Jste zde

Bod G - Grafenbergův bod

Bod G - Grafenbergův bod

Hlavní téma: "Pohlavní soustava ženy" a "Vulva".
Volné pokračování článku "Erotogenní zóny ženy".

Ženy prožívají vzrušení jinak než muži. Potřebují k orgasmu více pozornosti, mazlení, doteků a něhy. Určitě každá žena touží najít na svém těle to tajemné místo, které jí údajně pomůže dosáhnout orgasmus na jaký doposud v představách čeká. Toto místo v ženském těle je nazýváno bod G a jeho existence je opředena mnoha pověrami a nejasnostmi. Existuje mnoho teorií, kde se nachází a jak ho hledat.

Bod G je nesmírně citlivé místo v ženském těle. Tato složitá a velmi citlivá oblast ženské vaginy je erotogenní zóna jako ostatní a je potřeba se s ní naučit při milování zacházet a využívat ji. Podle lékaře Grafenberga, který jej popsal a vysvětlil, se jedná o zvláštní útvar podobný fazoli, velký asi jako drobná mince. Je lokalizován na přední stěně vaginy mezi stydkou kostí a dělohou.

Obvykle se nachází přímo za stydkou kostí, přibližně ve druhé třetině hloubky pochvy, tedy asi 3–5 cm od poševního vchodu, na její horní stěně.

Velikost a umístění bodu G se u každé ženy liší. Jeho nalezení je někdy obtížné, a proto některé ženy mají obavu, zda jej vůbec mají. Gräfenbergův bod je ve skutečnosti zformované množství nervové tkáně. Pokud vložíte do pochvy dva prsty polštářky nahoru, (pozor na nehty), v hloubce 3-5 cm od poševního vchodu budete na horní stěně pochvy vnímat menší hrbolek houbovité tkáně. Při vzrušení manuální stimulací se stěna pochvy více prokrví a oblast bodu G se zvětší, stane se citlivější, vnímavější pro další stimulaci a bude více zřetelná pro rozlišení od okolní tkáně poševní stěny. U některých žen může stimulace tohoto místa přivodit orgasmus a v některých případech i ženskou ejakulaci. Právě jste našli bod G.

Pohlavní orgány žen se liší, a proto nelze přesně určit, kde jej konkretní žena má. Buďte snaživí a trpěliví - kdo hledá, najde bod G!

Každá žena by měla sama prozkoumat své genitálie a pokusit se rozpoznat různé pocity, které jí dotek v těchto místech přináší. Může zkoumat sama v klidu, nikým nerušená. Hledání bodu G však bude mnohem zábavnější, když k němu žena přibere i svého partnera. Ten se tomu určitě nebude bránit. Technika stimulace oblasti bodu G je popsána v článku "Stimulace vulvy prsty - gesto "Pojď sem" uvnitř pochvy"

Stimulace bodu G vede k jeho zduření a tím také ke zvýšení citlivosti. Při milování se stimulováním oblasti bodu G může žena prožít silný orgasmus s intenzivními vnitřními pocity. Tomuto druhu orgasmu se říká ženský vaginální orgasmus. U některých žen při něm dochází ke zvýšení poševní vlhkosti. Žena však při silném orgasmu může prožít něco jako malou ejakulaci, při které vyloučí světlou kapalinu, podobnou spermatu. Tomuto jevu se říká ženská ejakulace. Po vyvrcholení vzrušení, při kterém žena prožila svůj pocit blaha, nastupuje fáze zklidnění.

Článek dále pokračuje jako:

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)