Jste zde

Stimulace vulvy prsty - jak stimulovat klitoris

Stimulace vulvy prsty - jak stimulovat klitoris

Techniky stimulace klitorisu a pochvy pomocí prstů

Volné pokračování článků "Milostná předehra", "Stimulace vulvy prsty - "prstění"".
Technika penetrační části "Tantrické masáže joni".


Jakákoli technika stimulace pohlaví ženy by měla být prováděna až po příjemné milostné předehře, která ženu naladí a vzruší. Také nezapomeňte na dodržení zásad pečlivé přípravy na stimulaci ženského pohlaví!


Cest, jak přivést ženu k orgasmu je mnoho. Hodně mužů má pocit, že to není nic, co by jim dělalo problém, ale někteří si až tak jistí nejsou. A jsou muži, kterým se dovést ženu k orgasmu prostě nedaří, ač se snaží sebevíc. Milování se pak pro ně stává vážným problémem, který jim ubírá sebevědomí. Může to dojít tak daleko, že místo radosti mají pocit, že milování je pro ně jedna z nejtěžších věcí, které ve vztahu mají dělat. Některým mužům se dovést ženu k vyvrcholení prostě nikdy nepodařilo.... A ještě si dovolím připomenout, že není tak důležité, jak se hodnotí muž, ale jak ho hodnotí žena....

Párové techniky

Přivést ženu k orgasmu nemusí být zas až tak moc složité. Předpokládá to ovšem, že muž se bude snažit přizpůsobit potřebám ženy a že mu bude více záležet na prožitku ženy, než na svém. Pokud muž o ženiných potřebách a touhách něco ví, pak to pro něj nemusí být zase tak těžké jí vyhovět...

Jedním ze způsobů jak přivést ženu k orgasmu je stimulace klitorisu a pochvy prsty. Ideální je, když muž ví, jak jeho žena dosahuje orgasmu při masturbaci, jak používá své prsty a jaká místa jí přináší největší vzrušení a rozkoš. Pokud bude postupovat podobným způsobem, je velká pravděpodobnost, že se mu dosažení orgasmu u ženy podaří dosáhnout. Stimulace klitorisu a vagíny pomocí prstů je pro každou ženu vzrušující zážitek. Ale i taková stimulace má svá pravidla, bez jejichž dodržení se příjemný pocit může velmi rychle vytratit. Na stimulaci klitorisu žena musí být dostatečně připravená, tedy vzrušená a lubrikovaná... Pokud nebude této aktivitě předcházet ze strany muže dostatečná pozornost a milostná předehra, mohou se místo krásných pocitů a vzrušení žena dostavit spíše nepříjemné pocity a dokonce i bolest. Na rozdíl od orálního sexu - cunnilingu, tedy - uspokojování ženy ústy, kdy stimulace klitorisu je prováděna jazykem a lubrikace bezpečně zajištěna slinami, jsou na dokonalé laskání ženina klitorisu prsty příliš tvrdé. Samozřejmě, že citlivé a dovedné prsty dokážou dělat zázraky, ale nemůžete se jimi dotýkat klitorisu nebo penetrovat pochvu bez dostatečného předcházejícího vzrušení a přirozené nebo dodatečné lubrikace.

Před každým pokusem o stimulaci klitorisu nebo pochvy by měla proběhnout dostatečně dlouhá a příjemná milostná předehra, která dá ženě čas připravit se na další stimulaci a vzrušení. Pozorný muž nevynechá lehkou masáž a hlazení prsou, sání bradavek, hlazení bříška a vnitřní strany stehen. Každá něžnost, pozornost a dotyk pomáhá ženu připravit na vzrušení a zvyšuje pravděpodobnost dosažení orgasmu.

Klitoris je orgánem rozkoše každé ženy. Jako jediný orgán v lidském těle nemá žádnou jinou funkci, než ženě přinášet rozkoš z milování a masturbace.

Jen pro připomenutí - najdeme ho v horní části ženské vnější části joni na místě, kde se spojují malé stydké pysky. Klitoris je vlastně jistou obdobou mužského žaludu, ale je mnohem citlivější na dotek i tlak. Běžně je překrytý malinkatou předkožkou, které se říká klitoridální kapuce a bez vzrušení je poměrně málo zřetelný. Vzrušení přináší intenzivní prokrvení pohlaví a vzhledem k tomu, že klitoris je podobně jako penis tvořen topořivými tělísky, při vzrušení se "ztopoří", tedy zvětší svoji velikost, ztuhne a stane se velmi citlivý na jakoukoli stimulaci a dotek. Je mnohem více inervovaný než penis a v jeho struktuře je velké množství nervových zakončení, které zpracovávají a odesílají do mozku informace o stimulaci a ten je pak vyhodnotí jako vzrušení. Klitoris však není jen ten malý "hrášek", který je vidět. To je jen vrcholek poměrně velkého útvaru, který je skryt v části nad klitorisem. Tato tkáň je stejně citlivá, jen je skrytá v oblasti Venušina pahorku. Klitoris je poměrně malý, ale když se žena vzruší, tak se jeho velikost zvětšuje a postupně začne být výraznější a začne vystupovat z klitoridální kapuce (předkožky). Je velmi citlivý na dotek, dá se však snáze stimulovat. Jeho velikost a tvar je naprosto individuální. Velikost ani tvar nemají u ženy vliv na možnost nebo nemožnost prožít orgasmus. Je to podobné jako u muže, kde velikost penisu také nesouvisí s možností prožitku orgasmu. Při vhodné stimulace klitorisu je velká šance na vzrušení ženy až k prožitku klitoridálního orgasmu. Podrobněji v článku "Stimulace vulvy prsty - význam stimulace klitorisu".

