-A A +A

Jste zde

Polohy pro orální sex nebo orální milování

Polohy pro orální sex nebo orální milování

Volné pokračování článku "Sexuální polohy".

Orální sex se v poslední době, co do oblíbenosti sexuálních praktik stal jednou z nejoblíbenějších. Je to nejvíce oblíbená technika mezi ženami, ovšem pokud je žena ta, která orální sex přijímá.

V sexuologických průzkumech:

 • více jak 80% žen při orálním sexu dosahuje orgasmu
 • více jak 85% vdaných žen preferuje orální sex před sexuálním spojením a penetračními praktikami nebo klasickou souloží.
 • při orálním sexu žena nejčastěji prožije vyvrcholení při stimulaci klitorisu.
 • nejoblíbenějšími polohami orálního sexu jsou pro ženu polohy při kterých leží na zádech, je nad ústy muže nebo polohy na boku

Orální sex je termín pro genitální stimulaci ústy. Může být penetrační nebo nepenetrační. Může se provádět před, v průběhu, nebo po pohlavním styku. Může se také uskutečnit jako cesta k navození pohlavního vzrušení nebo jako cílená sexuální praktika k dosažení vyvrcholení. Z hlediska zapojení partnerů může být prováděn současně (jeden z partnerů provádí cunnilingus a druhý felaci), nebo orální stimulaci provádí pouze jeden z partnerů. Vzhledem k tomu, že orální sex je oblíbenou praktikou mezi heterosexuálními páry, homosexuálními páry a samozřejmě zastánci hromadného sexu, pak je jasné, že pro orální sex a jeho techniky musí existovat velké množství variant sexuálních poloh. Nebude tedy snadné a snad ani vůbec možné všechny polohy popsat a graficky názorně zpracovat.

Milostná předehra, orální sex a orální milování

Pojmy "orální techniky" nebo "techniky orálního sexu" se běžně spojují s orálním sexem. Orální techniky a polohy vhodné pro jejich poskytování je možné využít pro něžnou milostnou předehru

V tomto článku si ale dovolím místo orálního sexu použít pojem "orální milování". Záměrně jsem použil termín orální milování a ne orální sex. Tento termín zatím asi nenajdete nenajdete v žádném sexuologickém slovníku, ale někdo ho přece musel vymyslet jako první ....

Takže orální milování proto, že techniky orálního sexu mohou být velmi dobře využity pro delší milování při kterém je plánováno ženino nebo mužovo vyvrcholení. Rozdíl mezi použitím orálních technik v rámci milostné předehry nebo orálním milováním je hlavně v tom, že u milování se předpokládá dlouhá doba poskytování rozkoše orálními technikami a proto je nutná i delší příprava a nalezení pohodlné polohy pro oba dva partnery. U orálního milování je také potřeba oddělit role dávajícího a přijímajícího. Jedná se o techniky využívané v tantře při tantrické meditaci zaměřené na dosažení orgasmu. Dále jsou tyto techniky používaně i při "pomalém milování" nebo něžné technice, které se říká Karezza.

Sexuálních poloh může být celá řada a některé z nich budou zcela jistě jen pro vyvolené. Využívání různých sexuálních poloh při milování je koření milování. Nápaditost a změna je přesně to, co milování potřebuje. Některé techniky a polohy jsou společné pro celý svět, jiné jsou více využívané jen v určitých státech nebo některými národy a etniky. Některé jsou exotické a zvládne jen akrobaticky schopný pár. Většina z nich je však dostupná každému, kdo se o ně pokusí.

Tantrický přístup k sexu je dnes natolik popularizovaný a informace o něm volně dostupné, že se s jeho technikami setkáte i v jiných směrech a školách zabývajících se sexem a milováním. Je však dobré vědět, jaké možnosti páru poskytují a jaká očekávání při nich můžeme mít. Odlišují se stimulace pohlavních orgánů, ale i prožitky u muže a ženy, některé umožňují větší volnost pohybu pohybu a tedy tedy i kontrolu nad stimulací. Jiné jsou sice pohybově omezenější, zato však účinnější. Pro dosažení orgasmu je pro ženu naprosto zásadní stimulace jejího orgánu rozkoše - klitorisu. Pro muže je to pak jeho penis. Jsou to nejcitlivější orgány na lidském těle. Klitoris je nejvíce inervovaný orgán ženského těla. Klitoris má 8000 nervových zakončení, která reagují na stimulaci a přinášejí tak ženě slastné pocity. Klitoris je dvakrát více inervovaný než mužský penis. Mužský penis je samozřejmě nejen mužovo chloubou, ale také jeho orgánem rozkoše....

