Jste zde

Klasická masáž rekondiční KM 01

Klasická masáž rekondiční

Pro jakoukoli masáž je důležitá vzájemná důvěra mezi masírovaným a tím kdo masáž poskytuje. Pokud máte případné konkrétní představy, nebo individuální problém, který je potřeba řešit, nebojte se se s ním svěřit hned na úvod masáže. Spokojenost je o vzájemné důvěře a komunikaci. Ne každému vyhovuje každý způsob projevu a každá masážní technika. Proto se nestyďte hned v počátku sdělit Vaše případné obtíže, potřeby či představy se kterými přicházíte. Při prvních návštěvách v naší masérně poskytuji většinou masáž spojenou z více masážních a meditačních technik, které je možno vzájemně kombinovat. Pokud Vám při masáži bude cokoli nepříjemné, nebo jiným způsobem nebude vyhovovat, nestyďte se mi to sdělit ihned. Může se stát, že Vaše mysl je naladěna na něco jiného, než je momentálně nabízeno.

Dle potřeby se mohou masážní techniky přizpůsobit Vašim požadavkům. Pro jakoukoli masáž je důležitá vzájemná důvěra mezi masírovaným a tím kdo masáž poskytuje. Pokud máte případné konkrétní představy, nebo individuální problém, který je potřeba řešit, nebojte se se s ním svěřit hned na úvod masáže. Společně pak budeme hledat účinný postup a kombinace vhodných technik. Nebojte se dát najevo Vaše potřeby, to co Vám vadí i to co Vám vyhovuje. Můžete tím předejít zbytečným nedorozuměním. Masáž není jen uvonlění svalů, je to také hodně práce s energií a uvolněním duševního napětí. Na rozvíjení příjemných pocitů se podílejí hormony testosteron, estrogen a oxytocin, neurotransmitery dopamin a serotonin. Poslední dvě jmenované chemické sloučeniny významně ovlivňují náladu, pocity štěstí a radosti. Pokud jich je v mozku dostatek, navozují pocit blaženosti a také uvolnění. Dopamin má pak podobné účinky jako kokain. Lidé, kteří májí snahu nechat působit dopamin na svůj mozek, prožívají svůj život příjemněji. Masáže jim k tomu mohou úspěšně pomáhat.

Častým dotazem je, zda masáže probíhají ve spodním prádle, nebo je nutné se částečně, nebo zcela svléknout. Některé masáže jsou jen na části těla a stačí se svléknout tak, aby se masér dostal k Vašemu tělu. Někdy je možné masírovat i přes oblečení - tričko, nebo košilku. Pokud jsou masáže celotělové, nebo olejové, pak by mohlo dojít ke znečištění Vašeho prádla. Takovéto masáže se provádí na holé tělo a klient je přikrývaný na místech, kde se nemasíruje. Také klientům nabízíme krytí intimních partií ručníkem.

Některé ájurvédské celotělové techniky však vyžadují masáž na celém těle v jednom tahu a při těchto technikách se tělo nepřikrývá. Tyto masáže jsou však poskytovány až po absolvování jiných, jednodušších technik a masírovaný si svoji nahotu již vůbec neuvědomuje a není pro něj podstatná. Před začátkem kterékoli Vaší masáže si s Vámi masér popovídá o jejím průběhu a účincích. Kdykoli máte možnost upozornit maséra na to, že se necítíte v pohodě a masér Vám masáž upraví podle Vašich potřeb a pocitů. Celkově je intimita při proceduře zajištěna samostatnou masážní místností, ve které se celá procedura odbývá.

Pro pro Vaše pohodlí a pocit bezpečí si prosím přineste vlastní domácí obuv (papuče, nazouváky, trepky) a župan (nebo jiné lehké oblečení) pro pohyb v odpočívárně a společných prostorách relaxačního centra.

Klasická rekondiční masáž

Technika masáže, kterou používají fyzioterapeuti a maséři severní Evropy, se často nazývá technikou západní, někdy také švédskou masáží, nebo klasickou masáží. KLASICKÁ MASÁŽ vychází z principů tradiční švédské metodiky. Hmaty se rychle a důrazně střídají s citlivým použitím síly (hnětení, tepání, chvění) a jemnějších prvků (roztírání, tření, vytírání). Masáž posiluje regeneraci organismu, odstraňuje únavu, ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení, pozitivně ovlivňuje lymfatický systém. Jsou pro ni typické různé druhy použití masážního oleje, mýdla, nebo mastkového prášku, jež mají zmírnit tření kůže.

Název tato masáž získala díky švédskému gymnastovi Peru Henriku Langovi, který stanovil a popsal její estetické a vědecké zásady.

Klasická masáž představuje systém masážních hmatů a pohybů, mezi které patří hlazení, hnětení, tepání, sekání a tisknutí měkkých tkání těla, s cílem navodit stav celkového uvolnění. Pod vlivem masážních pohybů se uvolňuje masírované svalstvo, rozšiřují se kožní vlásečnice a pokožka zčervená, protože se zvyšuje prokrvení. Klasická masáž je prováděna jako celková nebo částečná.

Klasická rekondiční masáž
- příznivě ovlivňuje tělesný i duševní stav člověka.
- uvolňuje tělo i mysl.
- zvyšuje prokrvení, výživu a regeneraci organizmu.
- příznivě působí na svaly přetížené z jednostranné činnosti.
- stimuluje odtok lymfy - tím pomáhá tělu zbavovat se toxických látek

Masírují se (dle domluvy) záda, šíje, nohy, ruce, břicho, hrudník, hlava.
Masáž se provádí masážními oleji, masážními prostředky a balzámy.

Klasickou masáží docílíme povolení napjatých svalů a tím uvolnění ztuhlých kloubů. Dochází tak k celkovému uvolnění a dobré pohodě. Zvýšení krevního oběhu zároveň napomáhá urychlovat chod mízní soustavy, která absorbuje a vylučuje odpadní látky. Relaxační masáž pomáhá odstraňovat stres, napětí a bolesti svalů, zmírňovat bolesti hlavy a problémy se spánkem. Podle hloubky použitých masážních pohybů se nervová zakončení stimulují nebo uklidňují. K masáži používáme masážní oleje lisované za studena.

Kontraindikace:

  • onkologické problémy
  • všechny akutní stavy (záněty, virózy a jiné infekce, akutní blokády apod.)
  • choroby srdce ( infarkty, srdeční arytmie, vysoký krevní tlak…)
  • problémy se srážlivostí krve
  • záněty žil
  • varixy (křečové žíly)
  • osteoporóza (podle stupně pokročilosti)
  • kornatění tepen