Jste zde

Masturbace je nejběžnější sexuální praktika

Masturbace je nejběžnější sexuální praktika

Volné pokračování článků "Autoerotika - masturbace a onanie" a "Prožitek a orgasmus".

Sexualita člověka je v podstatě založena na masturbaci a souložení. Z doby, kterou člověk za život věnuje sexu, připadá odhadem pouze desetina na souložení a devět desetin na masturbaci. Lidé masturbují v každém věku. Od dospívání až do smrti...

Mohlo by se zdát, že kdo masturbuje, nebude už mít chuť na sex. Masturbace však není "náhražkou" sexu, ale zdravou a přirozenou součástí sexuálního života. Je dokázáno, že lidé, kteří masturbují pravidelně a častěji, sex rozhodně nezanedbávají, naopak se mu oddávají podstatně častěji, než lidé žijící bez pravidelného sexu.

Při autoerotice je důležité prožívat příjemné pocity, které stimulace erotogenních zón přináší naplno a bez zábran. Nestyďte se experimentovat a zcela se svým prožitkům oddejte. Podstatnější, než dosažení orgasmu, je navození stavu spokojenosti, radosti uvolnění psychického napětí. Vyzkoušejte všechny techniky a pokud vám budou přinášet příjemné pocity není nic zakázáno. Při masturbaci můžete používat i sexuální pomůcky. Techniky masturbace mohou vést k vyvrcholení, tedy orgasmu, ale mohou se využít i pro navození vysokého vzrušení, které může mít ještě vyšší význam pro osobní spokojenost, než konečná fáze, tedy sexuální uvolnění. V taoismu i tantře se zvyšování sexuálního vzrušení, bez závěrečného vyvrcholení, považuje za cestu ke zlepšení sexuální "výdrže" mužů. Řada masturbačních technik slouží pro nácvik oddalování ejakulace při milování nebo přímo pro sex bez závěrečného vyvrcholení. Podrobnější informace naleznete v článku "Nácvik oddalování orgasmu pomocí masturbace".

Sexuální dráždění

Sexuální dráždění je stimulační činnost zaměřená na vyvolání sexuálního vzrušení a lze je plnohodnotně považovat za druh sexu, který označuje sexuální vzrušování pohlavních orgánů muže nebo ženy rukou. Můžeme tak označovat i jiné formy nepenetračního pohlavního styku. Cílem masturbace je prožívat příjemné pocity vzrušení a ty pak případně završit dosažením uvolněním sexuálního napětí vyvrcholením, tedy orgasmem. Masturbace bývá prováděna jako autoerotika nebo formou heterosexuální, či homosexuální párové techniky. Sexuální dráždění je základem milostné předehry a připravuje partnery na následný pohlavní styk. Autoerotiku praktikuje nebo praktikovala většina mužů i žen bez ohledu na stáří, rasu nebo náboženství. Odhaduje se, že tuto sexuální zkušenost prožilo 80-90 % lidí. Zkušenosti s masturbací má více mužů než žen. Muži i ženy začínají masturbovat okolo 14. roku. Ženy s masturbací začínají okolo 16. roku života, ale mnoho žen poprvé masturbuje až kolem 18. roku i později. Není to nic divného, každá žena i muž k masturbaci dospějí až když je začnou doopravdy potřebovat. Uvádí se, že ženy masturbují méně často než muži, zato však do vyššího věku. S věkem potřeba a frekvence masturbace klesá, u mužů výrazně rychleji.

 

Pro zasmání:

Dva neslyšící lidé se vzali. Jako novomanželé však brzy zjistili, že když zhasnou světlo, tak v ložnici nejsou schopni komunikovat. Bez světla vzájemně nevidí znakovou řeč. Nedaří se jim to nijak rozumně řešit až jednou novomanželka dostane nápad. Ráno na lísteček napíše:
"Miláčku, budeme se muset v sexu domluvit na několika jednoduchých signálech!
Pro tebe navrhuji, že když v noci dostaneš chuť na sex, tak mi rukou jednou stiskneš pravý prs. A když na sex nebudeš mít chuť, tak mi jednou stiskneš levý prs."
Manželovi se to líbí a hodnotí to jako úžasný, skvělý nápad. Svojí ženě odepíše:
"To je opravdu skvělý nápad!!!
To je jednoduché a srozumitelné!!!".
Chvíli se zamyslí a na lísteček napíše:
"Miláčku a když budeš sex chtít ty, tak mi sevřeš rukou penis a jednou zatáhneš nahoru a dolů a já tak poznám, že se chceš milovat."
Pak se znovu zamyslí a dopíše:
"A pokud se nebudeš chtít milovat, tak mi sevřeš rukou penis a zatáhneš nahoru a dolů... padesátkrát."

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: