Jste zde

Co všechno se může počítat do milování?

Co všechno se může počítat do milování?

Hlavní téma: "Sexuální potřeba".

Poměrně často se stává, že si partneři si stěžují na to, že jejich sexuální život není uspokojivý. Nestěžují si však přímo tomu, koho se to bezprostředně týká, ale většinou se radí s kamarády nebo kamarádkami. Za maminkou a tatínkem nebo sourozenci se s podobnými problémy většinou nechodí a tak se tou pomyslnou chápavou vrbou stávají lidé, kteří mají důvěru z postu přátelských vztahů.

Co bývá příčinou oněch stesků? Nejčastěji mají pocit, že milování je příliš krátké, nudné, stereotypní, nezáživné, bez náboje, že už to není ono a zdaleka a ne takové jako dřív... Žena si často stěžují na problémy s dosažením orgasmu. Zcela určitě jsou tyto pocity podloženy tím, co člověk prožívá. Je však velmi obtížné tyto potíže objektivně hodnotit. Co by možná některá žena dala za to, co jiná považuje za "úplně strašný sex". 

Při srovnávání potom vyvstává otázka, co je to vlastně milování? Co všechno se do něj může počítat a jak se dá milování přirozeně a nenásilně prodloužit. každý si totiž pod pojmem milování představuje především to svoje.

Milování není jen soulož!

Často je představa milování spojena především se souloží. To ale rozhodně není správná představa. Ale mnozí lidí to tak nejen chápou, ale také i praktikují. Pak se opravdu není možné divit tomu, že svůj sexuální život považují za řekněme nedokonalý, neuspokojivý. Na milování jsou potřeba dva (nejméně - pro vyznavače jiných forem sexu). Pokud je tedy sexuální život ve kterém je milování chápáno jako soulož neuspokojivé, je to vždy chyba obou partnerů. Většinou je však "vina" připisována muži nebo se tak za neuspokojení ženy muž cítí. Přitom za tento stav nemůže být zodpovědný pouze muž, ale i žena, která si nedokáže s partnerem prosadit svou představu o sexu. Základem je uvědomit si, že milování není a nikdy nebylo jen o souloži! Pokud si to neuvědomí oba partneři, pak se změna v jejich sexuálním životě bude hledat jen velmi obtížně.

Tam, kde je na straně muže zájem a žena mu chce pomoci, se situace většinou velmi brzy posune k lepšímu. Ale i tam, kde muž tápe, neví, co dělá špatně nebo má návyky, které ženě nevyhovují, mu žena může výrazně pomoci a naučí to tomu, co potřebuje. Opravdu těžko radit v případech, kde je muži žena lhostejná a on si jde jen za svým cílem, za svým uspokojením, Tehdy je pro ženu rozumné, pokud je to reálné, najít jiného muže, který si ženu zaslouží.

Ne vždy však takováto rada má smysl. Když se takovýto muž podobně sobecky začne projevovat až v období, kdy už mají se ženou rodinu, jsou návrhy na změnu partnera tak trochu mimo. V takovýchto případech je opravdu nejrozumnější, pokud vše jiné selže, navštívit psychologa nebo sexuologa a požádat ho o radu osobně. Většinou je totiž potřeba k úspěšnému vyřešení problému vstřícnost obou partnerů. Funkce manželské nebo sexuologické poradny je pak nezbytná. Je to však rozumná cesta, která může vést k nalezení vhodného řešení pro uspokojivý sexuální život obou partnerů.

Podobně nízký zájem však může vycházet ze strany ženy. I ženy mohou své muže terorizovat a to i po sexuální stránce. To by však bylo spíš na samostatný článek. Prostě za společný sexuální život musí být zodpovědní oba partneři. A pokud si společně s problémem neví rady, měli by vyhledat pomoc!

Základem pro řešení jakýchkoli partnerských problémů, tedy i těch spojených se sexem, by vždy měla být vzájemná komunikace partnerů. Ta je prostě nenahraditelná, nezastupitelná!

Nyní, když už víme, že milování není je o souloži, můžeme se vrátit k tématu článku a tím je "Co všechno se může počítat do milování?".

Prvotní "myšlenka"

S nadsázkou můžeme prohlásit, že milování začíná už tím okamžikem, kdy si jeden z partnerů představí, že by k milování mohlo dojít. Už ten okamžik je vlastně začátkem, která pomalu nebo rychleji povede k očekávanému cíli.

Období toužení

Od prvotní "myšlenky" však může být cesta k milování ještě dlouhá. Ale někdy je nejkrásnější částí milování právě období touhy. Naladit ženu muž může už tím, že jí pomůže s něčím v domácnosti, něco opraví, vylepší nebo jí pomůže s přípravou jídla. Období toužení může být samozřejmě i krátké a po něm může být hned na pořadu sex, ale ne všechny ženy to mají rády právě tak přímočaře. Dokonce i ženy, které mají rády akci, se občas přistihnou při myšlence, jaké by to bylo, kdyby o ně muž více usiloval a něco i pomohl. Sex je fajn, ale když muž svůj zájem spojí i se zájmem o ženinu práci nebo rodinu a domácnost, může to být ještě lepší. Zbude pak více času na sex...

Nejčastěji se takovéto stavy zažívají v rodinách s malými dětmi. Tam od úvodní "myšlenky" k její realizaci může být poměrně značná časová prodleva vyplněná spoustou drobné práce... Tehdy se muži ochotněji uchopí domácích prací, uvaří večeři nebo vykoupou děti a uloží je. Myšlenka byla silným motivem a práce jde rychleji od ruky. Žena to většinou pozná, že to není tak samo sebou a záhy vycítí, co ze nebývalou aktivitou muže ve skutečnosti stojí. Většinou i přes tu průhlednost je to ženě milé a umí to ocenit... Lehlé, všeříkající doteky, plamenné pohledy a smyslná gesta pak mohou i z domácích prací udělat skoro erotický zážitek.

Příjemná společná večeře

Co si budeme namlouvat - láska prochází žaludkem. Příjemná večeře při svíčce s kapkou dobrého vína nemůže nic pokazit. A trocha galantnosti, vzájemné doteky i cinknutí skleničky jen pomohou naladit tu správnou náladu. I toto období můžeme zařadit o fáze, které se říká "Milostná předehra".

Připomeňme si, které stimuly podporují sexuální vzrušení:. 

A to vše se může při příjemném společném jídle uplatnit!

Milostná předehra

Milostná předehra je klasickou částí milování. Nemusíte si hned představit, že se musí hned jednat o orální sex nebo jiné sexuální praktiky. Naopak, nápaditá milostná předehra je zaměřena na představivost, na využití touhy pro podporu vzrušení. Kdy jindy by žena měla ukázat, jak krásné spodní prádlo si pořídila v luxusním butiku. A kdy jindy by jí je měl muž pochválit?!

Jen připomínám, že je krajně netaktické ukazovat muži nové spodní prádlo, byť neskutečně krásné a sexy v situaci, kdy například přijde z práce domu a stěžuje si na to, že mu v práci zkrátili prémie. V situaci, kdy je správně eroticky naladěn si na prémie ani nevzpomene a naopak ho prádélko nesmírně zaujme....

Vlastní milostná předehra pak může trvat prakticky neomezeně dlouho. To, co dělá tantrické milování tím TANTRICKÝM, nejsou sexuální praktiky, ale právě způsob, jak přistupujeme k milostné předehře. Tam je největší prostor pro uplatnění všeho, čím chce muž zaujmout ženu nebo žena muže. Vynalézavá milostná předehra je taková cesta k vrcholu. Jen není tak namáhavá a strastiplná, jak ji mnohdy zažívají horolezci a cestovatelé. Je však nesmírně krásná a vzrušující. Jestli se dá milování v některé jeho části prodloužit opravdu vzrušujícím způsobem, pak je to právě v období milostné předehry. Co vše taková milostná předehra může obsahovat je součástí článku "Milostná předehra".

Spojení a vyvrcholení

Jestli je Milostná předehra podobná cestě k vrcholu, pak spojení muže a ženy může být považováno za onen pomyslný vrchol. Ten, kdo byl někdy ve vysokých horách ví. že mnohdy na cestě k vrcholu zažívá okamžiky, kdy už má pocit, že se k vrcholu blíží, že už je na dosah. Často to přitom je jen jedno z malých převýšení za kterým se objeví další, tentokrát možní hlavní vrchol. Cesta k vrcholu nemusí být tak rychlá, jak by se zdálo. Především záleží na obou partnerech jak dlouhou si ji zajistí. U milování je k využití celá řada technik a metod, který ten pomyslný vrchol dokáží oddálit. Jen je potřeba o nich vědět a hlavně se je naučit využívat a respektovat jejich zásady a požadavky. Těch metod je celá řada a více se o nich dovíte v článku "Metody a techniky oddalování ejakulace", "Oddalovaný orgasmus muže" nebo "Pravidla pro oddalování orgasmu" a další.

Toto je další část milování, kdy se dá milování prodloužit. Oproti milostné předehře je to však při souloži podstatně obtížnější a bez snahy, procvičování hlavně dodržování pravidel pro oddalování orgasmu to dlouho zvládat nejde.

Vyvrcholení

V okamžiku nástupu vyvrcholení se u muže ejakulační reflex už vůlí ovládnout nedá. U ženy brzdit nástup orgasmu nemá smysl. Ženy, které jsou mutiorgasmické si v případě, že muž má nad svým vzrušení kontrolu, mohou při spojení prožít další vlny rozkoše. Není to však pravidlem a rozhodně nepomůže, když toho stavu budete chtít za každou cenu dosáhnout. To by se pak pro muže (ale i ženu) z milování mohla stát stresující záležitost a ne krásný zážitek. Prostě jednou se to určitě podaří ... I když žena při spojení vyvrcholení nedosáhne, není žádná tragédie. Pak stačí, aby si muž včas vzpomněl, proč mají ženy orální sex raději než soulož a milování dokončí pro ženu tím nejjemnějším způsobem...

Závěrem

Celkový dojem z milování není nikdy pouze výsledkem pocitů jen ze soulože. Všechny fáze milování mají své krásné okamžiky, které jsou nezaměnitelní. Když však některou část vynecháte, zkrátíte nebo opomenete, bude ve výsledném dojmu z milování chybět. Proto, když se nebudete snažit jen souložit, ale prožijete si všechny jeho fáze, brzy zjistíte, že vaše milování není už příliš krátké, rozhodně už není nudné, stereotypní, nezáživné, bez náboje, ale naopak, že je mnohem lepší jak bylo dříve ...

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)