Jste zde

Sex jako trest po nevěře

Sex jako trest po nevěře

Hlavní téma: "Sexuální chování a vztahy".
Volné pokračování článku "Jaké bývají důvody pro sex?".

Nevěra se stala fenoménem dnešní doby. Nevyhýbá se ani ženám, ani mužům, ani starým, ani mladým... Je to negativní součást dnešních vztahů, ale většinu lidí už toto téma snad ani moc nepřekvapí. Tedy - pokud se nedotkne jich osobně... Životní styl spojený s nevěrou se samozřejmě netýká všech lidí, ale příliš mnoho partnerských vztahů už dokázala nevěra poškodit nebo i zničit. Takto začíná článek o nevěře.

Nárůst nevěry je možná důsledkem příliš liberálního vztahu lidí k sexu. Průměrný počet sexuálních partnerů se do uzavření nějaké formy partnerského vztahu nebo manželství několikanásobně zvýšil. Předmanželský sex je IN a střídání partnerů se považuje za přirozené právo na "vybouření". Obecně se pak říká, že "vybouřený muž" nebo "vybouřená žena" pak ve vztahu nebo manželství už budou věrní, protože našli toho správného člověka pro život. Nepřipadá mi, že by tento předpoklad v praxi moc vycházel. Alespoň tomu nenasvědčuje počet rozvodů a partnerských rozchodů, které statistiky zaznamenávají.

Ono je problém odolat pokušení mít sex s někým dalším. Dosud to nebyl problém a proč by zrovna partnerský vztah nebo manželství měly být tak zásadní překážkou. Ono to nejspíš s tím "vybouřením", po kterém už bude následovat věrnost až za hrob, u některých lidí nebude tak slavné...

Ne každý dokáže odpustit, ne každý se s nevěrou partnera nebo partnerky smíří. Poměrně často je následkem prozrazené nevěry rozchod nebo rozvod. Ale ani vyrovnání se s novým zjištěním nebývá úplně bez problémů.

Partnerské problémy při rozchodu nebo rozchodu může znásobit i pocit, že ten podvedený má právo na pomstu. Jako nejsnadnější a "nejbolestivější" "cestu pomsty" vůči nevěrníkovi často vidí v "nevěře za trest". Když ty, tak já také!!! Prostě "oko za oko, zub za zub". Je to taková malá partnerská "vendeta", která si klade za cíl pomstít se a vyrovnat účty.

Asi to může být určitým ospravedlněním toho, že se chováte vlastně stejně jako ten, kdo Vás podvedl a kdo zneužil Vaši důvěru. Jenže co tím vlastně získáte? Pokud víte s kým se nevěry dopustit, znamená to, že jste o ní někdy minimálně uvažovali. Pokud ji zrealizujete, víte, co chcete dál? Říká se, že si lidé vybírají stejné partnery jaké mají doma a s nimiž se rozcházejí nebo pro ně nemají pěkného slova. Co když ta nevěra za trest vytrestá Vás?

Pokud někdo zvolí pro "sex za trest" nevěru s neznámým člověkem, nejspíš se nedočká "sexu za 100 bodů". Orgasmus žen je u žen při pohlavním styku s úplně neznámým člověkem velmi málo pravděpodobný. Představa, že tomu druhému půjde zrovna o to, abyste si takový sex užila zrovna Vy, je úsměvná. Navíc přibývají výčitky, nejistota, obavy, možná i stud a to všechno za situace, kdy si jasně uvědomujete, že Vaše jednání není čestné a navíc je i velmi rizikové a nezodpovědné.

Většina lidí pak má po takovém "sexu za trest po nevěře" z toho všeho kocovinu. Mnozí si nakonec řeknou, že hlouběji už klesnout snad ani nemohli. To, co bylo původně "trestem pro toho nevěrníka", se nakonec může stát trestem pro Vás.

Nechci nijak moralizovat, ale takto motivovaný sex může člověka změnit k nepoznání. Prvotní výčitky se mohou cíleně potlačit a to, co následuje přinese naprosto zvrhlý pohled na sex a vztahy. Střídání partnerů, anonymní sex s kýmkoli, střídání milenců nebo milenek z lidí v okolí, na pracovišti... Přeháním? Ne, někteří lidé se vrhnou do způsobu života, který by dříve u někoho jiného nikdy neschvalovali, nechápali by ho a odsuzovali.

Každý člověk je jiný, ale tendenci ke zkratovému jednání má většina lidí. Je rozumnější se do jakýchkoli sexuálních aktivit motivovaných trestem nebo nenávistí vůbec nepouštět. Nic tím nezískáte.

Pokud nakonec nevěru partnera nebo partnerky překonáte a vztah udržíte, nejspíš Vám bude Váš "sex za trest" připadat jako hloupý zkrat v uvažování. Vrátit to však už nejde a tak se budete muset vyrovnat nejen s nevěrou partnera nebo partnerky, ale i svojí.

Pokud se už stalo, že jste se rozešli nebo rozvedli, dejte si čas na to, abyste mohli v klidu a bez emocí posoudit, kde se stala chyba a jak moc velký podíl na celé situaci máte Vy sami. Až poznáte někoho jiného, s kým byste chtěli navázat intimní vtah, zvažte, zda to není onen "stejný partner" se kterým jste se rozešli... Stává se to, že si v novém, uspěchaném vztahu výrazně nepolepšíte...

Rád bych ještě připomněl, že každá nevěra je riziková nejen pro vztah, ale také z pohledu bezpečného sexu. Protože si toto téma zaslouží podrobnější zkoumání, vznikl článek "Sexuální vztahy a bezpečný sex".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje