Jste zde

Kdy je ten správný čas na první milování?

Kdy je ten správný čas na první milování?

Hlavní téma: "První milování".

Od okamžiku, kdy se muž a žena sblíží na duchovní úrovni je jasné, že minimálně jeden z nich myslí na to, že nejlepší by bylo sblížit se i na úrovni fyzické. Možná na to mysleli ještě dříve, než se sblížili na té duchovní úrovni, ale buďme realisté a přiznejme si, že na tom není až tak nic divného.

Čím déle se dva zamilovaní lidé poznávají, tím více se blíží i otázka, kterou budou jednou řešit a tou je "kdy bude první milování?"

Dříve byly vztahy mezi lidmi více "nalinkované" a možná i srozumitelnější. Postupovalo se podle osvědčeného vztahového schématu. Nejdříve se lidé seznámí, pak spolu chodí, vzájemně se poznávají, pak si jsou navzájem důvěrnější i intimněji. Nakonec přijde SVATBA a pak svatební noc a první milování.

Tedy tak tomu bývalo až do poloviny minulého století. Pak život začal být stále rychlejší a na některé epizody ve vztazích mezi partnery tak nějak nebyl čas.

Dnes už je to s pohledem na sex v období namlouvání nebo později partnerství hodně jinak. Je však velkou otázkou, zda nové pořadí nebo spíše výrazné zkrácení procesu namlouvání je lepší, než to, které tady bylo celá staletí. Dnes se doba poznávání výrazně zkrátila a otázka, "kdy bude sex" se klade velmi brzy, často už na první schůzce. Někdy je sex na řadě dříve, než vzájemné poznávání. Často je sex součástí poznávání a jen menší skupina lidí sex odkládá až na dobu, kdy se partneři stanou manžely.

Obávám se, že otázku, kdy je ten správný čas na první milování si musí rozřešit každý sám. Co člověk, to jiný názor, to jiný přístup k sobě samotnému i potencionálnímu partnerovi.

Problém je už v základním přístupu muže a ženy ke stejnému problému. Dovolím si opakovaně použít jednu známou řečnickou otázku ve vztahu muže a ženy k pojmu milování - "Co je to milovat, co je to milování?

Co si představujete pod pojmem milování?
Žena si vybaví lásku, něžnosti, milostnou předehru, doznívání po aktu milování.
Muž si vybaví sex.

Zdá se, že správný čas pro první milování, je naprosto individuální. Jsou lidé, kteří i ve vztazích řídí průpovídkou "Přece nebudu kupovat zajíce v pytli". Proto považují za naprosto nevyhnutelné navázat fyzický vztah ještě dříve, než se rozhodnou uzavřít manželství. Je zajímavé, že takto uvažují především lidé, kteří by raději měli být sami testováni, nejlépe odbornou komisí složenou z psychologů a sexuologů. Určitě by z toho vyšly zajímavé závěry...

Řekne sex před svatbou o budoucím partnerovi úplně všechno? Asi ne. Určitě ne!

Myslím, že to nemá cenu plánovat. Až bude ten pravý okamžik, tak to poznáte. Pokud si někdo myslí, že podle předmanželského sexu pozná, jak se bude partner nebo partnerka k sexu stavět za 5, 10, 20 a více let, pak se strašně mýlí. Bohužel na tuto otázku nedokáže nikdo odpovědět ani sám za sebe!

Je hodně pravděpodobné, že k prvnímu milování s novým partnerem budete mít jiný přístup ve 20, 30 i 40 a více letech. Prostě každé životní období má své potřeby a také priority. Ony i životní zkušenosti výrazně změní názory lidí nejen na otázky sexu.

Statisticky je doporučováno se sexem počkat minimálně měsíc až dva. Tedy lépe dva ... Je to relativně dost dlouhá doba na získání alespoň nějaké představy o partnerovi nebo partnerce. Je to dost dlouhá doba na to, aby jste si o sobě navzájem v koutku duše nemysleli, že vám jde jen o sex. Když ale počkáte, o nic nepřijdete, jen po sobě budete déle toužit.....

