Jste zde

Kdy je nejlepší věk pro první milování?

Kdy je nejlepší věk pro první milování?

Asi nejde doporučit nejlepší věk pro zahájení sexuálního života. Někteří lidé hledají příklady v rodině, nebo mezi přáteli. Jiní preferují radu odborníků pro získání získání správné představy a pro vyjasnění pochybnosti o sexu. Ve většině evropských států platí, že mladí lidé mají svůj první pohlavní styk obvykle mezi 14 a 20 lety, průměrně okolo 17-18 roku. Podle výzkumů z ČR je průměrný věk prvního pohlavního styku okolo 18 let. Začínat se sexuálním životem by se mělo až několik let po pubertě, nejlépe mezi 17 a 20 rokem.

Začínat později nepředstavuje problém ale začínat dříve je opravdovým rizikem.

Kdy začít se sexuálním životem?

Sex je v České republice legální od patnácti let. Rozhodnutí se, kdy mít první sex je naprosto individuální záležitost každého člověka. Není to ani úkol, ani povinnost a důvodem by rozhodně neměla být obava, zda nebudete poslední ve třídě nebo mezi kamarády. První milování je něco, na co se nezapomíná, tak nespěchejte. Vše má svůj čas a kdy to bude není tak důležité. Statisticky je u nás průměrný věk pro první milování uváděn okolo 18 let. Neznamená to ovšem, že když se budete milovat ve dvaceti nebo později, že jste o něco přišli. Možná skutečně ano - o zklamání, rozčarování a možná už několikátého partnera, kterému šlo opravdu jen o ten sex. Nezáleží až tak moc na tom, kolik je vám roků, důležitější je první milování prožít s člověkem, kterému na Vás záleží a se kterým si rozumíte. První milování je jen jedno jediné za celý život. Tak spíše jak o tom kdy, hodně přemýšlejte nad tím s kým

Pokud začnete příliš brzy, je malá pravděpodobnost, že váš vztah vydrží. Příliš mladí lidé nehledají vážné vztahy, spíše je zajímá prožitek a chtějí být v řadě, nevybočovat z názoru, že panna nebo panic se už nenosí... Neříkám, že první milování musí vždy skončit vztahem na celý život, mělo by však k němu dojít z důvodu vzájemné lásky, porozumění a vzájemné touhy. Také si uvědomte, že vztah který začne s milováním příliš brzy, už nemá mnoho prostoru vrátit se k něžným dotykům, smyslným láskyplným pohledům, něžnému líbání, objevování vůně těla i toužení. Milování ve vztahu vás rázem posune ze vztahu dvou lidí, kteří k sobě cítí náklonnost a lásku do vztahu mileneckého, který už dále sex bere jako samozřejmost. Neuspěchejte své vztahy, vodění za ruku, chození do parku, něžné doteky a další projevy lásky a přízně bez sexuálního kontaktu. Pokuste se svého nového partnera nejprve pořádně poznat a něco s ním prožít a trochu ho i prověřit. Dříve se tomu říkalo "chodit spolu". Dnes už se tento termín moc nepoužívá a to je velká škoda!

Za jak dlouho po seznámení mít sex?

Je to podobné jako s prvním milováním. Těžko radit. Pokud se dobře nepoznáte, něco spolu neprožijete v období platonické lásky, o něco vás to ve vztahu ochudí. Milenecký vztah je podstatně jiný, jak vztah dvou lidí, kteří se poznávají. I tady platí, že není kam spěchat. Uvědomte si však, že pokud kvůli předpokládanému sexu počítáte, kolikrát jste se sešli, pak to porovnejte, kolikrát jste s někým jiným šli třeba do kina nebo na večeři a přitom jste neskončili v posteli.... tady žádné počty nehrají roji. Samozřejmě jinak se budete dívat na sex ve dvaceti, jinak ve třiceti a později. Také je potřeba připomenout, že odkládání sexu na později vás neochrání před budoucím zklamáním, stejně tak vás nezachrání ani sex na prvním rande. Vše je především o tom, jak se ti dva lidé dokáží shodnout nejen v sexu, ale i v běžném životě zatíženém běžnými starostmi, únavou, nemocemi, nástrahami společnosti ... Nejde tedy moc radit kdy sex do vzájemného poznávání zařadit, ale zase spíše jde o to s kým se do něj pouštět. Mnoho lidí má sex a pak hledá vztah. Pokud v takovémto případě bude hlavní cíl a snaha vztah najít, pak sex může přerůst ve vztah na celý život. Tady je na místě si uvědomit, že žijete svůj život a že řídit se názory jiných vám s vaším životem pomůže jen částečně. Rozhodnout se a nést následky i pozitiva vašeho rozhodnutí musíte sami.

Statisticky je doporučováno se sexem počkat alespoň měsíc. Je to relativně dost dlouhá doba na získání alespoň nějaké představy o partnerovi nebo partnerce. Je to dost dlouhá doba na to, aby jste si o sobě navzájem v koutku duše nemysleli, že vám jde jen o sex. Když ale počkáte, o nic nepřijdete, jen po sobě budete déle toužit.....

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)