Jste zde

Masáže ve skupině - masážní skupina

Masáže ve skupině - masážní skupina

Hlavní téma: "Skupinový sex".
Pokračování článku "Alternativní řešení touhy po skupinových aktivitách".

Masáže ve skupinách rozhodně nejsou nijak výjimečné. Běžně se s nimi setkáte v józe, při tradičním čínském cvičení Čchi-kung, při kolektivních sportech, ale také při setkáních přátel a dalších příležitostech.

Málo známé jsou však masážní skupiny lidí, kteří doteky a masáže cíleně vyhledávají a kteří je touží prožívat nejen v párovém životě, ale i v uzavřeném kolektivu. Většinou se nejedná o větší počet lidí, zato se jedná o lidi, kteří si chtějí pocity při masážích vzájemně poskytovat i je přijímat. Jejich prožitky pak umocňuje i to, že takové setkání navozuje atmosféru, kterou při profesionální nebo vzájemné párové masáži prostě nenavodíte. Tak přesně o této skupině lidí, často přátel, budou následující řádky.

Hned na úvod si dovolím připomenout, že každé masáži nebo setkání masážní nebo tantrické skupiny by měla předcházet příprava příjemného prostředí.

Představa jak se dotýkáte jiného člověka než je váš manžel nebo manželka, je běžnou součástí erotických představ a erotických snů. Někteří se k tomu odhodlají, ale málokdy se pak zastaví jen u doteků. Nakonec je z toho paralelní vztah nebo prostě jen nevěra. Jsou však i lidé, kteří tak rizikovou cestou jít nechtějí, ale o doteky na těle jiných lidí se připravit nechtějí. Buďto své touhy potlačí nebo najdou jiné řešení.

Tak jednoduchého však opravdu není. Nejde jen o touhu nebo hledání jak z monogamního vztahu přijít jinam. Podstatná je motivace a tou může být i to, že chcete, společně s dalšími lidmi, vytvořit skupinu, ve které se vzájemně budete masírovat, hladit, možná i vzrušovat, ale přiznaně, bez pocitu nepatřičnosti, nevěry nebo žárlivosti. Předpokladem vytvoření takové skupiny je lidi podobného smýšlení najít a společně vytvořit vzájemnou důvěru bez studu a žárlivosti. A to opravdu není tak jednoduché a už vůbec ne samozřejmé.

Nejbezpečnější forma realizace představ o skupinovém doteku je masáž. Může být velmi příjemná a hlavně z pohledu vztahových následků není tak definitivně jednoznačná. Budeme se zabývat společnými masážemi, které můžete provádět ve třech nebo čtyřech lidech. Dalo by se tomu říkat také "masážní trojka" nebo "masážní čtyřka". Při masážích si docela snadno můžete prověřit reakce partnera nebo partnerky, ale hlavně svoje reakce na společné dotyky na jiném těle. Není to tak snadné, jak to vypadá!!! Pro mnoho lidí je totiž mnohem snadnější představit si společný sex, než si představit společné masáže.

Jenže masáž není sex a možná budete sami překvapeni, že pro vás možná nebude vůbec snadné dotýkat se pohlaví jiné osoby před zrakem svého partnera nebo partnerky. Když nezvládnete tohle, jak se pak vyrovnáte s mnohem intimnějším a jednoznačnějším skupinovým sexem?

Masáže se můžete učit a provádět v rámci programu setkání skupiny. O tom, jak takové masáže mohou vypadat je článek "Masáže ve skupině - ve třech nebo čtyřech".

Téma masáží je podrobněji rozvedené v článcích


 

Masáže ve skupině pro "pokročilé"

Pokud budete chtít pokračovat dál a lákají vás masáže při kterých se už nevyhnete stimulaci pohlaví, je rozumné se tyto techniky nejdříve naučit. Je to něco jiného, než masáže v páru. Skupina by před experimenty typu "jdeme na to..." měla zvážit, zda takových masáží jsou vůbec schopni. Není ostudou se tyto techniky společně naučit a přitom si ověřit zda vůbec takové techniky přiznaně dokážete používat!!! Pokud společné masáže (až k tomu dospějete) využijete k "výuce" masážních technik pohlaví, výuce technik orálního sexu, případně k výuce masturbace pohlaví rukou, zjistíte, že jste se rozhodli pro novou dimenzi vztahů, která výrazně přesahuje vztahy partnerské. Musíte však udělat vše proto, aby i po delší době jste si byli jisti, že tohoto rozhodnutí nebudete litovat.

Jsou to techniky natolik osobní, že se je není možné "učit" bez naprosté vzájemné důvěry a také potlačení pocitů studu a žárlivosti.

Mezi takové masážní techniky jednoznačně patří

Tím si odpovídáme i na otázku, jak se od masáží ve skupině pro začátečníky posunete k masážím ve skupině pro "pokročilé".


 

Masáže spojené s meditací

Dalším směrem, kterým se můžete vydat, jsou masáže spojené s meditací. Ve skupině se mohou stát alternativním řešením touhy po skupinových aktivitách. Mezi takové masáže se dají počítat:


 

Pokud se jedná o skupinové masáže, musíte se připravit na to, že opravdu nejsou tak snadné, jak by si někdo mohl myslet. Více lidí vždy přináší více problémů (ale i radosti). Pro svoji otevřenost se řadí mezi masáže pro "pokročilé". Je potřeba se připravit na to, že už musíte umět masírovat na "slušné úrovni" a že s improvizací moc dlouho nevystačíte...

Jednat se může například o:

 


 

Masáž je jen masáž, kdykoli ji můžete zjemnit nebo ukončit. Navíc se dotýkáte toho druhého společně. Nehrozí ani otěhotnění, ale ani nákaza pohlavní chorobou. Nehrozí také ani velké vztahové problémy, navíc si odpočinete (pokud jste na stole) a případně prožijete i velmi vzrušující a smyslné doteky od ostatních účastníků.

Ověříte si, zda to, co jste si vysnili je to, co hledáte.

Masáže, byť ve více lidech, nepatří mezi zážitky, po kterém se ráno raději ani nebudete chtít probudit. O co jde..., vyzkoušíte, uvidíte... Sex Vám neuteče, můžete si však odpustit velké zklamání a případně narušení vztahu.

Přemýšlejte o tom ....

 

Poznámka
Čchi-kung (také qigong, čtěte čí-kung) je obecně vnímán jako tradiční čínská cvičení, která pěstují čchi (qi) neboli „vitální energii“.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)