Jste zde

Poloha "Ve stoje", "Zezadu", u postele

Poloha "Ve stoje", "Zezadu", u postele

Další varianta u které s výhodou využijeme vybavení domácnosti. V tomto případě se jedná o postel, židli, čalouněné křeslo nebo taburetek. Prostě o jakýkoli pevný, nejlépe čalouněný předmět ve výšce postele, o který se žena může pohodlně opřít rukama. 

Jedná se o snadnou a jednoduchou polohu, jejíž zaujetí nebude dělat žádné problémy. Polohu je možné zaujmout samostatně nebo do ní přejít z jiných variant "Ve stoje", kdy je se ženou muž spojen zezadu.

Žena se ve stoje u postele sehne a opře ruce o postel. Část její váhy tak bude přenesená na postel a větší část zůstane na jejích nohách. Muž se postaví za ženu a opatrně do ní pronikne zezadu. Čím více bude mít žena nohy od sebe, tím bude spojení snazší a žena bude mít lepší pocit stability těla. Pokud bude mít nohy blízko sebe, spojení lingamu a joni bude intenzivnější a lingam bude více stimulovaný třením o stěny pochvy. Pokud dá žena nohy více od sebe, spojení bude snazší a tření menší. Potom i celková stimulace lingamu bude menší, což muži umožní lepší kontrolu nad vzrušením. 

Muž je v dominantní roli a muže ženu objímat, hladit na zádech, zadečku bocích, líbat ji na krku a zádech a hladit její ňadra. Záleží na tom jak moc se na ni nahne. Když ji zezadu obejme plošně, bude mít žena pocit velmi těsného spojení těl a to jí určitě bude velmi příjemné. Právě v této poloze, kdy je muž ohnut nad ženou a hrudí leží na jejích zádech může hladit stehna, břicho, prsa, dráždit bradavky a dosáhne i na klitoris. Pro stimulaci klitorisu je vhodnější poloha, když má žena nohy více od sebe. Sama si pak může stimulovat klitoris, stydké pysky i mužův penis který do ní vniká. Bude to pro muže pohodlnější a žena ví nejlépe, kde se dotknout a jak.

Při provádění kopulačních pohybů může muž ženu držet za boky a přitahovat ji k sobě. Žena má dobrou oporu rukou a proto nemusí zůstat pasivní, Může muži pomáhat s kopulačními pohyby a v okamžiku, když zasouvá lingam a přitahuje ji k sobě může tomuto pohybu pomoci a k muži se přitlačí. Jejich vzájemný kontakt bude více intimní a spojení hlubší. Žena také může kroužit pánví, což při hluboké penetraci zajistí intenzivní stimulaci zadní stěny pochvy a děložního hrdla.

  • Poloha umožňuje oběma partnerům vykonávat kopulační pohyby a případně i měnit hloubku pronikání.
  • Nejčastější pohyby jsou "dopředu-dozadu" a kroužení pánví.
  • Prohnutím zad nahoru ke stropu nebo dolů k podlaze může žena měnit úhel pronikání lingamu a tedy i místo, kde bude v lingam v joni dráždit stěnu pochvy.
  • Poloha spíše podporuje stimulaci zadní stěny pochvy s děložním čípkem a dolní stěnu pochvy.
  • Oblast bodu G není tak intenzivně drážděna, jak by bylo potřeba a tak prohnutím zad a nastavením zadečku může žena zajistit vhodnější úhel pronikání a tím i stimulaci oblasti bodu G.
  • Díky hlubokému pronikání je spojení velmi vzrušující pro muže i ženu.
  • Poloha navíc umožňuje intimní doteky na erotogenních zónách partnerů a intenzivní kontakt joni a lingamu.

Z tantrického pohledu se jedná o polohu ve které je možné bez problémů provádět tantrické techniky oddalování orgasmu a proto je velmi vhodná i pro začátečníky. Prostě je to ideální poloha pro nácvik, který začne jako posilování a skončí jako milování. Oba partneři zaměřují svoji pozornost na srdeční čakru a rozvádějí sexuální energii z pánve do křížové oblasti a po páteři vzhůru do oblasti srdce. Vzrušení a sexuální energii pak prožívají jako hluboký pocit lásky a porozumění. Žena může provádět techniky "masáže lingamu stahy poševními svalů" a "nasávání a vypuzování lingamu". Muž může velmi úspěšně a pod velkou kontrolou využívat tantrické a taoistické techniky zasouvání lingamu. Společně pak mohou procvičovat i techniky zasouvání za současného nasávání lingamu a pomalého vytahování za současného vypuzování lingamu z joni.

Partneři, kteří nejsou stejně vysocí si budou muset najít svoji variantu, neboť nepřiměřená výška partnerů je problém, který se však dá snadno vyřešit vhodnou podložkou na kterou se jeden z partnerů postaví. Důležité je, aby úhel pronikání byl přirozený a rozdílná výška partnerů nenutila jednoho z nich pokrčovat nohy.

 

Literatura a zdroje

(AK)