Jste zde

Sex na jednu noc

Sex na jednu noc

Motto:
Pokud ženská nebo chlap stojí za to, abyste s ní nebo s ním měli sex, stojí za to, aby se ten sex opakoval víc než jednou. Anebo za to nestojí vůbec.

Volné pokračování článku a "Sexuální chování a vztahy".

Popisované chování je možné vysledovat jak u mužů, tak také u žen. Platí to jak pro partnery heterosexuální orientace, tak také pro homosexuály i bisexuály. Chování lidí pak jejich sexuální orientace jen usměrňuje podle jejich sexuálního zaměření.

Sex na jednu noc je uskutečnění pohlavního styku bez jakýchkoli očekávání dalších vztahů mezi jeho účastníky. Cílem není navazování vztahu, ale pouze uspokojení sexuálních potřeb. Termín je "sex na jednu noc" představuje čistě sexuální aktivitu bez citové vazby nebo touhy po budoucím vztahu. Přitom nezáleží na tom, zda následně nějaký budoucí hlubší vztah mezi nimi vznikne.

Sex na jednu noc může být vyjádřením nepřekonatelné sexuální touhy, uspokojení sexuální potřeby, promiskuity, osobního selhání, nevěry i představy, že následně se sex změní ve vztah.

Dlouhodobé vztahy vyžadují navázání jisté intimity. Předpokládají, že mnohem více než v běžném vztahu se uplatní intimní formy kontaktu, jako je líbání, objímání a něžnosti. U sexu na jednu noc na takovéto záležitosti není prostě čas. Ne že by se při takovémto sexu neuplatnilo dráždění erotogenních míst ústy, hlazení a stimulace rukou nebo jiné formy milostné předehry. To všechno samozřejmě "sex na jednu noc" může provázet. Jen naprosto chybí jakékoli dřívější projevy intimity na které by tyto projevy sexuální náklonnosti navazovaly. Prostě se doba poznávání zkrátí, aby bylo dost času na sex.

Jednorázový sex bývá jedna z častých sexuálních představ nebo fantazií jak mužů, tak také žen. Mám na mysli sex s někým, koho neznáte a najednou s ním zažíváte erotickou extázi. V erotickém snu nebo představách se to dá ustát bez problémů. V erotické fantazii si z toho můžete vytvořit příběh, kdy při sexu s dokonalým milencem nebo milenkou jste hlavním hrdinou. Jaké je to ale v situaci, kdy se rozhodnete své sny nebo fantazie zrealizovat doopravdy. Bude opravdu tak dokonalý jako byl v představách? V různých článcích se na webových stránkách můžete dočíst o různých názorech. Mnohdy renomované servery k němu přímo lákají a vytváří iluzi dokonalého zážitku. Stojí však sex na jednu noc nebo s úplně neznámým člověkem opravdu za to?

Důvody pro sex na jednu noc

Na jednu noc může dojít z různých důvodů, které hodně závisí na povaze lidí.

  • Často se jedná jen o promyšlenou akci, kdy jeden "uloví" toho druhého.
  • Uspokojení sexuálních potřeb promiskuitního člověka.
  • Touha vyzkoušet nevěru...
  • Někdy to tak nějak vyplyne ze situace, aniž by něco podobného dopředu jeden nebo druhý plánoval.
  • Sexem na jednu noc se může stát i "sex na prvním rande". Především tehdy, kdy se nejednalo ani tak o rande, jako o uspokojení sexuální touhy nebo potřeby jednoho z partnerů.
  • Důvodů pro sex na jednu noc může být víc, tak jako je mnoho lidských povah...

Sex na prvním rande

Pokud se partner (většinou dopředu) rozhodne, že to sice bude poprvé, ale také naposledy, pak sex na prvním rande může být pro toho druhého velkým zklamáním. Z prvního sexu se tak stal "sex na jednu noc", což může pro tomu, kdo něco podobného neočekával, následně způsobit docela velký psychický problémem. Je však pravda, že takovéto jednání je spíše vzácné. Většinou sexu na prvním rande nemusí být poslední. Může se sice stát, že takovýto sexuální vztah přeroste v dlouhodobý nebo dokonce trvalý vztah, ale nespoléhal bych na to...

Riziko pohlavních chorob

Je málo pravděpodobné, že si před jednorázovým sexem s partnerem položíte záludnou otázku "nemáš náhodou nějakou pohlavní chorobu?". Bylo by asi hodně naivní očekávat odpověď typů "buď klidná, mám jenom kapavku" nebo "neboj se, krev na test na AIDS jsem dávala včera". Jednorázový sex není sex s monogamním partnerem. Šance, že cokoli ohledně pohlavní choroby partnera rozpoznáte sami, je nulová. Nezbývá tedy nic jiného, než předpokládat, že partner nakažený být může a podle toho i vyžadovat použití vhodné ochrany. Jenže to znamená ji sebou mít!!! Nákaza se přenáší obousměrně a není tedy jiná šance, než si to včas uvědomit a ochranu si zajistit. Ženy by v takovémto případě vedle rtěnky a pudřenky měly mít sebou i prezervativy. Muži totiž sex s prezervativem až tolik nepreferují a když ho nemá muž, jak se žena bude chránit? Vím, že předpokládat, že souložíte s nakaženým partnerem je hrozná představa. Jenže jak jinak se chránit v situaci, když sex chcete a muž prezervativ údajně nemá. Podobně by však měl uvažovat i muž a měl by předpokládat, že partnerka může být nakažená. Prezervativ sice není 100% ochranou, je to však jediná ochrana, která by mohla nákaze zabránit.

Ještě větší problém je s orálním sexem. Opět je riziko oboustranné. Navíc v případě orálního sexu na ženě je málo pravděpodobné, že by byla po ruce orální rouška, která by oddělila ústa muže od tělesných tekutin ženy. Navíc se domnívám, že většina mužů v těchto situacích má natolik odkrvený mozek, že ani neví, co to orální rouška je. V některých populárních webech se dočtete, že při orálním sexu od ženy může muž chytit tak maximálně opar. Je to hluboký omyl a lidé mu rádi uvěří, neboť se pak cítí bezpečněji. Ale je to podobná jistota klidu a bezpečí, jako když dítěti dáte do rukou sirky a řeknete mu, že když je bude zapalovat uprostřed stohu slámy, že ho nikdo neuvidí. Orální sex je z hlediska pohlavních chorob rovnocenný a přenos je oboustranný. Nemusíte tomu věřit, ale na venerologii vám to rádi dovysvětlí.

Riziko neplánovaného otěhotnění

Tento problém se v případě sexu na jednu noc samozřejmě týká především žen. U jednorázových vztahů je otázka antikoncepce nanejvýš důležitým hlediskem pro rozhodování, zda do sexu vůbec jít. Dnes je sice hormonální antikoncepce považována za něco tak samozřejmého, jak vitamíny nebo žvýkačka, nemusí však vždy stačit (zda je to dobře si musí každá žena zodpovědět sama). Pokud žena nebere antikoncepci pravidelně, nemusí být v okamžiku náhodné soulože dostatečně chráněna proti otěhotnění. Proto je nanejvýš vhodné nespoléhat jen na případné užívání hormonální antikoncepce a zajistit i bezpečnou barierovou ochranu proti otěhotnění. Rozhodně si s mužem pohovořte o tom, že bez kondomu to nepůjde. Často se používání kondomu muž brání a argumentuje tím, že si dává pozor a že navíc kondom stejně nemá. V takovéto situaci by žena měla sáhnout do kabelky a obdařit muže svým kondomem, který v ní nosí jen tak pro pocit jistoty... A když ani tak u muže neuspěje, pak by měla z dalších sexuálních hrátek okamžitě vycouvat!

Pokusím se vysvětlit proč. Možná to bude znít nedůvěryhodně, ale to, že se žena seznámí s mužem a ten se s ní chce vyspat, nemusí mít vždy jen sexuální podtext. Uvědomte si že úchylů běhá po světě víc, než by si chtěl člověk připustit. Co když zrovna tento muž má i jiné důvody pro sex bez ochrany? Někteří muži se cítí jako rozsévači. Nezáleží jim na tom, kolik žen oplodní. Spoléhají na svou anonymitu, pro kterou ještě dříve než ženu oslovili, udělali maximum. Domnívají se a právem, že až žena pozná že je v jiném stavu, nebude už ani vědět "kde k tomu přišla". Další skupinou jsou lidé, kteří jsou nakaženi pohlavní chorobou a mstí se za svoji nákazu ženám tak, že cíleně svou nákazu šíří dál. Pod heslem "čím víc žen nakazím, tím lépe", pak bez ohledu na to, že cílené šíření pohlavní choroby je trestným činem, nákazu úmyslně roznáší do širokého okolí. Netýká se to jen úchylných mužů. V tom jsou si muži i ženy rovni. Jedná se sice o trestný čin, ale jděte na policii a ohlaste to... O tom, že uvádím příklady reálné, svědčí i to, že takovéto jednání je uznáno jako trestný čin a tedy asi byl a je důvod proč takováto klasifikace byla do zákoníku zařazena!!! Vraťme se v však k nežádoucímu těhotenství - není to zas až tak zřídkavé, že si žena ze služební cesty, lázní či dovolené přiveze zárodek potomka. Na řešení tohoto problému však většinou zůstane sama, neboť "rozumný" muž se většinou dobře pojistil, aby nebyl dohledatelný. Přece nešel do sexu na jednu noc s tím, že za něj pak bude 26 let platit!!!

