Jste zde

Poradna sexuologa

MOTTO:

"Vzdáte-li se kouření, pití a milování, nebudete ve skutečnosti žít déle, ale jen vám to tak bude připadat."
(Sigmund Freud, zakladatel psychoanalýzy)

Díky rozmnožovacímu pudu (a u lidí sexu), je zajištěna obnova nejen lidského druhu. Sex prostě patří k životu a je pro život zásadně důležitý. Milostný život lidí však nemusí vždy probíhat ideálně a přesně podle jejich představ. Proto je komunikace o sexu a hlavně o problémech s ním velmi potřebná.

Mnoho problémů ve vztazích a sexu vzniká díky přizpůsobování se modelu, který pro vztahy a sex prezentují média. Je opravdu málo medií, která chtějí nejen zaujmout, ale i poučit nebo poradit. Většinou chtějí hlavně zaujmout a tak často zveřejňují zjednodušený a často povrchní pohled na vztahy i milování. Informace podávají tak, aby je pochopil skoro každý... Nadhodnocují bezvýznamné, podceňují podstatné, opomíjejí morálku a vyhýbají se mluvit o následcích... Často se opírají o "výzkumy", citují pro nás zcela neznámé odborníky a z výsledků jejich "letité práce" zobecňují, jak se mají lidé k sobě chovat, jak mají žít, jak často se mají milovat... Mnohé výstupy z těchto světových výzkumů mají zhruba podobnou vypovídací hodnotu jako informace "že američtí vědci zjistili, že plešatí muži nemají vlasy".

Přitom řada problémů ve vztazích a tedy i sexu se dá většinou vyřešit rychle a snadno. Navštívit odborníka a poradit se s ním, se však odhodlá málokdo a většinou až tehdy, když už je skoro pozdě. Přitom kdyby lidé přišli se svými problémy k odbornému lékaři včas, možná by se jejich potíže nikdy nestaly pro ně tak velkým problémem, za který ho považují později. Problém se musí řešit dokud je malý, nesmí se připustit, aby přerostl v takový, se kterým se nakonec nedokážeme vyrovnat.

"Úcta a láska jsou klíčem k úspěchu vašeho vztahu. Musíte jasně vyjádřit své potřeby. Musíte věřit sobě i partnerovi."
(Don Miguel Ruiz 22 mexický spisovatel 1952)

Odborník je totiž člověk, který je na většinu těch běžných problémů připravený, většinou se s nimi už setkal nebo o nich alespoň ví. V každém případě návštěva sexuologa nebo psychologa nemůže ublížit. K ničemu nezavazuje a když už nic jiného, tak se alespoň dovíte názor na Váš problém od někoho jiného. Také se můžete dovědět řadu užitečných věcí, které by mohly přispět ke zlepšení Vašeho milostného života.

Nezoufejte si, že nejste nejlepšími.
Vždyť amatéři postavili Noemovu archu!
... a profesionálové Titanic ...

Mám sexuální problémy, co mám dělat?

Pomoc některých odborníků v jiných sférách života lidé vyhledávají bez obav a pravidelně. Když se Vám porouchá pračka, asi zavoláte opraváře, když chcete pojištění, zeptáte se odborníka, když pořizujete něco do domácnosti, zeptáte se prodavače, co by Vám doporučil, když Vás něco bolí, jdete k lékaři... Ale poradit se sexuologem, když máte sexuální problémy? No, to pro řadu lidí nebude zrovna otázka první volby...

Ale kam jinam zajít poradit se se sexuálními problémy? Základem je nebát se o těchto potížích, obavách i neznalostech mluvit. Asi nejdříve s partnerem nebo partnerkou a když to nestačí, tak s odborníkem. Sexuologové jsou si významu sexu pro vztah lidí plně vědomi. Pokládají ho za nesmírně důležitý a proto lidem vysvětlují, že se s nimi o sexu nemusí bát hovořit.

Mnohé problémy kolem sexu nejsou spojené přímo se sexem. Často se jedná o potíže, které mají své kořeny v dětství, prudérní nebo naopak příliš volné výchově, nepoučení od rodičů. Mohou však být i následkem nevhodných životních zkušeností, získaných či zprostředkovaných informací nebo nepochopení své sexuality a dalších vlivů.

Za často příčinu problémů v sexu se uvádí nízké sebevědomí. Výstižný názor na to má významná osobnost našeho národa, Sigmund Freud.

"Předtím než si diagnostikujete depresi a nízké sebevědomí,
ujistěte se prosím,
že nejste obklopeni blbci."
(Sigmund Freud)

Jak jsem však už uvedl, rozhovory o partnerském sexu by měly začít především mezi partnery. Základem fungujících vztahů je co nejvíce spolu o jakýchkoli problémech a přáních mluvit, tedy i o otázkách sexu. Ani této oblasti lidských vztahů se problémy prostě nevyhýbají. A pokud nějaký problém v sexu potká i Vás, neberte to hned tragicky. Nemusí se jednat přímo o problémy v partnerství. Každý z nás má dost problémů i sám se sebou...

"Ann Landers řekl, že závislí na sexu jste tehdy, pokud máte sex více než 3 krát denně. Tehdy byste měli vyhledat odbornou pomoc.
Mám novou zkušenost pro pana Landerse:
Zjistil jsem, že k tomu, abych si zajistil sex 3x denně, musel jsem vyhledat odbornou pomoc."

(Jay Leno)

Vždyť vše se dá vyřešit a proto tady máme poradnu sexuologa.
(Já)

Většinou se lidé snaží vyřešit své sexuální problémy sami. Někdy je to docela rozumné, pokud to znamená, že hledají cestu, jak se s problémem vyrovnat a jak ho vyřešit. Přesto je někdy vhodné znát názor někoho jiného a a získat tak na problém více náhledů. Když pak vyhledáte odbornou pomoc, jste na polovině cesty k jeho vyřešení. Bližší informace naleznete v článku "Mám sexuální problémy? Co mám dělat? " a "Kdy navštívit poradnu lékaře - sexuologa".

"Na konci vždy vše dobře dopadne.
A jestli to dobře nedopadlo,
tak to potom ještě není konec."
(John Lennon)

Můžete nám o svých problémech napsat

Na webu www.milovani.cz vaše dotazy a problémy budou řešit lidé se zkušenostmi a budou se vám snažit pomoci. Pokud se bude jednat o složitější problém, navrhnou vám navštívit některého ze specialistů ve vašem okolí. Nemusíte mít obavy. Mailové adresy ani jména neevidujeme. Vaše problémy budou vždy řešeny decentně a s úctou.

Otázky můžete zasílat formulářem, který naleznete ve spodní části stránky. Vaše otázky budou zodpovězeny odborníkem sexuologem, případně psychologem. Složitější otázky budou řešeny ve spolupráci obou odborníků. Nemusíte se obávat prozrazení Vašich problémů. Internetové mailové adresy neukládáme a zásadně ani nezveřejňujeme. Protože otázky se mohou opakovat, podívejte se prosím, zda Váš problém již dříve neřešil někdo jiný. Duplicitní vysvětlení problému by nemělo smysl a tak se budeme snažit vysvětlit v odpovědi i související problémy, aby naše odpověď byla pro většinu z Vás srozumitelná a prospěšná. Otázky můžete posílat z oboru gynekologie, urologie a sexuologie.

Důležité a zásadní upozornění!

Nejsme lékařské zařízení a nemůžeme poskytovat oficiální ani neoficiální závěry k Vašemu problému. V případě zdravotních nebo jiných problémů se vždy obracejte na svého lékaře. Jedině on Vám může poskytnout zdravotní poradenství a lékařskou péči na kterou máte ze zdravotního pojištění a státem garantované zdravotní péče nárok.

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: 

Komentáře

Dobrý den je mi 28 , při pohlavním styku s přítelkyni mam problém dosáhnout erekce a když už jí dosáhnu, tak mi nasune kondom a znovu zvadne , ale když si to dělám sám, tak s erekci nemám nejmenší problém. Můžete mi prosím poradit? Děkuji

Dobrý den,

Problém s erekcí může mít mnoho příčin. Vzhledem k tomu, že při masturbaci tento problém nemáte, domnívám se, že se jedná s velkou pravděpodobností o reakci na malou sebedůvěru nebo strach ze selhání. Mohl bych Vám poradit celou řadu metod, jak se pokusit o změnu, každá z těchto metod však může mít úspěch nebo také může selhat. Nevím, jak dlouho jste s přítelkyní a jak dlouho spolu intimně žijete a zda je to problém, který Váš vztah provází od počátku atd ....Těch neznámých je příliš mnoho....

Pokračování odpovědi na DOTAZ: Problémy s erekcí naleznete ZDE 

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz

Dobry den,
po pohlavnim styku a orgasmu vytekla jedna ruzova kapka. Co to muze byt?

Dobrý den. Vaše otázka je jasná. Pro její jednoduché zodpovězení však od Vás mám jen velmi málo informací. Především chpí poddrobnosti o tom, za jakých předcházejících okolností jste "zašpinění" zjistila. Orgasmus příčinou zcela jistě nebyl. Ta růžová kapka byla nejspíš stopa po krvi naředěné vaginálním sekretem. Důvodu však může být víc. Proto se je pokusím ve zkratce popsat. Hned na úvod se však ZCELA uklidněte. Pokud to byla jen ona stopa růžové barvy, pak to nebude nic vážného. Nyní k možnostem, proč se objevila.

Celou odpověď na DOTAZ: Po pohlavním styku vytekla jedna růžová kapka. Co to může být? naleznete ZDE.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz

Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat jestli má obřízka a operace uzdičky vliv na znecitlivění žaludu. Muj přítel s tím má problém a nedokáže si sex užít jako dříve.

Dobrý den, děkuji za důvěru a dotaz.
V každém případě operativní zákrok ve formě obřízky a úpravy uzdičky bude mít na citlivost žaludu vliv. Především je nutné si uvědomit, že tato operace byla z nějakého důvodu doporučena, rozhodnuta a provedena. Je tedy potřeba se nejdříve ptát, zda operace splnila očekávání, pro které byla podstoupena.

Celou odpověď na DOTAZ: Vliv obřízky a operace uzdičky na znecitlivění žaludu naleznete ZDE.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz

Samozřejmě, že to má velký vliv. Při radikální obřízce je odstaněno na 20 000 nejcitlivějších zakončení na vnitřní předkožce a 8 000 těch méně citlivých na žaludu. Tento web to zcela ignoruje a podává o sexuálně zmrzačující amputaci předkožky neboli obřízce zcela zkreslené informace a tak může svým klamáním učinit těžce nešťastnými nejen mnoho mužů, ale i jejich partnerek.

Podrobnosti se dovíte na mých osvětových webovkách:

http://www.obrizka-chlapcu-cz.cz/

Mimoto se na vedlejším webu kamasutra dopustili něčeho, co je velice amorální, a co mne hluboce uráží, tento příspěvek, který tu okopíruju jsem už dal do několika jiných internetových diskuzí o obřízce:

Ostuda jednoho fóra:

http://kamasutra.cz/node/3010

Pokud už přes rok "nosíte" předkožku přetaženou přes žalud, pak si jeho citlivost na spodní prádlo a dotek přizpůsobila trvalému zvýšenému tření a dráždění o spodní prádle. proto se dá předpokládat, že nebudete mít s citlivostí žaludu žádné problémy. Mechanické odstranění předkožky se provádí chirurgicky a není to nijak výrazně rizikový zákrok. Musíte však navštívit svého obvodního lékaře a vysvětlit mu, že máte s předkožkou problémy. Pokud budete hovořit o tom, že odstranění předkožky vyžadujete jako estetický zákrok, může se Vám podařit lékaře přesvědčit, že Vám jej jako plastickou operaci nechá "na vlastní žádost" uhradit!!! Vystupujte s požadavkem na zdravotní zákrok, který Vám pomůže vyrovnat se s problémy s předkožkou. Tento výkon bude bezplatný!!! Jinak Vám u Vašeho požadavku zcela jistě vyhoví. Několik dnů po zákroku nebudete moci mít pohlavní styk, ale až se ranka zacelí a odezní přirozené otoky, bude vše fungovat bez omezení.

Nejenom že ten cirkumfetišista dává mylné informace o amputaci předkožky, což může někomu zcela zničit jeho sexuální život, ale přímo tu vybízí k provedení podvodu na zdravotní pojišťovnu, což mne jako plátce zdravotního pojištění hluboce uráží.

