o kterém píšete. Je to orgasmus spojený s vyvrcholením, tedy ejakulací nebo se jedná o pocitové vyjádření, tedy projevy, které znáte z dřívějšího orgasmu Vašich partnerů? Pokud by to bylo 10 až 15 orgasmů spojených s ejakulací, pak by to byla opravdu rarita, která by si zasloužila hlubší výzkum. Ale já se (takto na dálku) nedomnívám, že by se jednalo o tento případ. Neznám muže, který by byl schopen během jednoho milování takovéhoto výkonu spojeného s opakovanou ejakulací. 

Takže do úvahy spíše přichází ta druhá varianta a tou je, že Váš přítel prožívá vyvrcholení oddělené od ejakulace. Znovu musím opakovat, že takto na dálku posuzovat jakýkoli projev, který je hodnocen jako orgasmus, ani není možné. Jen si tedy dovolím uvést, že prožitek orgasmu nemusí být nutně spojen s ejakulací. Vlastně je to cíl tantrických nebo taoistických technik, které by mohly dát muži šanci na opakované prožívání pocitů vyvrcholení. Pokud jste schopna prožitku vícenásobného orgasmu Vy, pak víte, o jaký druh pocitů se jedná. U žen je prožitek vícenásobného orgasmu poměrně častý. Multiorgasmické ženy nejsou nijak velkou vzácností a troufám si tvrdit, že žena, která je schopna dosáhnout jednoho orgasmu, by při další pozornosti partnera dosáhla i další. To však není to, na co se ptáte.

Multiorgasmický muž musí dokázat oddělit pocity vyvrcholení od okamžiku nástupu ejakulace. Techniky oddalování ejakulace nejsou až tak jednoduché a vyžadují velkou kázeň na straně muže a ohleduplnost na straně ženy. Oddalování ejakulace se dá naučit. Muž pak dokáže pocitově prožít vyvrcholení a přitom nedochází k ejakulaci, která by další milování prakticky ukončila. Tantričtí mistři po dlouhodobém tréningu dokáží orgasmus od ejakulace bezpečně oddělit a mohou prožívat řadu orgasmů za sebou bez ejakulace. Není to nemožné, ale rozhodně to není běžné. Více se o tom píše, než se to v praxi skutečně děje. Pokud se někdo považuje za tantrického mistra (není jich podle kurzů tantry málo), neznamená to automaticky, že je nebo musí být schopen prožitek orgasmu od ejakulace oddělit a je tedy multiorgasmickým tantrickým mistrem...

Nyní k Vašemu dotazu.

Posoudit to, co Váš přítel při milování prožívá takto na dálku nemohu. Pokud Vám říká, že prožívá mnohonásobný orgasmus a ejakuluje až po 10 až 15 opakováních pocitového vyvrcholení, pak je to úžasné a můžete za to být oba vděčni... Ovšem takovýto stav je možný pouze za předpokladu, že dokáže oddělit pocitový orgasmus od fyzického vyvrcholení, tedy ejakulace. Je to možné, není to však rozhodně běžné...

Nechci spekulovat nad tím, co Váš přítel prožívá, to ví jen on sám. Pokud multiorgasmického prožitku je schopen a oddalování ejakulace mu nedělá problém, pak je to dar.

Dovolím si Vám sdělit svůj osobní názor. Neřešte to. Pokud Vám takovéto milování vyhovuje, milujte se naplno. Ať už prožívá Váš přítel cokoli, nejspíš je mu to příjemné. Neřešte to, přejte mu to, neptejte se..., chvalte... Doufám, že při tak velké výdrži prožíváte i Vy příjemné milování a možná i vyvrcholení při spojení. Pokud ano, pak si milování užívejte naplno a dopřejte svému partnerovi jeho formu prožitku milování.

Pokud to, co Váš přítel prožívá ho nijak nevysiluje a je mu to příjemné, nechte to tak a nezabývejte se tím. Až bude jednou vhodná příležitost, zeptejte se ho na pocity které prožívá a na to, jaký na něj oddalování ejakulace má fyzický a psychický vliv. Také se ho zeptejte jak dlouho už tento stav přetrvává. Pokud nemá problémy oddalování ejakulace zvládat a je to pro něj přirozená a snadná technika, pak se nejedná o nemoc, ale o dar...

Pokud by ale měl s dosažením vyvrcholení problémy, nebo ho vůbec nebyl schopen, pak by se mohlo jednat o problém "retardované ejakulace - opožděné ejakulace". Ta by ale nebyla provázena mnohonásobným prožitkem orgasmu.

Znovu opakuji, že takto na dálku není možné posoudit ani to, co přítel prožívá, ale ani to, zda na konci akt milování zakončí ejakulací. Ale pokud Vám to vyhovuje, neřešte to... Stejně s tím nic neuděláte a také ani není žádný důvod s tím něco dělat...

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz