Jste zde

Za jak dlouho mít s novým partnerem první sex?

Za jak dlouho mít s novým partnerem první sex?

Hlavní téma: "O lásce a sexu".

První milování se většinou spojuje s prvním milováním v životě. Dnes však má většina lidí více sexuálních partnerů a tak to první milování s novým partnerem zažívají několikrát za život. Jak je to tedy s tím prvním milováním s dalším partnerem? Je to hodně podobné tomu prvnímu milováním v životě.

Stejně jako tenkrát, si musíte položit otázku, kdy s milováním začít, kdy je ta správná doba, aby se nic neuspěchalo a aby přišlo v ten správný okamžik. Podobně jako u toho úplně prvního milování v životě je velmi těžké nějak radit. Pokud se dobře nepoznáte, něco spolu neprožijete v období platonické lásky, o něco vás brzký sex ve vztahu ochudí. Milenecký vztah je už podstatně jiný, jak vztah dvou lidí, kteří se teprve poznávají. I tady platí, že není kam spěchat. Uvědomte si však, že s každým, s kým se scházíte hned nemyslíte sex. Porovnejte si, kolikrát jste se přítelem nebo přítelkyní sešli, pak to porovnejte, kolikrát jste se sešli a někým jiným a šli třeba do kina nebo na večeři. Možná se se svými kamarády znáte mnohem lépe a přitom jste neskončili v posteli....

V lásce žádné počty nehrají roli

Jinak se budete dívat na sex ve dvaceti, jinak ve třiceti a později.

Názoru na sex na prvním rande je mnoho. Jsou lidé, kteří zastávají názor, že je potřeba se co nejdříve poznat i v oblasti sexu, aby bylo jasné, zda si budete rozumět. Uspěchaný sex vám však nic moc přesvědčivého o partnerovi neřekne. Vůbec není jasné, jak by váš sexuální život mohl vypadat za rok nebo dva. Ani "odkládání sexu na později", stejně jako "sex na prvním rande", vás neochrání před možností budoucího zklamání. Ve vztahu je hodně o tom, jak se dva lidé dokáží shodnout nejen v sexu, ale i v běžném životě zatíženém běžnými starostmi, únavou, nemocemi, nástrahami doby a společnosti ... Nedá se tedy moc radit, kdy sex do vzájemného poznávání partnerů zařadit. Spíše jde o to s kým se do něj pouštět.

Mnoho lidí má sex a teprve později hledá vztah. Pokud v takovémto případě bude hlavní cíl a snaha vztah najít, pak sex může přerůst i ve vztah na celý život. Tady je na místě si uvědomit, že žijete svůj život a že řídit se názory jiných vám s vaším životem pomůže jen částečně. Rozhodnout se a nést následky i pozitiva vašeho rozhodnutí, musíte sami.

Statisticky je doporučováno se sexem počkat minimálně měsíc až dva. Tedy lépe dva... Je to relativně dost dlouhá doba na získání alespoň nějaké představy o partnerovi nebo partnerce. Je to dost dlouhá doba na to, aby jste si o sobě navzájem v koutku duše nemysleli, že vám jde jen o sex. Když ale počkáte, o nic nepřijdete, jen po sobě budete déle toužit.....

Sex je ve většině případů velmi křehký základní kámen pro kvalitní vztah partnerský vztah.

Sex není povinnost

Když s někým začnete chodit, neznamená to, že sex musí být automatickou součástí známosti. Tato představa je produktem současné přesexované doby. Sex, tedy lépe milování, by mělo vycházet z potřeby rozšířit dosavadní souznění duší, představ, plánů a fyzickým souzněním. Ani tak není nutné hned začínat s penetračním sexem. Je spousta sexuálních praktik, které přímý kontakt genitálií nevyžadují a přesto jsou nesmírně vzrušující a uvolňující. Právě praktikováním nepenetračních sexuálních technik v období před prvním milováním prodloužíte naprosto přirozeně dobu chození o řekněme fázi intimnějšího poznávání. Vůbec o nic nepřijdete. Naopak, poznáte techniky, ke kterým se už možná nikdy později nedostanete. Naučíte se poznávat odezvy na laskání erotogenních zón ženy a erotogenních zón muže. To se vám pak může velice hodit v budoucnu při partnerském sexu, který už možná nebude až tak saturovaný touhou, jako v době, kdy k sexu ještě nedošlo. Velkou sílu mají také erotické představy, myšlenky a erotické sny, které toto období nejvíce provázejí.

Nepřeskakujte sexuální praktiky necking a petting, které k tomuto období poznávání opravdu patří. Můžete se na milování pomalu připravit a neriskujete tolik. Necking i petting patří mezi nejbezpečnější druhy sexu, přičemž petting je více rizikový. Při těchto technikách mazlení a laskání nedochází k přímému pohlavnímu styku (k výměně sekretů) a při opatrnosti tak nehrozí ani riziko těhotenství nebo přenos pohlavních chorob. Necking označuje laskání na hrudi, mazlení pouze od pasu nahoru a petting laskání ve spodních partiích těla.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)