Jste zde

Líbání a doteky ústy

Líbání a doteky ústy

Hlavní téma: "Sexuální vzrušení".
Volné pokračování článků "Erotogenní zóny muže", Erotogenní zóny ženy".

Líbání představuje ten nejjednodušší a přitom nejúžasnější způsob vyznání lásky, něhy a citů. Polibky něžné, vášnivé, povrchní i hluboké, ty všechny ke vztahu dvou lidí patří. Líbání a laskání ústy by však mělo odpovídat míře intimity vztahu...

Líbání zcela určitě patří mezi nejpříjemnější okamžiky, které spolu dva lidé, kteří k sobě mají vztah, mohou prožívat. Polibky bývají nejsmyslnějším projevem náklonnosti mezi dvěma lidmi. Vždyť na počátku vztahu, v období zamilovanosti, ženy ani muži ani tak netouží ani tak po sexu, jako po tom, aby se mohli líbat. Je to nejčastější, nejosobnější a nejintimnější sexuální kontakt mezi mužem a ženou v období vzájemného poznávání a později i milování. Také je známé, že líbání na ústa je pro některé ženy mnohem intimnější než samotný pohlavní styk. A určitě ze své zkušenosti víte, že naprostá většina lidí při nich zavírá oči a dává tak prostor nejen dotekům ústy, ale také své představivosti. Celý svět se zhmotnil v tom polibku... Na první polibky se prostě nezapomíná.

Doteky ústy a sexuální vzrušení

Polibek, hlazení, držení se za ruce a objímání bývá nejčastějším projevem náklonnosti a lásky mezi partnery. Vždyť první partnerský polibek vyjadřuje mnohem více než jen toužebné pohledy a letmé doteky. Je to něco, na co jsou potřeba dva a tedy i potvrzení toho, že náklonnost je vzájemná. Polibek a hlazení také bývá nejčastějším signálem k zahájení sexu. Ne, že by po každém polibku musel automaticky následovat sex, ale líbání a sex k sobě nerozlučně patří. Polibek je něco velmi osobního, něco, co poskytujeme člověku, na kterém nám záleží. Právě intimita polibku často bývá tím správným spouštěčem touhy. Doporučuji se také seznámit s velice známým a intimním líbáním, které je popsáno v článku "Francouzský polibek".

Především mladí muži, kteří své sexuální zkušenosti teprve sbírají ví, jak je polibek od dívky dokázal silně vzrušit. Vždyť ten polibek v sobě obsahoval všechny erotické představy a sny, které o té "své" dívce měli. Proto se někdy může stát, že okamžité vzrušení při líbání a objímání může být tak silné, že se muž nejen fyzicky vzruší, ale jeho vzrušení přeroste až do vyvrcholení. Nebývá to často, ale nejeden mladý muž si takovýto překvapující orgasmus prožil.

Nemusí se jednat žádnou sexuální dysfunkci, kterou jinak předčasná ejakulace je. Jedná se prostě o spontánní reakci na okamžité vzrušení, které polibek nebo líbání a tělesný kontakt s milovanou bytostí vyvolal. Riziko předčasné ejakulace se snižuje s tím, jak muž postupně získává sexuální zkušenosti s vlastním vzrušením.  Většinou se v souvislosti s líbáním už neopakuje, protože mladý muž si dá větší pozor na své reakce. Později, při sexu, se vzrušení a hlavně nástup orgasmu dostanou do normálních hodnot.

Rozumné dívky na takovouto situaci většinou reagují klidně, ale v koutku duše jsou hrdé na to, co dokázaly s mužem udělat pouhým líbáním.

Rty ženy jsou pro muže jedním ze základních ženských sexuálních symbolů. Ženy to ví a proto úpravě rtů (tváře a očí) věnují zvýšenou pozornost. Rty jsou totiž pro muže na ženě podobně přitažlivé jako její prsa, boky, hýždě nebo pohlaví. Ženy mnohem více touží po něžnostech a tedy o po něžném líbání, které je pro ně bývá nejpřirozenější cestou ke vzrušení. Polibek v nich navozuje pocit důvěrnosti, sounáležitosti, vzájemného pochopení, odevzdání se...

U žen vzrušení není až tak moc vidět, ale i ony na polibky a líbání tělesně reagují. Většinou následkem vzrušení začnou přirozeně vlhnout a projevují se u nich všechny běžné příznaky vzrušení. Ve fázi, kdy je žena oblečená však jejich projevy nemusí být vůbec viditelné. Žena potřebuje k prožitku orgasmu více podnětů a tak u nich "předčasný orgasmus" nehrozí. To ale neznamená, že ženy nemohou při líbání prožít vlny silného vzrušení, které ovlivní celé jejich tělo. Někdy je vzrušení z líbání opravdu vysoké, ale do vyšších hladin vzrušení se žena dostává až při dráždění dalších erotogenních zón při milostné předehře, kdy některé ženy mohou prožít "orgasmus při stimulaci prsou a bradavek". Rozhodně to není běžné, ale stává se to... Další orální techniky dokonce spolehlivě vedou k navození vyvrcholení, to už jsme se ale od polibků dostali k orálnímu sexu ...

Jak se líbat

Polibků může být mnoho druhů v ještě větším množství variant. Od lehounkého přiložení rtů na tvář, přes doteky rtů až po hluboký "francouzský polibek". Radit někomu jak líbat je velmi těžké. Nedá se to totiž moc natrénovat. Polibek od někoho z rodiny nebo kamarádský polibek při přivítání nebo loučení je totiž nesrovnatelně jiný. Může mít sice pro někoho erotický náboj, ale pokud tam chybí "odezva" od toho druhého, pak je to o něčem jiném. Teprve polibek od člověka, do kterého vkládáte své láskyplné nebo erotické představy, je tím pravým erotickým polibkem nebo líbáním. Líbání zcela určitě patří mezi nejpříjemnější okamžiky, které spolu dva lidé, kteří k sobě mají vztah, mohou prožívat. Na první polibky se prostě nezapomíná.

Mnoho lidí však nemá s líbáním zkušenosti. Prostě neví, jak se líbat. Ono je dost těžké si představit, že někoho oslovíte s žádostí "Naučíš mne líbat?". Tak nezbývá, než se učit "za pochodu". Pokud se sejdou dva lidé, z nichž jeden zatím nemá potřebné zkušenosti, pak by ohleduplná snaha toho druhého taktně naučit svého partnera tomu, co se vám líbí, měla být naprostou samozřejmostí.

Bohužel často je ten, kdo se líbat neumí, vystaven posměškům a netaktním poznámkám. Možná to bylo pro partnera zklamáním, ale netaktnost v takovýchto chvílích je jen výrazem jeho hlouposti. Ten, kdo umění líbání ovládá, by měl být schopen toho druhého líbání naučit. Líbání přece není bez souvislostí. Posměch vlastně vyjadřuje, že to s tou touhou a láskou partnerovi asi nebude tak horké. Někdy taková závažná maličkost může být jasným signálem k opatrnosti.

Polibek na ústa může mít různou intenzitu. Nemá smysl se hned při prvním kontaktu na toho druhého vrhnou a seznámit ho s délkou svého jazyka... Může se vám stát, že podráždíte jeho zadní horní patro a to vyvolá nepřekonatelný dávivý reflex ... Vše má svůj čas a i líbání potřebuje odpovídající intimitu vztahu a zkušenosti. Líbání není jen o kontaktu rtů. Nebojte se zapojit také rty, jazyk a celá ústa. Při "francouzském polibku" oba partneři při líbání pootevřou ústa a vzájemně se dotýkají svými jazyky na rtech, jazyku a uvnitř úst. Nespěchejte však, nic tím nezískáte. Čím více se budete znát a budete si bližší, tím více si dovolíte i při líbání.

Francouzi za mimořádně smyslné považují polibky, při kterých se občas jemné a něžně vzájemně kousnou do rtů nebo mezi rty sají ret partnera nebo partnerky.

Téma pokračuje články "Líbání by mělo odpovídat míře intimity vztahu" a "Líbání a laskání erotogenních zón".
 

Bližší informace naleznete v článcích

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)