Jste zde

Poloha "Žena nahoře" - varianta 5

Poloha "Žena nahoře" - varianta 5
Tato poloh vás možná uvede v pochybnost, zda se opravdu jedná o polohu, kdy je žena nahoře. Já ji mám také, ale někam jsem ji zařadit musel ....smiley

Jedná se spíše o experimentální polohu zaměřenou než na pocity z pohybů při spojení, spíše na meditační prožívání při spojení. Asi to nebude poloha pro každého. Můžete ji však vyzkoušet a hlavně se pokusit prožít její meditační hladinu spojení. 

Žena sedne a rozevře nohy. Muž si sedne nebo skoro lehne tak, že své pokrčené nohy přeloží za ženina stehna a opře se za jejími zády o postel. Žena vloží mužův lingam do joni a muž se k ní přisune. Joni musí být dostatečně lubrikovaná, případně je vhodné přidat vhodný lubrikant. Vyplatí se penis lubrikantem dopředu natřít, spojení se pak podaří snadněji. Muž se opírá o lokty a přitlačuje k ženě, žena jej může chytit za boky a přitahovat k sobě. Pronikání řídí žena pohybem pánve proti muži a muž se může pohybovat proti ženě. Délka pohybů však nemůže být příliš rychlá nebo příliš dlouhá. Mohlo by dojít k vypadnutí lingamu z joni a celá procedura spojení by se musela opakovat.

Při této poloze dochází ke stimulaci především horní stěny pochvy a tou je oblast bodu G. Stimulace této oblasti přináší ženě intenzivní vzrušení které může nastoupat až ke spuštění vaginálního orgasmu. Úhel zasunutí penisu jednoznačně dráždí právě tuto oblast. Stačí tedy, aby muž a žena spolupracovali a pohyby pánví zaměřili na směr dopředu a dozadu. To stačí na intenzivní dráždění a pevné spojení, které žena vnímá jako naplnění joni lingamem. Pokud chtějí kontakt mezi lingamem a joni ještě zvýšit, pak se muž může ještě intenzivněji tisknout k ženě a žena může muže přitahovat za jeho boky k sobě. Jediné na co je potřeba dávat pozor je to, aby při pohybech pánví muže nedošlo k vyklouznutí lingamu z joni. Vrátit penis zpět do joni sice může muž i žena, pro muže to však nemusí být až tak příjemné, neboť úhel, který jeho penis přirozeně zaujímá je jiný, než je potřeba pro spojení. Navíc je potřeba dávat pozor na mužův penis a prudké pohyby, zvláště pak v okamžiku, kdy lingam nekontrolovaně vyklouzne. Ženina joni také musí být dostatečně přirozeně lubrikovaná, případně lubrikovaná vhodným lubrikantem. Jen připomínám, že pokud je použitý prezervativ, pak lubrikant nemůže být na olejové bázi. V případě nedostatečné lubrikace nebo nevhodného pohybu by se mohlo stát, že se penis v joni zadrhne a pak by mohlo dojít k jeho poranění. 

Další stimulace jsou možné spíše omezeně a jsou zaměřeny více na vizuální podněty a pohledy. 

Z tantrického pohledu 
je tato poloha spíše meditační a ocení ji páry, které se budou věnovat masáži penisu pomocí stahování vaginálních svalů, na straně ženy a technikám oddalování orgasmu a orgasmu bez ejakulace, na straně muže. Sexuální energie se společně mužem i ženou rozvádí z oblasti pánve podél páteře na temeno hlavy. 

Není to zrovna poloha ve které by mělo smysl hledat extaktické stavy příliš dlouhou dobu. Je opravdu spíše na vyzkoušení a v případě, že vás zaujme, má  pak smysl ji zvládnou a hledat její nepochybné, ale obtížné dostupné meditační prožitky. 

Poloha není příliš vhodná pro muže s kratším penisem. naopak muži v dlouhým penisem mohou ženě poskytnout zajímavé podmínky pro zkoumání sexuální energie.

 

Literatura a zdroje

(AK)