Jste zde

Vzájemná masturbace

Vzájemná masturbace

Hlavní téma: "Autoerotika - masturbace a onanie".
Volné pokračování článků "Nepenetrační sex - "frottage" - sexuální tření" a článku "Společná masturbace ve dvojici".

Onanie (muži) a masturbace (ženy) jsou nejpřirozenější praktiky, kterými si při v začátcích objevování vlastní sexuality projde naprostá většina lidí. Je to normální, přirozené a prospěšné. Není se za co stydět nebo se čeho obávat!!! Umožní nám to poznat své vlastní pocity, vzrušení na nakonec i prožitek vyvrcholení. Mnoho lidí se sexem spěchá a pak zjišťují, že vše neprobíhá až tak zcela podle jejich představ. Pak jsou zklamáni tím, že jejich očekávání nebyla naplněna a často jsou zklamáni sami sebou.

Společná masturbace ve dvojici nebo vzájemná masturbace mohou být velmi prospěšnou částí zahajování sexuálního života a vedle milostné předehry, "Neckingu" a "Pettingu" může sehrát velmi prospěšnou roli v období vzájemného intimního poznávání se partnerů. Může to být velmi poučná a zábavná forma získávání zkušeností od partnera nebo partnerky a předávání zkušeností vlastních.

Společná masturbace umožňuje podělit o vlastní zkušenosti s našimi partnery a hodně se od nich naučit o jejich přístupu ke vzrušení, popřípadě i vyvrcholení.

Když už jsme u vysvětlování termínů tak rozdíl mezi pojmem vzájemná masturbace a společná masturbace ve dvojici je v tom, že společná masturbace je prováděna partnery současně, ale jako autoerotika. Partneři masturbují a přitom se pozorují. Současného prožitku orgasmu však, podobně jako u vzájemné masturbace, dosahují jen výjimečně.

Vzájemná masturbace je manuální stimulace, kterou si partneři provádí současně jeden druhému. Jedná se především o současnou stimulace penisu u mužů a klitorisu nebo pochvy u žen. Partneři si stimulují současně genitálie vzájemnou nebo simultánní masturbací. Stimulace vede k dosažení orgasmu u jednoho partnera nebo jen výjimečně k současnému společnému prožití orgasmu obou partnerů. Vzájemná masturbace je prováděna jak heterosexuálními, tak i homosexuálními a lesbickými páry.

Vzájemná masturbace mezi kamarády a známými, je poměrně rozšířenou sexuální aktivitou především mezi mladými lidmi, převážně studenty. Většinou se jedná o svobodné lidi, kteří si touto netradiční cestou vzájemně řeší své sexuální potřeby. Relativně bezpečnou formou sexu uvolňují své sexuální napětí. Nemusí přitom docházet k žádným dalším sexuálním aktivitám nebo souloži.

Možná zjistíte, že společná masturbace nebo vzájemná masturbace jsou praktiky nesmírně vzrušující a že vám umožní posunout zahájení sexuálního života bez jakýchkoli pocitů malého naplnění sexuálních tužeb. Naučíte se a odpozorujete to, co by vám možná zůstalo na velmi dlouhou dobu o partnerovi nebo partnerce utajeno. Možná předejdete řadě zklamání nebo omylů. které bez tak intimní aktivity, jakou masturbace je, mnohdy provázejí zbytečně uspíšené zahájení penetrační fáze sexuálního života.

 Současný společný orgasmus partnerů​ je při masturbaci zcela jistě zajímavým zážitkem, není však nutné se tohoto zážitku snažit dosáhnout a prožít jej za každou cenu.

Varianty vzájemné masturbace

Vzájemná masturbace může být prováděna ve více variantách.

Vzájemná masturbace je zdrojem poučení...

Můžete se dozvědět mnoho o tom, co je partnerovi nebo partnerce příjemné, co je vzrušuje, jaké techniky stimulace používají, jaké polohy preferují... Naučíte se rozpoznávat jemné doteky, odkoukáte rychlost stimulace i její techniku a intenzitu. Prostě z bezprostřední blízkosti uvidíte vše, co jednou můžete v praxi uplatnit při milování... Muži často teprve při společné masturbaci pochopí, že žena k dosažení vyvrcholení potřebuje především stimulaci klitorisu, ne soulož nebo penetraci!!! Když masturbaci pojmete jako výuku jeden druhého, dovíte se ještě mnohem víc. Mimo jiné se osmělíte, přestanete se stydět obávat se jeden druhého, posílíte vzájemnou důvěru a v neposlední řadě poznáte jak na to...

A možná zjistíte, že ne vždy je nutné sex zakončit vyvrcholením a že někdy úplně stačí něha, mazlení, hlazení ... i bez orgasmu za každou cenu.

Hlavně se naučíte o sexu o svých pocitech spolu mluvit, naučíte se jeden druhému pomáhat, více si vyhovíte. Vytvoříte si zpětnou vazbu a nebude se bát vzájemně mluvit o svých touhách, erotických snech i potřebách. Zpětná vazba v kombinaci se vzájemnou důvěrou vás posílí, zesílí vaše vzájemné sexuální pouto, zintenzivní prožívání vzrušení a příjemných pocitů. Vzájemně se lépe důvěrně poznáte a naučíte se spolu v sexu hlouběji prožívat roli muže a ženy ve vzájemném souladu.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)