Jste zde

DOTAZ "Předčasná ejakulace po operaci uzdičky"

DOTAZ "Předčasná ejakulace po operaci uzdičky"

Poradna sexuologa 2017

Dobry den,
chtěl jsem se zeptat, jestli je nějaká léčba na předčasnou ejakulaci?
Byl jsem na operaci se zkrácenou uzdičkou a nyní jsem 3 měsíce po operaci a nastal mi problém s předčasnou ejakulaci. Nevydržíme mít s partnerkou styk déle jak 1 min do vyvrcholení.

Děkuji

POZNÁMKA
Zprávu zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.kamasutra.cz/contact.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Předčasná ejakulace po operaci uzdičky"

Dobrý den.
Děkuji za Vaši důvěru a Váš dotaz.

Z lékařského hlediska se za předčasnou ejakulaci považuje stav, kdy muž ejakuluje před souloží nebo do 15 sekund od jejího začátku. Obyčejně se však udává, že o předčasnou ejakulaci se může jednat, pokud muž nevydrží souložit déle než jednu minutu, aniž by vyvrcholil. Za krajní hranici pro hodnocení se pak považuje doba do 1,5 minuty soulože.

Váš problém se tedy předčasnou ejakulací nazvat dá.

Ve Vašem případě se stalo to, že se problém s předčasnou ejakulací objevil po operaci uzdičky. Podle toho, co píšete se dá usuzovat, že před zákrokem jste problémy s předčasnou ejakulací neměl.

Je tak doopravdy?

Bylo by potřeba vědět, proč Vám byl zákrok na uzdičce proveden. Nějaký důvod být musel, pokud jste si uzdičku nepřerušil sám...!!! To doufám ne...!!! Takže je vždy potřeba uvést i důvody proč Vám byl zákrok odborně proveden.

Uvádíte, že zákrok byl proveden před 3 měsíci. To už je dostatečně dlouhá doba na normalizaci pocitů. Je ovšem otázkou, jak dlouho po zákroku jste začal opět sexuálně žít. Kolik souloží proběhlo s předčasnou ejakulací a kolik se Vám podařilo prodloužit do kategorie "krátká soulož", tedy nad 1,5 minuty soulože.

Chápu, že na sekundách nezáleží. Informace o příčinách Vašeho problému však svou váhu mají. Bez kvalitních vstupních informací se těžko hledá řešení problému.

Budu předpokládat, že operace byla provedena jako lékařský chirurgický zákrok a že souložíte už nějakou dobu od operace. Problém s předčasnou ejakulací se projevil až PO operaci.

Pokud byl zákrok proveden z důvodu nějaké anomálie uzdičky, pak se domnívám, že problém s předčasnou ejakulací souvisí se zvýšenou citlivostí jizvičky, která při zákroku vznikla a také se maličko změnil tvar žaludu a tím i jeho dráždění při souloži. To vše dohromady, s určitým psychickým napětím, může být důvodem současného problému.

Navrhuji Vám

Váš problém je řešitelný a nejspíš jen potřebujete čas na to, abyste si na nové pocity na žaludu po operaci zvykl. Někdy to může trvat i několik měsíců. Ty tři měsíce nejsou málo, ale rozhodně to není moc dlouhá doba. Problém s předčasnou ejakulací, pokud je spojen "jen" s citlivostí penisu po operaci, zcela jistě úspěšně zvládnete!!!

  1. Navštívit oddělení, které Vám zákrok provedlo a seznámit je s Vaším současným problémem, který se objevil po zákroku. Musí zhodnotit proč byl zákrok proveden a s jakým výsledkem. Dále zhodnotí jak zákrok vyřešil problémy kvůli kterým byl proveden. Pak mohou posoudit jak dalece se pooperační stav může podílet na současném novém problému s předčasnou ejakulací. Navrhnou Vám řešení a doporučí léčbu. Zároveň Vám předepíší léky (nejspíš krém) na snížení citlivosti penisu při sexuálním dráždění.
  2. Důrazně Vás upozorňuji na to, že nahradit lékařské vyšetření a odbornou léčbu, včetně oficiálních léků, by se Vám nemuselo vyplatit!!! Krémy na snížení citlivosti penisu ze sex shopů mohou mít jiné složení a mohou způsobit podráždění jizvičky po zákroku nebo zánět žaludu!!! Musíte použít výhradně léky, které Vám předepíše lékař!!!
  3. Při souloži pak znecitlivující krém, vydaný na lékařský předpis, používejte v kombinaci s kondomem. Krém sníží citlivost žaludu při souloži a tak soulož prodlouží. Tento krém Vám musí předepsat lékař a tak stejně platí bod 1. - navštívit lékaře. Jen připomínám, že po nanesení znecitlivujícího krému na penis musíte použít jako jeho ochranu prezervativ! Jinak by se krém přenesl z penisu do pochvy ženy a znecitlivěla by i její sliznice, čímž by se její vzrušení snížilo. Výsledkem by sice byla delší soulož, ale bez vzrušení ženy z pohlavního styku. Proto prezervativ!
  4. To, a další, Vám vysvětlí lékař při Vaší pooperační kontrole.
  5. Při souloži, i bez znecitlivujícího krému, používejte prezervativ - mírně sníží citlivost penisu. Můžete použít i prezervativ ze silnějšího materiálu. Pomáhá to.
  6. Vyzkoušejte techniky pro oddálení ejakulace. Popsaných je jich na webu několik a všechny pomáhají.
  7. Zajděte k lékaři viz bod č.1. Tím začněte!!!

Další informace naleznete v článku "Předčasná ejakulace - porucha orgasmu". Začněte návštěvou lékaře nebo oddělení, kde Vám provedli zákrok!!!

Budu rád, když se zpětně podělíte o Vaše zkušenosti s léčbou.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz.