Jste zde

Předstíraný orgasmus - jak ho rozpoznat?

Předstíraný orgasmus - jak ho rozpoznat?

Hlavní téma: "Prožitek a orgasmus".
Volné pokračování článku "Dá se poznat předstíraný orgasmus?".

Většina lidí nepředpokládá, že by při sexu partner musel jakkoli "švindlovat". Z tohoto důvodu ani nezkoumá, zda partner prožil opravdový orgasmus nebo ho z nějakého důvodu předstíral. Pokud muž nebo žena orgasmus předstírají, mohou se tak chovat dlouhodobě bez toho, že by to ten druhý poznal. V takovém případě si však musíme položit celkem logickou otázku, co z toho mají, že se tak přetvařují. A také se nabízí otázka, jak dlouho to ještě budou dělat, než se milování začnou vyhýbat.

Mezi nejčastější důvody předstírání orgasmu patří:

 • nízká sebedůvěra
 • strach ze zpochybnění mužství (ženství)
 • přílišná délka sexuálního aktu (častý problém)
 • únava a ospalost
 • někdy i "sex z povinnosti", kdy muž nebo i žena chtějí mít sex co nejdříve ukončen
 • dočasná sexuální indispozice
 • opadnutí zájmu o sex, ztráta vzrušení
 • dlouhodobé problémy s erekcí
 • hrozící úplná ztráta ztopoření
 • ohledy k partnerovi nebo partnerce, aby přiznáním problému neopadlo jejich vzrušení
 • obava, aby se muž nedotkl ženiných citů
 • snaha dovést sex ke konci, pokud možno bez vysvětlování proč nedošlo k vyvrcholení
 • přemíra požití alkoholu (častý problém)
 • útlumové léky
 • zjištění, že to dnes to prostě nepůjde ...

Častěji předstírají orgasmus muži i ženy, kteří jsou rozvedení nebo mají negativní zkušenosti z dřívějších vztahů. Pocit, že "musím" orgasmus předstírat se totiž nevytvoří ze dne na den. Právě dlouhodobé partnerství nebo manželství tento prostor poskytují. Neznamená to ovšem, že by orgasmus nemohli předstírat i lidé svobodní. Ti však většinou více experimentují a teprve hledají svou cestu v sexu a proto jsou i tolerantnější. Teprve dlouhodobě neřešené sexuální problémy je přinutí k rozhodnutí něco předstírat. Rozvedení muži i ženy v novém vztahu předstírají orgasmus proto, že mají "negativní zkušenosti" a přiznejme si, že poslední věc, kterou by chtěli v novém vztahu řešit, jsou jakékoli sexuální problémy a selhání.

Mnohem snáze dosáhnete vyvrcholení tehdy, když se soustředíte na to co při milování prožíváte a vypustíte všechny negativní myšlenky a to včetně těch na předstírání vyvrcholení.

Ale je nutné se tím zabývat a nevěřit si vzájemně ani to, že je vám při milování hezky?

Podle čeho můžete poznat, že vyvrcholení nenastalo?

Opravdový prožitek vyvrcholení nejde dokonale zahrát, dá se jen nedokonale imitovat. V okamžiku vyvrcholení je nahromaděná taková síla a energie, že něco podobného se nedá napodobit bez toho, že něco bude chybět... Když už nic jiného, tak bude chybět právě to, proč lidé při milování vyvrcholení očekávají - pocity blaha, štěstí, lásky i něhy, partnerské pospolitosti i vděčnosti... Pokud partnerka skutečně vyvrcholí a partner toho může být svědkem, může mu to přinést obrovský pocit štěstí, že partnerce navozuje blaho...

Každá žena prožívá vzrušení jinak a to včetně vyvrcholení. Směrodatné rozhodně není to, co je slyšet, ale to, co je vidět a dá se vnímat. Některé ženy své vzrušení dávají najevo hlasitě, jiné ani nehlesnou. Podle toho se jen málokdy dá přesvědčivě poznat, jak na tom žena se vzrušením ve skutečnosti je. Mnoho žen vzrušení prezentuje hlasitě jen proto, že si myslí, že to tak od nich muži očekávají. Podobně se jiné za hlasité projevy stydí a myslí si, že by si o nich muž mohl myslet něco nepatřičného... Spolehlivě zvukové projevy koriguje až dlouhodobější sexuální soužití partnerů.

Prozradím jednu techniku, kterou muž může poznat, že žena neprožívá orgasmus, ale ho jen předstírá. Ženy poměrně brzy zjistí, jak muž prožívá okamžiky před vyvrcholením a jak dlouho jeho vyvrcholení trvá. Pokud žena imituje své vyvrcholení společně s partnerem a to prakticky pokaždé když se milují, není něco v pořádku. Jakmile rozpozná, že muž se blíží orgasmu, pak řada žen praktikujících předstírání svého vyvrcholení začne vzrušeně dýchat a společně s partnerem, nebo hned po něm "vyvrcholí". Jakmile je na straně muže dokonáno, stáhne se a chválí a chválí nebo se stáhne a začne předstírat únavu. Většině mužů to vyhovuje a jsou spokojení s tím, že dosáhli svého a nyní jsou ve fázi, kdy touží po odpočinku po "vykonané práci". To, že žena dosáhla vyvrcholení je uspokojuje a i kdyby tušili že vyvrcholení jen předstírá, vyhovuje jim to.

Pokud chcemuž opravdu zjistit, jak to s tím pravidelným současným orgasmem skutečně je, stačí aby nasimulovali své vyvrcholení a sledoval, zda žena vyvrcholí také. Pokud ano, má jasno... Vzhledem k tomu, že jeho vyvrcholení však ještě neproběhlo, může pokračovat v souloži ... To však ženu tak trochu zaskočí a znejistí. Pak už je na muži, aby se rozhodl co bude dál...

"Viditelné" příznaky vyvrcholení jsou jiné u muže a u ženy. U ženy je rozpoznání toho, že orgasmus jen předstírá podstatně obtížnější, než u muže.

Existuje celá řada vizuálních projevů, které o vzrušení i prožitku vyvrcholení vypovídají a nedají se jen tak snadno "zahrát". Muži z těch "klasických" viditelných projevů vzrušení ženy znají především vztyčené bradavky jejich prsou, rudnutí v obličeji a křečovitě zatínání a svírání prstů rukou i nohou. U žen jen obtížně a většinou naprosto nedostatečně napodobitelné vaginální stahy. Pokud si myslíte, že orgasmické stahy muž nejlépe rozpozná penisem, pak se mýlíte. Vyvrcholení partnerky mnohem snadněji rozpozná "po hmatu", při stimulaci pochvy prsty nebo při orální sexu při kontaktu s jejím pohlavím jazykem.

Mužské vyvrcholení může žena sledovat především vizuálně.

Ženský orgasmus, na rozdíl od mužského, především není provázený pravidelnou ejakulací spermatu, která má své specifické a snadno rozpoznatelné vlastnosti. Ejakulace muže je zřejmá i několik minut po ukončení sexuálního aktu. Projevy ženského orgasmu jsou podstatně delší než u muže, ale odezní krátce po posledních stazích pochvy... U jsou projevy po ejakulaci muže zřetelné déle a pak následuje postupná ztráta erekce a nástup únavy... Výtok spermatu z močové trubice je možné zaznamenat i po delší době...

U ženy:

 • Nedostaví se kontrakce pochvy, které se dají vnímat jako rychlé stahy pochvy a přenáší se i na klitoris a to v celé jeho tkáni, nejen na jeho viditelném vrcholu. Muž tyto kontrakce většinou může vnímat v okamžicích, kdy je v pochvě penisem a to různou intenzitou. Pokud se penis bude pohybovat, nemusí vnímat skoro nic. Když bude v klidu, je větší šance, že orgasmické stahy se ženou prožije jako mírné rychlejší stahování pochvy kolem penisu. Nedá se však na to spoléhat a většinou orgasmus u své ženy vnímá až muž, kteří s ní žijí delší dobu. Rozpoznat orgasmické stahy u náhodné partnerky je možné jen v případě, že by byly hodně intenzivní. Každá žena je originál a proto se nedají ani srovnávat zkušenosti z dřívějších vztahů. Dovolím si jen připomenout, že ženy, které posilují svalstvo pánevního dna by tyto "falešné orgasmické stahy" měly bez problémů umět "zahrát". Pokud však žena posiluje svalstvo pánevního dna měla by i orgasmu dosahovat snadněji a proč by ho tedy předstírala?
   
 • Prozradím jednu techniku, kterou muž bezpečně pozná, že žena prožívá orgasmus. U ženy se dají orgasmické stahy pochvy a přeneseně klitorisu poměrně snadno rozeznat při orálním sexu. V okamžiku orgasmu, ve fázi těsně po prožití orgasmu ženou, musí muž ukončit orální stimulaci a zůstat chvíli v klidu. Klitoris je natolik přecitlivělý, že jeho další stimulace by ženě byla nepříjemná. Když při jejím vyvrcholení opatrně přitiskne jazyk na klitoris a nebude s ním pohybovat, bude vnímat řadu doznívajících stahů tkáně klitorisu, případně vaginálních svalů. Zase je nezbytná zkušenost s konkrétní ženou a někdy až dlouhodobá. Prožitek orgasmu je u každé ženy jiný a proto je třeba znát reakce ženy na její vzrušení a na prožitek orgasmu. To by však každý muž měl vědět už proto, aby ženě dokázal vyvrcholení navodit. S těmito znalostmi a zkušenostmi se nemusí o předstírání orgasmu ze strany ženy obávat.

U muže:

 • Muž si to může kontrakce při ejakulaci zkusit sám u sebe. Má totiž velmi podobné, ne-li úplně identické kontrakce jako žena při orgasmických stazích pochvy. A u obou pohlaví stahy pokračují ještě několik sekund po vyvrcholení.
  Nejsnadněji muž své kontrakce rozpozná po přiložení prstů mezi šourek a hráz v místě, kde se uvnitř těla nachází prostata. Tomuto místu se říká oblast první čakry.
   
 • Tím hlavním příznakem absence orgasmu je samozřejmě to, že nedošlo k ejakulaci spermatu. Je však dobré vědět, že některé zdravotní komplikace vyvrcholení jsou s absencí ejakulace spojeny. je to však spíše výjimečná komplikace a nedá se dlouhodobě utajit.
   
 • Muži, kteří nepoužívají kondom to mají trochu složitější, neboť žena je zvyklá na to, že po ejakulaci sperma otře nebo že jeho část bude ještě později pomalu vytékat z pochvy. Ejakulace na tělo nebo mimo tělo ženy je pak snadněji "odstranitelná". Sperma má teplotu lidského těla a proto po ejakulaci muže na tělo ženy není ženou nijak výrazně vnímáno. Pokud ženu "galantní muž otře" nemusí žena celkem nic zaznamenat.
   
 • Orgasmus se dostaví najednou, je provázen příznaky, které pozorná žena u muže pozná a vnímá je. Pokud příznaky nastupujícího orgasmu neproběhly, ale orgasmus byl jako z učebnice, může to všímavou ženu upozornit na to, že něco je jinak. Muži v těchto chvílích navíc "přehrávají". Snaží se být ve svých projevech dokonale věrní a to může být problém. Příliš se soustředí na to, aby orgasmus zahráli dokonale a neberou příliš do úvahy, že ho žena zná.
   
 • Většina mužů předstírajících orgasmus se hned po inscenovaném orgasmu snaží zahladit stopy po absenci ejakulace. Při normálním průběhu vzrušení a vyvrcholení to tak ochotně nedělá. Pokud však penis zůstane v pochvě déle, žena může poznat, že jeho erekce neodezněla jako obvykle - tedy rychle. Po inscenovaném orgasmu totiž mužova erekce neustoupí tak, jak po skutečném a penis zůstává dále v erekci. Tedy samozřejmě v případech, kdy důvodem pro předstírání orgasmu nebyla obava ze ztráty erekce. Ta se v tomto případě dostaví poměrně brzy vzhledem ke strachu z prozrazení, že to bylo trochu jinak.
   
