-A A +A

Jste zde

Základní techniky masáže lingamu

Základní techniky masáže lingamu

Volné pokračování článku "Umění tantrické masáže".

Tantrická masáž lingamu se skládá z více jak dvaceti technik hlazení, tření, chvění, tlaků a tahů. Vzhledem k tomu, že správně provedená masáž vyžaduje znalost jednotlivých dílčích technik, budu se každou technikou zabývat v samostatném článku. Vzhledem k tomu, že každá technika bude i ilustrovaná, bude potřeba více času na detailní zpracování těchto technik. Pojednávají o nich články

. Zatím se tento článek připravuje. Pro ty, kteří chtějí techniky masáže vyzkoušet už nyní jsem připravil několik informací o dílčích částech masáže.

Obecně při masáž platí, že při napnutí, stažení předkožky lingamu k jeho kořeni, se lingam stává velmi citlivým na podněty po celé své délce. Nejcitlivější je samozřejmě žalud a prsten, který je těsně pod ním..

Jednou ze základních technik, které se mohou hodit opravdu každému, jsou tyto:

  • Jednou rukou stiskněte lingam u kořene a druhou rukou tělo lingamu. Představte si pohyb při vyndávání korkové zátky z láhve. Napodobte tento pohyb a krouživými pohyby masírujte lingam směrem zespoda nahoru. Pohyb veďte pomalu a jemně. Až se dostanete k samému vrcholu žaludu, roztáhněte dlaň a hlaďte velmi pomalu a jemně špičku žaludu, kde je ústí močové trubice. Plochou dlaně "roztírejte" olejíček po celé ploše žaludu. Nikdy se nevracejte shora dolů, zpět ke kořeni penisu. Každé další opakování vždy začínejte zespodu od kořene.
  • Zkombinujte pohyby rukou do spirály. Nebojte se při masáži vyzkoušet všechny možné způsoby sevření, všechny směry pohybu a intenzity tření a tlaku.
  • Dlaní ji směřujte k lingamu tak, že spojte malíček s prsteníčkem a ukazováček s prostředníčkem. Vznikne písmeno V. Jemně klouzejte zespoda nahoru po ztopořeném lingamu a nechejte ho zaklouzávat do dlaně. 
  • Spojte si prsty na rukou, ale oddělte palec. Vznikne písmeno L. Takhle připravenou ruku vsuňte pod varlata, která si trochu přizvedněte a můžete hladit oblast perinea a varlat. Je to výborná technika podpory vzrušení.
  • a další...

Hlavní fáze masáže lingamu trvá asi tak 30 minut. Celý soubor technik masáže lingamu se opakuje několikrát. Je běžné, že cíleně se opakování provedou třikrát nebo čtyřikrát, než se přikročí k závěrečné cílené stimulaci intenzivní technikou, kterou je muž doveden k vyvrcholení.

V případě, že se ejakulace nepředpokládá, přistoupí se po několika opakováních k technikám, které muže zklidní, uvolní... ovšem bez ejakulace.

Technika oddalování vyvrcholení

Jakmile muž podstatně zrychlí dech a jeho šourek se začne přitahovat k tělu - je dost pravděpodobné, že se muž blíží k vyvrcholení. Tehdy je potřeba masáž zastavit a nepokračovat v jakékoli formě dráždění. Řekněte muži, ať zhluboka dýchá a snaží se silné vzrušení a ejakulaci oddálit. Je to okamžik těsně před vrcholem vzrušení, kdy po jeho překročení už pak ejakulaci nejde vědomím ovládat a samovolně proběhne. Po chvíli klidu, kdy muž bude zhluboka dýchat a odvede svoji pozornost od podnětů masáže, dojde ke zklidnění a částečnému snížení vzrušení.

Touto technikou se dá naučit oddálení vyvrcholení a muž se naučí lépe kontrolovat svoji ejakulaci. S těmito zkušenostmi může získat lepší kontrolu nad svým vyvrcholením i během soulože. Je pozor - nedá se to dělat dlouho. Hrozí nebezpečí, že již vzrušení dále neovládne a vyvrcholí, nebo naopak vzrušení opadne natolik, že se je pak již nepodaří obnovit a masáž zůstane bez ejakulace. U tantrické masáže však není vždy nutné, aby byla zakončena orgasmem. Je nutné si tuto techniku vyzkoušet a naučit se ji zvládat.

Masáž anální oblasti a prostaty

Samostatnou technikou, kterou může dávající připojit k masáži lingamu je technika masáže anální oblasti a následně technika masáže prostaty. Vzhledem k tomu, že na tuto masáž je nutná samostatná příprava a její technika je spíše pro pokročilejší, zabývám se jí v samostatné části věnované masáži prostaty

Fáze vyvrcholení

U muže by se měla partnerka snažit dráždit tak, aby muž vyvrcholil až na konci zhruba hodinové masáže.

Fáze zklidnění a odpočinku

Fáze zklidnění trvá asi tak 10 minut.

 

Na kapitole se ještě bude dále pracovat a bude doplněna i kreslenými obrázky s technikami masáže....

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)