Jste zde

Vaginální orgasmus

Vaginální orgasmus

Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus".

Je-li ženská pochva drážděna penisem, rukou nebo sexuální pomůckou tak dlouho, až sexuální vzrušení přeroste v orgasmus, můžeme mluvit o vaginálním orgasmu. Sexuální dráždění však v tomto případě nesmí být nijak zaměřeno na klitoris ani jeho okolí.

Děložní (vaginální) orgasmy jsou považovány za velice emocionální a dochází k nim při dráždění inervovaných částí pochvy, především v oblasti bodu G a horní stěny pochvy v první třetině pochvy. Vaginální orgasmus bývá spojován se stimulací oblasti bodu G. Právě proto, že má souviset s doposud lékařsky nepotvrzeným bodem G, ho jako samostatný orgasmus někteří odborníci zpochybňují. Ženy, které vaginální orgasmus prožily, se shodují v tom, že tohoto prožitku dosáhly drážděním určitého, nepřesně ohraničeného místa v pochvě. Tento prožitek hodnotily jako silnější a hlavně jako trochu jiný než ten, který následuje po stimulaci klitorisu.

Vaginální orgasmus je vyvolán výhradně drážděním uvnitř pochvy a pravděpodobně jej nelze dosáhnout jinou, než penetrační technikou. Pouze jen asi 10% žen dosahuje vaginálního orgasmu při pohlavním spojení, tedy při souloži. Orgasmus prožitý při pohlavním styku však nemusí být vaginální orgasmus! Častěji než při souloži, tohoto druhu orgasmu ženy dosahují při masturbaci s erotickou pomůckou při stimulaci pochvy a bodu G. Některé ženy vaginální orgasmus prožijí při dráždění oblasti okolí děložního čípku. Vaginálního orgasmu se dá také dosáhnout masturbací prsty a to jak při autoerotice, tak i za pomoci partnera.

Tantra uvádí, že vaginální orgasmus může prožít každá žena, která se jej naučí vyvolat nebo má pozorného a trpělivého partnera. Většina žen však tento druh orgasmu není schopna rozlišit od klitoridálního a to i přesto, že probíhal jinak, než byla zvyklá.

Průběh orgasmických stahů při vaginálním orgasmu je trochu jiný jak při klitoridálním. Nedochází k tak rytmickým stahům PC svalů a stahy jsou zaměřeny především na svalstvo dělohy. Před nastoupením vaginálního orgasmu často ženy prožívají okamžik, kdy podvědomě zadrží dech asi na patnáct až dvacet vteřin před vyvrcholením (apnea pauza - krátkodobá zástava dechu) a potom hluboce vydechnou při nástupu orgasmu.

Vaginální orgasmus spuštěný stimulací bodu G 

Bod G je ekvivalentem prostaty u mužů. Hmatatelný je v pochvě teprve když je žena sexuálně vzrušená. Tehdy se postupně zvětšuje a celá jeho oblast se naplňuje a bytní a je rozlišitelná i jiným pocitem na dotek oproti ostatní sliznici pochvy. Bod G je tedy hmatný pouze při velkém vzrušení ženy, stejná oblast bez vzrušení může být jen obtížně popsána a nalezena. Další informace o bodu G naleznete v článku "Bod G - Grafenbergův bod".

Při stimulaci bodu G může u některých žen docházet při vysokém vzrušení k výstřiku nebo výtoku tekutiny podobné výronu ejakulátu u muže. Tento stav se nazývá ženská ejakulace. O tomto jevu, který může orgasmus provázet je dobré něco vědět a být na něj připravený. O tom je článek "Jak přijmout mokrý orgasmus?"

Jaké má žena pocity při vaginálním orgasmu?

Vaginální orgasmus se dá nejsnadněji dosáhnout stimulací spojenou s hlazením, kroužením, tlakem a třením oblasti bodu G a jeho okolí. Účinnější a pro většinu žen příjemnější je stimulace širšího okolí, než jen tlak a masáž přímo na předpokládaném místě bodu G. Každá žena má tuto oblast jinak citlivou a také i jinak velkou. Příjemné pocity tak nemusí vždy prožívat jen na jediném místě, ale celkové vzrušení může vystupňovat stimulace oblasti jako celku.

Je velmi těžké popsat pocity při orgasmu, je to stejně těžké jako popsat vůni květů. Pokud se ženě podaří orgasmus vaginálního typu prožít, pak je to pro ni většinou pocit, který zasahuje celé tělo. Nejdříve se maximální vzrušení a následná orgasmická křeč prostoupí pánevní dno a vyplní celou vaginální oblast. Hluboký a silný prožitek orgasmu se pak nekontrolovaně šíří po celém těle. Žena zažívá pocity blaha, které se rozlévají do celého jejího těla a ona se jim plně oddává. Jedná se o hluboký emoční zážitek, který ženu silně zasáhne a navede jí většinou silné uvolnění na emoční úrovni. Mnohdy po tomto zážitku žena pláče, směje se a nebo se cítí otevřená, oddaná až zranitelná na velmi hluboké citové úrovni. Jedná se o velmi silný zážitek nejen pro ženu, ale také pro muže, který jej dokázal navodit. Po tomto prožitku by si žena měla chvíli odpočinou a nechat pocity doznít v láskyplném objetí muže.

Některé ženy uvádí, že orgasmus navozený stimulací oblasti G bod trvá déle a může být tvořen více a delšími kontrakcemi než jiné typy orgasmu.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)