-A A +A

Jste zde

Fototerapie

Fototerapie

Účinky světla vyzařovaného lampou BIOPTRON se osvědčily v následujících oblastech:

- fyzikální terapie a sport. medicína (natažené svaly, výrony, krevní podlitiny,  záněty šlach)
- chirurgie ( špatně se hojící rány, vředy,popáleniny, transplantace kůže, tvorba jizev)
- revmatologie (svalové bolesti a revmatické bolesti všeobecně, křeče ve svalech, akutní povrchové zanícení kloubů, bolesti páteře, artritida)
- dermatologie (kožní onemocnění, alergie, opary, akné, neurodermatitida)
- běžné obtíže (zánět nosních dutin, bolesti zubů, migrény)
- kosmetika (vrásky, doplněk jiných kosmetických postupů)

 Při použití lampy BIOPTRON pro kosmetické účely dochází k hlubšímu pronikání aktivních složek kosmetických přípravků do kůže a k jejich delšímu působení v kůži.

FOTOTERAPIE  -  BIOPTRONOVÁ   LAMPA
 
DOPORUČENY POČET LÉČEBNÝCH APLIKACÍ
DOPORUČENÁ DÉLKA 1 APLIKACE V MINUTÁCH
Opary
3 - 5
5
Pásový opar
5 - 7
10
Jizva krátce po operačním zákroku
10
10
Jizva 3 a více měsíců po operaci
20 - 25
12
Bércový vřed
dlouhodobě
15
Proleženiny
dlouhodobě
10
Popáleniny
dlouhodobě
10
Akné
10
10
Akutní zánět šlach a šlachových facií
10 - 15
12
Chronický zánět šlach a šlachových facií
25 - 50
10
Artróza kloubů
25 - 50
10
Svalové spasmy
5 - 10
12
Bolesti podél páteře
10
12
Mechanické poškození svalů
15 - 20
12
Mechanické poškození tkáně
15
12
Bolesti trojklaného nervu
10 - 15
12
Rána po vytržení zubu
10 - 15
12
Mnoho dalších možností využití fototerapie
Cena 1 minuty 8,-Kč

Slovo předního českého odborníka, který polarizované světlo využívá ve své praxi:

     Fototerapie je moderní léčebná metoda, která využívá ten nejpřirozenější zdroj energie - světlo. Je-li však používána nesprávně, bez základních znalostí, nemůže pomoci a tím tato nová, perspektivní technika, bývá v očích veřejnosti zbytečně podceněna. Přitom světlo je pojem, který přímo souvisí s podstatou života. Přestože se s ním setkáváme neustále a je jedno zda s jeho přirozenou formou nebo jako s umělým zdrojem, ještě v 16. století se jeho fyzikální podstatě nic nevědělo a jeho zkoumání bylo v rukou teologů. Teprve v tomto a v následujícím století získali hlavně italští a francouzští fyzici řadu poznatků, které v konečném poznání vedly k představám o korpuskulární povaze světla.
     Moderní fototerapie využívá několika typů zdrojů světla, lišící se jak svými fyzikálními vlastnostmi, tak i účinky na živy organizmus. Zatímco některé se používají i desítky let a patří mezi neodmyslitelnou součást zdravotnických zařízení (infračervené světlo), jiné využívá medicína teprve v posledních letech. Mezi ně se řadí i polarizované světlo (bioptronové lampy), které nachází stále větší oblibu a to jak v léčebných, tak i v lázeňských zařízeních. Lékařská veřejnost u nás se s tímto zdrojem světla teprve seznamuje, protože v české literatuře chybí rozsáhlejší studie o efektu jeho účinku na živou tkáň. Přesto však soubory nemocných, kteří již fototerapii polarizovaným světlem prodělaly, jsou dnes již dostatečně veliké k objektivnímu posouzení. Výhodou využití této léčby je minimum vedlejších účinků. V literatuře jsme se dosud s popisem nepříznivé reakce na terapii polarizovaným světlem nesetkali.
    Lampa BIOPTRON pracuje s polarizovaným světlem ve spektrálním pásmu 480 až 3400 nm. Tyto vlnové délky navozují v ozařované tkáni především protibolestivý a stimulační efekt.
    V dermatologii indikujeme polarizované světlo u nemocných s lupénkou, kdy dosáhneme zklidnění nálezu, i když samotnou chorobu nevyléčí. Vysoký, až 85% úspěch, má léčba bércového vředu nebo otevřených ran. Další možnou indikací může být troficky postižená kůže po léčbě proleženin, po opařeninách nebo omrzlinách. Uplatnění nachází fototerapie i při hojení pooperačních jizev. Příznivě zde působí hlavně efekt zlepšení oxidačních procesů s následným ovlivněním mikrocirkulace v poškozené tkáni, a tím zlepšené využití energie buňkou a odvod jejích zplodin. V kosmetice lze protizánětlivý účinek bioptronové lampy využít při terapii akné.
     Při léčbě pohybového aparátu používáme polarizované světlo především k léčbě akutních i chronických zánětu nervů, šlach nebo svalů. Tato léčba mnohdy pomůže i chronickým nemocným, kteří mají tyto obtíže řadu let a mají i pestrou farmakoterapeutickou anamnézu. Jedná se totiž o tkáně, které jsou minimálně prokrvené, a proto i množství účinných látek, které do nich pronikne, je značně omezené. Světlo je možné aplikovat samostatně nebo v kombinaci s farmakoterapií. Použití polarizovaného světla se osvědčilo při léčbě začínajících i pokročilých artróz, mechanických poškození i degenerativních procesů kloubů a svalových spasmů. Sportovní lékaři mají pozitivní výsledky léčby pohmožděnin měkkých tkání, u kterých polarizované světlo urychluje návrat k aktivnímu sportu a zrychluje vstřebávání hematomu.

      Závěrem je možné konstatovat, že využití polarizovaného světla má v medicíně široké možnosti. Lampa nevyžaduje žádná zvláštní bezpečnostní opatření z hygienického hlediska, léčba polarizovaným světlem má minimum kontraindikací.

Doc. MUDr. Vlastislav Hlavatý, CSc.

 

CENA 50,-Kč