Na základě znalostí z anatomie klitorisu je tedy jasné, že přejít ke stimulaci klitorisu je možné až po důkladné milostné předehře. A to se samozřejmě týká všech druhů stimulace. Dotek na nedostatečně vzrušeném klitorisu je pro ženu prostě nepříjemný, nebo jen málo příjemný. Způsobů stimulace je celá řada a není možné některý doporučit více jak jiný. Každý z nich má svůj smysl a každá žena bude na dotek reagovat jinak. Hodně záleží i na správném okamžiku a stupni vzrušení ženy. Intenzivní stimulace, která by na počátku hlazení byla nepříjemná může být při vyšším vzrušení tím správným spouštěčem orgasmu....

Několik technik pro stimulaci klitorisu

Neexistuje žádný přehled zaručených doteků a stimulací klitorisu nebo klitorisu a pochvy rukou. Těch několik níže popsaných je však generacemi odzkoušeno a fungují. Jen je potřeba naučit se je správně používat a najít si svoji kombinaci jejich použití. Sledujte reakce ženy, nikam nespěchejte a učte se hledat to nejlepší pro vzrušení vaší ženy.

Techniky stimulace mohou být penetrační i nepenetrační. Ideální je naučit se postupně využívat všechny a pro navození orgasmu se pak vrátit k té, která vám bude lépe vyhovovat.

Milostná předehra je nezbyrná!

Žádná technika vzrušování ženského přirození nesmí být okamžitá, bez přípravy. Žádnému muži by se také nelíbilo, kdyby hned bez jakékoli přípravy začala masírovat... Kromě klasické milostné předehry je vhodné jemnou stimulací Venušina pahorku celé vulvy pomocí hlazení dlaní a spojenými prsty. Ženu to příjemně naladí a také i vzruší.

Správná stimulace klitorisu nutná!

Pro mnoho mužů je velkým problémem klitoris vůbec najít. Bez milostné předehry a vzrušení se skrývá pod klitoridální kapucí mezi stydkými pysky. Pomůže mu až to, že se dostatečně prokrví, zvětší, a pak se, alespoň částečně, "vynoří" zpod klitoridální kapuce. Takže dobrá rada - nespěchat a začít ho hledat až bude žena vzrušená jinými technikami milostné předehry.

Že je klitoris mimořádně citlivý víme. Z toho je jasné, že není možné se ho dotýkat když bude suchý. Při milování většinou stačí přirozená vlhkost vagíny, aby přirozeně zvlhčila i klitoris. Při souloži si příroda poradila - pohyb penisu ve vagíně roznáší i vlhkost do míst, kde se penis dotýká ženina pohlaví. Jenže stimulace rukou potřebuje větší vlhkost a tu můžeme zajistit například lubrikanty. Pak je nutné si uvědomit, že lubrikace sama nestačí - jakýkoli dotek na klitorisu musí být ohleduplný, láskyplný, jemný a hlavně musí odpovídat stupni vzrušení ženy, ne muže! Mnoho mužů na stimulaci klitorisu používá sílu, energii a rychlost stimulace, kterou by na svém penisu při masturbaci nikdy nepoužili. Pokud síla a rychlost dráždění klitorisu neodpovídá vzrušení, pak žena obvykle prožívá nepříjemné až bolestivé pocity a ty pak naopak vedou k poklesu nebo dokonce ke ztrátě vzrušení. Vzrušení ženy není při stimulací klitorisu úměrně vázáno na sílu a rychlost stimulace! Čím bude jemnější a pozornější, tím přirozenější bude vzrušení a bude snadnější ho zvyšovat.

Začínáme pomalu...

Obecně platí že klitoris musí být dostatečně lubrikovaný dříve, než se ho vůbec dotknete. Dotek musí být vždy jemný, láskyplný. Polštářkem celého prstu (nejlépe prostředníčku nebo ukazováčku hlaďte okolí klitorisu. Než se přímo dotknete klitorisu, je vhodné provádět jeho stimulaci přes klitoridální kapuci. Bude jemnější, jiná a přitom podobně účinná. Můžete ho hladit s jemným přítlakem přes velké stydké pysky a později i společně s malými stydkými pysky.

Kroužky prsty na klitorisu

Stimulace klitorisu, hráze a konečníku


Pro trvale intenzivní prožitek je důležité, aby si klitoris, ale i jiná stimulovaná místa, na podněty nezvykla. Dráždění by pak přestalo být účinné a vzrušení by stagnovalo, případně i pokleslo. Proto neustále měňte polohu místa, kde stimulaci provádíte, zpomalujte, zrychlujte a měňte techniku. Při vyšším vzrušení je možné zvýšit přítlak, intenzitu a rychlost stimulace. Když se vám technika bude dařit, poznáte to obratem na reakcích ženy. Laskání klitorisu prsty může ženu dovést až k orgasmu.


Článek pokračuje jako "Stimulace vulvy prsty - jak stimulovat klitoris a pochvu". Před technikami současné klitoridální a vaginální stimulace doporučuji seznámit se s články "Stimulace vulvy prsty - vkládání prstů do pochvy" a "Stimulace vulvy prsty - vnitřní stimulace pochvy".

 

Související články a kapitoly

POZNÁMKA
Prstění (prstování, anglicky fingering, latinsky penetratio digitibus, odborně také digitální penetrace) je nepenetrační sexuální praktika (bez penetrace penisem) využívající jeden nebo více prstů ke stimulaci klitorisu, pochvy nebo konečníku. Společně se stimulací mužského penisu se jedná o nejběžnější formu autoerotiky nebo vzájemné masturbace. Lidově se pro tuto techniku používá název "prstění", "prstování" nebo "soulož prsty".

(AK)