Jste zde

Které sexuální polohy mohou být pro muže nebezpečné?

Které sexuální polohy mohou být  pro muže nebezpečné?

Hlavní téma: "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)".
Volné pokračování článku "Bolest při úrazu při sexu - muži".

Na takovouto otázku je možné bez obav odpovědět že "Žádná a všechny"!!!

Proč takovéto nejasné oboustranné vyjádření? Protože nejde ani tak o sexuální polohu ve které se milujete, ale především o to, jak se při sexu oba chováte a jak jste k sobě vzájemně ohleduplní.

Ale aby to nebyla jen taková akademická úvaha, podíváme se na to, co vlastně může být pro muže nebo pro ženu tím nebezpečných chováním při sexu.

Nebudeme se nyní zabývat otázkou možné nákazy sexuálně přenosnou chorobou nebo nebezpečím nežádoucího otěhotnění ženy. To jsme řešili v článku "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)". Nebudeme řešit ani okrajové sexuální praktiky jako je SM nebo anální sex. Zůstaneme tedy pouze u klasického, penetračního styku.

Co muži při sexu může hrozit

Logicky je největším nebezpečím pro muže zranění penisu. Mužský pohlaví úd v erekci je relativně pevný a "tvrdý". To je samozřejmě ideální stav, po kterém touží každý muž i jeho žena. V praxi to sice nemusí být vždy až tak ideální, ale i tak je mužský penis a varlata tou nejsnáze zranitelnou částí mužova těla. Ztopoření penisu nastává díky naplnění topořivých tělísek penisu krví, ke kterému dochází při dostatečné sexuální stimulaci nebo při psychickém sexuálním vzrušení. Tato tělíska jsou však relativně jemná a tedy i zranitelná. Při sexu může dojít k situaci, kdy bude penis v erekci prudce namáhaný například ohnutím, nárazem nebo rázem. Právě v těchto okamžicích může dojít k jejich poškození, nepřiměřenému napnutí, ohnutí nebo až k jejich prasknutí. Klasická zlomenina nastat nemůže, ale když prasknou topořivá tělesa penisu, dá se tento stav ke zlomenině dost výstižně přirovnat. Jednak se jedná o velmi bolestivý úraz a to spojený s krvácením do tkáně, silným otokem a velkým krevním hematomem.

Pokud techniku soulože nebo masturbace řídí jako dominantní druhý partner, nemusí včas poznat, že při souloži nebo masturbaci je penis přetížen nebo proniká pod nevhodným úhlem. Proto může snadněji k jeho zranění, tedy ke "zlomení penisu". Muž vnímá bolest až když už je pozdě... Pokud je v sexuální poloze dominantní muž, mnohem přesněji a hlavně dříve rozpozná bolest a má tak šanci nevhodný pohyb penisu zastavit nebo zpomalit. To však platí pouze tehdy, když muž není agresivní a nesnaží se svou dominanci zneužít...

Poloha "Na koníčka" je pro úraz penisu riziková

Ke "zlomení" penisu nejčastěji dochází při nešetrném nasednutí ženy na mužův penis nebo při vyklouznutí penisu z pochvy a jeho naražení například na stydkou kost při pohybech pánví při souloži. Vypadnutí penisu z pochvy a jeho zaseknutí při ženině pohybu pánví je nepříjemné, často velmi bolestivé, ale většinou není tak nebezpečné, jak prudké nasednutí na penis shora. Nejčastěji k takové situaci dochází při poloze "Na koníčka", kdy žena finišuje ke svému vyvrcholení a přestane dávat pozor na polohu penisu vůči své pochvě. Tehdy se může stát, že penis z pochvy vyklouzne a žena na něj dosedne celou váhou těla kolmo dolů. Takovýto dynamický ráz penis nemusí vydržet a pokud někam nesklouzne nebo se neodkloní, pak může dojít k jeho "zlomení". Ale i když sklouzne nebo se odkloní, může k jeho poškození dojít v oblasti kořene. Někdy je "fraktura penisu" dokonce provázena slyšitelným křupnutím. průvodním jevem pak je hematom, a někdy i krvácení. Více informací naleznete v článku "Nehody při milování".

Z tohoto pohledu je tedy polohu "Na koníčka" možné považovat za rizikovou. samozřejmě pouze tehdy, když nebude respektována vzájemná ohleduplnost partnerů vůči sobě. Žena v polohách "nahoře", většinou provádí při spojení pohyby celým svým tělem. Díky nasednutí ženy na penis může je spojení neobvykle hluboké a intenzivní. Stejně tak je intenzivní i dráždění klitorisu a stydkých pysků. Ženu to velice vzrušuje a se vzrůstajícím vzrušením většinou začne pohyby těla zrychlovat a celkově se začne propadat do pocitů blížícího se vyvrcholení. Přestože celá váha ženy působí na ztopořený penis muže, žena nemá možnost posoudit, co prožívá její muž. Nevnímá jeho tlaky od její váhy na ztopořený penis. Žena ani nemůže byt schopna rozeznat, kdy pohyby její pánví jsou pro muže nepříjemné nebo dokonce bolestivé. Ona vnímá jen své vzrušení a vše mu podřizuje.

Nejčastěji tedy k takovému zranění může dojít tehdy, když je žena těsně před vyvrcholením nebo je-li její vzrušení velmi vysoké a ona už po vyvrcholení touží. Tehdy se plně soustředí především na sebe a na své vzrušení. Nevnímá ani případnou bolest, kterou by jí mohl nevhodný úhel penetrace navodit. Pocit její bolesti je vzrušením utlumen a tam, kde by dříve byla opatrnější, je vše plně podřízeno pouze touze po vyvrcholení. Ztopořený penis pak při špatném úhlu penetrace může být nepřiměřeně namáhaný a při silném rázu nebo vypadnutí z pochvy a naražení na stydkou kost může být namáhaný až za hranici jeho pevnosti...

Také nedostateční lubrikace může být problémem, který napomůže zranění muže. Tam, kde by penis jindy snadno zaklouzával do pochvy, může dojít k jeho zabrzdění a následnému přetížení. To jen svědčí o mimořádném významu kvalitní milostné předehry před zahájením soulože spojené s penetrací.

Poloha kdy muž leží na zádech a žena se pohybuje na něm, tedy "Na koníčka", patří k polohám doporučovaným sexuology i gynekology. Hlavně snad proto, že v ní žena při souloži nejsnadněji dosahuje vyvrcholení. Snadno může kontrolovat hloubku pronikání a řídit rychlost pohybů při styku, případně si sama stimulovat klitoris. Nedá se tedy prohlásit, že by tato poloha byla problémová, jen je dobré vědět, že když ji žena na muži zaujme, přebírá i zodpovědnost za to, že muže při souloži nezraní!!!

Podobně riziková je i poloha "Na pejska"

Když muž do ženy proniká zezadu, tedy v některé z poloh, kdy je za ní, nejčastěji v poloze "Zezadu", "Na pejska", může si podobné zranění navodit i on sám. Přestože v těchto polohách je muž dominantní a měl by mít rychlost pohybů pánví i hloubku a úhel penetrace pod svou kontrolou. může se situace vymknout kontrole a penis narazí například na kostrč nebo se prudce ohne směrem k Venušinu pahorku a problém je na světě. Stává se nejčastěji mužům akčním, skoro bych řekl až agresivním, kteří chtějí svoji dominanci ukázat ženě prudkou souloží a hlubokým a rázným narážení penisu do pochvy. Pak stačí okamžik nepozornosti, penis vyklouzne nebo narazí a příraz pánví ho přetíží a někdy až "zlomí". V malém, neškodném provedení to bude znát většina mužů. Prostě někdy penis vyklouzne, což ale při ohleduplné souloži není žádný problém. Pokud je však pohyb soulože agresivní a "nadoraz", mohou být následky takovéhoto vyklouznutí opravdu nepříjemné.

Heterosexuálním mužům se to někdy stává a u homosexuálních právě v poloze "Zezadu", "Na pejska"" je takovéto zranění nejčastější. Jednak je to proto, že homosexuální muži tuto polohu využívají ke análnímu styku a také proto, že anální styk je mnohem náročnější na lubrikaci, jak styk vaginální. I v této poloze totiž dostatečná lubrikace hraje pro úspěšné sexuální spojení mimořádnou roli.

Úraz penisu hrozí i při masturbaci

Úraz můžete utrpět i při masturbaci. Opět to bývá následek nerozvážného, extrémně rychlého pohybu ruky po penisu nebo při masturbaci s masturbační pomůckou. Při normální technice masturbace však něco podobného zcela jistě nehrozí. Podobně se může takováto událost přihodit při masturbaci prováděné partnerkou nebo při vzájemné masturbaci. Znovu však připomínám, že k podobnému zranění dochází výhradně při extrémních technikách, které s ohleduplným a láskyplným sebeukájením nemá nic společného.

Další variantou může být lidská hloupost, nešikovnost nebo použití amatérsky vyrobených sexuálních masturbačních pomůcek. Pro ilustraci za všechny - například při použití výkonného vysavače, kdy došlo při masturbaci k pádu muže s penisem zasunutým do kovové hubice zapnutého vysavače...

Extrémní sex je nebezpečný sám osobě... 

Extrémní sex, to nejsou jen extrémní sexuální praktiky, ale i extrémní sexuální polohy a sex na extrémních místech. Pak mnohdy nehrozí jen fraktura penisu, ale přímo i jiná těžká zranění nebo i smrt. Na vině však nejsou ani sexuální praktiky nebo polohy, ale výhradně lidská blbost. Za všechny jeden příklad - muž souložil s partnerkou za jízdy, při řízení motorového vozidla. Orgasmus prožil v rychlosti 210 km/hodinu, kdy narazil do kamionu v protisměru...

Když se to stane, okamžitě vyhledejte lékaře!!!

Teď nemyslím, že máte vyhledat lékaře po nárazu vašeho auta v rychlosti 210 km/hodinu. To nebudete už nic potřebovat. Ale když se vám přihodí "fraktura penisu", pak na nic nečekejte a ihned vyhledejte lékaře. Toho, že nepoznáte, že se jedná o "frakturu" penisu se nemusíte obávat, to bezpečně poznáte. Penis bude neskutečně bolet, nateče krví, změní barvu do modra až do černa a pravděpodobně bude "zlomený" i podle tvaru. Při vyhledání lékaře až tehdy, když vás bolest donutí něco udělat, tedy s několikahodinovým zpožděním, může být už pozdě. Prostě dojde k nevratnému poškození části topořivých těles nebo k odumření části penisu. Následkem může být narušení jeho sexuální funkce (možnosti erekce) a to dočasně, dlouhodobě nebo i trvale. Proto na nic nečekejte a hned vyhledejte lékařskou pomoc!!!

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)