Jste zde

Zasílání erotických SMS

Zasílání erotických SMS

Koncem tisíciletí se začala hojně využívat technologie krátkých zpráv zasílaných mobilními telefony - tedy SMS. Je tedy logické, že se tato technologie začala využívat nejen k zbavě, práci, ale i v rámci milostných vztahů. Problémem dnešní doby je to, že mnoho lidí na reálnou romantiku ani milostný vztah mnohdy nemá nebo si neumí najít čas a bohužel mnohdy ani chuť nebo energie. Hodně tomuto stavu napomáhá to, že mnohem více jak dříve spolu lidé komunikují přes mobil. Je to často snadnější řešit problémy na dálku, jak z očí do očí. Tomuto trendu se nevyhnula ani erotika.

Klasickým obdobím, kdy se témata SMS věnují lásce, je období Vánoc, Nového roku, Valentýna, MDŽ, ale i během roku se už lidé naučili posílat různá vyznání, erotické narážky nebo dokonce i vyznání lásky.

Lidé se dnes po telefonu seznamují, rozcházíme, milují i nenávidí. Napsat a odeslat po SMS se dá cokoli bez toho, že by bylo nutné se tomu druhému dívat do očí a muset reagovat na to, co jsme mu sdělili. Od telefonování se SMS liší i tím, že mohou být ještě neosobnější. Sdělujeme osobní informace neosobním způsobem.

Odhadem má každá čtvrtá SMS nějaký sexuální podtext. Podobně jako telefonování, sociální sítě a internet je posílání SMS návykové. Většinou mu propadnou mladí lidé, kteří na jejich posílání nevidí vůbec nic špatného. Protože první zkušenosti s těmito zprávami získávají v opravdu raném věku, začínají nejdříve s hloupostmi a bezvýznamnými informacemi. Postupem doby přibývají drobné vulgarizmy a z počátku nevinné narážky se sexuálním podtextem. Ty pak později vystřídají i texty přímo erotické. Podobně jako u sociálních sítí si lidé začnou posílat i informace důvěrné a nakonec pod dojmem, že se k jejich zprávám nemůže dostat nikdo nepovolaný, začnou posílat i informace naprosto soukromé. Erotické SMS se stávají běžným druhem komunikace mezi mladými, mezi páry a nakonec i mezi milenci.

Bylo by však nespravedlivé tvrdit, že všechny SMS jsou vulgární nebo s erotickým podtextem. Ale i tak představuje každá čtvrtá zaslaná SMS opravdu obrovské číslo.

SMS zprávy jsou "veřejné"

Většina lidí si neuvědomuje, že každá SMS je jen elektronickou informací, kterou je možné zachytit, uložit, archivovat a tedy i dodatečně doložit. Myslí si, že elektronické odposlechy se netykají jich samotných, ale někoho jiného, koho například sleduje policie ... Jenže je to jinak a každá odeslaná SMS je zpětně doložitelná a to i letech. Je zpětně možné zjistit a přesně doložit i její obsah.

V SMS si lidé bez obav svěřují věci, které by měly být sdělovány výhradně z očí do očí. Neuvědomují si, že SMS je možné ukládat i do telefonu příjemce a i po letech je pak odeslat někomu jinému. Zneužít milostné SMS je velmi snadné a ne jedna zhrzená milenka nebo milenec už jimi obšťastnil manžela nebo manželku svého bývalého.

Znovu se zastavím u srovnání SMS a sociálních sítí. Lidé si mnohdy troufnou napsat a poslat věci, které by z očí do očí vyslovili jen těžko. Dlouhodobé a časté používání SMS i sociálních sítí je návykové a přináší do vztahu problémy odosobnění, odlidštění a problémy v osobní komunikací.

"Kopačky" po SMS

Trendem poslední doby se staly "kopačky po SMS". Ukončení vztahu odesláním takovéto zprávy se bohužel stává velmi častým způsobem ukončení vztahu. Je to neosobní, hloupé a nízké. Tato forma rozchodu svědčí o nezralosti člověka, který se k takovémuto jednání odhodlá.

Veselá záměna adresáta

O situacích, kdy milostnou nebo erotickou SMS obdržel někdo jiný by se daly napsat romány. Taky již byla natočena řada veselých i tragických filmů, kde hlavní zápletkou je špatně zaslaná milostná SMS. Možná je to ve filmu úsměvné, ale v běžném životě to může znamenat řadu komplikací ve vztahu, případně SMS prozradí nevěru nebo milostný románek. Prostě odesílání milostných SMS může být docela adrenalínovou záležitostí, pokud se k vaše vyznání dostanou do nepovolaných rukou (spíše telefonů). Špatně poslaná SMS již byla důvodem i pro opravdu velké množství rozvodů.

Oživí SMS milostný vztah?

Posílání erotických nebo spíše milostných SMS však může být určitou formou udržování a oživování dlouhodobého partnerského vztahu. Není to však určitě pro všechny partnery stejně přitažlivé. Mnohdy však potěší, když kromě nekonečné řady pracovních nebo reklamních SMS obdržíte jednu, která Vám říká, že manžel, partner nebo milý na Vás myslí, že mu chybíte, že se na Vás těší. To samé zcela jistě funguje i opačně, kdy SMS pošle žena svému nejbližšímu člověku. Někdy není čas ani chuť komunikovat spolu v tváři tvář nebo k tomu nejsou objektivní podmínky. Potom se SMS může stát jednoduchou a rychlou náhražkou osobního setkání. Takováto komunikace je určitě příjemná, jen se nesmí stát z náhradní tou hlavní. Také se dá spíše přijmout u dlouhodobého vztahu, kde SMS může působit jako jiskra, která podporuje milostný oheň partnerů.

Začínající vztahy a SMS

U vztahů které teprve začínají, erotická SMS nemusí působit zrovna eroticky. Začínající vztah potřebuje především osobní kontakt a SMS je opravdu hodně neosobní a mnohdy nemusí podpořit erotické představy, ale může i ochladit to, co mělo být rozdmýcháno. Nabízí se totiž logická a většinou oprávněná otázka "Když ani nezavolá, ale pošle jen SMS, co bude dál?" Erotické SMS by mohly mít vyloženě negativní dopad na vytváření nového, plnohodnotného vztahu. Jsou lidé, kteří jsou na mobilu závislí natolik, že spolu lépe dokáží komunikovat přes mobil, než osobně.Pokud nevěříte, sledujte chvíli mladé lidi a dělejte si čárku za každého, kdo půjde kolem Vás a bude mít v ruce telefon nebo z něj bude zrovna telefonovat. A pokud si chcete tento "výzkum" ještě vylepšit, začněte s tímto pozorováním někde u školy....

Erotické SMS dokáží i ublížit

Poslat omylem SMS někomu jinému není až tak velký problém. Ve chvíli, kdy se SMS odesílá, nedá se zastavit. Když ji někdo pošle omylem někomu ze svých telefonních kontaktů, nemusí to být chápáno jako legrace. Mnohdy se může stát, že ten, kdo SMS omylem obdržel ví, že manžel nebo manželka se jmenují jinak, než ten, komu bylo erotické SMS určeno. Těžko se pak dá zabránit tomu, aby se partner dověděl o vaší elektronické komunikaci s bůhví kým. Ještě horší je, když takovou SMS pošlete vlastnímu partnerovi nebo partnerce.... ovšem s jiným oslovením.... A to je stále ještě ve hře i "vyrovnávání účtů", když zhrzená milenka pošle manželce svého bývalého milence žhavou SMS z doby minulé ...

Erotická SMS a falešná očekávání

Ještě si dovolím připomenout jedno dost opomíjené riziko zasílání erotických SMS nebo SMS s erotickým podtextem. Pokud například muž v návalu touhy pošle manželce nebo milence erotickou SMS slibující nevšední zážitky hned, jak přijde domů nebo na schůzku, žena podvědomě očekává, že to myslí vážně. Pokud však přijde domů a už bude značně vychladlý a unavený, nemusí si na své erotické hnutí mysli ani vzpomenout. Zklamání ženy pak může časem přerůst v odpor k podobně vyjádřeným touhám na dálku. S myšlenou "Už zase kecá", pak SMS smaže, aby ji nezabírala místo v telefonu....

Riziko posílání důvěrných informací zde je a vždy bude. Zda to stojí zato, si musí každý zodpovědět sám.

A na závěr přidám jednu známou a veselou SMS, která jistě potěší každého manžela nebo manželku na služení cestě:

"Pokud chcete zažít sex ve třech,
vraťte se ihed domů..."

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)