Jste zde

První rande - jak se chovat na první schůzce

Jak se chovat na první schůzce

Hlavní téma: "První rande".
Volné pokračování článku: "Mládež a sexuální chování".

Jeden z častých dotazů došlých do poradny je otázka "jak se mám chovat na první schůzce?". Je to velice zajímavá otázka, která opravdu stojí za zamyšlení. Čím déle se nad ní zamýšlím, tím více se mi jeví jako rozsáhlá, složitá, obtížně řešitelná. Je to proto, že každý si pod pojmem první schůzka může představovat něco jiného. Proto ani sebelepší odpověď nemůže nikdy vyhovět všem.

Každý si na tuto otázku v podstatě odpovídá sám, když má pro první schůzku připravena i očekávání, která do ní vkládá. Jinak se totiž nad první schůzkou zamýšlí ten, kdo od ní očekává sex, jinak někdo, kdo touží po přítomnosti milované bytosti, jinak muž nebo žena, kteří si chtějí zkrátit nudné odpoledne, jinak recesista který se vsadil z kamarády a jinak muž nebo dívka, kteří už nechtějí být sami a hledají někoho, komu by mohli věnovat svou náklonnost a případně lásku. Jedno však vím určitě - zcela jistě jsem vyjmenoval pouze zlomek důvodů, které lidí mají pro první schůzku.

Za těchto podmínek se dá poradit jen jediné - chovejte se k tomu druhému tak, jak by jste chtěli, aby se on choval k Vám.

Napadá mne ještě jedna rada - chovejte se tak, aby bylo možné se bez uzardění potkat i příště.

Pokud se takováto rada zdá alibistická, pak je to pravda jen zdánlivě. Když se totiž budete chovat k tomu druhému tak, jak byste rádi zažili aby se on choval k vám, řeknete o sobě víc než chcete. Nebudete se totiž přetvařovat a z vašeho chování, jednání a činů si o vás ten druhý velice rychle vytvoří představu, co jste zač. Vlastně tomu druhému dáte hned na první schůzce jasnou odpověď na nevyřčenou otázku "O co ti vlastně jde?".

Na schůzku jsou potřeba dva lidé. Není to tedy o tom, že schůzka je v režii toho, kdo ji navrhl. Každý z účastníků schůzky má příležitost kdykoli ji ukončit, nepokračovat v ní, když se vám na tom druhém něco nelíbí. Hlavně co se chování týká! Chování je velmi významný ukazatel toho, co se dá očekávat v budoucnosti.

Chování na první schůzce je však možné hodnotit oboustranně. I vás bude mít příležitost ten druhý alespoň částečně zvnějšku prozkoumat. I vy svým chováním o sobě prozradíte více, než by jste chtěli.

Duchaplná konverzace chlapce tančícího s dívkou:
„Víš, Aničko, s tebou jsem vždycky moc rád, to mi věř.
Chytrý a inteligentní holky, ty nemůžu vystát.“

Několik rad k první schůzce

Doporučení můžeme najít tisíce. Život však někdy jde svou vlastní cestou. 

Když se budete chovat tak, aby jste se na jejím konci oba těšili na tu příští schůzku, pak je všechno v naprostém pořádku.

 

Další doporučené články:

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: