Jste zde

Necking a Petting

Necking a Petting

Volné pokračování článku "Milostná předehra".

V každém vztahu by měla být jakákoli společná zkušenost vždy nabývána postupně. Pokud se na vývoj vztahu podíváme trochu z nadhledu, pak dnešnímu vývoji ve vztahu předcházely mnohé letmé doteky, něžné držení za ruku, hlazení, jemňoučké masáže přes oblečení nebo líbání... Obecně se těmto cudným a nesmírně krásným okamžikům v historii každého páru říká mazlení, tulení, laskání. Vztah se vyvíjí a jednoho dne začnete toužit po větší blízkosti... Tak nějak by tomu ideálně mělo být mezi dvěma lidmi, kteří poté, co se citově sblížili, začínají touží i po intimnějším fyzickém kontaktu, hlazení, laskání a to i na běžně nepřístupných místech těla.

Pokud se vztah dostal do této fáze, pak nejvhodnější a nejpřirozenější cestou dalšího vzájemného, postupného a nenásilného poznávání, je cesta něžností, postupného odhalování, doteků na erotogenních zónách a nakonec i vzájemného vzrušování.

Na to, co Vám dalo, dává a dávat bude po celý život mazlení a tulení, však nikdy nezapomínejte...

Necking a petting by pak mohly být Vaše první erotické hrátky, při kterých se postupně realizují nejtajnější erotické představy partnerů. Jen připomínám, že jakákoli erotika bez mazlení a tulení není milování, ale SEX...

Jen pro jistotu připomínám, že i necking a petting jsou formy doteku, které  jsou v našem právním státě povoleny pouze mezi osobami, které již dosáhly věku 15-li let. Pokud by byly praktikovány s osobou mladší, pak by se jednoznačně jednalo o trestný čin. Ten by pak byl i přísně potrestaný!

Necking a petting však mají svá pravidla a tím nejdůležitějším je to, že ještě nedochází k pohlavnímu styku. Jedná se o vzájemné sexuální poznávání, které obsahuje relativně bezpečné formy hlazení, mazlení a laskání. Necking a petting však umožňuje "dotáhnout" vzájemné líbání a hlazení až k vzájemnému uspokojení. Pokročilejší formy těchto erotických hrátek tedy mohou přejít až v orální sex nebo masturbaci. Hranice pro necking a petting je však dána výhradně nepenetračními formami sexu.

S těmito formami úvodních sexuální praktik by (jako s prvními) měli začínat všichni lidé, kteří se rozhodnou pro sexuální intimnosti. Mohou takto získávat a postupně rozšiřovat své zkušenosti s vlastní sexualitou. Pro mnoho mladých lidí necking a petting představuje první sexuální zkušenosti v životě. S touto formou něžností se však budeme setkávat po celý život. Je to proto, že zkušení milenci techniky neckingu a pettingu využívají k navození vzrušení při milostné předehře, která by měla vždy předcházet sexuálnímu spojení.

Necking a petting jako sexuální praktika dosáhly největšího rozšíření mezi mladými lidmi zejména v poválečných letech, kdy ještě sexuální zdrženlivost před svatbou byla považována za velmi důležitou. Zároveň to byla i velmi účinná forma přirozené antikoncepce neboť sexuální touhy byly stále značné, ale ještě neexistovala hormonální antikoncepce. Těhotenství před svatbou bylo považováno za nemorální a svobodná matka byla až na samém dně společnosti. Dnes je pohled jiný, stejně tak i navazování známostí a získávání prvních sexuálních zkušeností mezi mladými by asi Shakespearovi na milostný román nestačilo. Zda je to dnes o tolik lepší, ponechám na zvážení každého z vás.


 

Začínáme...

Prvním sexuálním praktikám, které se doporučují pro poznávání svého těla a těla partnera na začátku společného sexuálního života, se říká "necking" a "petting".

  • Necking označuje laskání a sexuální dráždění od pasu nahoru
  • Petting označuje laskání a sexuální dráždění celého těla, včetně pohlavních orgánů muže a ženy.

Sexuální dráždění, (stimulace), je proces, zacílený na vyvolání sexuálního vzrušení u muže nebo ženy. Sexuální dráždění je základem milostné předehry, předcházející a usnadňující následný pohlavní styk. Bohužel mladí lidé neustále se vším spěchají, ale ne vždy to přináší jen kladné výsledky. Rozhodně se nevyplatí spěchat na začátku erotického a sexuálního života.

Ruce a ústa jsou velice jemný a citlivý nástroj pro první seznámení s partnerovým tělem. Pro chlapce je to ideální způsob, jak pomalu prozkoumat ženské tělo a pochopit, co je ženě příjemné a jak probudit její sexuální touhu. Tato forma nepenetračního sexu a je-li vedena pomalu, nenásilně, zábavnou, hravou a radostnou formou, určitě nezůstane bez odezvy a přivodí vzrušení a touhu. To má samozřejmě pozitivní dopad i na chlapce který tak získává i potřebné zkušenosti reakcemi vlastního těla.

Necking je mazlení pouze od pasu nahoru - odvozeno z anglického neck = hrdlo, šíje. Patří mezi pojmy, které vznikly v 60. letech 20. století, v počátcích vědeckého bádání v oblasti sexu a lidské sexuality. Necking býval a i v dnešní době je pro mnoho párů první formou vzájemného poznávání. Dnes je označení "necking" jen velmi málo používané.

Petting je sexuální forma mazlení, něžného laskání, hlazení nebo dotýkání se rukou či ústy partnera a zvláště jeho erotogenních zón od pasu dolů. Slovo petting je odvozeno z anglického pet = mazlíček, mazlit se. Petting je tedy mazlení a laskání po celém těle. Je to situace, kdy se při líbání či dotycích věnujete tělu jiné osoby, zejména částí těla, které jsou obvykle zakryty oblečením. Mezi místa, která jsou pro tuto techniku vyhledávána patří břicho, hýždě, podpaždí, vnitřní strana stehen, chodidla, pohlavní orgány a další... Ideální seznámení s něhou nabízí skoro cudné techniky:

Když petting vede ke kontaktu s genitáliemi, je tato praktika občas označována jako "heavy petting". Nejvyšší forma pettingu přechází v orální sexmanuální stimulaci penisu a stimulaci pochvy prsty - "prstění".

Svlékání je umění

K oběma formám sbližování samozřejmě patří i svlékání. To samo o sobě může být a je velmi vzrušující. Je to však již dost intimní záležitost a proto by měla být prováděna na vhodném místě. Určitě netoužíte po tom, aby vás někdo přistihl na lavičce v parku. Ale i na takto veřejném místě je možné se vzájemně intimně dotýkat tak, aby to nebylo středem pozornosti veřejnosti. Je potřeba rozlišovat situace a přizpůsobit jim i své chování. Někdy nevhodné nebo příliš rychlé nebo agresivní chování dokáže hned na začátku zničit vztah, který by se jinak mohl vyvíjet správným směrem. Vždyť hlazení na nahém těle nepotřebuje nahotu. Naopak na okamžiky, kdy se vaše ruka poprvé dotkla těla pod svetrem a zkoumala každý milimetr horkého těla budou patřit k těm, na které budete vzpomínat celý život. I svlékání a doteky na těle by měly být vyvážené, ne jednostranné, nebo za každou cenu. Právě vzájemné doteky patří k těm, které mají největší energii a přináší oboustranné vzrušení. Pokud ke svlékání budete mít příležitost v soukromí a nikým nerušeni, vychutnejte si každý kousek oblečení, který si vzájemně sundáte. Nespěchejte. Naučte se využívat všechny smysly. Po létech zjistíte, že nejkrásnější pocity jste prožívali, když jste se hladili oblečeni nebo ve spodním prádle. Vždyť není kam spěchat svléknout spodní prádlo přece můžete kdykoli. Ale pak už nezbudou žádná tajemství. Každý sexuolog vám řekne, že největší vzrušení přináší fantazie a ne realita.

Definice jsou nám tedy jasné, ale jak nenásilně posunout něžnosti do oblasti, které jsou pro mnoho lidí již velmi intimní? Určitě je vhodné "nespěchat, nežadonit a nenaléhat". Měli by jste si vzájemně ujasnit, kam až chcete v mazlení s partnerem zajít.

Necking ani petting nejsou definovaný jako něco, co ve sbližování a vzájemném poznávání musí být realizováno co nejdříve od prvního polibku.

Naopak je ideální, když nebudete nikam spěchat a jen pomalu a postupně přejdete od polibků a hlazení k neckingu. Zbytečně nic neuspěchejte, je to jediné období, kdy můžete být šťastni a prožívat své vzrušení pomaličku a neopakovatelným způsobem. Dá se to přirovnat k rozbalování bonbónu. Pomaličku ho rozbalujete a těšíte a jste plni vzrušení a očekávání, jaký bude a jak vám bude chutnat. Když ho však rozbalíte a sníte příliš rychle, sami se připravíte o ten nádherný pocit očekávání a těšení se. Nakonec vám ani nemusí ani tak moc chutnat, jak jste čekali, ale to těšení se a vzrušení při objevování jeho chuti stálo za to. Proto ani při intimnostech nespěchejte a prožívejte je v očekávání. Postupně můžete vzájemně jít dál a zkoušet víc. V období dalšího sbližování je velmi pravděpodobné, že obě techniky hlazení a líbání v horní části těla se postupně přenesou i do spodních partií těla. Necking pak přirozeně přejde v petting a laskání bude zaměřeno na celé tělo. Důležité je, aby k tomu došlo přirozeně a nenásilně a bylo to přáním obou partnerů.

Nejsou žádné přesně ohraničené formy které je potřeba realizovat. Buďte spontánní, jemní, něžní ohleduplní a taktní. Mezi nejčastější formy neckingu a pettingu patří objímaní, hlazení, líbání rty, jazykem, jemné nebo intenzivní sání, lízání, jemné kousání zuby a vzájemné tření části těl.

Petting se používá jako milostná předehra i při nepenetračním milování při kterém nedochází ke spojení pohlavních orgánů. Právě tato forma je v současnosti mladými lidmi hodně oblíbená pro minimální riziko neplánovaného těhotenství. Znovu však opakuji, že se to netýká rizika přenosu pohlavních chorob. I při těchto technikách je potřeba být velmi obezřetný.

Jak je to rizikem otěhotnění a přenosem pohlavních chorob?

Necking i petting z hlediska rizika otěhotnění a rizika přenosu případné pohlavní nemoci patří mezi nejbezpečnější druhy sexu, přičemž petting je již výrazně rizikovější. Nedochází sice většinou ke vzájemnému kontaktu pohlaví a výměně sekretů, jako je tomu při přímém pohlavním styku. Při zvýšené opatrnosti tak nehrozí ani riziko těhotenství nebo přenos pohlavních chorob. To však neplatí pro nejvyšší stupeň pettingu, který již obsahuje orální sex. Co se ale týká orálního sexu, tak to už je sexuální praktika, která za bezpečný sex rozhodně považovaná není. I malá oděrka v ústech nebo na penisu představuje vysoké riziko přenosu nákazy pohlavní nemocí. Nezáleží na tom, kdo je dárcem a příjemcem orálního sexu. Nákaza je přenosná obousměrně a tak z pohledu přenosu pohlavních chorob Petting spojený s orálním sexem již nelze považovat za bezpečnou techniku. Petting však může zahrnovat i jiné nepenetrační praktiky jako je vzájemné tření pohlavních orgánů bez průniku (Sumata). V tomto případě je možnost otěhotnění i přenosu pohlavních chorob ještě větší. Více informací naleznete v části Pohlavní choroby a Mohu se nakazit pohlavní chorobou při orálním sexu?.

Rizikem pro nežádoucí otěhotnění může být hlavně nezkušenost partnerů a neustálá touha po vzájemném kontaktu. Jak jsme již řešili, v té nejvyšší formě pettingu jsou techniky manuální stimulace a orálního sexu zakončeny až vyvrcholením. Proto je potřeba dávat maximální pozor na sperma, aby s ním žena nepřišla do styku orálně při "Felaci" a aby nepřišlo do kontaktu s vagínou. Podobně je to s kontaktem s tělesnými tekutinami při "Cunnilingusu" - orálním sexu prováděným ženě mužem.

Právě díky nezkušenost a podceňování rizik je nejčastější příčinou "úrazu" při Neckingu a Pettingu okamžik, kdy se milenci rozhodnou po prvním kole erotické extáze pokračovat v dalších sexuálních hrátkách. Málokdo se totiž mezi jednotlivými vyvrcholeními jde důkladně umýt a případně vykoná malou potřebu a znovu se důkladně omyje. Přitom v močové trubici penisu po vyvrcholení muže zůstává stále dostatečné množství spermatu, které postupně vytéká a je tedy neustálým rizikem a šancí pro neplánované otěhotnění. Podobně to může být se spermatem, které zůstane na rukou nebo jiné části těla a při dalším laskání se zanese do oblasti ženiny vulvy. Pokud chcete v hrátkách pokračovat i po ejakulaci muže, je velmi vhodné sperma z rukou nebo těla důkladně setřít, ale mnohem bezpečnější je, jít se nejdříve dobře umýt.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)