Jste zde

Cunnilingus - uspokojování ženy ústy

Cunnilingus - uspokojování ženy ústy

Hlavní téma: "Orální sex".

O kouzlu orálního sexu už bylo napsáno mnoho knih, článků a je to i vděčné téma erotických filmů. Většina lidí si některou techniku určitě vyzkoušela.

Cunnilingus je technika orálního sexu poskytovaného ženám.

Cunnilingus (z latinského cunnus – vulva, lingere – lízat) je druh orálního sexu, při kterém dochází ke stimulování vnějších částí ženských rodidel jazykem, rty či ústy. K této stimulaci dochází v oblasti vulvy, tedy stydkého pahorku (Venušina pahorku) velkých a malých stydkých pysků, klitoridální kapuce (poštěváčková kapuce), klitorisu, poševního vchodu (poševní předsíň), části vagíny (pochvy) a perinea neboli hráze jazykem, rty nebo ústy. Lidově je známá spíš jako "lízání". Při této stimulaci jazyk běžně (často) proniká i do vchodu vagíny (pochvy).

Pokud během orálního sexu nejsou používány jiné sexuální techniky, jako například vkládání prstů do vagíny, nemůže dojít k porušení panenské blány ženy. Proto nelze zjistit, zda žena tuto sexuální praktiku někdy praktikovala. Z technického hlediska je tedy žena, která tuto milostnou praktiku používá, stále panna.

Velmi málo známá a ještě méně praktikovaná varianta techniky orálního sexu, která patří spíše do masturbace je autocunnilingus. Jedná se o techniku, při které žena provádí stimulování vnějších ženských rodidel v oblasti vulvy a klitorisu svými ústy a jazykem.

Orální sex a pohlavní choroby

Během orálního sexu může dojít a dojde k průniku poševního sekretu do úst partnera, který orální sex poskytuje. V případě onemocnění přijímajícího partnera pohlavní chorobou hrozí nebezpečí přenosu pohlavních nemocí na poskytujícího partnera. Mezi ty nejčastější pohlavně přenosné nemoci patří HIV, kapavka, žloutenka, lidský Papilomavirus, kvasinkové infekce, Chlamidiová infekce a další. K nákaze může dojít i opačně z aktivního na přijímajícího partnera, nákaza je tedy obousměrná. Více informací naleznete v části "Pohlavní choroby" a "Mohu se nakazit pohlavní chorobou při orálním sexu?".

Cunnilingus je nejsnadnější cestou pro dosažení orgasmu

Obecně se dá přijmout názor, že pro mnoho žen je cunnilingus nejsnadnější formou sexuální aktivity, při které dosáhne nejčastěji orgasmu.

Cunnilingus lze určitě považovat za sexuální umění.

V historii sexu byla vždy považována za nejsilnější erotickou zbraň muže. Ne nadarmo přetrvává lidové rčení "nějak se z toho vylízal". I když je váš milostný život je příjemný, bez orální stimulace pohlaví mu možná může něco málo chybět. Pokud muž alespoň někdy neprojeví zájem o ženin klín, je to známka toho, že se stydí, má nízké sebevědomí, je málo vynalézavý nebo je jen pohodlný a jde mu při milování především o vlastní uspokojení. Problém s orálním sexem však nemají jen muži. Stále mnoho žen považuje orální sex za něco nečistého, příliš osobního, dokonce snad pro muže nezajímavého. Ten hlavní důvod však bývá strach...

Cunnilingus je analogií felace (laskání penisu ústy), kterou muži mají v oblibě a vyhledávají ji. Ale i ženy mají právo na vzrušení z orálního laskání. Pokud partner na tuto činnost zapomíná, je potřeba se mu svěřit se svým přáním. Mnoho mužů si, především v začátku vztahu, možná jen netroufá a přitom na výzvu přímo čeká. Většinou stačí naznačit, co by si žena přála prožít a muž se rád chopí příležitosti. Někdy nemusí být přání ani vysloveno, stačí jen vhodné gesto nebo správná poloha, která muži naznačí po čem žena touží. Když má žena myšlenky na orální sex, pak většinou stačí dát stehna mírně od sebe a jemně přisunout hlavu partnera... a ten začne realizovat ženina i svoje tajná přání.

Orální sex mimo jiné také prohlubuje vzájemnou důvěru mezi partnery. Jedině žena, která se plně v důvěře oddá partnerovi a ponoří se do pocitů, které jí orální sex přináší, může dosáhnout plného a hlubokého orgasmu. Pocit důvěry a sounáležitosti je v kombinaci s intimností okamžiku velmi silný zážitek i pro muže a okamžik orálního orgasmu se ženou prožívá v nejtěsnější blízkosti. Většinou jazykem vnímá orgasmické stahy pochvy a to je pro něj opravdu hluboký, nejen sexuální prožitek.

Žena nemusí mít z laskání přirození strach, vždyť tuto techniku vlastně zná v trochu jiné podobě. Pocity při dráždění jazykem jsou podobné, jaké žena prožívá při masturbaci. Doteky jsou samozřejmě trochu jiné a důvěrnější, protože vám je poskytuje někdo jiný a navíc ústy. Ale prožitky a pocity jsou podobné. Pokud bude partner jemný, pozorný a nebude spěchat, pak dovede jazykem partnerku k orgasmu daleko snadněji než jakýmkoliv jiným způsobem. Prostě nebojte se orálního sexu - cunnilingusu.

Muž by měl vědět, že jedou z příčin, proč se ženy orálnímu sexu tak trochu vyhýbají nebo se ho obávají je stud nebo obava, že laskání jejího pohlaví muži nemusí být příjemné. Především ty, které s orálním sexem začínají, mohou být v rozpacích, stydět se nebo přímo prožívat stres z toho, že muži nebudou "vonět" nebo "chutnat"… Muži jejich obavy nechápou a přitom by si měli uvědomit, že je především na nich, jak rychle je dokáží rozptýlit pochvalou, vzrušenými citoslovci nebo něžností... Žena, která se přestane stydět nebo obávat toho, co si o ní muž myslí nebo bude myslet, velmi rychle zapomene na své pochybnosti a začne naplno prožívat krásné pocity, které jí muž svým laskáním poskytuje.

Laskání jazykem až k vyvrcholení není otázkou několika sekund. Tak to nechodí ani při masturbaci a při orálním sexu je to ještě pomalejší, ale také krásnější. Jedná se o nesmírně intimní prožitek při kterém se sčítají pocity z horkého dechu, vlhkého, hebkého jazyka, jeho tření a vibrací. Právě správné pohyby jazyka dovedou uvést tělo ženy do stavu rozkoše, který jen tak něco jiného nenapodobí. Laskání klitorisu jazykem má ještě jednu velkou přednost - jazyk je hebký, vlhký a nehrozí jeho pohybem po povrchu klitorisu a okolí nebezpečí poranění sliznice, jak je o možné při oděrce kůže na prstu při masturbaci.

Často se píše o tom, že orální sex zajistí ženě rychlé dosažení vyvrcholení. Jednak to není až tak pravda, ale hlavně je dobré vědět, že zrovna rychlý orální orgasmus nejspíš nebude to, po čem žena při orálním milování touží. Rychlovka možná někdy potěší, ale většina žen spíš ocení, když muž předtím, než jazykem dosáhne naplnění svých erotických představ, věnuje dostatek času i jiným částem jejího těla – ústům, krku, šíji, prsům, bříšku, stehnům…

Dráždění jazykem vyžaduje čas, prostor, intimitu a klid. Nikam nespěchejte a vše prožívejte v klidu a radosti, soustřeďte se jeden na druhého. Slova jako "spěchej", "snaž se", "dělej" nebo "honem"... úplně vyškrtněte ze svého milostného slovníku. Stejně jako u felace, kdy by muže okamžitý zájem o jeho přirození nejspíš vyděsil, i žena by mohla být zděšena, kdyby se jí muž hned vrhl do klína. Milostná předehra vždy plní nezastupitelnou úlohu přípravy na další praktiky. Najděte si čas, vytvořte úžasné prostředí plné vůní a světla svíček, dopřejte si společnou koupel, vzájemně se hlaďte, masírujte, vzájemně se dotýkejte po celém těle, natírejte se vonnými oleji. Dopřejte si vzájemně čas na prožívání krásných intimních okamžiků a narůstajícího vzrušení. Teprve až je žena alespoň trochu připravená, prokrvená a zvlhnutá je vhodné postoupit dál.

Největším nepřítelem orálního milování je snaha rychle dosáhnout cíle - vyvrcholení. Je to stejné jako s jakoukoli jinou činností, kterou děláme zarputile, se snahou dosáhnout toho, co si myslíme že je nejlepší (pro nás). Mnohdy právě snaha dosáhnout orgasmu ženy za "každou cenu" navodí stav, kdy ho žena nakonec nedosáhne vůbec...

Při orálním milování opravdu není kam spěchat. Orgasmus, který je pro řadu mužů přímo zaklínadlem, pro ženu rozhodně nemusí být tím nejsilnějším prožitkem, kterého při orálním laskání dosáhne. Většina žen očekává, že prožije krásné, dlouhé orální milování, při kterém bude jeden krásný pocit střídat druhý. Mnoho mužů právě tento zásadní rozdíl v sexuálních potřebách mezi mužem a ženou nechápe a má pocit, "že už to trvá moc dlouho". Soudí podle sebe a vůbec neberou na zřetel, že pro ženu je orální milování o obrovské intimitě, něžnostech, hlubokém prožitku a pomalém a dlouhém narůstání vzrušení, které nakonec samo přejde ve vyvrcholení...

Několik námětů pro orální milování

Záměrně používám termín orální milování a ne orální sex. Asi ho nenajdete v žádném sexuologickém slovníku, ale někdo ho přece musel vymyslet jako první ...
Takže orální milování proto, že techniky orálního sexu mohou být velmi dobře využity pro delší milování při kterém je plánováno vyvrcholení.

Rozdíl mezi použitím orálních technik v rámci milostné předehry nebo orálním milováním spočívá hlavně v tom, že u milování se předpokládá dlouhá doba poskytování rozkoše orálními technikami. Proto je nutná i delší příprava a nalezení pohodlné polohy pro oba dva partnery. U orálního milování je také potřeba oddělit role dávajícího a přijímajícího. Jedná se o techniky využívané v tantře při tantrické meditaci zaměřené na dosažení orgasmu.

Optimální poloha pro orální stimulaci

Pro orální stimulaci ženy využívají jak heterosexuální páry, tak také lesbické páry, stejné sexuální polohy. Příjemcem je žena jak v situaci, kdy dávajícím je muž, tak také v případě, kdy dávajícím je žena (lesbické páry).

Za "optimální polohu pro orální sex nebo milování" klidně považujte takovou polohu, ve které se budete cítit příjemně a uvolněně, a ve které dokážete poskytovat a přijímat sexuální vzrušení až k dosažení vyvrcholení.

Praktická stimulace klitorisu ústy a jazykem

Klitorisu, "orgánu ženské rozkoše", bude ještě věnováno několik článků. Nyní alespoň pro základní představu uvedu popis techniky jeho stimulace. Klitoris je orgánem rozkoše každé ženy. Jako jediný orgán v lidském těle nemá žádnou jinou funkci, než ženě přinášet rozkoš z milování a masturbace. Jen pro připomenutí - najdeme ho v horní vnější části ženské vulvy (joni) na místě, kde se spojují malé stydké pysky. Klitoris je vlastně jistou obdobou mužského žaludu, ale je mnohem citlivější na dotek i tlak. Běžně je překrytý malinkatou předkožkou, které se říká klitoridální kapuce a bez vzrušení je poměrně málo zřetelný. Vzrušení přináší intenzivní prokrvení pohlaví a vzhledem k tomu, že klitoris je podobně jako penis tvořen topořivými tělísky, při vzrušení se "ztopoří", tedy zvětší svoji velikost, ztuhne a stane se velmi citlivý na jakoukoli stimulaci a dotek. Je mnohem více inervovaný než penis a v jeho struktuře je velké množství nervových zakončení, které zpracovávají a odesílají do mozku informace o stimulaci a ten je pak vyhodnotí jako vzrušení.

Klitoris však není jen ten malý "hrášek", který je vidět. To je jen vrcholek poměrně velkého prostorového útvaru, který je skryt v části nad klitorisem a vede oboustranně do oblasti poševního vchodu. Tato tkáň je stejně citlivá, jen je skrytá v oblasti Venušina pahorku. Klitoris (jeho viditelná část) je poměrně malý, ale když se žena vzruší, tak se jeho velikost zvětšuje a postupně začne být výraznější a začne vystupovat z klitoridální kapuce (předkožky). Je velmi citlivý na dotek, dá se však snáze stimulovat. Jeho velikost a tvar je naprosto individuální.

Velikost ani tvar klitorisu nemají vliv na možnost nebo nemožnost ženy prožít orgasmus. Je to podobné jako u muže, kde velikost penisu také nesouvisí s možností dosažení prožitku orgasmu. Při vhodné stimulace klitorisu je velká šance na vzrušení ženy až k prožitku klitoridálního orgasmu.

Pro vlastní techniku orálního milování nebo vzrušování není sexuální poloha to nejdůležitější. Při laskání ženiny vulvy ústy nejdříve začněte s velkými stydkými pysky, pak přejděte na malé stydké pysky a jejich okolí. Teprve potom je vhodné jemně roztáhnout oblast horních malých stydkých pysků palci. Tlačte palci směrem vzhůru k stydkému pahorku (Venušinu pahorku). Kůže i tkáň je dostatečně pružná a na tomto místě volná a tak váš pohyb může kůži "vyhrnout" i několik centimetrů. Když to uděláte, vysune se zpod klitoridální kapuce malý "hrášek" - klitoris, který se právě na tomto místě nachází. Při jeho dráždění ústy a jazykem si počínáme stejně jako při jeho dráždění prsty.

Nejprve jazykem opisujte opatrné krouživé pohyby kolem klitorisu a teprve když budete vnímat, že se to ženě líbí, můžete zlehounka začít stimulovat celý klitoris. I v tomto případě platí, že změna stimulace je příjemnější a pro ženu vzrušivější, než monotonně laskání. Zkušení muži zařazují i tlak jazykem přímo na poštěváček - ovšem jen tlak bez pohybu! Změna tlaku na klitoris na sání klitorisu zajistí jeho intenzivní prokrvení a to působí velmi příjemně na jeho další vnímání podnětů vzrušení.

Obecně je střídání tlaku a sání klitorisu velmi dobrou technikou jeho stimulace. Jen to prosím nepřežeňte. Vždy si představte, že na místě Vaší ženy jste Vy se svým lingamem...

Pro vzrušení ženy je vždy vhodné využít veškeré možné stimulace, které její tělo potřebuje. Mnohdy se muži natolik nadchnou tím, že jsou tak blízko u ženiny joni, že úplně zapomenou na to, že dříve se jim líbilo i laskání jiných částí jejího těla. Přitom jednostranné zaměření pouze na partnerčin poštěváček může, pro některé typy žen, představovat praktické omezení jejich vzrušení na jediný podnět a to může být málo. Je to podobné, jako kdyby žena muži jazykem stimulovala jen špičku lingamu. To by mu také nemuselo stačit.

Cunnilingus ale není jen o laskání poštěváčku!!! Orální milování přece může zahrnovat i laskání bříška, Venušina pahorku, třísel, vnitřní strany stehen, lízání a sání velkých a malých stydkých pysků a jejich okolí, pronikání jazykem do vagíny, hlazení, mazlení, dráždění prsou, stimulaci bradavek ... a stimulaci klitorisu. Můžete orální milování zkombinovat i s technikou dráždění oblasti horní přední stěny vagíny pomocí prstů vložených do pochvy. Použít se dá i menší vibrátor ...

Máte opravdu velký prostor pro experimentování. Snažte se, a výsledek nezklame ani jednoho z vás.

Následují články

 

Poznámka:

Název "Cunnilingus" pochází z latinského slova cunnus – vulva a slova lingere – lízat. Jedná se o druh orálního sexu, při kterém dochází ke stimulování vnějších částí ženských rodidel vulvy jazykem, rty či ústy.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)