Sexuální polohy však nejsou všechno, co dělá milování milováním.

Některé z dále popisovaných poloh jsou známé z knihy Kámasútra nebo mají tantrickou tradici. najdete zde však také polohy jejichž původ je možné hledat ve starověké Indii, Číně, Japonsku i dálného severu Ruska. Ve všech případech bude popisována technika prováděná heterosexuálním párem tvořeným mužem a ženou. Naprosto stejný popis techniky by však byl v případě homosexuálního páru s jediným rozdílem – poskytujícím není žena, ale muž.

Orální sex mezi dvěma partnery kteří se milují, nestydí se, vzájemně si vycházejí vstříc a nevadí jim použít to, co má ten druhý rád, je vždy příjemný. Je tomu tak bez ohledu na nějaké, mnohdy i dost neurčité nebo často vyumělkované polohy.

Formy orálního sexu

 • Orální sex - obecně stimulace pohlavních orgánů použitím úst, rtů, jazyka, zubů a sání.
 • Felace - uspokojování muže ústy. Dávajícím může být žena, ale také muž, záleží na tom, zda se jedná o heterosexuální nebo homosexuální pár.
 • Autofelace - vlastní uspokojování muže ústy - náročná a málo častá technika.
 • Cunnilingus - uspokojování ženy ústy.
 • Autocunnilingus - vlastní uspokojování ženy ústy - náročná a málo častá technika.
 • Anilingus (rimming) - uspokojování anální oblasti jazykem

 

Obecné polohy orálního sexu

Všechny polohy orálního sexu mohou být využity páry heterosexuálními, homosexuálními i lesbickými. Odkazy na některé z těch nejznámějších poloh orálního sexu, které jsou nejčastěji využívané pro orální stimulaci ženy pro dosažení jejího orgasmu:

 • Poloha vleže na posteli - nejsnadnější, nejpřirozenější a nejpohodlnější polohou pro orální uspokojení ženy je poloha, při které žena leží na zádech na posteli a roznoží nohy.
 • Poloha vsedě na posteli - dávající leží mezi nohama přijímajícího partnera. Ten se pohodlně posadí na posteli a záda si podloží vhodnou pohodlnou opěrkou. Sedí spíše mírně zakloněný, než kolmo. Nohy má zeširoka rozevřené.
 • Poloha vsedě v křesle - u partnera, který sedí v křesle je vhodné, aby si dobře podložil nohy, nejlépe o opěradla křesla a neopíral se jimi přímo o podlahu a do široka otevřela klín. Muž klečí mezi jejíma nohama před křeslem. Když si žena nohy dobře podloží a uvolní si je. nohy jsou doširoka rozevřené, přístup k pohlaví je naprosto dokonalý. Je to nejpohodlnější poloha jakou přijímající vůbec může zaujmout. Navíc má volné ruce pro případnou pomocnou stimulaci.
 • Vsedě na tváři (facesitting) - sezení na tváři, je sexuální praktika, při které jeden z partnerů sedí nad ústy partnera, což umožňuje orálně genitální nebo orálně anální stimulaci. Použijte polštář pro podporu krk, bude to pohodlnější. Pokud má postel zadní pelest, může se o ni partner nahoře opírat a snadněji pak udrží rovnováhu a uleví napětí nohou. Tato poloha také umožňuje navázat oční kontakt mezi partnery. Pokud je dole muž, pak mu nabízí naprosto jedinečný pohled na ženu zespodu, zvláště pak na její prsa. Prožitek orgasmu ženy muž vnímá naprosto bezprostředně a velmi intenzivně.
 • Poloha 69 - poloha pro orální sex prováděný současně oběma partnery. Celkový popis této známé a oblíbené polohy.
 • Poloha 69 - muž na zádech a žena nahoře - více oblíbená muži, žena má větší kontrolu nad penisem, lépe se jí kontroluje směr mužovy ejakulace
 • Orální sex "Na pejska". Žena klečí a muž je za ní. Tato poloha umožňuje nejen orální sex zezadu, ale také laskání hýždí a análního otvoru. Poloha pro tyto techniky poskytuje přímo skvělý přístup. Podobně je to v případě, kdy klečí muž a žena je za ním. Žena pak má navíc přístup k šourku a může muži snadno provádět masturbaci i orálně-anální sex zezadu. Poloha je vhodná i pro kombinaci s masáží prostaty.
 • Poloha orálního sexu "Na boku". Poloha vhodná pro ženy i muže. Více je však oblíbena ženamiPoloha je velmi výhodná především pro těhotné ženy.

 

Cunnilingus - uspokojování ženy ústy, lízání

Cunnilingus je orální sex zaměřený na ženské genitálie.

Možné polohy jsou:

 • Žena leží na zádech v misionářské poloze - nejsnadnější, nejpřirozenější a nejpohodlnější polohou pro orální uspokojení ženy je poloha, při které žena leží na zádech na posteli, roznoží a pokrčí nohy.
  • Muž leží mezi jejíma nohama.
  • Muž sedí nebo klečí před postelí.
 • Žena leží na zádech a nohy má přes ramena partnera - jedná se o variaci misionářské polohy pro orální sex. Jedná se o variaci misionářské polohy pro orální sex kdy žena leží na zádech v misionářské poloze. Žena do této polohy snadno přejde tak, že přeloží nohy přes ramena svého partnera, případně je zapře o jeho ramena.
  • Muž leží mezi jejíma nohama.
  • Muž sedí nebo klečí před postelí.
 • Žena stojí zády k muži v předklonu.
  • Muž sedí.
  • Muž klečí.
 • Žena stojí nebo dřepí před partnerem a je prohnutá v zádech.
 • Vsedě na tváři (facesitting) - Muž leží na zádech a žena klečí s roznoženýma nohama a tiskne pohlaví na jeho ústa. Sezení na tváři, je dominantní sexuální praktika, při které žena sedí nad ústy partnera, což mu umožňuje orálně genitální nebo orálně anální stimulaci.
 • Žena stojí, případně se opírá o zeď nebo skříň. Žena je rozkročená nebo jednu nohu opírá o vyvýšenou podložku..
  • Muž před ní klečí.
  • Muž před ní sedí na zemi.
 • Žena sedí na posteli s rozevřenýma pokrčenýma nohama, muž klečí před ní.
 • Poloha vsedě v křesle - při variantě vsedě v křesle je vhodné, aby si žena dobře podložila nohy, neopírala se jimi přímo o zem a doširoka rozevřena nohy.
 • Poloha vsedě na posteli - muž leží mezi jejíma nohama. Žena by si měla podložit záda vhodnou pohodlnou opěrkou, sednout si spíše mírně než kolmo a doširoka roztáhnout nohy.
 • U techniky používané při Tahitském orálním sexu žena leží na posteli, jednu nohu má podloženou polštářem a druhou má položenou na těle muže, který leží na boku kolmo k ní a jehož hlava je mezi jejíma doširoka rozevřenýma, pokrčenýma nohama...
 • Akrobatická poloha, kdy žena je vzhůru nohama a stojí na rukách, může přitom využívat podpory nábytku nebo přidržení mužem.
  • Žena stojí na rukách, muž stojí nebo klečí před ženou nebo za ní. Poloha je velmi náročná a je obtížné ji dosáhnout a hlavně udržet po delší dobu. Pozor na návaly krve do mozku, mohou být nebezpečné a snižují vzrušení.
  • Žena stojí na rukách, muž stojí nebo klečí proti ní.
 • Poloha ve které žena sama sobě laská jazykem své vlastní genitálie. Je to možná, ale velmi vzácná praktika a nazývá se autocunnilingus.

 

Možné varianty uspokojování muže felací:

Felace je orální sex zaměřený na mužské genitálie.

 • Polohy kdy muž leží

  • Muž leží na posteli, pohovce nebo na jiné pohodlné podložce výše, než partnerka. Žena klečí vedle postele a orálně stimuluje jeho penis.
  • Muž leží na zádech, zatímco žena leží kolmo k němu.
  • Muž leží na zádech, zatímco žena klečí mezi jeho nohama.
  • Muž leží na zádech, zatímco žena leží na boku u jeho nohou.
  • Muž i žena leží na boku, žena se posune k jeho penisu a provádí felaci
  • Muž sám sobě laská jazykem své vlastní genitálie. Tato je možná, ale velmi vzácná praktika nazývaná autofelace.
 • Polohy kdy muž sedí

  • Muž sedí v křesle a žena klečí před ním mezi nohama.
 • Polohy kdy muž klečí

  • Muž klečí s rozevřenýma nohama, žena leží na zádech ve stejném směru pod ním a provádí felaci - poloviční poloha 69
 • Polohy kdy muž stojí

  • Muž stojí, zatímco jeho partnerka buď klečí před ním nebo sedí (na židli nebo na okraji postele, apod.) a nahýbá se dopředu.
  • Muž stojí, zatímco jeho partnerka, také stojí, ohýbá se dopředu v pase.
  • Muž stojí nebo se krčí na okraji postele, směrem k posteli. Aktivní partner leží na posteli se svou hlavou visí přes okraj postele dozadu. Muž vloží penis do úst partnerky nebo partnera a hluboce jej zasune do hrdla.
 • Polohy kdy žena leží

  • Žena leží na zádech a muž vloží penis mezi její ňadra nebo do úst.

Polohy pro současnou orální stimulaci muže a ženy

 • Poloha 69 - poloha pro orální sex prováděný současně oběma partnery. Celkový popis této známé a oblíbené polohy.
 • Poloha 69 - muž na zádech a žena nahoře - více oblíbená muži, žena má větší kontrolu nad penisem, lépe se jí kontroluje směr mužovy ejakulace
 • Poloha 69 - žena na zádech a muž nahoře - pro ženu pohodlnější, žena však musí dávat pozor na nepředvídané pohyby penisu
 • Poloha 69 na boku - varianta polohy pro orální sex prováděný současně oběma partnery.
 • Poloha 69 na sedačce - varianta polohy pro orální sex prováděný současně oběma partnery.
 • Poloha 69 vestoje, žena hlavou dolů - tak trochu (hodně) akrobatická poloha vzájemného současného orálního sexu.
 • Poloha 68 pro skupinový orální sex - lidský řetěz, kdy orální stimulaci si vzájemně poskytuje několik lidí současně.

Analingus - orálně-anální stimulace

Orální sex je především o orální stimulaci pohlaví. Nezřídka se však kombinuje také s orální stimulací análního otvoru nebo jeho okolí. Polohy pro analingus (lízání análu, análně-orální sex nebo rimjob), jsou často varianty poloh pro genitálně-orální sex. Analingus vychází většinou ze situace při laskání v rámci milostné předehry nebo případně z polohy při orálním sexu. Vychází to i z toho, že žádné anální techniky a to včetně analingusu by neměly být prováděny na začátku milování bez důkladné milostné předehry. Bylo by to tak trochu podivné zahájení milostného setkání dvou lidí.

Analingus lze provádět v řadě sexuálních poloh, například:

 • Přijímající partner je na všech čtyřech v poloze "Na pejska" s aktivním partnerem klečícím nebo ležícím zezadu.
 • Přijímající partner leží na zádech v misionářské poloze s nohama nahoru, pasivní partner je nahoře v poloze 69.
 • Hra na trombón, ve které přijímající muž stojí před dávajícím partnerem. Ten zezadu provádí jak analingus, zpravidla v kleku a přitom také provádí masturbaci jeho penisu, což může připomínat hru na trombón.

Podrobnější popis poloh pro analingus naleznete v článku "Sexuální polohy pro orálně-anální stimulaci".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)