Jste zde

Felace - může žena při polykání spermatu otěhotnět?

Felace - může žena při polykání spermatu otěhotnět?

Hlavní téma: "Bezpečný sex (lépe bezpečnější sex)".
Volné pokračování článků "Způsoby vyvrcholení muže" a "Felace - uspokojování muže ústy".
Podobné téma: "Felace - jak je to s polykáním ejakulátu?"

Tento článek je reakcí na dotaz "Mohu při polykání spermatu otěhotnět?" z poradny sexuologa. Protože se podobné otázky čas od času opakují, napsal jsem tento článek, ve kterém bych chtěl vysvětlit, že otěhotnět touto cestou žena nemůže.

Možná si někdo může myslet, že takovýto dotaz je hloupý nebo úplně zbytečný. Já si to nemyslím. Dokonce se domnívám, že dívka, která tento dotaz napsala, možná ani žádného přítele zatím nemá. Jen si prostě chce udělat jasno v otázkách, které ji zajímají nebo si chce ujasnit, co všechno se s orálním sexem poskytovaným muži váže. Je rozumné toho hodně vědět, máte pak větší šanci, že neuděláte chybu a nezničíte si život jen proto, že jste se báli zeptat...

Mimochodem - hledal jsem, zda někde tato otázka už padla a pokud ano, jak byla vysvětlena. Nic podobného jsem na internetu zatím nenašel., a proto je z tohoto pohledu otázka naprosto správná a rozumná. Tolik na vysvětlenou pro ty, kteří se nad tímto dotazem mohou usmívat.

Nejdříve původní otázka:

Dobrý den. Moje otázka je možná hloupá. Můj přítel chce, abych polkla jeho sperma při orálním sexu. Já se však bojím. Mohu při polykání spermatu otěhotnět? Já opravdu nevím a nikde jsem se nedočetla, jak to je. Tak se raději zeptám Vás, než bych dělala něco, co mne může dostat do těžké situace. Omlouvám se za to, že Vás zatěžuji svou neznalostí. Děkuji za Vaši odpověď.
Anička

Při orálním sexu, přesněji "felaci" žena otěhotnět nemůže. Pokud muž při "felaci" dosáhne vyvrcholení, pak sperma vystříkne mimo pohlavní orgán ženy, mimo její vulvu. Nedostane se tedy do dělohy, kde by mohlo dojít k oplodnění vajíčka. Předpokládám tedy, že ejakulace muže při orálním sexu proběhla tak, že žena sperma nezachytila do úst. Pokud sperma do úst zachytila, pak má na výběr ho polknout nebo vyplivnout... Podobné téma je řešeno v článku "Felace - jak je to s polykáním ejakulátu?", nyní se však budeme věnovat hlavně riziku nežádoucího otěhotnění.

Polknutím spermatu celá záležitost končí. Sperma se dostane do trávícího traktu a je "zpracováno" jako jakákoli jiná "potrava". Nebojte se, že po něm přiberete. Jeho kalorická hodnota je minimální... Riziko nežádoucího těhotenství je při polknutí spermatu NULOVÉ.

Je zde však riziko přenosu spermatu z úst ženy na ústa muže. Pokud by pak muž chtěl pokračovat orálním sexem poskytnutým ženě, tedy pokud by ji chtěl uspokojit pomocí cunnilingu, hrozí nebezpečí, že zbytky spermatu přenesené z úst ženy, například při líbání, zanese do pochvy. Odtud by se pak sperma teoreticky mohlo dostat až do dělohy. Takováto pravděpodobnost je sice velmi, velmi malá, ale vykládejte pak vnoučatům o tom, jak se Vám podařila maminka nebo tatínek... Sperma je sice velmi náročné na okolní prostředí a v nepříznivých podmínkách rychle ztrácí schopnost vajíčko oplodnit, jisté teoretické riziko tady ale je. Proto je potřeba na takovouto variantu přenosu z úst do pochvy být alespoň teoreticky připraven a takovémuto riziku se vyhnout. Podobné to je s možností zanesení spermatu do pochvy pomocí prstů. Pravděpodobnost, že by k takovémuto přenosu z úst přes prsty došlo, je spíše teoretická, raději ji však zmiňuji, neboť lidé jsou někdy v sexu překvapivě "vynalézaví"...

Závěrem se proto dá konstatovat, že pokud žena sperma při orálním sexu ("felaci") polkne, nic se neděje. Žádné riziko nežádoucího těhotenství jí nehrozí. Nesmí však "experimentovat" s technikami které už ale s orálním sexem nemají nic společného.

Jiná situace je ovšem v hodnocení toho, jak je polykání spermatu při "felaci" bezpečné z pohledu "bezpečného sexu". Těmto tématům se věnují články 

Rozhodně stojí za to se těmito otázkami zabývat a ujasnit si svůj postoj k orálnímu sexu i s ohledem na "bezpečný sex". Základním předpokladem po rozhodování se, jak k orálnímu sexu přistupovat, pak musí být partnerská věrnost a vzájemná důvěra postavena na reálném stavu vztahu, nikoli na nereálné důvěře...

Ještě poznámka k dotazu:
To, že konstatuji, že při polykání spermatu nelze otěhotnět, neznamená, že Vám tímto "doporučuji" nebo "nařizuji" přání Vašeho přítele "vyslyšet" a "polykat". To je pouze na Vašem rozhodnutí. Jen si dovolím připomenout, že zásady platné pro "bezpečný sex" se netýkají pouze rizika otěhotnění, ale jsou stejně důležité i z pohledu možné nákazy pohlavní chorobou.

 

Další články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)