Sex je ve většině případů velmi křehký základní kámen pro kvalitní vztah partnerský vztah.

Možná je spíš k zamyšlení, kde se tohle vzalo? Myslím, že je to dost jednoduchý, v dobách minulých nebyla antikoncepce jako dnes a muž byl živitelem rodiny, žena hospodyní v domácnosti, tudíž svobodná matka se rovnala hanbě. Takže bez sexu před svatbou se nemohla dostat dívka do hanby...

Sex až po svatbě?

Lidé se berou z různých důvodů, z lásky, z důvodu stejného příjmení (a příjmení dětí) nebo jen z čistého pocitu a potřeby někoho vlastnit nebo k někomu patřit. Nedá se odsuzovat žádný důvod k tomu, aby lidé byli spolu. Důležité však je, aby spolu byli šťastni nebo alespoň aby ve vztahu zůstali spokojeni. V každém případě k sexu není potřeba sňatek, ale k sňatku sex potřeba rozhodně je.

Někteří lidé mají vztah na celý život, časem i dítě, ale bez svatby. Jsou toho přesvědčení, že na lásku papír nepotřebují a věrnost jim nezaručí.

Mnozí lidí se seznámí za účelem sexu a možná ho měli už na schůzce. Možná spolu od té doby žijí společně a jsou věrnými partnery nebo manželi a mají děti. Byla jejich volba najít se navzájem skrze sex špatnou volbou?

Jsou lidé, kteří do manželství vstupovali jako panic a panna. Možná spolu žijí už 20 let, ale přitom jejich sexuální život vedl jenom ke zplození potomků, dědiců. Možná on chtěl často a ona skoro vůbec. možná ji byl proto nevěrný ... Možná se rozvedou, možná to spolu vydrží až do konce. I takový nesoulad sexuálních potřeb může být riziko, které je spojeno s tím, že se lidé nepoznají po všech stránkách už před svatbou. Je snadnější se rozejít bez závazků, než rozvádět a mnohdy se celoživotními závazky. Mnohdy na rozchod nikdy nenajdou odvahu a raději to vyřeší nevěrou.

Častou obavou, vedoucí k předmanželskému sexu je otázka "A co když je muž homosexuál nebo impotentní?", "A co když je žena lesba nebo bude frigidní? Takovýchto otázek můžete vymyslet spoustu. Jednou jsem se setkal i s obavou "Nevzal si mne jen proto, aby byl ženatý a mohl tak bez obav pracovat s dětmi jako učitel? Každý vztah je svým způsobem rizikem. Bohužel ruku do ohně nemůže dát nikdo ani sám za sebe, natož pak za druhého. Proto je rozumné nespěchat a snažit se vzájemně poznat z mnoha pohledů. Mnoho prozradí právě běžné životní situace a zkušenosti z jiných období vašeho života s lidmi každodenního života. Když se mi něco nezdá, mohu se tím začít v klidu zabývat. Mnohem snadněji se dá rozejít bez hlubších závazků a sex mezi ty hlubší závazky a společné prožitky bezesporu patří. 

Lidé, kteří jsou si svých nectností vědomi, se je mnohdy snaží potlačit a maskovat. Dlouho jim to ale většinou nevydrží. Když se vše uspěchá, mnoho povahových vlastností partnera nebo partnerky se prostě neprojeví nebo budou zakrývány. Jsou prostě lidé, kteří se do svatby úspěšně přetvařují a v okamžiku, kdy už vztah mají "pod zákony", projeví se naplno. Prostě se už nemusí přetvařovat, protože toho druhého mají "jistého". Například v minulém století se často stávalo, že si hoch odcházející na vojnu "pojistil" svou dívku těhotenstvím. Obdobně tomu však mohlo být i ze strany dívky.

