Jste zde

Polodrahokamy pro výrobu erotických pomůcek

Polodrahokamy pro výrobu erotických pomůcek

Hlavní téma: "Erotické pomůcky".
Volné pokračování článků "Vibrátory a didla" a "Nefritové vajíčko, "yoni vajíčko", "energetické vajíčko"".

Sexuální pomůcky vyrobené z drahých kovů, polodrahokamů nebo pomůcky zdobené drahými kameny jsou staré několik staletí. Ty nejstarší dochované sexuální pomůcky jsou prostější a vyráběly se z kamenů nebo kostí zvířat, nejčastěji však z kvalitního tvrdého dřeva V asijských zemích se nejvíce používají dřevěné sexuální pomůcky vyrobené z tvrdých a těžkých dřevin, které nejsou nasákavé a snadno se udržují.

Většina těchto sexuálních pomůcek byla a je určena ženám. Jedná se především o napodobeninu mužského penisu (lingamu) a o vaginální vajíčka která jsou známá jako "Nefritové vajíčko", "joni vajíčko" nebo "energetické vajíčko".

Nejrozšířenější byly sexuální pomůcky vyrobené z polodrahokamů v Číně, Indii, Egyptě nebo Thajsku. Tedy v zemích, kde se obřadní sexualitě věnovala mnohem větší pozornost, než v jiných zemích.

Pro výrobu napodobeniny penisu (i joni) se od pradávna používal kámen. Pro obřadní účely to mohl být jakýkoli kámen, který bylo možné opracovat. Pro rituální a sexuální účely se však využívaly kameny a polodrahokamy, které bylo možné opracovat do dokonalého tvaru a hladkosti. Vzhledem k tomu, že od pradávna se kamenům přisuzovaly léčebné a mystické vlastnosti, je jasné, že takovéto kameny se staly žádané i pro výrobu sexuálních pomůcek.

Je potřeba připomenout, že ti nejmajetnější nebo ti s největší mocí si mohli dovolit sexuální pomůcky z ryzího zlata nebo pozlacené. Ti méně majetní si vybírali pomůcky vyrobené z polodrahokamů. Ti zbývající se museli spokojit se sexuálními pomůckami z jiného materiálu, převážně tvrdého dřeva. Materiál byl sice pokaždé jiný, vyrobená pomůcka však splnila svůj účel ať byla ze zlata nebo ze dřeva....

Většina polodrahokamů má podle tradice magickou nebo léčebnou moc. Liší se nejen barvou, ale také vlastnostmi, které jim byly přisuzovány. Každý se proto mohl vybrat takový kámen, který potřeboval pro řešení svých zdravotních potřeb nebo pro podporu splnění svých přání.

Nejznámějším materiálem pro výrobu sexuálních pomůcek je nefrit a křišťál. Oblíbený je i ametyst, růženín, červený jaspis, obsidián, karneol a další.

Polodrahokamy jsou kameny vzácné a tedy i ceněné. Jejich cena je dána jejich vlastnostmi i rozšířením v přírodě a tedy i dostupností. Sexuální pomůcka stejné velikosti a tvaru, ale vyrobená z jiného polodrahokamu, může být proto i několikanásobně nákladnější.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje