Jste zde

Poloha "Žena nahoře" - základní poloha vhodná pro první milování

Poloha "Žena nahoře" - základní poloha vhodná pro první milování

Sexuální polohy, při kterých je žena během milování nad mužem jsou oblíbené jak ženami, tak i muži. Některé ženy je mají rády proto, že při nich mohou být v aktivní roli a někteří muži je mají rádi právě proto, že nemusí být v aktivní roli. Právě poloha "Žena nahoře" pro většinu žen představuje ideální polohu, ve které může uplatnit své představy o milování. Je to prostě jedna z variant sexuálních poloh a bude mít své příznivce i zásadní odpůrce. Spíš se na tyto polohy podíváme z pohledu žen a mužů, kteří je mají rádi a budeme tedy hledat hlavně jejich přednosti a možnosti.

Jak poloha "Žena nahoře" vypadá

Muž sedí nebo pohodlně leží a žena na něm klečí s rozevřenýma nohama s koleny po obou stranách jeho boků. Žena pohodlně sedí na ztopořeném lingamu vloženém do pochvy. Většina žen využije možnosti si lingam do pochvy zasunout sama a to se líbí i mužům. Aktivní roli má žena tak má možnost rozhodovat o průběhu milování. Po muži nechce nic víc, jak pevný lingam. Muž je v pasivní roli, může však hladit ženiny boky, stehna, bříško ruce i prsa. Pohodlně leží nebo se k ženě může pozvednout a pak ji může i líbat a hladit na tváři a ústech, líbat a ústy dráždit prsa a bradavky. V některých variantách je u něj žena tak blízko, že mu tyto radosti přímo nabízí.

 

Možnosti stimulací a dráždění

Jedním z důvodů, proč je poloha "Žena nahoře" ženami tak oblíbená je fakt, že žena se do ní může posadit přesně tak, jak potřebuje. Může využít maximální hloubku penetrace, přizpůsobit svým potřebám rychlost, směr i hloubku penetrace. Přesně podle své potřeby může upravit i frekvenci a techniku pohybů. 

Díky tomu, že žena může pohyby s směrem penetrace ovlivnit místo stimulace uvnitř pochvy,prožije řada žen vaginální orgasmus. Hlavně ženy, které jsou citlivé na stimulaci přední poševní stěny s bodem G a stimulaci oblasti děložního čípku.

Další výhodou této polohy je, že žena má volné ruce a může jimi hladit, laskat a stimulovat muže. Volné ruce však může využít i k vlastní stimulaci, což je něco, co muže velice vzrušuje. Autoerotiku před partnerem si dovolí jen velmi málo žen. Přitom autoerotika v poloze, když je nad mužem ženám tak nevhodná nepřipadá. Je to asi tím, že jejich vzrušení narůstá a připadá jim naprosto přirozené, když si začnou hladit ňadra nebo klitoris. Čím bude vzrušení vyšší, tím menší jsou zábrany a tak se často stává, že v poloze, kdy je nahoře a spojená s mužem, si žena intenzivním třením klitorisu vystoupá vzrušení až k orgasmu. Pro muže to bývá mimořádný zážitek, neboť velmi intenzivně vnímá orgasmické stahy. V těchto chvílích nevadí ani to, že muž již mohl dosáhnout vyvrcholení, neboť na to, aby vnímal všechny stahy pochvy stačí, aby jeho lingam zůstal v joni a nevyklouzl. Touto technikou se již mnoho mužů zbavilo stresu a strachu ze selhání při předčasní ejakulaci nebo menší výdrži při spojení.

Co na polohách, kdy je žena nahoře, nejvíce oceňují ženy?

 • Pro ženy obecně má tato poloha největší význam v tom. že mohou být v aktivní roli a samy si milování upravit podle svých představ.
 • Ženy, které z milování mají trochu obavy, bojí se bolesti nebo neznámých pocitů se v ní mohou učit přijímat muže a samy vše dělat tak, aby své obavy potlačily a naučily se přijímat prožitky z milování.
 • Mohou se vžít do role něžné milenky, dračice nebo dominy.
 • Mohou převzít aktivní roli za muže, kteří se milování bojí, nedůvěřují si a mají obavu ze selhání. V těchto polohách je žena dokáže těchto obav zbavit, nebo je alespoň sníží, neboť iniciativu převezme ona.
 • Ideální poloha pro ženy (feministky), které nechtějí, aby při milování muž byl dominantní, neboť je to proti jejich představám o vztahu mezi mužem a ženou.
 • Pro ženy, které se obávají příliš hluboké penetrace a případné bolesti, jsou tyto polohy ideální, protože mohou plně kontrolovat hloubku a rychlost pronikání.Tím, že si samy na lingam nasednou odpadá obava z natržení nebo "protržení" pochvy. Žena může nasednout velmi pomalu a má tento pohyb pod svou kontrolou. 
 • Polohy, kdy je žena nahoře jsou ideální pro první milování, kdy žena - panna si sama provede defloraci. Proto je doporučována i sexuology a gynekology pro první milování. Bližší informace o DEFLORACI najdete ZDE.
 • Vzhledem k hloubce nasednutí jsou pocity hlubokého proniknutí intenzivní i s mužem, který má menší délku lingamu. Žena si může nasednout tak, že maximálně využije jeho délku.
 • Poloha je vhodná i pro ženy plnoštíhlé. 

Opačné názory:

 • Žena je v dominantní roli - to znamená, že zase si všechno musí udělat sama..... 

Co na polohách, kdy je žena nahoře, nejvíce oceňují muži?

 • Je to pro ně odpočinková poloha, kdy mohou být v pasivní roli a umožní ženě, aby uplatnila své představy o milování.
 • Ideální poloha pro podřízené muže, kteří milují ženskou dominanci a vzrušuje je, že jsou nástrojem uspokojení ženiných sexuálních potřeb.
 • Rádi se při milování dívají na svoji partnerku, která jim nabízí nádherný pohled na své tělo i prsa.
 • Vzrušuje je pozorovat výraz ženiny tváře v okamžicích vzrušení.
 • Mohou ženu hladit, laskat, dotýkat se jí a přitom nemusí myslet na to, co musí udělat dál, aby ji vzrušili a uspokojili. 
 • Očekávají, že vzrušení si žena bude stupňovat podle svých potřeb a dovede se až k vyvrcholení.

Opačné názory:

 • Někteří muži nesnesou ženinu dominanci, neboť mají pocit, že je žena chce ovládnout a ponížit.

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)