Napadá mne

Přijde paní na policejní stanici a oznamuje policistům:
"před dvěma měsíci jsem se v baru seznámila s mužem a měli jsme sex. 
Včera jsem zjistila, že jsem těhotná. Prosím vás najděte ho!!!"
Policista se ženy s profesionální účastí začne vyptávat na podrobnosti a požádá ji o to, aby muže popsala.
"No, byl asi tak 155 cm vysoký, vážil určitě přes 100 kilo, měl pleš, křivé zuby, chlupatá záda, odstávaly mu uši a kulhal na levou nohu...
Víte co, raději ho ani nehledejte!"

Alkohol a sex - vražedná kombinace

Alkohol sice podporuje vášeň, ale jen do určitého množství, pak už jen otupuje smysly a ruší zábrany. Platí to pro oba partnery. Speciálně žena nakonec ani nemusí vědět, kdy že to měl muž svůj orgasmus (pokud nějaký měl), protože u sexu usnula. To je samozřejmě krajní varianta. Alkohol však hlavně snižuje zábrany a obezřetnost. Původní záměr, že bez ochrany v žádném případě, může zaniknou v následcích alkoholového opojení. Dříve, než si vzpomenete, kde máte ochranu, bude po sexu. Myslím, že podobná zkušenost stála za spoustou neočekávaných těhotenství a nákaz pohlavními chorobami.

Miláčku, neboj se, jen tě budu trochu hladit

Tak takto někdy může vypadat lákání na lehounké erotické dobrodružství. Je to specialita mužů na ženy, které se neumí rozhodnout hned. Žádný sex, jen lehounké hlazení, tulení, líbání .... a přitom je mu jasné, že to dobře dopadne a sex nakonec bude...

Takovéto návrhy jsou samozřejmě jen záminka a snaha zjednodušit budoucí rozhodování. Když už je žena v posteli, svlečená a muž ji laská na erotogenních zónách, je prakticky vyhráno. Pokud muž ženu dostal až tam, kde ji chtěl mít, je málo pravděpodobné, že by u laskání skončil. Nemělo by to logiku. A pokud by to snad opravdu myslel vážně, pak většina žen, které již došly až tak daleko si určitě nemyslí, že by bylo vhodné nedojít ještě dál.

Sex na jednu noc je sex na jednu noc, nic víc

Pokud žena nebo muž očekává něco víc, většinou čeká zklamání. Je to dáno tím, že člověk, se kterým jste strávili intimní noc, asi ani nic jiného nečekal. Pokud šlo vše tak rychle a tak snadno, pak asi nemáte o to druhém to nejlepší mínění. Horší je, když po takovém zážitku začnete pochybovat i sami o sobě. Může se to stát velmi snadno. Začnete analyzovat své chování a vyjde vám, že se ani nepoznáváte. Když už se to ale stalo, pak asi není moc moudré vše neustále řešit a kolem dokola si to přehrávat v hlavě. Pokud to bylo příjemné, tak je dobře. Pokud to bylo nepříjemné, taky dobře. Není nad osobní zkušenost. Tisíckrát vás může jiný varovat nebo takový zážitek vychvalovat. Sami víte, co vám přinesl a co vám vzal Dá se z toho ale poučit pro další život. Neočekávejte že při sexu na jednu noc najdete muže nebo ženu na celý život. Stát se to může, ale není to moc pravděpodobné.

Je možný rozvoj "vztahu" ze sexu na jednu noc?

Každý dlouhodobý vztah nebo delší vztah mezi lidmi má svou vlastní historii. Nejedná se o postup, který by bylo možné zobecňovat. Lidé, kteří se rozhodnou spolu dlouhodobě žít pro takovéto rozhodnutí mají své vlastní důvody. Není proto možné dopředu ani odhadnout, jak se může "vztah" po sexu na jednu noc vyvíjet. Variant, jak vše dopadne je mnoho. Mnohé jsou neutrální, některé spíše katastrofické, ale může se stát, že vše dopadne i kladně... Může přerůst v dlouhodobý poměr, dlouhodobou nevěru nebo může být i příčinou rozpadu manželství, partnerství nebo jiné paralelní známosti. Může se však také rozvinout v lásku a ta pak v manželství ... Těmito otázkami se zabývá článek "Je možný rozvoj "vztahu" ze sexu na jednu noc?".

Osobně sex na jednu noc neschvaluji, umím si však představit, že se to lidem běžně stává. Proto i tento článek, který jsem se snažil napsat tak, aby nebyl ani pro, ani proti. Koneckonců rozhodnutí je vždy jen na Vás.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)