Jste zde

"Poloha 69" - muž na zádech a žena nahoře

"Poloha 69" - muž na zádech a žena nahoře

Volné pokračování článku "Poloha 69 (poloha pro orální sex)".

Snad jen pro krátké připomenutí základních informací o této sexuální poloze orálního sexu.

Poloha "šedesát devět" nebo-li "poloha 69" patří mezi oblíbené sexuální polohy, vhodné pro orální sex. Kombinuje se při ní technika felace - uspokojování muže ústy a cunnilingus - uspokojování ženy ústy. Partneři se položí tak, aby každý z nich měl ústa v blízkosti pohlavních orgánů druhého partnera. Oba partneři tak mohou tak současně provádět orální sex a jsou v ní vůči sobě vzájemně obráceni jako číslice 6 a 9, tedy 69 (odtud pochází název této polohy). Poloha 69 může být pro orální sex využívána páry heterosexuálními i homosexuálními. Jedná se o velmi příjemnou a vzrušující techniku především v období milostné předehry. Dá se však použít i při orálním milování a dosáhnout v ní vyvrcholení.

Tato poloha má několik variant a každá z nich má své "klady" i "zápory". Která z variant bude vyhovovat zrovna vašemu je těžké dopředu rozhodnout. Nezbývá si je vyzkoušet všechny a potom vždy, podle nálady, zvolit to pravou.

Nyní se podíváme na polohu 69 ve variantě, kdy muž bude ležet na zádech a žena bude nahoře nad ním. Tato varianta sice není tou nejoblíbenější u mužů, kteří chtějí v poloze 69 být dominantní, ale stejně ji při orálním sexu používají. Má totiž svoje nesporné výhody, které mnohdy vyváží pomyslnou dominanci muže..

Podobně jako u jiných variant "polohy 69" je ideální, když jsou partneři podobně velcí. Pokud je jeden výrazně větší jak druhý, bývá problém s pohodlnou vzájemnou stimulací pohlavních orgánů ústy. Prostě jsou moc blízko nebo moc daleko...

Ve variantě, kdy je žena nahoře to však až tak moc nevadí. Muž na ženu snadněji ústy dosáhne a žena si snadněji pomůže rukama. Při této variantě je potřeba, aby žena i muž zaujali správnou vzájemnou polohu těl. To, že budou jejich těla vzájemně opačně je jasné. To je základní princip této techniky, aby byla vůbec možná současná vzájemná orální stimulace pohlaví.

Do "polohy 69", kdy je žena nad mužem se žena dostane dvěma způsoby.

  • Ten první je asi nejpoužívanější. Muž se pohodlně položí na záda a může, ale také nemusí pokrčit nohy. Žena si klekne nad muže tak, aby její pohlaví bylo nad ústy muže a aby měla nohy po obou stranách mužova trupu. Potom se předkloní k nohám muže a přímo před ústy bude mít penis partnera. Podobně muž bude mít ženino pohlaví přímo nad tváří.
     
  • Dalším způsobem, jak se dostat do této polohy, je trošku delší, ale o to víc zajímavý. Nejdříve muž bude  postupně ženu, stojící nad ním vzrušovat ústy (obdoba sezení ženy na tváři muže "Facesitting") a až žena uzná za vhodné, zaujme "polohu 69". Jak na to? Muž se položí na záda na postel tak, že jeho hlava bude mírně dozadu, svěšená přes okraj postele. Nohy může pokrčit, ale není to nutné. Je to taková varianta, která může ženě naznačit, co by muž rád se ženou prožíval. Když žena pochopí, co jí muž naznačuje, pak se může postavit k posteli nad hlavu muže a široce rozkročit nohy. Muž se tak dostane k jejímu pohlaví, ale přitom pouhým natočením hlavy může ústy a jazykem laskat vnitřní stranu jejích stehen. Většinou už v této úvodní fázi dosáhne na stydké pysky a klitoris. Některé ženy mají rády právě takovýto způsob laskání, kdy se nechají od muže líbat a orálně vzrušovat na svých výrazných erotogenních zónách a nemusí přitom nic dělat. Navíc se ženě nabízí pohled na muže, který pokud v úvodu ještě nebyl vzrušen, postupně získává erekci penisu. Žena může přímo sledovat, jak laskání jejích stehen, třísel a pohlaví muže vzrušuje. Protože má muž volné ruce, může je dát za hlavu a ženu hladit na nohách a zadečku i bříšku. Také muži však nabízí nevšední pohledy na ženino tělo. Běžně, takhle odspodu ženu často nevidí. Pro některé muže a ženy je právě tato úvodní část, kdy se oba postupně vzrušují velmi přitažlivá. Jak po stránce vizuální, tak pocitové.
  • Žena si sama rozhodne, kdy chce přejít do polohy vzájemné stimulace. Až se nabaží úvodní části, zaujme "polohu 69" ve které bude nad mužem. Pomalu si klekne na postel, položí své tělo na tělo muže a dostane se tak přímo k jeho penisu. Poloha těla muže, kterou zaujal v úvodní části, kdy měl hlavu zakloněnou dozadu z postele, však není příliš vhodná pro delší orální stimulaci ženy. Hlavu nemůže nijak podepřít a za chvíli by ho začaly bolely svaly krku. Proto je vhodné ještě dříve, než zahájíte vzájemné laskání, najít optimální polohu na posteli. Ideální je taková, při které budou oba partneři fyzicky uvolnění. V této fázi je tedy vhodné, aby se muž posunul tak, aby měl hlavu na posteli a žena měla dostatečnou oporu pro své nohy na pevné části matrace. Prostě zaujmou podobnou polohu jako v první variantě.

Ženy jsou většinou méně hmotné jak muži. Proto nebude muži až tak moc vadit, když si na něj žena pohodlně lehne. Většinu své váhy přenáší na kolena, protože nad mužovou hlavou klečí s rozevřenýma nohama. Zbytek váhy se rozloží na těle muže. V takovéto poloze se muž snadno ústy dostane k jejímu pohlaví. Navíc mu nabízí nevšední pohled na ženin zadeček, pohlaví a volný přístup k orální stimulaci stehen, stydkých pysků, hráze a klitorisu. Snaživý muž dosáhne jazykem i rukama i k anální oblasti.

Muži zůstávají volné ruce a těmi může ženu hladit na zádech, bocích, zadečku i v anální oblasti. Prsa jsou sice mimo dosah rukou, ale i hlazení prsou z boku je příjemné a vzrušující. Většinou poskytuje ženě úplně jiné pocity, jak běžné hlazení prsou v jiných polohách. Kombinace hlazení a orální stimulace pohlaví, zvláště klitorisu, je pro ženu velmi vzrušující. Někdy ženu nejvíce vzrušuje, když ji muž pevně uchopí za boky a přitáhne si ji k ústům. Tato kombinace tlaků, sevření zadečku a stimulace klitorisu jazykem může vyvolat sinou vlnu vzrušení. Ideální je techniky měnit a nápaditě je kombinovat s hlazením a dalšími doteky. Hlazení určitě nevynechávejte. Je velmi příjemné a intimní.

Tím, že je žena nad mužem rozkročená a opírá se koleny o pevnou podložku, je její tělo v případě, že na muži leží velice stabilní. To jí umožňuje mít volnou alespoň jednu ruku, ale většinou se naučí na muže položit tak, že si uvolní obě. Proto může velmi snadno a nápaditě zkombinovat orální sex s manuální stimulací a hlazením penisu, varlat a hráze. Snaživá žena dosáhne i na anální oblast. Rozhodně však není nutné spěchat a chtít vše provádět najednou. Orální stimulace penisu a hlazení těch nejcitlivějších míst na mužově těle pro něj představuje velmi silné erotické a vzrušující zážitky. Proto je tato kombinace podnětů muži velmi oblíbená a skoro bych řekl, že žádaná. 

Poloha 69 by měla být pohodlná

Současná stimulace pohlaví, v "poloze 69", kdy se oba mohou mohou orálně vzájemně stimulovat, je pro oba zvláštní a velmi vzrušující. Aby však bylo možné ve stimulaci pokračovat delší dobu, je nutné najít nejen vhodnou polohu obou těl, ale také si trošku pomoci s relaxací. například muž, ležící na zádech si může podložit hlavu polštářkem, nejlépe pevnějším, například vyplněným pohankovými slupkami. Takto jsou například plněny meditační polštářky. Mohou se lehce upravit pro optimální tvar hlavy, jsou pevné a pohodlné. Podložení hlavy muži hlavu nadzvedne a on tak snadněji dosáhne k ženinu pohlaví. Přitažením zadečku k ústům může regulovat intenzitu nebo uhel stimulace. Důležité je, že si uvolní krční svaly a tak může laskání ženy provádět hodně dlouho. Nemusí spěchat, relaxuje a přitom může dlouho experimentovat s technikami hlazení i orálního sexu. Právě takovéto maličkosti umožní prožívání těch nejpříjemnějších okamžiků. Uvolnění, dostatečně dlouhá doba stimulace a nápaditost doteků a technik jsou pak nejsnadnější cestou, jak ženu dovést až k vyvrcholení.

Žena potřebuje být také uvolněná, aby mohla klidně a nerušeně prožívat pohodu vzájemného orálního milování bez fyzického napětí. Proto i ženy mohou při orálním sexu v "poloze 69" klidně laskat muže a přitom relaxovat a přijímat jeho vzrušující podněty. Mnohdy stačí si pod hruď dát menší měkký, poddajný polštářek. Když hude žena unavená z felace, a bude si chtít odpočinout a naplno přijímat cunnilingus, pak stačí, aby si na polštářek na chvilku položila hlavu. Při podložení hrudníku dojde i ke změně úhlu trupu a tím i změně úhlu hlavy vůči penisu. Žena tak sníží zatížení krčních svalů a delší setrvání v této poloze jí bude příjemnější.

Je prostě potřeba experimentovat, dokud nezjistíte, jak se vzájemně uložit, aby vám bylo oběma hezky a příjemně. Nesnažte se vydržet za každou cenu. To by pak nebyla žádná radost z takovéhoto milování.

Jak změnit orální sex v orální milování

Chcete-li začít s "polohou 69", můžete zvážit následující možnost: ve stejném bez polštářem pozice, člověk může začít, zatímco ona dělá jen velmi málo. Pak to může být řada na ní. Mohou jít na styku, odkládat více felaci až později. Oni mohou dokonce kombinovat ústa hudbu s vaginálním styku, v případě, že žena je na něm. Tímto způsobem se lze vzdát sebe, aby milování, a sledovat její techniku, když dává mu požadované felaci.

Oba milenci mohou přejít do varianty "muž nahoře", ve které žena leží na zádech a muž je aktivní shora. Tato varianta vyžaduje zvýšenou ohleduplnost od obou partnerů, aby se zabránilo nechtěnému zranění ženy zuby. Tato varianta je také pro muže obtížnější protože muž musí zabránit přímému nalehnutí na ženu, což by nejspíš vyhovovalo jen málokteré... Stimulace vulvy jazykem se také provádí obtížněji. Muž sice ženu může stimulovat od hráze až ke klitorisu, většinou se však bude soustředit hlavně na klitoris. zasouvání jazyka do pochvy je v této variantě polohy velmi obtížné a málo se využívá.

Akrobatická varianta "polohy 69" je spojena s orální stimulací vulvy ženy v poloze, kdy je žena "hlavou dolů". Je to sice stále "poloha 69", pro ženu i muže, který ji musí "udržet" nohama nahoru, je však mimořádně fyzicky náročná. Chcete-li se dostat do této akrobatické polohy, musíte zvládnout tuto techniku: žena leží na posteli na zádech, roztáhne nohy a muž se postaví obkročmo nad ní. Ohne se nad ženu a zvedne ji a její nohy si dá kolem krku. Jazykem pak může ženu stimulovat vestoje nebo vkleče a pokud se to ženě podaří, může i ona stimulovat muže. Je spíše varianta pro ty, kteří chtějí vyzkoušet vše, co se dá i nedá... Je jasné, že žena nemůže být "prostorově výraznější Také si nejspíš umíte představit, že dosáhnou ve této variantě vyvrcholení bude opravdu obtížné...

Jak je to se společným orgasmem v "poloze 69", kdy je žena nahoře?

"Poloha 69", přestože je považovaná skoro za "kultovní" polohu pro orální sex, pro dosažení současného orgasmu partnerů zrovna moc vhodná není. Je celkem zbytečné se nějak obviňovat, že se vám společný orgasmus nepodařilo dosáhnout. Jednak je to velmi málo pravděpodobné a také je otázkou, zda je to opravdu tak úžasný zážitek, že by kvůli němu bylo nutné se stresovat. Se společným orgasmem se nejspíš setkáte při sledování filmů. Tam není čas na dlouhé scény spojené s milováním. Celé se to sfoukne najednou a je to. Ale normální realita života je jiná. Když se budou muž a žena vzájemně vzrušovat současně a "naplno", pak je skoro jisté, že běžný muž vyvrcholí jako první.

Žena potřebuje mnohem delší čas na dostatečné vzrušení, které vede k vyvrcholení jak muž. U orálního sexu samozřejmě záleží na technice a způsobu stimulace. I tak je to asi dvakrát delší doba, kterou potřebuje žena k dosažení vyvrcholení. Když se páru naučí partneři orální sex přizpůsobit jeden druhému, je možné čas pro dosažení orgasmu relativně sladit. Není to však pravidlo a je to i celkem zbytečné.

Hlavně je potřeba mít na paměti, že se přece nemilujete z povinnosti,nebo "na čas". Proto je docela nesmyslné přemáhat se a za každou cenu bojovat s příjemnými pocity. Když si vzájemně dopřejete alespoň deset minut orálního milování a budete chtít prožít orgasmus, není důvod proč se o ten prožitek za každou cenu chtít připravit. Protože společný orgasmus je téma, které zajímá mnoho lidí a mnoho lidí touží v erotických představách jej prožít, je této tématice věnovaný samostatný článek "Společný současný orgasmus partnerů".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)