-A A +A

Jste zde

Felace - uspokojování muže ústy

Felace - uspokojování muže ústy

Volné pokračování článku "Orální sex".

Felace, neboli stimulace penisu ústy, je sexuální praktika považovaná za orálně-genitální styk.

Orální sex je pro muže velmi příjemná sexuální technika. Aby však byla opravdu příjemná pro oba partnery, je vhodné se na ni připravit a vytvořit krásnou, klidnou atmosféru v soukromí a dostatek času pro prožití této intimní chvíle. Vždy při sexu a u reálného sexu zvláště platí, že naprosto samozřejmá a nevyhnutelná je hygiena. Hygiena nespočívá jen v opláchnutí penisu, vždy by se mělo jednat o celkovou hygienu těla. I ze strany ženy by se hygiena neměla podceňovat a dentální hygiena by pro ni měla být samozřejmou přípravou. Pokud je felace plánována jako hlavní sexuální praktika se závěrečným vyvrcholením, pak je muž brán jako přijímající rozkoše a žena jako dávající.

Pro prožití opravdu silného zážitku se muž musí uvolnit nejen fyzicky, ale i psychicky. Rozumný muž ženě neradí. Nechá vše na ní a nevnucuje jí svoji představu. Felace není soulož a proto muž by při ní neměl pohybovat penisem v ženiných ústech dopředu a dozadu. Je to pro ženu nepříjemné a navíc se může zranit o zuby. Při orálním sexu muž samozřejmě může vyjádřit své pocity. Nikdy by však neměl být vulgární. Žena ocení, když slyší chválu i reakce na to, co je vám příjemné. Když jí formou prosby sdělíte, co by se vám líbilo aby dělala, určitě vám vyhoví.

Felace a vyvrcholení

Žena by se měla sama rozhodnout, kam nechá svého partnera vyvrcholit. Možností, kam vyvrcholení nasměrovat je víc - do úst, na prsa, na na bříško nebo úplně mimo tělo... Pokud žena teprve s felací získává první zkušenosti, nebo pokud se jedná o úplně první zkušenost, je lépe vyvrcholení nasměrovat na hruď nebo prsa.

Pro mnoho žen je představa, že by měly přijmout sperma do úst a pak je případně spolknout velmi nepříjemná. některé ženy "zvládnou" ejakulaci do úst, ale pak sperma musí vyplivnout. Prostě si polknutí spermatu nedokáží vůbec představit. Také to není nutné! Pokud žena něco podobného udělat nechce, neměla by se přemáhat a muž by ji k tomu rozhodně neměl nutit! Ne každá žena touží po vyvrcholení do úst a ještě méně touží po ejakulaci na tvář. Známé "zakončení" orálního sexu z pornofilmů, kdy muž vyvrcholí na ženinu tvář, je opravdu spíše filmové a v reálném sexu se nepoužívá. Je to pro ženu až nedůstojné zakončení orálního sexu, které by si rozhodně, ani od dominantního muže, neměla nechat líbit... Tedy pokud sama nechce...

Rozumný a ohleduplný muž, jakmile vnímá, že se jeho vyvrcholení  blíží, měl by na to ženu upozornit. Žena většinou dopředu "ví", co v okamžik ejakulace udělá. Vyvrcholení muže při felaci žena může kontrolovat a usměrnit. Pouze potřebuje včas vědět, že ten okamžik se už blíží, aby měla dostatek času ejakulaci nasměrovat tak, aby jí vyvrcholení muže bylo příjemné.

Jak je to s polykáním mužského ejakulátu?

Pro každou ženu, která se začne věnovat orálnímu sexu to jednou bude otázka, kterou bude muset řešit. V podstatě je polknutí, či nepolknutí ejakulátu výhradně technickou záležitostí. Jedná se spíše o psychickou zábranu, než o zdravotní riziko. Ze zdravotního hlediska se nejedná o nic, co by ženu mohlo ohrozit. To se týká pouze hlediska z pohledu vlastností ejakulátu, nikoli z pohledu možné nákazy pohlavními a dalšími chorobami. Rozhodnutí je zcela individuální. Některé ženy mají zábrany, jiným to připadá erotické. Bližší informace naleznete v článku "Jak je to s polykáním mužského ejakulátu?".

Hluboká felace - technika orálního sexu

Hodně žen ví, nebo tuší, že muži mají orální sex ve velké oblibě, ale ne všem ženám je jasné, jak to udělat správně tak, aby se to líbilo muži a přitom si tuto techniku nezprotivily. Jedna z technik orálního sexu poskytovaného muži se nazývá hluboká felace. Již z názvu je zřejmé, že tato technika předpokládá hluboké zasouvání penisu v erekci do úst. Na rozdíl od běžné felace se u této techniky předpokládá co nejhlubší zasunutí penisu do úst, nejlépe po celé jeho délce. Od běžné felace se liší především tím, že zasunutí penisu v erekci může být do úst provedeno tak hluboko, že jeho žalud může vstupovat až do krku poskytujícího partnera. Jak se tato technika provádí a co se od ní dá čekávat je popsáno v článku "Hluboká felace - technika orálního sexu".

 

Poznámka

  • Felace (fellare – sát, cucat)
  • Velmi málo známou a ještě méně často praktikovanou variantou orálního sexu je autofelace - vlastní uspokojování muže ústy. Patří do masturbačních technik a muž při ní svými ústy stimuluje svůj vlastní penis. Praktikovalo ji jen velmi málo mužů a to především v období dospívání a velmi mladém věku před poznáním jiných sexuálních praktik, především felace a to od ženy nebo od muže. Většina z mužů se pak již k této praktice nevracela.

Další články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)