Jste zde

První milování a orgasmus

První milování a orgasmus

Hlavní téma: "První milování".
Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus".

Na začátku jakéhokoliv vztahu prožíváme příval emocí, otázek, nejistot, citů a hormonů. Tělo i mysl to zásadně ovlivní. Taková událost, jako je první milování všechny emoce, nejistoty a obavy ještě zesílí. Orgasmus je výsledkem těžce odhadnutelné kombinace sebepoznání, něhy, důvěry a hlavně vzájemné komunikace mezi partnery. Bez ohledu na množství předchozích zkušeností muže je nedosažení orgasmu ženy během prvního milování naprosto normální. Nedělejte si z toho starosti, vždyť teprve začínáte a j máte před sebou spoustu času na příjemné hledání té správné cesty.

Důvodů, proč se první sexuální zkušenost může během okamžiku proměnit v trauma, bývá hned několik. Dívky, ale i chlapci, si první milování vysní jako dokonalý a úžasně krásný prožitek. Realita, kterou pak prožijí může být jiná a snadno se může stát traumatem nebo zklamáním. Na vině je i to, že dívka, ale i chlapci příliš věří tomu, co jim napovídají jejich kamarádi. Nejvíce se růžové vykreslení prvního sexu odehrává mezi dívkami. Poměrně často se stává, že svoji prožitou realitu úmyslně zkreslí a vylíčí v superlativech. V této podobě ji také dále šíří mezi zvědavými kamarádkami. Ty pak snadno podléhají této předkládané představě a ještě ji kultivují ve svých snech ...

Zklamání z prvního milování je až příliš často důsledkem nízkého věku partnerů a celkové psychické a fyzické nezralosti. Na vině však stejně tak může být i příliš krátká doba známosti partnerů, zanedbání milostné předehry nebo nevhodně zvolený partner. K prvnímu milování se určitě rozhodujte až tehdy, když se budete cítit připraveni fyzicky i psychicky. Prožijte tuto novou fázi vztahu v soukromí, v atmosféře důvěry a náklonnosti mezi oběma partnery. Dívka by si měla k prvnímu sexuálnímu styku především vybrat partnera, kterého miluje. V žádném případě nepodléhejte názorům, že "odpanění" je jen technická záležitost ke které není potřeba láska.

Při první milování je orgasmus u dívek spíš výjimkou

Dívky by si měly být vědomé, že prožít orgasmus u prvního milování není moc pravděpodobné. Přece jen je těch i fyzických změn tak trochu moc. Své udělá i podvědomé očekávání neznámých pocitů a možná i mírné bolesti, které také dosažení vyvrcholení moc nepomůže. První milování je jen zahájením sexuálního života, proto mu z pohledu prožití orgasmu není nutné věnovat zas až tak přehnaný význam. Příliš velká očekávání mohou přinést i zklamaní. První milování má především symbolický význam zahájení sexuálního života. I prožívání orgasmu v partnerském soužití je potřeba se naučit. Nutné je pochopit, že nic nepřijde jen samo od sebe. Je potřeba se vzájemně poznat, snažit a chtít vzájemně vyhovět potřebám toho druhého. Pak je velmi pravděpodobné, že se brzy naučíte techniky, které vám umožní dosahovat při milování orgasmu. Možná brzy zjistíte, že zrovna soulož není tou nejjistější cestou jak zajistit vyvrcholení ženy při milování.

Orgasmus však není jediná přijatelná možnost, jak zakončit sexuální styk. V lásce není nic povinné a proto ani dosažení orgasmu není povinností!!!

Pokud jste se oba cítili dobře a žena je uvolněná a šťastná, pak není potřeba si dělat starosti. Cílem přece není "vydřený orgasmus", ale pocity sounáležitosti, vzájemné intimní blízkosti a lásky. První milování je především duchovní záležitostí, kdy se z dívky stává žena a z chlapce a dívky pár. Když se na to bude s partnerem dívat stejně, bude všechno v pořádku. Ženský orgasmus nepředstavuje žádný mezník v hodnocení vzájemného vztahu mezi partnery. Máte spoustu času se společně naučit vnímat reakce vašeho i partnerova těla. Je potřeba naučit se vzájemně prožívat blízkost, něhu, vzrušení i lásku. Je málo pravděpodobné, že by žena v dalším sexuálním životě nedosáhla orgasmu. Proto nemá smysl být zklamaný z toho, že vyvrcholení neprožila při prvním milování. Všechno potřebuje čas, něhu, jemnost, trpělivost ale také zkušenost, kterou každým dalším milováním získáte.

A ještě jedna rada pro ženy

Rozhodně se nesnažte o to, aby jste partnerovi udělaly "radost" tím, že při prvním milování budete předstírat orgasmus. Mohlo by vám to zůstat po zbytek vašeho společného sexuálního života. Za nějaký čas už by možná nebylo tak snadné se ke svému předstírání orgasmu přiznat! Muž by byl sice spokojený, vy však trvale neuspokojená....

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)

Štítky: