-A A +A

Jste zde

Pochva

Pochva

Volné pokračování článku "Pohlavní soustava ženy".

Pochva a děložní čípek

Pochva (vagina) je úzká svalová trubice pokrytá sliznicí. Začíná poševním vchodem a zakončena je ve své zadní části děložním čípkem ve tvaru kužele, která je vstupem do dělohy. Takto zjednodušeně si můžeme představit umístění děložního čípku na zadní stěně pochvy. Pro většina žen je však kontakt s děložním čípkem spíš nepříjemný až bolestivý. Vnímání bolesti při tlaku nebo kontaktu s tímto místem a jeho okolím je však vnímán hodně individuálně. Nejde tedy tyto pocity zobecnit a tvrdit, že takto kontakt musí vnímat všechny ženy stejně! Také ovšem záleží na situaci a celkovém rozpoložení, ve kterém se žena nachází. Vše se mění v okamžicích, kdy je žena sexuálně vzrušená.

Vstup do děložního čípku je přes část, která připomíná prstenec, který obepíná vchod do dělohy. Průchod do dělohy je uzavřen hlenovou zátkou, která zabraňuje možnému vstupu infekce do prostředí dělohy. Oblast děložního čípku je mimořádně bohatá na nervová zakončení a proto je toto místo také velice vnímavé na sexuální pocity ale také na příliš velké přetížení, odření nebo podráždění.

Některé ženy, prožívají pocity intenzivního sexuálního vzrušení při stimulaci děložního čípku nebo jeho okolí. Tyto pocity navozené tlakem nebo dotykem pak v kombinaci se stimulací oblasti bodu G mohou být dostatečně silné na to, aby žena prožila vaginální nebo kombinovaný orgasmus.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje: