-A A +A

Jste zde

Technika masáže joni

Technika masáže joni

Volné pokračování článk, "Umění tantrické masáže" a "Tantrická masáž joni".

Joni (Yoni) - je sanskrtské název pro vagínu, který je možné volně přeložit jako „posvátný prostor“ nebo „posvátný chrám.“ V tantře je na ženské pohlaví nahlíženo s láskou a respektem. Měly by si toho být vědomy snmotné ženy a předevšm muži. Proto i jakýkoli dotek na joni nebo v jejím okolí a zvláště její masáž musí být prováděna s láskou, posvátnou úctou a velkým repektem.

Před zahájením masáže ženy a jejího pohlaví je důležité vytvořit příjemný prostor ve kterém se žena dokáže uvolnit. Příjemné prostředí provoněné vonnými oleji a prozářené světlem svíček navozuje pocity klidu, důvěry a očekávání. V takovém prostředí se žena může nejen uvolnit, ale také snadněji vstoupit do stavu vysokého vzrušení. To jí pak dovolí prožít pocity vzrušení i uvolnění při masáži i po ní. Takovýto prožitek pak přináší oběma partnerům radost, pocity sounáležitosti, pokory i posvátného okamžiku dávání a přijímání. V partnerských vztazích jsou tantrické masáže pohlaví velmi intenzivní cestou k vybudování vzájemné důvěry a intimity.

Tantrická masáž vždy byla a je i v dnešní době považovaná za metodu, jak ženám pomoci překonat jejich sexuálních bloky nebo trauma. Od toho, kdo ji poskytuje, však musí vycházet jako opravdu čistá forma dávání a musí být provedena s velkou úctou bez s vedlejších úmyslů. Tantrická masáž pohlaví se za jistých podmínek považovat i za formu „bezpečného sexu“.

Úvodní část masáže joni

Dopřejte ženě dostatek času na to, aby se položila na záda, roztáhla nohy a pohodlně se uložila. Vhodné je lehce roztažené nohy pokrčit trochu v kolenou a podložit polštářky.

Masáž začíná navázáním kontaktu s partnerkou. Společně se vydáte hlubokým dýcháním "cestou dechu" - zklidníte se, uvolníte psychické napětí, sjednotíte dýchání a pozornost. Dávající si zahřejte třením vlastní ruce a položí je zlehka na kolena přijímajícího. Chvíli tak setrvejte a prožívejte svá těla a společný dotek. Pak dávající  pozdraví přijímající ženu pozdravem "Namasté" a nabídne společné hluboké dýchání. Přijímající žena na pozdrav odpoví stejným pozdravem a začne zhluboka dýchat vedena partnerem. Oba zavřou oči a soustředí veškerou svoji pozornost na společné nádechy a výdechy. Po chvíli společného dýchání dojde k oboustrannému zklidnění a ztišení. Dávající začne masáž jemnými hladivými pohyby po nohách přijímající ženy. Jedná se pouze o navázání doteku s přijímajícím. Ten se nadále bude v průběhu masáže věnovat jen pomalému hlubokému dýchání, přijímání a prožívání doteků i vzrušení. Od dávajícího muže budou veškeré doteky po celou dobu masáže jemné, něžné a uvolňující. Celá masáž je pomalá a nesnaží se hned o probuzení vzrušení. Používají se horké přírodní oleje, nejlépe olivový.

Úvodní část masáže trvá okolo 5 minut.

Hlazení nohou, vnitřní a vnější strany stehen, perinea, třísel a bříška.

Za nějakou dobu se hlazení přesunuje do oblasti třísel a důsledně se vyhýbejte genitáliím. Nejdříve se jen lehce konečky prstů dotýkejte míst kolem třísel. V tříslech má mnoho lidí silnou erotogenní zónou o které ani neví. Doteky v této oblasti s důsledným vynecháním genitálií jsou něco naprosto nového - jiného, což je pro mnoho žen velkým překvapením. Po kůži jemně přejíždějte prsty od hráze až nahoru nad stehna do oblasti břicha. Nové, dráždivé a smyslné pocity přináší i jemné tahání za chloupky nebo jemný pohyb konečků nehtů při rozevřených prstech po kůži vnitřní strany stehen a ve tříslech.  Jemné škrábání a nebolestivé řezání konečky pečlivě upravených nehtů mnohdy způsobí podráždění nervových zakončení na kůži, které vede až k vlně pocitu "husí kůže" u přijímajícího. Pomalu krouživými pohyby přeneste doteky na oblast perinea (lidově hráz). Tato oblast mezi joni a konečníkem je nesmírně citlivé místo. Vhodné jsou krouživé pohyby a střídavé tření palci od hráze směrem ke tříslům. Pokud budete měnit tlak a občas ještě více zpomalíte tření, bude to o to více silnější a vzrušivější pocit. Můžete přidat i jemnou masáž hyždí a oblast okolo řitního otvoru, kde je mnoho nervových zakončení. Měňte tlak i rychlost podle toho, jak se to ženě bude líbit a jak bude na doteky reagovat.

Další tipy na masáž a stimulaci, které vyvolají vzrušení
Stimulace bodu G – o ženském bodu G, který se ukrývá za stydkou kostí, toho už bylo napsáno mnoho. Některé ženy dokonce nevěří, že ho vůbec mají.

Začněte jí jemně masírovat nohy a břicho. Poté se přesuňte ke stehnům a prsům, dále ke stydkému pahorku. Naneste si na prsty lubrikant nejlépe na vodní bázi a jemně jí začněte masírovat pysky. Můžete to dělat palcem nebo celou rukou. Zlehka uchopte její velký stydký pysk mezi palec a ukazováček a jemně ho nechte prokluzovat nebo po něm sjíždějte nahoru a dolů. Totéž pak s malými stydkými pysky. Sledujte její reakce a upravujte rychlost a tlak tak, aby z toho měla co největší požitek.

Následně se zaměřte na poštěváček. Jemně po něm pohybujte prsty, pomalu, malými kroužky navozujte vzrušení. Poštěváček můžete také velmi jemně tahat, svírat nebo mačkat. Nesnažte se však poštěváček dráždit s cílem dosažení vrcholu, smyslem stimulace je uvolnit ji.

Nyní se již můžete přesunout dovnitř. Vsuňte do ženy prostředníček. Můžete jí buď dráždit bod G, nebo s ním jemně pohybovat a simulovat soulož. Měňte rychlost i tlak. Palcem jí při tom můžete dráždit poštěváček. Pokud žena není proti, můžete jí také dráždit hráz nebo zadeček. Druhou rukou ženě hlaďte prsa, břicho a podbřišek.

Jakmile začne žena dospívat k vyvrcholení, řekněte jí, ať zhluboka dýchá. Můžete měnit způsob masáže tak, aby jí to bylo vždy příjemné. Pokud žena dospěje k vyvrcholení a vy ještě nebudete chtít skončit, pouze jí přestaňte dráždit poštěváček. Po vyvrcholení bývá až nepříjemně citlivý. Po chvilce se k němu můžete vrátit. Žena může touto technikou zažít několikanásobný orgasmus.

Žena zpravidla má během masáže alespoň jedno vyvrcholení. Masáž tedy může zastoupit styk a vyvede vás ze stereotypu.

Na konci masáže, po fázi zklidnění ženu něžně obejměte a poskytněte jí pocit sounáležitosti a bezpečí.

 

Poznámka:

Joni (yoni) - ženský pohlavní orgán, uctívaný jako posvátné místo ženy.
Vajra - sanskrtský název pro mužské pohlaví, penis.
Lingam - jedná se o název pro mužský pohlavní orgán, který je většinou zobrazovaný v erekci. V tantře má význam tvořivé energie Šivy spojeného s Šakti.
Masáž lingamu  - označuje speciální tantrickou techniku masáže mužského pohlaví.
Šiva lingam - falický symbol představující Šivovu plodivou sílu.
Masáž joni - označuje speciální tantrickou techniku masáže ženského pohlaví.
Perineum neboli hráz - oblast, která odděluje anální oblast od pohlaví. Oblast perinea zahrnuje konečník a pohlavní orgány. Toto místo je u většiny lidí velmi silnou erotogenní zónou. Je to oblast s velkým energetickým významem, která je úzce propojena s pohlavními orgány a žlázami.
PC sval joni - Pubokokcygeální sval, též nazývaný sval lásky. Nachází se u žen kolem vstupu do pochvy, v hloubce asi jednoho článku prstu. Stah pochvy je stahem svalu PC. Tento sval obklopuje konečník, pochvu, močovou trubici a poskytuje oporu reprodukčním orgánům. Slabý tonus tohoto svalu vede k sexuálním obtížím& a k inkontinenci - neschopnosti udržet moč. Posilování tohoto svalu cvičením a posilováním při dechových technikách vede ke zvýšení sexuální rozkoše při milování a orgasmu.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje