Jste zde

"Poloha 69" - žena na zádech a muž nahoře

"Poloha 69" - žena na zádech a muž nahoře

Volné pokračování článku "Poloha 69 (poloha pro orální sex)".

Snad jen pro krátké připomenutí základních informací o této sexuální poloze orálního sexu.

Poloha "šedesát devět" nebo "poloha 69" patří mezi oblíbené sexuální polohy, vhodné pro orální sex. Kombinuje se při ní technika felace - uspokojování muže ústy a cunnilingus - uspokojování ženy ústy. Partneři se položí tak, aby každý z nich měl ústa v blízkosti pohlavních orgánů druhého partnera. Oba partneři tak mohou tak současně provádět orální sex a jsou v ní vůči sobě vzájemně obráceni jako číslice 6 a 9, tedy 69  (odtud pochází název této polohy). "Poloha 69" může být pro orální sex využívána páry heterosexuálními i homosexuálními. Jedná se o velmi příjemnou a vzrušující techniku především v období milostné předehry. Dá se však použít i při orálním milování a dosáhnout v ní vyvrcholení.

Vzhledem k tomu, že tato poloha má několik variant, budeme se postupně zabývat všemi. Každá z nich má své klady i "zápory". Která z variant bude vyhovovat zrovna vašemu je těžké dopředu rozhodnout. Nezbývá si je vyzkoušet všechny a potom vždy, podle nálady, zvolit to pravou.

Proto se nyní podíváme na "polohu 69" ve variantě, kdy žena bude ležet na zádech a muž bude nahoře nad ní. Jsou muži, kteří chtějí v "poloze 69" být dominantní. Proto chtějí při ní být "nahoře". Naopak jsou muži, kterým tato varianta přímo fyzicky nevyhovuje. Také z pohledu ženy je v jejím postavení vůči muži poměrně zásadní pocitový rozdíl. Většina žen preferuje, když může být "nahoře" ona. Mají pocit, že mohou lépe kontrolovat pohyb mužova penisu v ústech nebo si lépe volit jeho stimulaci. Často v poloze, kdy je muž nad ní, má žena pocity dušení a přílišného zatížení svého těla váhou těla muže.

"Poloha 69" předpokládá spolupráci, důvěru a ohleduplnost

Hned na začátku jakýchkoli úvah o tom, jak je pro koho tato poloha příjemná nebo příjemnější, si musíme uvědomit, že v základnách variantách je vždy někdo na někým. Když nebude vzájemná souhra, tolerance a ohleduplnost na obou stranách, vždy se bude muset někdo přizpůsobovat a muže mu něco vadit. Když se rozhodnete pro tuto formu orálního sexu, pak musíte své tělo poskytnout tomu druhému a naopak. jinak z toho bude jen taková přetahovaná o pohlavní orgány.

Jedním z významných předpokladů pro "polohu 69" je podobná velikost partnerů. Pokud je jeden výrazně větší jak druhý, bývá problém s pohodlnou vzájemnou stimulací pohlavních orgánů ústy. Prostě jsou moc blízko nebo moc daleko...

Podobně je tomu s váhou partnerů. Muži jsou v páru většinou hmotnější, jak ženy. I při sebevětší snaze o to, nezalehnout partnerku vahou svého těla, muž "nahoře" dá pocítit ženě "dole" svou hmotnost. Zvláště pak v okamžicích nastupujícího orgasmu a v jeho průběhu. Někdy je velmi obtížné zůstat stále fyzicky pod kontrolou. Proto se tato poloha nedoporučuje pro hmotnější muže a koneckonců i pro hmotnější ženy. I kdyby byla váha obou vyrovnaná, pak žena "dole" zcela určitě nevydýchá partnera s váhou nad 100 kg v orgasmickém rozpoložení. Zvláště pak muže, který se umí odvázat...

U "polohy 69", kdy je žena na zádech a muž nad ní je pro pohodlnou a intenzivní stimulaci pohlaví ženy ústy muže potřeba, aby žena pokrčila nohy v kolenou a rozevřela nohy. Jedině tak se totiž k vulvě muž vůbec dostane. Pokud by žena nechala nohy natažené, nebo by je přinožila, prakticky by uzavřela muži přístup k orální stimulaci pohlaví. Toto bývá poměrně častou chybou, které se, především v začátcích, některé páry dopouštějí. Pokud žena "nenabídne" muži volný přístup k pohlaví a především ke klitorisu, pak se ochuzuje o možnost intenzivní stimulace a vzrušující pocity. Celkový dojem z takovéto nesprávně zaujaté polohy 69 pak partnery od dalšího experimentování se současným orálním sexem odrazuje. Přitom chyby není ani v technice polohy 69, ale pouze v jejím nesprávném provedení. Prostě platí, že pokud je v "poloze 69" muž "nahoře", žena musí pokrčit nohy v kolenou a hodně rozevřít nohy.

V opačné poloze, kdy bude žena nahoře a muž bude ležet na zádech tento problém není. Muž může mít nohy jak pokrčené v kolenou, tak natažené. Penis je přece jen delší a přístupnější.

Hmotnější žena a "poloha 69", kdy muž je "nahoře"

Orální sex v "poloze 69" je pro muže přijatelnější, protože i u ženy větší váhy je schopen snadno stimulovat její pohlaví. Nehrozí mu, že by je žena "zalehla" a on měl problémy s dýcháním. Zvláště u žen s bříškem a žen s většími stehny je pro něj stimulace mnohem pohodlnější. Může snadněji ovlivnit úhel stimulace a může se snadno nadechnout bez ohledu na váhu ženy.

Hmotnější muž a "poloha 69", kdy muž je "nahoře"

Hmotnější muži, zvláště pak ti, s velkým bříškem by tuto polohu raději moc vyhledávat neměli. Větší bříško jim prostě bude chtě nechtě vadit. Pokud se přece jen rozhodnout tuto variantu použít, pak k ženě musí být ohleduplní. I krátkodobé zalehnutí není moc erotickým zážitkem a ženu zrovna nevzruší. Proto je lépe neustále udržovat váhu na kolenou a loktech. Stimulace ženy bude zaměřena především na oblast klitorisu a stydkých pysků v jejich horní části. Snaha stimulovat jazykem vagínu nebo dosahovat jazykem k hrázi vetšinou bude spojena s nalehnutím muže na ženu. Prostě pro rozměrnější, prostorově výraznější muže jsou vhodné jiné polohy, jak "poloha 69", kdy je muž nahoře nad ženou". Mnohem lepší může být tato poloha ve variantě na boku, kdy váha partnerů nahoře nehraje takovou roli.

Rady pro ženy v poloze 69, kdy muž je nahoře

Největší obavu mají ženy z toho, že jim muž zasune svůj penis příliš hluboko do úst. Mají oprávněnou obavu z dávivého reflexu, který pak většinou následuje. Žena však může něčemu podobnému poměrně účinně zabránit. Stačí, když jednou rukou uchopí penis a tak jednoduše zabrání jeho hlubokému zasunutí do svých úst. Nejcitlivější část penisu je stejně žalud a jeho část pod žaludem, speciálně oblast uzdičky. Uzdička je přechod mezi žaludem a tělem penisu a je na jeho spodní straně. Nejsnadněji se tato oblast v "poloze 69" stimuluje ve variantě, kdy je žena "dole". V opačné variantě je mnohem hůře přístupná.

Vynalézavá žena bude ke stimulaci muže používat nejen ústa, ale i ruce. Může snadno masíroval jeho varlata i hráz, tedy oblasti, kde je většina mužů velmi vnímavá na doteky a stimulaci. Žena může ruce používat i se stimulaci penisu v kombinaci s orálním sexem. Pro muže je to velmi silný erotický zážitek. Orální stimulace se naopak nemusí omezovat jen na oblast penisu, ale velmi snadno může být rozšířena i na šourek a varlata. Kombinace stimulace varlat a současná masturbace penisu je velmi vzrušující. 

"Poloha 69", kdy je muž nad ženou, umožňuje vyzkoušet sexuální techniku orálního sexu, které se říká "Máčení sáčku čaje". Rozhodně stojí zato ji vyzkoušet. Většině mužů se to líbí a pokud se to nelíbí ženě, tak ji prostě mezi svoje techniky orálního sexu nezařadí.

Pokud bude chtít žena muže překvapit, pak stáčí, když mu jednou volnou rukou začne hladit hýždě a občas se dotkne i konečníků. Většina mužů to sice nepřizná, ale tak nějak po tom i touží.  A když mu začne hladit hýždě oběma rukama a nehude se bát hladit i konečník a hráz, pak muž asi bude více jak mile překvapen. To je však technika, kterou je lépe dělat bez penisu v ústech...

Rady pro muže v poloze 69, kdy muž je nahoře

Pro muže nahoře poloha 69 představuje větší fyzické napětí těla. Musí svou váhu udržet na kolenou a loktech nebo rukách. To muže poměrně dost omezuje. Musí dávat pozor na zalehnutí ženy a přitom přijímá její dráždění na penisu a ještě ji ústy stimuluje. Prostě docela hodně věcí na co všechno se musí najednou soustředit. Vynalézavý muž si však poradí. Poměrně snadno se dostane k ženinu pohlaví, zvláště pak tehdy, když žena dostatečně pokrčí nohy a doširoka je rozevře. Ale i tak je přístup omezený na oblast klitorisu a stydkých pysků, vnitřní stany stehen a vulvy. Zbytek však obsáhne rukama. To mu umožní vzájemné kombinace hlazení a orálního vzrušování. Oblast hráze a pochvy je však víceméně přístupní jen dotekům. Pokud by chtěl muž "dosáhnout až na hráz, pak to zřejmě bude spojené s větším nalehnutím na ženu a to by jí mohlo být i nepříjemné. Výhodou je však snadná stimulace klitorisu a to "shora" a tlak na stydký pahorek, kde se rozprostírá skrytá část klitorisu. Pozor na nepřiměřený tlak na močový měchýř. To bývá častým nepříjemným pocitem, který ženě omezí přijímat její pocity vzrušení. Na klitoris je možné tlačit jazykem, nebo si i vypomoci prsty. Právě poloha, ve které se muž naučí rozevřít stydké pysky a obnažit poštěváček, může umožnit jeho nezvyklou stimulaci "shora", Kombinace přítlaků a kmitání špičkou jazyka nad klitorisem a plošné laskání spodní částí jazyka, která je hladší jak horní, může ženě přinést úžasné pocity.

Pro většinu mužů je však "poloha 69", kdy je muž nahoře jen zpestřením. Raději pak přejdou na obrácenou variantu, kdy je žena "nahoře a muž leží na zádech. Často je také využívaná poloha na boku, která zajišťuje mnohem menší zatížení partnerů váhou jejich těl. přitom tyto polohy nejsou o nic méně erotické jako varianta, o které jsme si nyní psali.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)