Jste zde

První rande - sex na prvním rande?

První rande - sex na prvním rande?

Hlavní téma: "První schůzka neboli rande".
Volné pokračování článku "Za jak dlouho mít s partnerem první sex?".

Možná Vám tato otázka přijde až neslušná, možná ne. Pro někoho je taková představa naprosto nepřijatelná, pro jiného nesmírně přitažlivá. Osobně si myslím, že právě přístup k řešení této otázky může být jedním ze základů vztahu dvou lidí v budoucnosti. Jestli se však bude jednat o základ pevný nebo bude spíš na písku, to si netroufám tvrdit. Sex na prvním rande může proběhnout, ale také nemusí. Je to otázka přístupu, ale hlavně morálních hodnot obou lidí, výsledek výchovy v rodině, ale také to může být následek okamžitého osobního selhání, strachu či obav.

Když se mluví nebo píše o "rande", nejspíš si každý vybaví rande, neboli schůzku mladých lidí. To samozřejmě platí, ale nezapomínejme na to, že každý nový vztah vlastně začíná první schůzkou. Otázka sexu se pak netýká jen mladých lidí, ale všech lidí bez rozdílu věku, kteří se sejdou a chtějí se vzájemně více poznat a případně navázat dlouhodobý vztah.

Když je v životě něco poprvé, pak je to nová zkušenost jak pro muže, tak pro ženu. U první schůzky vám moc nepomohou zkušenosti z předchozích vztahů nebo schůzek s jinými lidmi. Tedy rozhodně vám nepomohou v situaci, kdy na prvním rande dojde na otázku zda mít, či nemít sex.

První rande však nemusí znamenat, že se ti dva vidí poprvé. Může se jednat o lidi, kteří se znají léta a ono "první rande" je vlastně vývojem jejich dlouhého přátelského nebo pracovního vztahu. První rande však také může být opravdu prvním setkáním těch dvou v jejich dosavadním životě. Může to být výsledek náhody, výzvy nebo doporučení. První rande často bývá logickým výsledkem kontaktu na seznamkách, odpovědi na inzerát nebo je provází nějaké životní situace či události. Prostě okolností, po kterých následuje "první rande" mohou být stovky ne-li tisíce,,,

Také je potřeba se zamyslet nad tím, co to vlastně "první rande" vůbec je, jak je chápáno, jaký má cíl, smysl.

  • Můžeme za první rande považovat situaci, kdy se na večírku pod vlivem alkoholu a emocí sblíží dva spolupracovníci a mají spolu sex?
  • Nebo si pod pojmem první rande představujete romantické setkání dvou mladých lidí, kteří po sobě tajně touží a "první rande" v nich probudí doposud netušenou vášeň?
  • Nebo je to výsledek rozumem schváleného setkání dvou lidí, kteří hledají způsob jak ukončit dosavadní život single a zahnat samotu?
  • Nebo je to "logický průběh" setkání v baru při relaxaci na služební cestě?
  • Může to však být i setkání dvou lidí, kteří se sejdou za účelem hledání partnera nebo partnerky.
  • Nebo je hlavním cílem realizace sexu?
  • Nebo...

Už z těchto několik úvah na téma, co to vlastně "první rande" vůbec je, je jasné, že problém hledání partnera nebo partnerky je velmi složité otázka, kterou řeší řada povahou naprosto různých lidí. Když není jasné, co to vlastně "první rande" je, nemůže být ani jasně stanovené doporučení jak se na něm lidé mají chovat nebo zákaz čehokoli, co se na něm má nebo nemá stát. Nikde proto nenajdete odpověď ani na to, jak se na první schůzce chovat, čemu se raději vyhnout, o čem hovořit a o čem už ne nebo zda je vhodné na první schůzce požadovat sex nebo k němu svolit.

Obecně se dá s klidným svědomím prohlásit, že "první rande" neboli první schůzka s novým partnerem nebo partnerkou, je vždy o něčem novém, neznámém, neprozkoumaném. Je prostě první.

Tak ano nebo ne?

Sex na prvním rande je častou epizodou filmů, kdy hlavní hrdina (kladný a mužný typ) logicky získá ženu (krásnou) a ta samozřejmě nemůže jeho touze odolat. Vše jde rychle, přirozeně a vášnivě. Hlavně však jde o to, že na nějaké chození ve filmu není dost času a navíc by to byla jen ztráta času... Mladá generace takovéto filmy sleduje a samozřejmě ji ovlivňují. Filmů s romantickou a dlouho platonicky prožívanou láskou je jak šafránu a většina z nich je ze "staré doby", kdy ještě lidé nevěděli, co je život! Problémem může být, když se mladí lidé začnou ztotožňovat s hrdiny filmů z dnešní doby a mnohdy dopředu plánují sex už na prvním rande. Navíc dobrá rada kamarádek, které také touží po sexuálních dobrodružstvích, pomáhá vytvářet dojem, že když bude dívka "dělat drahoty", tak si ten kluk najde jinou, "normální".

První rande tak mnoho lidí staví před rozhodnutí, zda přijmout jeho pozvání k němu do bytu, kde náhodou rodiče nebudou dnes večer doma. Vzájemně víte, co bude následovat. Oba si to možná i přejete. Ale stejně máte oba pochybnosti, zda děláte dobře. Když ne oba, tak většinou alespoň jeden. Možná máte víc obav jak odhodlání. Nejste si jisti, jestli něco neuspěcháte nebo přímo nepokazíte. Muži obecně nejsou tak moc emocionálně zranitelní. Z pohledu ženy je sex mnohem osobnější než pro muže. Když žena hledá partnera pro společný život, měla by dobře zvážit, zda se do nového partnerského svazku vrhne po hlavě a bez zábran, nebo raději muže nejdříve pozná a teprve později svolí k sexu. Možná pak díky určité opatrnosti zabrání tomu, aby se ze sexu na prvním rande nestal sex na jednu noc.

Pokud máte pochybnost, jsou naprosto na místě

Podle mne, sex na první rande nepatří. On nepatří ani na ta další. Rande je vlastně především o setkání dvou lidí, kteří touží po vzájemném poznání. Je to sice romantická představa a mnozí se nad ní asi usmívají, ale je to tak. Je to čas, kdy by si oba měli ujasnit, zda se chtějí vídat dál, nebo ne. Rande totiž poskytuje přirozený prostor pro vzájemné poznávání, pro prožívání společných chvil, cestování, toulky přírodou na nakonec i pro prožívání podnětů erotických ... Když ale v životě něco uspěcháte, přeskočíte nebo prostě přímo vynecháte, nikdy to nepovede k ničemu dobrému. Kvalitní vztah potřebuje čas, nenastavíte ho na prvním rande. Pokud uvažujete o sexu už na prvním rande, pak si musíte odpovědět i na otázku, co očekáváte od druhého?

První schůzka
Jedna dvojka takhle zajela na polní cestu. Kluk se naklonil ke slečně a obdařil
ji dlouhým a vášnivým polibkem. Přitom si tiše rozepnul zip a položil její ruku
na svůj orgán. Když zjistila, co to je, zaječela, vyrazila z auta, a když se
chystala prásknout za sebou dveřmi, ještě mu řekla:
„Mám pro tebe jen dvě slova! NECH TOHO!“
„Já mám pro tebe taky dvě slova,“ zaječel kluk, „PUSŤ HO!“
(http://www.dobrevtipy.cz/o-sexu/)

Co od prvního rande očekáváte?

Pokud na první rande už jdete s touto myšlenkou, musíte si chtě nechtě připustit, že vám asi  nejspíš nejde o hledání vztahu, ale o sex. Když si odpovíte na otázku, co si od prvního rande slibujete, bude vaše rozhodování pravděpodobně celkem jednoduché.

Pokud jde od začátku především o sex, nejspíš bude volba jasná. Potřeba jen jen aby jste si alespoň přiměřeně vyhovovali nebo je potřeba přikoupit ještě několik panáků nebo skleniček vína... bude sex...

Pokud jde při prvním rande o seznámení nebo hledání partnera pro další vztah, je první rande chápáno především jako informativní, průzkumné, poznávací... Osobní kontakt je vždy mnohem cennější, než jakákoli doporučení od kamarádů, známých, přátel či rodiny. První schůzka toho řekne mnohem víc, maily, telefonáty či povídání na internetu. Prostě osobní kontakt vždy byl, je a bude mnohem důležitější než jakékoli jiné zástupné nebo náhradní formy kontaktu dvou lidí. Právě proto, že první schůzka je při hledání partnera nebo partnerky o hledání, myšlenky na sex nejsou prioritou. Nejspíš časem ano, ale rozhodně to není tím hlavním, co chcete o tom druhém při prvním setkání zjistit. Pokud si na prvním rande budou alespoň přiměřeně vyhovovat nebo se vzájemně zaujmou, je šance na pokračování a další schůzka zůstává ve hře.... Pokud se vzájemně nezaujmou, prostě se pouze potkali a každý jde dál svou životní cestou...

Málem bych na něco důležitého nezapomněl! Pokud vám nejde především o sex, ale o nalezení vhodného partnera nebo partnerky, podívejte se na články "Sex jako trest po nevěře" a "Sex jako trest po rozchodu...". Možná zjistíte, že jeden z možných důvodů, proč je ten druhý tak moc sexuchtivý nebo naopak sexu vstřícný, může být důvod ne zrovna nejvhodnější pro navázání dlouhodobého perspektivního vztahu. Tím důvodem může být touha pomstít se svému partnerovi nebo partnerce za nevěru nebo rozchod. Ten, komu nevadí, že se vlastně stává jen nástrojem pomsty to nejspíš nijak moc řešit nebude...

Článek pokračuje jako "Sex na prvním rande z více pohledů".

 

Další doporučené články:

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: