Jste zde

Bod G - proč, čím a jak ho můžeme stimulovat?

Bod G - proč, čím a jak ho můžeme stimulovat?

Hlavní téma: "Milostná předehra".
Volné pokračování článků "Umění tantrické masáže", "Autoerotika - masturbace a onanie" a "Bod G".

O významu stimulace oblasti bodu G pro vzrušení ženy není pochyb. Bod G je nesmírně citlivé místo v ženském těle. Tato složitá a velmi citlivá oblast ženské vaginy je erotogenní zóna jako ostatní a je potřeba se s ní naučit při milování zacházet a využívat ji. Mnoho žen se domnívá, že žádný takovýto bod ve své vagíně snad ani nemá. Osobně se domnívám, že si to myslí proto, že s jeho stimulací nemají zkušenosti nebo že jejich partner nebo partnerka toho o takové technice moc neví.

Nestačí, že se o ni pokusíte a "bude dobře", musíte vědět, jak a kde! Proto je nejdříve nutné přesně zjistit, kde se přesně nachází, pak je potřeba se naučit techniky, které jeho stimulaci bezpečně zajistí.

Velikost a umístění bodu G se u každé ženy liší. Jeho nalezení je často obtížné, a proto některé ženy mají obavu, zda jej vůbec mají. Gräfenbergův bod je ve skutečnosti zformované množství nervové tkáně. Pokud vložíte do pochvy dva prsty polštářky nahoru, (pozor na nehty), v hloubce 3-5 cm od poševního vchodu budete na horní stěně pochvy vnímat menší hrbolek houbovité tkáně. Při vzrušení manuální stimulací se stěna pochvy více prokrví a oblast bodu G se zvětší, stane se citlivější, vnímavější pro další stimulaci a bude více zřetelná pro rozlišení od okolní tkáně poševní stěny. U některých žen může stimulace tohoto místa přivodit orgasmus a v některých případech i ženskou ejakulaci.

Při lokalizaci tohoto bodu je naprosto nutné vzájemně spolupracovat.

Pokud se muž nebo žena snaží oblast bodu G najít a správně si ji lokalizovat, potřebuje od partnerky zpětnou vazbu. Bez zpětné vazby to prostě nejde. Nemůžete najít tuto poměrně malou část tkáně pochvy bez toho, že partnerka "ohlásí" okamžiky, kdy je jí dráždění příjemné. Toto místo se dá pohmatem najít až tehdy, když je jeho stimulace dostatečně dlouhá a dostatečně účinná. Teprve pak dojde k jeho zvýraznění ve stěně pochvy a ke zvýšení jeho citlivosti na podněty. To platí pro všechny způsoby stimulace bez výjimky!

Podle lékaře Grafenberga, který jej popsal a vysvětlil, se jedná o zvláštní útvar podobný fazoli, velký asi jako drobná mince. Je lokalizován na přední stěně vaginy mezi stydkou kostí a dělohou. Obvykle se nachází přímo za stydkou kostí, přibližně ve druhé třetině hloubky pochvy, tedy asi 3–5 cm od poševního vchodu, na její horní stěně.

Než si povíme o tom, jakými technikami se tato mimořádně citlivá oblast ženské pochvy stimuluje, připomeneme si pocity, které ženy mají, když se partner nebo partnerka "trefí" a bod G najdou.

Stimulace musí být prováděna ohleduplně, citlivě a bezpečně! Nejsnadněji se bod G hledá pomocí vložení jednoho nebo dvou prstů do pochvy. Mnoho žen při dráždění oblasti bodu G prožívá pocity, které se blíží pocitu "nutkání na malou stranu". Tento pocit pak přechází v pocity jiné formy vzrušení, než navozuje "klasická" stimulace klitorisu. Ženu dráždění uvnitř pochvy nesmí bolet, a to ani v náznacích! Na vině pak většinou bývá malé vzrušení provázené nedostatečnou přirozenou lubrikací nebo nedostatečná dodatečná lubrikace, případně neošetřené nehty nebo záděry na kůži prstů, které mohou poranit citlivou sliznici pochvy.


Jakákoli technika stimulace pohlaví ženy a zvláště pak vnitřní stimulace pochvy prsty, by měla být prováděna až po příjemné milostné předehře, která ženu naladí a vzruší. Také nezapomeňte na dodržení zásad pečlivé přípravy na stimulaci ženského pohlaví!


Pro "hledání" bodu G se nejčastěji používá technika popsána v článku "Stimulace vulvy prsty - vnitřní stimulace pochvy". Při hledání bodu G nejde o to ženu "vzrušovat až k vyvrcholení", ale naučit se oblast bodu G najít, rozpoznat ji a správně ji stimulovat. Nemějte velká očekávání, je málo pravděpodobně, že napoprvé se dostanete dál, než k příjemným vzrušujícím pocitům.

Pokud má žena při stimulaci oblasti bodu G pocit, že musí na "malou stranu", je to tím, že pocit vzrušení při tomto druhu stimulace se od skutečné potřeby nucení k močení bude muset naučit rozpoznávat. Je vhodné vykonat malou potřebu ještě před milováním, pak bude jasné, že nepotřebuje močit, ale že je to přesně to hledané místečko. Pocit nucení k močení s další stimulaci oblasti bodu G zmizí a nahradí ho příjemnější pocity narůstajícího vzrušení.

Cílem technik stimulace oblasti bodu G je navodit vaginální orgasmus. Jak jsem již uvedl, ne všechny ženy vaginální orgasmus prožívají. Proto se nesnažte ho ženě navodit ZA KAŽDOU CENU. Když se vám časem podaří dosáhnout kombinovaného orgasmu vaginálně-klitoridálního, můžete se bez jakýchkoli pochyb považovat za skutečně schopného milence (milenku). Každá žena však bezesporu ocení i "klasický" Klitoridální orgasmus. Tak se nestresujte.

Techniky, při kterých je oblast bodu G stimulována

Techniky při kterých dochází ke stimulaci oblasti bodu G jsou penetrační. Vlastní penetrace pochvy může být provedena pomocí prstů, penisu nebo sexuální pomůcky. Nejčastěji se tedy jedná o techniky:

Při stimulaci bodu G může u některých žen docházet při vysokém vzrušení k výstřiku nebo výtoku tekutiny podobné výronu ejakulátu u muže. Tento stav se nazývá ženská ejakulace. Podrobněji se tímto tématem zabývá článek "Vaginální orgasmus - jak ho žena prožívá?".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)