Není důležité, zda to tu admin uveřejní nebo ne, už to visí na jiných webech. Tomto ohledu patří weby milování a kamasutra nekompromisně na pranýř.

Mgr. Antonín Vlas
Fürst - Bismarck - Strasse 21
47119 Duisburg/ BRD

Dobrý den.
Děkuji za připomínku. Máte pravdu. Tak, jak rada je zveřejněné části dotazu vyznívá, není správné. Radu (k takto zveřejněnému dotazu) na zákrok hrazený pojišťovnou jsem proto odstranil.

Je vidět, že jste opravdový fanda do obřízky. Proto jsem ponechal odkaz na Vaše stránky, který jste pro osvětu připojil.

To, že jste Váš názor dal na další internetová fóra mi nevadí. Jen si uvědomte, že Vaše pohoršení si Vaši kolegové vysvětlí spíš tak, že je to sice "amorální", ale zdarma. Vlastně jste jim rozšířil návod jak na to. Stačilo napsat a chvilku počkat. Umím uznat chybu. Nevím, zda tato forma řešení Vašeho rozhořčení pomohla Vám, jako inspirace však to, co jste zveřejnil na "několika fórech", jiným určitě jako návod pomůže...

Osobně si stojím za tím, že obřízka ze ZDRAVOTNÍCH důvodů je opodstatněná a její úhrada přes ZP oprávněná!!! Ti ostatní ať se poradí s Vámi.

Jsem přístupný jakémukoli názoru, tedy i Vašemu způsobu řešení Vašeho spravedlivého rozhořčení. Musíte si však uvědomit, že dotazy tazatelů nejsou na našem webu nikdy zveřejněny v plném rozsahu.

Chybou bylo, že podaná informace o zákroku na ZP nebyla v kontextu se zveřejněnou částí (rozsahem) dotazu. Tak, jak byla odpověď uvedena byla chyba, ale opodstatněná tím, že řešila i to, co zveřejněno nebylo. Odpověď obsahovala i názor na tu část dotazu, kterou si tazatel nepřál zveřejnit a týkala se řešení jeho vážných zdravotních problémů. To jste ovšem z odpovědi nemoh vědět. Není však potřeba zpětně tuto zdravotní část k dotazu doplňovat, když si to tazatel vysloveně nepřeje. Pro mne to znamená mít zveřejněné odpovědi vždy v souladu s upraveným dotazem a nezveřejňovat odpověď i na to, co z dotazu není zřejmé. Část neodpovídající obsahu dotazu jsem ze zveřejněné odpovědi zrušil. Za tuto zkušenost Vám děkuji.

Jen malá informace - příspěvek jste zaslal v pátek 24.2., odpověď na něj je zveřejněna v úterý 28.2. Dříve to nešlo. Nevím, z čeho soudíte, že by Váš příspěvek neměl být zveřejněný. Pokud jste spravedlivý, pak k Vašemu příspěvku na internetových fórech přidejte moje stanovisko.

Děkuji za Váš podnět.
S úctou administrátor www.milovani.cz

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat. Je mi 25 let, už jsem pár partnerů měla, ale dřív žádný delší vztah a ani s jedním jsem nikdy nedosáhla orgasmu. Teď mám čtyři roky partnera, se kterým žiju a trápí ho to. Ne že by to byla jeho chyba a nebyl schopen zvládnout přivést mě k orgasmu, ale já ho nikdy nenechám dokonce, protože prostě nechci. Nevím proč a nevím, zda bych měla navštívit třeba psychologa nebo sexuologa nebo jestli je to normální. Já jsem s naším sexuálním životem spokojená, ale chápu, že přítele to zneklidňuje, tak bych chtěla alespoň se pokusit s tím něco udělat. Předem děkuji za odpověď a radu.

Dobrý den, děkuji za důvěru.
Váš problém se občas mezi mladými ženami vyskytuje. Je dobře, že se se současným stavem nechcete smířit a začala jste problém řešit.

Celou odpověď na DOTAZ: Problém s odmítáním orgasmu naleznete ZDE.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz

Stránky