Jste zde

Lesbický vztah - kdo je žena a kdo muž? 

Lesbický vztah - kdo je žena a kdo muž?

Hlavní téma: "Co je to lesbický vztah" a "Lesbický sex".
Pokračování článku "Lesbický vztah - otázky které raději nepokládejte..."

Takováto otázka je celkem logická a napadne nejspíš většinu heterosexuálních mužů a žen. Netýká se pouze lesbických žen, se stejnou otázkou se setkávají i homosexuální muži. Jedná se o otázku která vychází z "klasického" pojetí vztahu. Někdo přece musí být "muž" a ta druhá pak logicky musí být "žena". U homosexuálních lidí však takovéto dělení rolí neplatí.

Ve vztazích lesbických žen nejsou mužské a ženské role nijak určeny. Jsou to především dvě ženy, které jsou k sobě navzájem lidsky, emočně i sexuálně přitahované.

Pokud se týká rolí ve vztahu, pak bych spíše hodnotil, která z žen je více dominantní než druhá. V každém vztahu, tedy i vztahu dvou žen, je vždy jedna z páru dominantnější. Co se sexu týká, vždy musí být někdo, kdo "přichází s nabídkou" tulení, mazlení, vzrušování, laskání, milování... Ta druhá nabídku buďto příjme nebo se jí nebrání a očekává, že se to případně nějak rozvine... V tom není mezi menšinovými homosexuálními vztahy a většinovými heterosexuálními vztahy žádný rozdíl... Pokud se partnerka "nabídce" brání nebo ji "bolí hlava", nejspíš nebude nic...

Pokud bych měl nějak zhodnotit co je to "lesbický vztah", pak bych ho hodnotil nejspíš tak, že je to vztah naprosto rovnocenný vztahu muže a ženy, jenom s tím rozdílem, že v něm chybí muž.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje