Jste zde

Společná výuka technik - "poznávání joni"

Společná výuka technik - "poznávání joni"

Hlavní téma: "Skupinový sex".
Pokračování článků "Společná výuka technik ve skupině" a "Tantrické meditace a cvičení".

V rámci tantrické skupiny mezi osvědčené tantrické meditace a cvičení určitě patří společná výuka "poznávání joni". Pokud se účastníte jednotlivých tantrických seminářů, je velmi nepravděpodobné, že se na nich s podobným cvičením setkáte. Jednak na takovéto semináře určitě nepatří, ale nepatří ani na různé tantrické akce pro jakoukoli skupinu, která není uzavřená. K takovýmto cvičením musí lidé ve skupině dospět, jinak mohou vzniknout problémy, které nezřídka mohou končit i dlouhodobými traumaty těch, kteří na něco podobného nejsou připraveni.

Pokud budete ve víceleté tantrické škole, pak je naopak pravděpodobné, že se s tímto cvičením setkáte ve vyšších ročnících. Jak jsem uvedl jinde, základem tantrické skupiny je pár, tedy muž a žena. Proto je pro další, vyšší formy tantrických setkání potřeba, aby se partneři znali a naprosto si důvěřovali. Takovéto cviční má tedy smyl především pro odbourání studu, obav z vlastního těla i z důvodu poznání pocitů, když se vás dotýká někdo jiný a vědomě se seznamuje s vašim tělem. Mnohdy se manželé domnívají, že se navzájem dokonale znají a podobné cvičení nepotřebují. Bohužel to nebývá pravda protože většina manželů spolu prožívá sex, ale o prozkoumání genitálie v páru se nikdy nepokoušeli nebo se toho ani nikdy neodvážili.

Tuto velmi intimní techniku proto můžete ve své uzavřené tantrické skupině zařadit až tehdy, když s jejím procvičením budou souhlasit všichni ve skupině. Nebudu popisovat cvičení pro skupiny které jsou pod vedení zkušeného lektora ve víceleté tantrické škole. Toto cvičení bude vhodné například pro skupinu dvou manželských párů, kteří chtějí tantru prožívat jen společně mez sebou. Rozdílmezi takovouto skupinou a skupinou tvořenou více lidmi je jasný - čím více lidí, tím více problémů... Manželské páry se znají a dokáží spolu mnohem lépe komunikovat a také si umí lépe nastavit a udržet hranice které si stanoví.

Cvičení se provádí v pro ženy při jednom setkání a pro muže při dalším. Není vhodné neprovádět obě cvičení v jeden den.

Velkou výhodou je, že se můžete cvičení naučit doma, v páru, podle popisu z článku Tantrická meditace "poznávání joni". Provedení cvičení ve skupině je především projevem vzájemné důvěry, kterou k sobě ve skupině máte.

Základem společné výuky je tantrická meditace "poznávání joni", kterou provede jeden manželský pár. Druhý pár se posadí vedle nich tak, aby dobře viděl, jak tato meditace probíhá. Je to velmi příjemná technika a pokud se spojí s tantrickými rituály v připraveném "posvátném" tantrickém prostoru nasvíceným svíčkami a provoněným vonnými oleji, svícemi či tyčinkami, bude to pro všechny velmi silný zážitek... Ke zvýraznění atmosféry je vhodná klidná a pomalá meditační hudba. Jen připomenu, že dostatečná teplota v místnosti musí být samozřejmostí už proto, že meditace se provádí bez oblečení...

Meditační prostor by měl být vyložen měkkými podložkami. Meditace se provádí bez olejů a dalších pomůcek. Úplně si při ní vystačíte s přirozenou lubrikací nebo při některých dotecích můžete použít sliny. Jako každá jiná tantrická meditace, tak i tato společná, začíná vzájemným pozdravem "Namasté" kterého se účastní všichni ve skupině. Poté už všichni mlčí a soustředí se na meditaci.

Poloha těla ženy a muže při meditaci

Žena si pohodlně lehne na záda, doširoka rozevře nohy a muž jí je pod koleny podloží pevnějšími polštářky nebo polštářky vyplněnými pohankovými slupkami. Nohy tak budou nejen s doširoka rozevřené, ale také trochu víc pokrčené. To zajistí uvolnění napětí nohou a povolení napětí břišní stěny a především oblasti podbřišku a stehen.

Muž si lehne pohodlně, nejlépe na bok, mezi její nohy a hlavu si podloží pevnějším polštářkem. Vhodný je polštářek naplněným pohankovými slupkami - je pevnější a hlava se do něj tolik neboří. Na boku mu zůstane jedna ruka volná pro hlazení a jemné laskání ženina těla. Protože se jedná o meditaci, je potřeba aby si žena i muž udělali co možná největší pohodlí.

Druhý pár se posadí na sedáky nebo do "tureckého sedu" po stranách těla ženy tak, aby mohli celou meditační techniku pohodlně sledovat. Měli by sedět tak, aby se ženy ani muže nedotýkali. Do cvičení nebudou nijak zasahovat, pouze se dívají. Mohou se vzájemně hladit, ale tak, aby nerušili a hlazení jim nepřekáželo ve sledování meditace.

Začínáme meditaci

Při meditaci se nejedná o to, aby žena prožila vyvrcholení. Jde o to, aby se muž seznámil s jejím pohlavím a naučil se je stimulovat. Cílem však není dosáhnout vyvrcholení, ale naučit se netradiční formy jemné stimulace, které samozřejmě nějaké vzrušení ženě navodí.

Jako každá jiná tantrická meditace tak tato začíná vzájemným pozdravem "Namasté". Muž začneženui jemně hladit na nohách. Nejdříve na vnitřních stranách stehen, později také v tříslech, bříšku a na Venušině pahorku. Cílem je navození vzájemné důvěry a uvolnění napětí v oblasti třísel a pánevního dna. Žena by se měla soustředit na pocity, které jí hlazení přináší a měla by se snažit o to, aby se co nejvíce uvolnila. Jemné doteky a hlazení je velmi příjemné a proto se nesnažte spěchat. Muž má vizuální kontakt a může ledovat jak žena na jeho doteky reaguje. Tato část meditace může trvat klidně dvacet minut i déle. Málokterá žena tak dlouhý zážitek spojený pouze s hlazením nohou, třísel, bříška, Venušina pahorku a vnější části vulvy zná. Přitom je to pro ni zážitek nesmírně uvolňující a pro muže vzrušující.

Vastní technika meditace je identická pro stejné cvičení v páru a proto ji nebudu popisovat. Je posána v článku Tantrická meditace "poznávání joni".

Druhý pár pozorně sleduje nejet to co dělá muž, ale také si všímá reakcí ženy na hlazení techniky, i stimulaci pohlaví. Málokdo měl možnost být při něčem tak intimním a poučném. Společně musíte vytvořit energetický kruh, ve kterém se všichni budete cítit svobodně a bez zábran. Je to velký projev vzájemné důvěry všech ve skupině.

Až bude Tantrická meditace "poznávání joni" ukončena, zůstaňte všichni v naprostém klidu a společně prožívejte to, co vám meditace dala. Na závěr si společně poděkujte pozdravem "Namasté" a společně se ve stoje obejměte.

Každá takováto meditace by měla být zakončena vzájemným sdílením pocitů. Pohodlně se posaďte a sdělte si navzájem pocity z toho, co jste společně prožili. Vhodné je, aby takovéto sdílení zahájil pár, který meditaci prováděl. Pak bude pokračovat muž a žena z páru, kteří se prve dívali. Určitě budete natolik naplněni dojmy, že nebudete mít problém je sdělit ostatním. Buďte k sobě upřímní a otevření. Takovéto sdílení pocitů vám v budoucnu bude velmi prospěšné při dalších cvičeních i ve vašem osobním párovém životě.

Po krátké přestávce se vyměníte a cvičení zopakujete v druhém páru. Tentokrát se budou dívat ti, kteří už cvičení prožili...

Při příštím setkání tantrické skupiny můžete provést Tantricko meditaci "poznávání lingamu". Opet postupně v párech. Vyšším stupněm pak už je meditace na stejné téma "poznávání lingamu" a "poznávání joni", tentokrát však už s výměnou partnerů a najednou. Nejdříve najednou "poznávání lingamu" a po sdílení pocitů a přestávce "poznávání joni".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje: