Jste zde

Orální sex pro zachování panenství a panictví

Je po orálním milování žena panna a muž panic?

Volné pokračování článku "Orální sex".

V dnešní době je orální sex mezi mladými lidmi nesmírně diskutovaný, ale také oblíbený. Je tedy logické, že jedna z otázek, které zákonitě musí přijít je "jak je to u orálního sexu s panenstvím a panictvím". U žen je to z fyzického pohledu naprosto jednoznačné - nedojde-li k porušení panenské blány, je žena stále panna. U muže je to vždy otázka jeho osobní čestnosti přiznat nebo nepřiznat sexuální zkušenosti. U orálního sexu je to tedy otázka, kterou si musí každý zodpovědět sám.

Orální sex pro zachování panenství a panictví

Orální sex v jeho základní podobě, kdy je stimulace pohlaví provedena ústy a jazykem, není penetrační a tedy žena zůstává "panna". Podobně je to u muže, který při tomto úhlu pohledu zůstává "panic". Naprosto stejné to je i v případě análního sexu. V kulturách, kde je panenství považováno za významný předpoklad pro uzavření manželství, volí mladí lidé jako první sexuální zkušenosti, které nejsou poznat právě orální sex a anální soulož. Většina lidí ztrátu panenství spojuje s vaginálním stykem a tedy protržením panenské blány.

Když se na otázku podíváme hlouběji

Především mezi heterosexuálními páry je orální sex obvykle chápán jako sexuální praktika, která neovlivňuje panenství a je z hlediska antikoncepce bezpečnou technikou zabraňující otěhotnění ženy. Podobně je mladou generaci orální sex vnímán jako technika, jejímž praktikováním nepřichází o svou "nevinnost" - panictví ani muž. U ženy je to především proto, že pokud je orální sex prováděn ohleduplně a není kombinovaný s jinými penetračními technikami, pak nemá vliv na panenskou blánu a proto ji nemůže ani poškodit.

Technicky tak žena provozující nebo přijímající orální sex stále zůstává pannou.

Technické panenství a panictví

V poslední době se mezi mladými lidmi začínajícími se sexem často provádí kombinovaná sexuální praktika, která spojuje orální sex, anální sex, vzájemnou masturbaci a jiné nepenetrační techniky. Při této praxi se naplno využívají jakékoli sexuální praktiky, které neobsahují spojení penisu a vagíny, včetně závěrečného orgasmus u jednoho nebo obou partnerů, který je jejich přirozeným završením.

Technicky je tak panenství ženy a panictví muže zachováno, prakticky se však o tom dá dost dobře pochybovat.

Z pohledu sexuologie to není žádná novinka a pojem "technické panenství" se objevil ve slovníku mladých lidí už kolem roku 1990. Tehdy se tento způsob sexuální komunikace velice rychle šířil především mezi mladými středoškoláky. Z tohoto pohledu by homosexuálně orientovaný muž zůstal doživotním panicem a to i přes udržování milostných sexuálních vztahů s jinými muži.

Homosexuálové rozlišují

  • anální sex (anální penetrace)
  • orální sex (felace - uspokojování muže ústy)
  • analně–oralní sex (anilingus - uspokojování anální oblasti muže ústy)

V případě lesbického sexu mohou ženy, které provozují orální sex bez penetračních praktik, zůstat pannami, neboť při orálním sexu nedojde k poškození jejich panenské blány. Pokud je žena lesbického zaměření, pak pro ni má ztráta panenství s jinou ženou stejný nebo podobný význam, jako pro ženu heterosexuální její první pohlavní styk s mužem.

Muž, který provozoval pouze orální sex bez anální penetrace, je pro ně stále panic.

Když tedy tuto otázku uzavřu 

Je to věc každého jedince, jak své sexuální zkušenosti ohodnotí a zda skutečný stav svému partnerovi nebo partnerce sdělí. Zda je či není žena nebo muž panna nebo panic po orálním sexu, tedy záleží především na úhlu pohledu, kulturním prostředí, náboženství a na osobním zhodnocení.

 

(AK)(Z)