Jste zde

MAQUI (Aristotelia chilensis)

MAQUI (Aristotelia chilensis)

Pokračování článku "Přírodní afrodiziaka a doporučené potraviny".

MAQUI (Aristotelia chilensis)

Maqui je 4-5 metrů vysoký stálezelený strom z mírných deštných pralesů Chile a přilehlých oblastí jižní Argentiny. Hojné větve jsou tenké a pružné, listy oválné s ozubením na okrajích. Kvete na konci jara, po opylení se z malých bílých květů vyvine jedlé ovoce. Drobné fialovo-černé bobule svou chutí připomínají ostružiny. Ihned po sklizni jsou lyofilizovány-šetrně sušeny mrazem, a pak rozemlety na prášek.

Maqui je doplňkem stravy s největší naměřenou antioxidační hodnotou vůbec, je bohaté na flavonoidy a antokyany, které pomáhají bojovat proti volným kyslíkovým radikálům a neutralizují je. Maqui je také velmi dobrým zdrojem aminokyselin, vitamínů, minerálů a vlákniny. Plody mají také protizánětlivé účinky. Pro svou schopnost tlumit hlad bývá používán jako součást dietního režimu. Podporuje snižování hladiny cholesterolu, zlepšuje stav pleti a zvyšuje obranyschopnost. Využívá se při léčbě plísní a kožních problémů.

eSHOP:
Bylinky ve formě kapslí a čistého prášku jsou dostupné na https://eshop.guaranaplus.cz.
Bylinky ve formě veganských kapslí, balených v kompostovatelném sáčku který je vložený do hezkého papírového tubusu, jsou dostupné na https://exoticherbs.cz.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(KOMERČNÍ SDĚLENÍ)