 • Právě fáze po zinscenovaném orgasmu, spojená s přehráváním může být ženě podezřelá. Muž se totiž chová jinak, než je obvyklé, mnohdy se rozplývá nad tím, jak dokonalé to bylo. Jen si neuvědomí, že jindy to nedělá.
   
 • Jiní muži orgasmus doprovází poznámkou, "už jsem hotový", aby ženě bylo jasné, že orgasmus proběhl. Pokud to však nedělá pokaždé, pak na sebe zbytečně upozornil.
   
 • Snadnější to mají muži používající kondom. Těm prostě jen stačí jako vždy stáhnout kondom, udělat na něm uzlík a hlavně ho odložit z dosahu ženy a později včas odklidit. Někdy penis i demonstrativně otřou do papírového kapesníčku. Pokud je to normální zvyk, pak žena opravdu jen těžko pozná, že to bylo jinak. Pokud se muž chová jako vždy, pak ženu ani nenapadne, že orgasmus neprožil, ale předstíral.
   
 • Prozradím jednu techniku, kterou žena bezpečně pozná, že muž ejakuluje. Podobně jako jemné stahy pochvy nebo oblasti klitorisu se nedají přesvědčivě "zahrát", tak i muž má své místo, které nemůže nijak výrazně ovlivnit, aby zakryl absenci ejakulace. Tím místem je oblast první čakry, tedy místo na hrázi pod šourkem, blízko prostatě, která je pod tímto místem uložena. Orgasmické stahy a ejakulační impulzy jsou zde jednoznačně hmatné. Nasimulovat kontrakce provázející vypuzení spermatu je prakticky nemožné. Prsty přiložené na toto místo kontrakce bezpečně vnímají ...
   
 • Připadá vám někdy milování příliš dlouhé nebo prostě cítíte, že to dnes nepůjde, a abyste nezklamaly svého partnera, předstíráte čas od času orgasmus? Ač jsou ženy sebelepší herečky, muži celkem schopně dovedou rozeznat divadélko od skutečnosti.

Jen znovu připomínám, že normální je nic nepředstírat. Proto ani neočekávejte, že na to partnerka nebo partner čekají, aby vaši "hru na orgasmus" odhalili. Prostě tak neuvažují a vůbec nic takového nepředpokládají! Pomíjím to, že předstírat orgasmus není správné. Vaše předstírání vyjde najevo teprve tehdy, když si budete hrát na dokonalý orgasmus, nebo budete z partnera dělat hlupáka. V naprosté většině případů to však na sebe lidé "prásknou sami" a mnohdy ještě tím nejhloupějším způsobem - výčitkou.

Ten, kdo orgasmus předstírá k tomu má osobní důvod. Není cílem tohoto článku probudit podezření, zda partner nebo partnerka orgasmus předstírají nebo ne. Cílem bylo především upozornit na to, že dlouhodobé předstírání orgasmu je nesmysl. Navíc je to velice nebezpeční "hra", která vůbec nikam nevede. Vztahové problémy nevyřeší a k dosahování orgasmu při milování už vůbec ne. Jak by partner nebo partnerka mohli tušit, že orgasmu nedosahujete, když jsou zvyklí na to, že orgasmus prožíváte přímo učebnicově!!! Ani by je nenapadlo, že to jen hrajete. Lidské EGO, umí zatemnit úsudek a přiznejme si, že ten kdo orgasmus předstírá, to dělá především proto, by to ten druhý nepoznal.

Znovu upozorňuji na vážné komplikace ve vztazích, které prozrazené předstírání vyvrcholení do vztahu přinese. Spolu s tím se dostaví i pocity ztráty důvěry, sebevědomí, mnohdy i radosti ze sexu. Nezapomeňte také na to, že absence orgasmu není jen o orgasmu, ale může to být upozornění na mnohem vážnější zdravotní problémy, které vás teprve čekají.

Takže, když to nepůjde jinak, klidně orgasmus předstírejte, ale jen tak jednou až dvakrát do roka!!!

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)