Jste zde

Misionářská poloha - žena na zádech, s rozevřenýma nohama, drží se za kotníky

Misionářská poloha - muž nahoře

Žena leží na zádech, s rozevřenýma nohama a sama se drží za kotníky.

Poloha je vhodná pro dominantní muže, kteří mají rádi hluboké proniknutí a pohled na penis pronikající do vagíny a rádi při penetraci laskají ženin poštěváček. Muž má poměrně velkou volnost i kontrolu nad souloží. Je dominantní a může kontrolovat hloubku, úhel a rychlost pronikání. Poloha je odvozená od klasické "Misionářské polohy", kdy žena leží na zádech, roztáhne nohy a sama si je přidržuje. Nohy má pokrčené, roztažené a drží je za kotníky, chodidla nebo v podkolenních jamkách.

Mnoho žen má ve větší oblibě variantu, kdy si nohy samy přidržují, než tu, při které jim nohy přidržuje muž. Dává jim pocit větší volnosti a podle nich  je pro ně pohodlnější. Muž se opře na úrovni ženiných prsou o podložku a má ideální podmínky pro hlubokou penetraci. Tato varianta umožňuje oční kontakt i líbání prsou a dalších míst na krku a ústech. Tím, že si žena drží nohy sama, dává muži možnost laskat rukou její poštěváček. Není to ovšem tak snadné a poštěváček může dráždit za předpokladu, že se opírá jen jednou rukou a druhou na poštěváček dosáhne.

Muž musí dávat pozor na stabilitu těla a unavení svalů rukou nebo svalů pokrčených nohou u ženy. Dráždění poštěváčku je většinou možné jen po krátkou dobu a tak je pozornost poštěváčku možné věnovat spíše třením penisem nebo žaludem dříve, než je penis zasunut do pochvy. Pro ženu tato poloh obecně hodně nepohodlná. Fyzicky je náročná a pokud má žena nohy delší dobu zdvižené, rychle se jí odkrví a přichází i křeče, které ovšem vzrušení prakticky vylučují. Poloha je tedy spíše experimentální a na kratší dobu. To platí pro všechny varianty při kterých má žena nohy jakkoli pokrčené nebo napnuté, ať už si je drží sama nebo jí je přidržuje její partner.

Na tuto polohu může navazovat varianta, kdy žena široce rozevře nohy do V a muž ji uchopí za kotníky a přidržuje ji v co největším otevření stehen a pohlaví.

Když žena nohy napne a roztáhne je napnuté do písmene "V" směrem k hlavě nebo nad hlavou, změní tím výrazně úhel pronikání penisu a tím i intenzitu dráždění. Mnoho žen však takto doširoka ani není schopno nohy roztáhnout a když, tak jen na chvíli. Při této variantě má muž větší stabilitu a tím i lepší kontrolu nad pronikáním, může být více vzpřímený a to mu umožní snadno dráždit poštěváček, hladit boky, stehna, bříško a prsa. Masáž poštěváčku může být podstatně delší, jak v předcházející variantě. Velmi příjemné je nejprve penisem dráždit poštěváček a pak jej teprve zasouvat do pochvy. Muži s větším údem musí být na ženu ohleduplní, protože v této poloze mohou vstupovat velmi hluboko do vagíny, což může některé ženy bolet a jejich vzrušení samozřejmě opadne a možná i budou chtít polohu změnit za jinou. Pokud je to pro ženu příjemné, může nohy přidržovat za současného pohupování pánví, což vytvoří a přidá zcela nové pocity při průběžných změnách úhlu a hloubky pronikání. Ideální je ještě navíc stahovat poševní svaly, což ale pří maximálním roztažení nohou většinou moc nejde. Zato u přinožených mohou lze takto výrazně měnit intenzitu sevření údu. Muž může provádět techniku devíti vniknutí a střídavě tak měnit hloubku a intenzitu dráždění pochvy a poštěváčku.

Z hlediska doteků a dráždění:

  • Fyzicky - velmi náročná a nepohodlná pro ženu - žena je prakticky úplně pasivní. Pro muže náročnější na stabilitu i fyzickou výdrž. Poloha vhodná pro krátké zpestření soulože.
  • Proniknutí - až hluboké, je možné měnit hloubku a úhel průniku. Hluboká penetrace i při menším údu muže. Pozor na velký penis v menší vagíně - hluboké proniknutí může být ženě velmi nepříjemné až bolestivé!
  • Klitoris - slabě při souloži, poloha umožňuje dráždění poštěváčku penisem, nejlépe žaludem, což je pro oba velmi vzrušující. Žena si drží nohy a nemůže si dráždit poštěváček. Muž má volnou jednu, nebo obě ruce a může přidat intenzivní masáž klitorisu.
  • G bod – dostatečně, polohu značně vylepší podložení zadečku ženy polštářkem.
  • Emoční prvek - uspokojení ženy může být velmi intenzivní vzhledem k dráždění oblasti bodu G a poštěváčku. Muž má otevřený pohled na ženina prsa i vagínu. Možný je i oční kontakt. Rozevření nohou otevírá stydké pysky a uvolňuje přístup k poštěváčku. Pro některé muže však pocitově snižuje sevření penisu a jeho tření o stydké pysky. Při zasouvání penisu do rozevřené vagíny může dojít k efektu zasouvání pístu do válce a ke stlačení vzduchu v pochvě, který pak při unikání z vlhké pochvy vydává zvukové projevy, které mohou být pro ženu nepříjemné a mohou ji rozhodit natolik, že opadne její vzrušení.

 

Poznámka:

Polohu je možné využívat i při análním sexu.

(AK)