Podobně je to s předmanželským sexem. Nejeden případ zásadní změny v chování muže nebo ženy nejde pochopit jinak, jak přetvářku v přístupu k sexu. Před uzavření manželství sexuální tornádo, po uzavření manželství bezvětří. Tyto změny se opravdu obtížně chápou a asi se ani pochopit nebo vysvětlit nedají. Proto si myslím, že není kam spěchat - a to ve všem, co se vztahů týká.

Obava o to, že když nebude sex před manželstvím, tedy že "kupuji zajíce v pytli" zcela určitě nepramení z toho že by lidé po svatbě zjistili, že jim to se sexem prostě neklape. Je to spíše touha dostat se k sexu co nejdříve. Po svatbě to totiž může úplně stejně "neklapat" i lidem, kteří spolu sex před svatbou měli. Kdyby tomu tak nebylo, nebylo by tolik rozvodů právě z důvodu nesouladu v sexuálním soužití u lidí, kteří spolu již dříve žili. Pokud se dva lidé opravdu milují a oba chtějí, aby jim sex vzájemně vyhovoval, tak pro to oba musí udělat maximum. Pohled na sex se v průběhu společného života vyvíjí, ale když spolu partneři komunikují a jsou jeden pro druhého ochotni také něco udělat, pak překonají i případný občasný nesoulad nebo sexuální problémy. Když se milují tak, že na sex čekají do svatby, nebude to na jejich další sexuální rozvoj mít žádný negativní dopad, Právě naopak, mohou sexuální vztah i intimitu postupně rozvíjet až do svatební noci, kdy se jejich i fyzická láska završí. Nic jim nebrání se postupně pomalu připravovat na milování jemnými formami neckingu a pettingu. Když si stanoví hranice kam až zajít, může být období kdy spolu jen chodí a vzájemně se poznávají, tím nejerotičtějším obdobím jejich sexuálního života. Právě toto období je nejvíce emotivní i vzrušující. takováto atmosféra ve vztahu se po prvním milování už nikdy nevrátí. Neříkám, že snad bude horší, ale bude už jiná. Svatební noc je pak opravdovou svatební nocí, kterou si oba zasloužili.

 

Z názorů čtenářů webu:

Marie: "Takže čekat měsíc, dva - prosím. Ale po svatbě už mi to přijde kapku riskantní, ale jak píšete - to si musí rozhodnout každá sám ..."

Alena: "Podle mých zkušeností, za sebe mohu s klidem můžu říct, že nejlepší je nevlítnout na to hned, ale ani to zas tak moc neprotahovat :), ono po pár letech, dětech, starostech... najednou může být potřeba sexu úplně jiná."

Mirek: "Lidé by o sobě měli víc vědět, než se rozhodnou žít spolu v manželství. Naši známí se rozvedli jen proto, že muž jí nechtěl poskytovat orální sex ... Prostě se nedokázali domluvit a raději se rozvedli."

Anonym: "První sex s partnerem? Lidé by měli čekat do svatby! Ale kde hledat pannu a panice až do svatby?"

Na zamyšlení

Tabulka s nápisem umístěným nad postelí:
"Nejdřív kostel, potom postel"
Vzácný exponát muzea partnerských vztahů.

Pro zasmání:

Pane bože, to jsem ráda, že mi manžela vybrali rodiče, kdybych si takového blba vybrala sama, musela bych si nafackovat.

Mladá prostitutka si přivedla zákazníka do pronajatého pokoje a začala se svlékat. Ten si se zaujetím prohlížel její krásné mladé tělo a pak se zeptal: "Kolik je ti vlastně roků?" "Třináct", odpověděla. "Cože? Třináct?" zařval, "Tak to já jdu radši pryč."
Spěšně odešel.
Dívenka se zamračila a prohlásila: ”Blbec jeden pověrčivej."

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)