Jste zde

DOTAZ: "Dá se otěhotnět i během menstruace?

DOTAZ: "Dá se otěhotnět i během menstruace?

Dobrý den, mám prosbu.
Se svým partnerem jsme byli opilí a došlo k orálnímu sexu. Ale partner měl penis také chvilku na okraji vaginy, ale dovnitř ho nezasul. Dva dny po tomto styku jsem dostala menstruaci. Ale dnes mne vyděsilo, když jsem si na internetu přečetla, že se dá otěhotnět i během menstruace z tzv. kapiček lásky. Je i v mém případě nějaké riziko? Vím ze se menstruace dostavuje pouze když žena těhotná není.

Ale tato zpráva na internetu mě velice vyděsila.

Poznámka:
Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact.
Datum: 14.08.2016 13:14
Zpráva upravena, odstraněny kontaktní informace.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Dá se otěhotnět i během menstruace?!

Dobrý den
Děkuji za Váš dotaz a Vaši důvěru.

Podobný dotaz jsem řešil před několika dny. Najdete ho v článku "DOTAZ: Mohla jsem otěhotnět?".

Otěhotnět i v průběhu menstruace je možné, i když to rozhodně není běžné. Jsou známé případy, kdy k takovémuto otěhotnění došlo i přes začínající nebo probíhající menstruaci. U většiny žen je menstruace obdobím neplodnosti.

Jenže ani na to není možné spoléhat jako na jistotu.

V některých případech může u ženy s menstruací dojít k uvolnění dalšího vajíčka a to je pak připraveno na oplodnění. Žena o takovéto anomálii rozhodně neví, na průběhu menstruace to poznat určitě není. Nevím přesně, jestli někdy někdo zkoumal, zda se takováto anomálie vyskytuje jen u některých žen nebo se s ní za života může potkat více žen. Domnívám se, že podobný lékařský výzkum nikdy nebyl prováděn a ani to snad není technicky možné. Problémy s menstruací, její nepravidelností, dokonce absencí nebo extrémní bolestivostí či krvácením, za života potká většinu žen. Nikdy nikdo netvrdil, že menstruace je 100% účinnou antikoncepcí u 100% žen. S takovýmto tvrzením se v žádné odborné lékařské literatuře nesetkáte!!! Občas, zřídka k takovým anomáliím dochází po vysazení hormonální antikoncepce. Může se to však stát i během běžné, pravidelné, bezproblémové menstruace u ženy, která antikoncepci nikdy nebrala. Příroda se prostě řídí svými představami...

Jedná se sice o anomálie, ale i v těchto případech se díky nechráněnému sexu úspěšně rodí zdravé děti... Nechráněný sex prostě není bezpečný sex.

Vzhledem k tomu, že u Vás se menstruace dostavila dva dny po Vašem neopatrném sexu, s velkou pravděpodobností těhotná nejste. Doufám však, že se poučíte Vy, potenciální matka,  i Váš přítel, potenciální otec... Přečtěte si prosím článek "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)" a snažte se dodržovat jeho zásady. Vyplatí se Vám to...

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz