Jste zde

DOTAZ: "Erektilni dysfunkce stupeň 3"

DOTAZ: "Erektilni dysfunkce stupeň 3"

V případě dysfunkce stupeň 3, jak to řešit? Souvisleji s tím neobvykle povislá varlata? Jak muži sdělit, že se jedna o tento problém, když jemu to nepřipadá neobvykle? Jak on na to muže přijít sám, když to tak mel cely život? Mohl to způsobit silní traumaticky zážitek v jeho dětství (avšak nejedná se o nic sexuálního)?
Předem děkuji za odpověď¨.

Poradna sexuologa 2014.


 

Odpověď na dotaz - "Erektilni dysfunkce stupeň 3"

Dobrý den, děkuji za důvěru.
Píšete, že problém je možné hodnotit jako stupeň 3: Penis je dostatečně pevný pro průnik, avšak není úplně tvrdý. Bohužel nevím, jak je věk muže. Neuvádíte také jako dlouho problém s erekcí přetrvává a jaký byl stav dříve.

Neobvykle povislá varlata s tímto problémem nesouvisejí. Pravděpodobně je takto disponovaný od dětství. Na erekci to však vliv nemá. Stejně tak nemá vliv a ztrátu erekce v dospělosti ani silný traumatický zážitek z jeho dětství.

Spíše se přikláním k běžnějšímu problému a to je klasická erektilní dysfunkce. Bližší informace jsou v článku Erektilní dysfunkce. Neobvykle povislá varlata však s problémem současné slabší erekce nesouvisejí.

Vytáhl jsem z článku část, která by se mohla tohoto problému týkat:

"Erektilní dysfunkce velmi citlivě reaguje na celkový zdravotní stav muže. Někdy je dokonce prvním příznakem nemoci, nebo jiných zdravotních problémů, které jsou zatím jinak málo zřetelné. Proto rozhodně není vhodné potíže s erekcí neřešit. Nejedná se jen o sex, jedná se o celkové zdraví. Udává se, že do 40 let věku má 90 procent mužů alespoň jeden zážitek, kdy se erekce nedostavila nebo byla slabá. Kvalita erekce může v průběhu života kolísat. Může být období lepší, horší, ale může nastat o období kritické. Přirozené ochabnutí erekce s věkem je normální a není nutné se tím stresovat. Za slabší erekcí však může stát i zdravotní problém, špatná životospráva, přetížení nebo nevhodná kombinace léků." 

Takže znovu k otázce - neobvykle povislá varlata s tímto problémem nesouvisejí!

Pokud Váš muž trpí problémem s erekcí, pak je potřeba si s ním promluvit a poslat ho k urologovi pro pomoc. Tam stačí vysvětlit, že by potřebovat trochu pomoci s erekcí a lékař mu předepíše některou z variant Viagry. Je to něco naprosto normálního a běžného. Rozhodně se nemusí stydět. Dále doporučuji zamyslete se nad ostatními vlivy, které na erekci mají vliv. V článku jsou popsány. Hrozí však i reálné nebezpečí, že muž začíná trpět nějakou formou cévního onemocnění. Proto bych tu návštěvu lékaře doporučoval i z tohoto důvodu. 

Domnívám se., že úplně bude stačit 1/2 tablety a problém se výrazně zlepší. Budu rád, když až problém vyřešíte napíšete, zda jste si s mužem dokázala promluvit a na základě toho vyhledal lékaře. Určitě i ostatním pomůže Vaše zkušenost s řešením tohoto problému.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz